Simpsonovci - Série 12

(séria)
USA, (2000–2001), 7 h 42 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Alf Clausen

Anderton

Ďalšia špičková sezóna, ktorú môžeme stále rátať do starých zlatých časov seriálu. Mám dojem, že možno nie je tak vyrovnaná ako niektoré predchádzajúce, ale obsahuje viaceré dokonalé epizódy a predovšetkým množstvo nezabudnuteľných a extrémne vtipných scén. Čiže mám dojem, že viac si pamätám viac tie scény než epizódy ako celky, ale to vôbec nevadí. Medzi topky u mňa patria Trilógia omylov (tá práve funguje najlepšie ako celok), Nová chlapčenská kapela alebo Simpsonovci v Afrike. Potešili aj špeciály, ako čarodejnícky, tak aj ten o tuláckych báchorkách. ()

Loki_Six

"He's jumping out of the car, Kent! He's trying to climb over the fence! Now he's realizing he's too fat. He's digging a hole like a dog. Now he's given up on that and he's running back and forth. He's climbing into a pipe and he seems to be stuck. His legs are dangling in a comical fashion. Oh, it's the saddest thing I've ever seen." ()

• Když přijde Homer za Nedem a ptá se na Maude, tak ten odpoví, že je už v nebi. Naráží tím na epizodu Kdo ví, kdo ovdoví? (2000), ve které zemřela. (Duoscop)
  • V této epizodě je odhaleno prostřední jméno Tlustého Tonyho – Merian. (peeteno78)
  • V mexickém dabingu této epizody omylem zpívali „Happy Birthday“ místo „Happy first A“. (peeteno78)