Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

campix

Naprosto oddechová a béčková podívaná, bez zbytečného příběhového patosu. Prostě akce,akce a akce. Bohužel nevyužitý ohromný rozpočet (150 milionů), jelikož některé trikové scény nevypadají zas tak dobře a trochu mě překvapila i Dana Morávková, tu jsem tam opravdu nečekal. Na rozdíl od Kampy, která se objeví skoro snad v každém filmu točením v Praze. Třetí hvězdičku přidávám za skvělí soundtrack od Alana Silvestriho. ()

WolfR

Lovec přízraků a různých netvorů, Van Helsing, se vydává do daleké Transylvánie, aby zastavil legendárního, hrabě Draculu, který tuto zemi ovládl. Do cesty se mi připletou upíři a dokonce i Frankensteinovo monstrum! Splnit úkol mu pomáhá mnich z Vatikánu Carl a dcera zdejšího, zmizelého krále, Anna Velerianová, které se z jejího bratra, stal Vlkodlak. Tento blockbuster je příkladem filmu, který se snaží být strašně in a tak to rozhodně nevede k Oscarovým nominacím, nýbrž se jen slušně pobavíte. Většina scén mi přijde tak béčkové natočená, ale občas to vypadá i stylově dobře, takže se nudit nebude. Navíc hlavní hrdina vám i možná přiroste k srdci, protože ten, celkem v podání Hugha Jackmana válí. Ovšem další vedlejší postavy jsou jen otravné karikatury (kromě mnicha Carla) a ani onoho bájného Draculy jsem se nebál. Navíc mi přijde trochu na hlavu, že má Van Helsing v 19. století takovou namakanou výbavu. Nápad spojit slavná filmová monstra je výborný, ale provedení by to chtělo lepší. Suma sumárum nám to vychází na 3 hvězdy. ()

dr.fish

Pokaždé, když vidím Van Helsinga (za poslední tři roky třikrát), zvednu mu o hvězdičku hodnocení. V poměru k tomu, co se točí dnes, drží ještě Helsing fantasticky pohromadě. 70% ()

animaxis

Na první shlédnutí se mi film hodně líbil, ale na ty další shlédnutí už tolik ne. To ale nemění nic na tom, že Van Helisng není svým způsobem dobrý film. Rozhodně má skvělou atmosféru a spojit Vlkodlaka, Frankensteina a Draculu do jednoho filmu a ztvárnit takovým způsobem van Helsinga byl rozhodně zajímavý nápad, ale asi bylo těžké, aby to nevypadalo jako taková kravina jak tu někteří lidé zminují. Rozhodně mi to jako kravina napřišlo a má to svoje osobité kouzlo. Atmosféra Transilvánie by se tu dala krájet a to filmu dodává to nejdůležitější. Nakonec se podle mě filmové zpracování povedlo. Děj je dobrý a stopáž je pro něj tak akorát. Herci tu hrají dobře a k tomu mají všichni skvělý přízvuk. Hugh Jackman tu hraje jednu ze svých nejlepších rolí, ale pokud jde o ten přízvuk, tak u mě vede sám hrabě :) Hudba mi tu chvílemi připomínala hudbu z Mumie, ale většinou byla "svoje" a byla dobrá. Tak nakonec dávám čtyři hvězdy. ()

mortak

Rozsekat film na jednotlivé scény a nebylo by to tak špatné. Ale co s nimi, když se dohromady v žádný vyšší celek neskládají. První scéna je natočena černobíle jako pocta, ale nic z toho, pak je tam scéna odkazující na bondovky, ale nic z toho, a takhle to jde dvě hodiny. Van Helsing je spíše takové pasivní jelito, pěšák posouvaný z místa na místo, stejně tak Dracula, který hlavně operně žvaní. Jako uteče to rychle, a můžete se k tomu vrátit znovu a znovu, ale je to spíše cirkus než film. ()

FrankSusta

Pro některé lidi bude mé hodnocení naprosto mimo a nesmyslné, však kdybych dal méně, tak by to už určitě vypadalo, jakože hodnocení týhle kraviny beru s úplnou vážností. A já to prostě vážně brát u tohohle nedokážu. Tady fakt úplně všechno působí strašně vtipně a až sebeparodicky (jestli takovej výraz existuje) a skoro celou dobu jsem se musel smát. Teda až na černobílý začátek, kterej byl na jednu stranu zajímavě natočen a na druhou stranu to furt vypadalo docela seriózně a vůbec ne směšně. Pak ale nastoupí Van Helsing - a ne, že by ta postava sama o sobě byla směšná, ale co se děje okolo ní a co tam je za lidi a všechno tohle mi vykouzlilo zcela nadšenej výraz na obličeji z toho, na jakou strašnou chytlavou kravinu jsem se to podíval. Ono tam nefunguje prostě nic, postavy se chovaj absurdně a vtipně, efekty jsou prostě to nejvíc wtf... a když tam vlkodlak vrazí zádama do dostavníku, začne ten dostavník hořet. Ty vole, já tuhle blbost miluju. P.S. nebo-li 2023 vsuvka: kdyby Medvěd na koksu dopadl takhle, nebo-li seriózní blbost, byl bych mnohem nadšenější. ()

otík

Van Helsing se podle mého názoru opravdu povedl a režisér Sommers přivedl do kin obdobnu zábavu jako byla jeho druhá Mumie. Tedy nic objevného, ale hodně digitálního a především zábavného. Van Helsing tak napravil dojem z trapné Ligy vyjimečných, která také byla o superhrdinech. Ale od začátku. Úvod je jen nezbytným seznámením se s danou situací v Transylvánii, kde se bude odehrávat zbytek filmu a s panem Drákulou, poněkud extravagantně podaným, který má s živým neživým monstrem doktora Frankensteina nejasné plány. Pak už následuje scéna Van Helsinga s dr. Hydejekyllem, která je výborná a naznačuje, že se následující dvě hodiny budeme dobře bavit. A skutečně, až na třetí čtvrtinu, kdy film poněkud ztrácí tempo, si snímek drží vysokou dynamičnost kombinovanou vtípky, lekačkami, nechutnostmi a tak trošku i romantikou (to ale jen VELMI trošku). Po seznámení se s římským zázemím Van Helsinga (jasný odkaz na superzázemí Jamese Bonda a pomocná ruka v podobě mnicha připomínajícího pana Q) se děj hne kupředu, během něhož se Van Helsing seznámi s Kate Beckinsale, poslední nositelkou vzácné krve, zabije pár upírků, vybojuje pár velkých i malých bitev, pomůže monstru dr. Frankensteina užít si zaslouženého důchodu, hodně živě se vžije do role vlkodlaka, aby na závěř jako notně digitální vybojoval závěrečný souboj s notně digitálním Drákulou za záchranu lidstva (jak jinak). To vše za jasných odkazů na mnoho starých klasických hororů, ale třeba i nových filmů (z nich určitě alespoň Matrix nebo Vetřelci). Steven Sommers obstál ve zkoušce na jedničku s minusem, což je obdivuhodné přihlédnu-li k tomu, co všechno ve filmu je. A když už se film dostane do hluších míst, my češi si můžeme užívat např. angličtiny Dany Morávkové v miniroličce mladé selky, kterou před upířími dětmi zachrání Van Helsingův pomocník nebo českého barokního chrámu, ve kterém se odehraje Drakulův maškarní ples a jehož skelní vitráž si hlavní hrdinové prohlídnou na vlastní kůži (památková péče by jim dala co proto). Dokonce i digitální vlkodlaci a upíří děti (stejně jako mumie ve dvojce) jsou celkem roztomilí a digitální technika příliš neruší. Suma sumárum jde o jasnou zábavu, na nic víc si film nehraje. Především první polovina filmu je prošpikována vtípky a bohudík za závěr, který konečně američané zvládly i bez hapiendu (no i když?!!!). Závěrem snad jen pro hudebí fajnšmekry. Hudbu dělal Alan Silvestri a myslím, že to bude stejně velkolepá hudba jako ve dvojce Mumie. A hlavní Van Helsingovský motiv to rozhodně potvrzuje. ()

Flyer

Ale jo, nebyl to sice žádný zázrak, ale docela rychle to uteklo a vcelku jsem se bavil. Efekty mi přišly místy až nevkusné, scénář dosti přeplácaný, na druhou stranu hudební doprovod neměl chybu (Alan Silvestri prostě nemůže zklamat) a herecké výkony také nebyly úplně nejhorší. Van Helsing je zkrátka film určený pro oddychovou podívanou. ()

bk81

Sommers tm chtěl dát všechno a dal tam toho opravdu tolik až je slátanec veliký.Škoda , že nevyužil takový slušný nápad. ()

AdaMM

jednu hvězdičku dávám asi jen proto, že jsem se docela pobavil při natáčení filmu, když jsme jako vesničani dobývali pernštejn. sice byla neuvěřitelná zima, ale stejně to stálo za to... ovšem už tehdy nám bylo jasné, že smíchat drákulu, frankensteina a vlkodlaky je dost divný nápad. a taky že ano. děj je naprosto nesmyslný, dialogy úplně neuvěřitelně pitomé a herecké výkony odpovídají scénáři: děs a hrůza (ale to prostě ani odehrát asi nešlo). drákula vypadá jako david gahan, všichni mluví s rádoby rumunským přízvukem... kupodivu to nezachrání ani triky: všechny vypadají totálně béčkově (scéna přeskoku šestispřeží přes propast to korunuje), upírky jsou naanimované jako z roku 1994. prostě ne. ()

okkac

Bezpohlavní hybrid různých hororových monster, který nedrží pohromadě a postavy zde předvádějí kousky, nad kterými musí blednou závistí i ruští a asijští akrobati. Naštěstí je Jackman v kabátu a klobouku frajer a na Kate Beckinsale se dobře dívá (dokud nezačne mluvit příšernou angličtinou s východním přízvukem, a navíc ten poslední záběr na oblohu s jejím obličejem - ó bože). ()

Radiq odpad!

Když jsem se na to tak koukal, tak mě napadla jedna věc. Říkal jsem si: to zas někdo něco posral - je to tak trapný, jak kdyby to natočil Stephen Sommers (kterej jak známo umí natočit jenom sračku). Ukázalo se, že jsem měl pravdu, protože jeho podělanej filmařskej rukopis je z toho cítit až za roh. Takže je jasný, že je tam hafo digitálních efektů, který jsou jak pro děcka nebo spíš jak kdyby je dělalo děcko. Strašné herecké výkony jsou ještě podrthovány hroznou angličtinou, která má svým přízvukem navozovat dojem cizí země. Počítat logické, filmařské a jiné chyby nemá cenu, protože to byste nedělali nic jiného. Scénář je něco tak vypatlanýho, že by se za to nemusel stydět ani potomek tasemnice z řiti americkýho prezidenta zdrogovanýho lepidlem. Snaží se tam nacpat co nejvíce monster a všeho. Trvá to hrozně dlouho a čekání na konec je nesnesitelný. Je to nesmysl a totální blbost. Jediným světlým bodíkem je tam Hugh Jackman, ale to nestačí. ()

SoolenJV

Sommers sice veškerá ta monstra očividně miluje, ale z téhle "pocty" se musejí otáčet ve svých hrobech... Začíná to hrdinou, který sice disponuje charismatem Hugha Jackmana, ale je jasným vizuálním plagiátem lovce upírů D z japonského anime, pokračuje přes děsivě blbé dialogy, mizerné triky a trapného Davida Wenhama. Tohle si vážně mohl Steven odpustit a nebo to natočit jako svoje home video a nepouštět to do kin. ()

tomeek odpad!

Nedávno jsem to viděl zase po delší době v telce, ale musel jsem se celou dobu smát. Hugh Jackman asi nečetl scénář a nebo ho v té době ještě neměli dopsaný. Kdyby mi bylo deset, neřeknu ani béleš, ale toto je jeden velký nesmysl. TOTÁLNÍ PI*OVINA! ()

SeanLSD

Monštrózna chujovina, ktorá mala prepojiť najslávnejšie monštrá Universalu (a príbehy 19. storočia) na spôsob LIGY VÝNIMOČNÝCH, ale Sommers scenárista neexistoval - alebo ten scenár stratil.. - a ani si to nevšimol - a Sommers režisér sa zasa stratil v prepálených digitálnych efektoch, nakladaných bez rozmyslu a rytmu v zbesilom tempe. Gróf Dracula ukradne nápady doktorovi Frankensteinovi, aby mohol robiť pokusy na vlkolakoch a dať skutočný život svojim nemŕtvym deťom ? Wow! OK!!. Do toho sa mu však z poverenia protipríšeráckej vatikánskej organizácie pripletie Van Helsing, ktorý nemá čo na práci potom ako v Paríži odpratal pána Hydea... a dačo dočinenia s tým má aj rodina cigánskych barónov - ale že aké tajomné putá ich to všetkých spájajú z minulosti, som fakt nepochopil. Totálny bordel, nenormálny gýč. Sommersovo detské nadšenie tu dosiahlo bodu, v ktorom to decko dostane do ruky 150 miliónov, aby si natočilo film o klasických literárnych príšerách. Pôvab MÚMIE, jej rytmika a vyváženosť prvkov dávno zabudnuté - a hoci je VAN HELSING tak sprostý a zároveň svižný, že utečie relatívne bezbolestne, je to nuda s otrasnou akciou, ktorú z úplného dna vyťahuje pár energických tónov Alana Silvestriho a fantastická výprava. Mne osobne pomohol aj častý pohľad na nádhernú Kate v mužskému oku lahodiacich kostýmoch.. ()

Decker

Ach jo. Cekal jsem vic a dostal jsem bohuzel malo. Skoda. Vim ze jsem mel brat tento film stylem prijd,vypni mozek a bav se, ale me to proste neslo ! Kouknete se radsi na X-Meny, Mumii nebo Bladea. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)