American Dad!

• Česko Americký táta (viac)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (viac)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Mertax

Paranoidní a impulsivní otec je konzervativní republikán a odhodlaný patriot, který své drsné pracovní metody ze CIA neváhá použít i na svou rodinu. Jeho postava paroduje strach USA z ohrožení jejich země Araby a vlastně všemi ostatními. S přísným Stanem kontrastuje uvolněná hippie dcera Haley a jejich rozbroje jsou dobrým zdrojem vtipů, syn a matka spíše jen přizvukují. Avšak nejzábavnější je lyžař Klaus a jeho německý akcent a prasácké návrhy. Mimozemský alkoholik, který má slabost pro americké cukrovinky, se i rámci pár dílů opakuje, ale potenciál určitě má. Drsný humor seriálu mě ani neuráží, ale ani příliš nerozesmívá, takže po několika dílech Amerického taťku vzdávám. Zkusím MacFarlanův ranější počin Griffinovi a uvidíme, jestli se scenáristův smysl pro humor během let vycizeloval, zůstal tentýž nebo se zhoršil. Son, feelings are what women have. They come from their ovaries. 60–65 %. [S01E01–10, v originálním znění] ()

Stíba

Náhodou jsem zachytil v tv pár dílů v kuse a ty mě zaujaly natolik, že jsem neváhal a pustil se do americkýho taťky pěkně od začátku. Narážky a urážky na všechny způsoby a bez servítek a bezkonkurenční dvojice Stan-Roger jsou hnacím motorem tohohle výborného sitcomu, u kterého si vždycky skvěle odpočinu. ()

Martin_W

Seriál, který mi nahradil Simpsonovi. Narozdíl od South Parku, nebo Family Guy mě AD chytl hned po první epizodě a to hlavně tím, že má inteligentnější humor, ikdyž.. Nemůžu si pomoct, ale AD patří na Špici těch nejlepších seriálů. Family Guy to občas moc přehání, Simpsonovi jsou až moc "Lehkohumorní" a dětští.. AD je přesně někde mezi nimi.. Hajzl Roger je určitě postava, kterou si každý zapamatuje a začne po chvíli milovat.. Mně to trvalo asi 5 sérií. Celkově prostě a jednoduše nemám seriálu co vytknout.. Oh boy, it's well to say: I love American Dad! 100% ()

maseer2

pro mě jen slabší odvar geniálního Family Guye.. z postav je půlka naprosto nezajímavá, vše táhnou především mimozemšťan Roger a otec Stan, který se ale s Peterem z FG rozhodně nemůže měřit.. německá ryba Klaus má zase potenciál, ovšem dostává hrozně málo prostoru.. opravdu podařených vtipů, díky kterým bych chytal záchvaty smíchu, je tu sakra málo a oproti FG je jednoznačnou slabinou absence flashů, kvůli které jsem se nemohl ubránit pocitu, že každé narážce či hlášce jakoby něco chybí.. při každém vydařenějším vtípku jsem si stejně říkal, že by se možná i lépe vyjímal v universu rodinky Griffinovic.. a skutečnost, že každý díl (často dost nuceně) směřuje k nějakému závěrečnému ponaučení, časem začne lézt celkem na nervy.. celkově bylo v první sérii pár momentů, kdy jsem si říkal, že mě seriál přece jen chytne, ale nakonec se tak nestalo.. po první sezóně hodnotím za 3* a dál zřejmě sledovat nebudu.. ()

Zodd

Oproti pozdějším sériím Family Guye vyváženější. Nejde tu ani o to, že hlavní postava je agent CIA jako ortodoxní republikán a že má na svou rodinu dopad. I když se s pozdějšími sériemi pomalým tempem klidní. Mimozemšťan Roger je skvělý, ale až v pozdějších sériích, když se z něj stává Eric Cartman a Jacques Clouseau dohromady. Dostaly mě též až absurdní situace schválně narážející na kontinuitu. A Patrick Stewart místo Adama Westa (byť mu zde změnili jméno). Ovšem i přes tu skvěle napsanou satiru jde každý díl narozdíl od Family Guye podle stejného schématu, byť se to seriál snaží zamaskovat co nejvíc. ()

Galéria (2 385)

• Celé jméno Snota je Schmuely Lonstein. (Martin_W)
  • Prostřední jméno od Halley je Dreamsmasher. (Pumiiix)
  • Postava Bullocka je nápadně podobná jeho dabérovi Patricku Stewartovi. (GreatestFan)