Hlboko v karpatských horách sa nachádza mýtická a záhadná Transylvánia. Svet, kde zlo je všadeprítomné, kde nebezpečenstvo prichádza so západom slnka a príšery nadobúdajú podoby najhroznejších nočných môr. Sem pricestuje na pokyn tajného spolku legendárny lovec prízrakov Van Helsing (Hugh Jackman), aby premohol krvilačného zvodcu grófa Draculu (Richard Roxburgh). V boji proti Draculovi sa postaví po boku Anny Valeriovej (Kate Beckinsale) a snaží sa zbaviť jej rodinu po generácie trvajúcej kliatby. (TV Markíza)

Lima

Pejsek Stephen s kočičkou Kate a kamarádem Hughem upekli dort, který není moc poživatelný. Vypadá jako hamburger od "Mekáče", dokonce tak i chutná, tudíž není moc šťavnatý a navrch je dost přeplácaný. Kdybych ho měl brát jako pohodovou popcornovou zábavu, muselo by v něm být více sympatického pomrkávání, že se nebere moc vážně. Kdybych se měl bát, musel by Sommers umět navodit atmosféru napětí. Místo toho jsem znuděně čekal, jakou trapárnu na mně režisér zase vybalí a těch pár lekaček to nezachránilo. A když přijde ke slovu akce....Nemám nic proti samopalné střelbě stříbrných šipek, ale ve filmu, který by měl být jakousi poctou starým hororům (dle slov pana režiséra), to působí jako pěst na oko. A na to, abych se bavil, by zde musely být aspoň nějaké vtipné momenty. Odlehčenost Sommers navozuje přemrštěnými akčními scénami, které postrádají vtip a logiku (ale tu vem čert). A Dracula? Nechápu, proč by Pán temnot měl vypadat jako frontman nějaké vyšumělé poprockové partičky typu Bon Jovi. Murnauův Nosferatu, vztáhni ruku pomsty na toho barbara Sommerse a ochutnej jeho tepny. Koleduje si o to! ()

golfista

Tak do tohohle vrazili investoři i s marketingem 210 mil. dolarů ?! Pokud by to byl nízkorozpočtový film, pak bych přidal možná hvězdičku za vizuální stránku. Aby se mi ale u filmu za tolik peněz líbil jen černobílý úvod a závěrečné titulky, tak to se mi fakt ještě nestalo. Naprosto mi unikl jakýkoliv smysl natočit tenhle "film".... přitom "balení" to má blýskavé - aby se líbilo. Ale ať už zabalíš ho*no do sebehezčího obalu, pořád to bude jenom ten výkal a pořád bude smrdět ..... Já odpady moc nedávám (asi by se daly spočítat na prstech), ale tady vážně s obtížemi hledám důvod aspoň pro jednu hvězdičku - za hudbu, za efekty nebo za Kate :) Ten CELEK je ale prostě hrůza ! .... Náruživí statistici tohle hodnocení možná nebudou brát v potaz, protože jsem si uprostřed (jsa ukolébán "akční jízdou") asi na čtvrt hodinky zřímnul, takže jsem to vlastně neviděl celé :) Pokud bych to měl napravit další projekcí, tak to bych si dal raději 5x "Den poté" ... ()

POMO

Milujem kompozíciu obrazu, filmovú výtvarnosť, Kate Beckinsale i digitálne efekty, pokiaľ sú rozumne použité (Jurský park). Nehovoriac o klasických hororoch. Ale Van Helsinga mať rád nemôžem. Na to vyžadujem od filmu kúzlo, dotyk reality. Van Helsing stál $150 miliónov a vyvolal vo mne rovnaké emócie a záujem o postavy, ako jeho sotva minútový trailer. Emocionálna prázdnota, absolútny nezáujem o to, čo sa deje na plátne. Digitálne efekty nepokročili ani o chlp, udržujú si rovnako nevyváženú kvalitu a je ich toľko, že prestávame veriť vo svet, ktorý nám predstierajú. A Richard Roxburgh je tu najväčší castingový omyl roku. Dve viezdičky iba za pôsobivý prológ, pekné kulisy a vtip s kravou. ()

kleopatra

Nemohla jsem si nechat ujít Hugha Jackmana v koženym kabátě až na zem a ještě k tomu ve filmu s upírskou tématikou. Nó..... mohla jsem si to nechat ujít. ()

Cival

Takhle nějak si představuju Ligu výjimečných po všech těch "chvalozpěvech":-) Nudný, blátivý hybrid bez atmosféry a švihu, který na sebe jen tupě kupí nic moc akční sekvence a trikově průměrné souboje monster. Van Helsing nemá hlavu ani patu, gradace neexistuje a na plakátech cool hrdina nemá ve filmu styl ani charisma. Pravda, Kate Beckinsale to sluší jako nikdy před tím, kostýmek je proklatě sexy, ale jinak: Fuj tajbl. Nestačí narvat do sebe jen pár legendárních příšer a slepit je smrští triků. Pak se totiž může stát, že film pádí obrovskou rychlostí, v níž divák ani nestíhá sledovat posuny v ději, a přesto se pekelně nudí - musí totiž civět na sterilní umělotinu, jejíž vypatlanost sahá až kamsi do Transylvánie. ()

Gemini

Zoufale trapné dílko disponující díky přemrštěnému rozpočtu hned několika rekordními zápisy v mé soukromé kronice pokusů a omylů. Stephen Sommers po dvou velmi zábavných Mumiích (i když dvojku dost táhla postava Krále Škorpiona) usnul na pořádné kupě vavřínu a spolčil se s nehoráznou bandou šílenců...jinak si nedovedu představit jak mohl za prvé - vzniknout takovýhle scénář, a za druhé - jak mohl být jako noblesní gróf Vlad Dracula obsazen tragéd nejtragičtější, Richard Roxburgh. Jeho trapnost a nevhodnost dosahuje nevídaných výšin, ostatně těchhle nevídaných výšin si v celém filmu užijete až až...v celém filmu se totiž až příliš často poletuje na animovaných lanech nad tisícimetrovými propastmi, a přiznejme si to, nikdo v tomhle filmu není takový herec, aby si mohl při podobných eskapádách vynutit trochu úcty. Obzvlášť krásná Kate Beckinsale je se svým rádoby rumunskocikánským přízvukem a košili s nařaseným límcem mírně řečeno směšná. O úchvatných Faramirových vynálezech, vhodných tak do jistého fantasy seriálu s Kevinem Sorbem, taktně pomlčím. Ale rád se rozhovořím o úžasném příkladu dementního štěku - "vesnická husička" Dana Morávková zatloukla další hřebík do víka rakve se jmenovkou Herectví. A mám dojem že po Rodinných Poutech už na další hřebíky nebude místo... Pojďme směle dále - kontrasty...těch je tu plno a zní to dost vznešeně jako téma, že ano?:) Úvodní scéna...prý pocta horrorům Jamese Whalea, není nic než oslí můstek k zatažení Frankenstineova monstra do "ďábelského plánu" zosnovaného hrabětem Draculou a jeho nevěstami. Kde je tu kontrast? Whaleovské stvoření života následované rádobyděsivým netopejrem. Nebo scéna kdy Dracula chodí po stropě jeskyně a rozmlouvá, zdařile navozuje Coppolovskou atmosféru...a najednou bum prásk a je po atmosféře a je tu zase trapno až na půdu. Ale o scénáři je lepší se nezmiňovat...pojďme si něco povědět o úchvatné scéně v Budapešti - tamní ples v opeře jako by vypadl z Fantoma Paříže, tak přesná je jeho stylizace...a pak se najednou zase létá na laně a máte dost. Co si tedy s Van Helsingem (Gabrielem) počít? Úplně zatratit ho nejde...na to je OSTčko od Alana Silvestriho příliš dobré, a je to právě hudba, se kterou stojí a padají ty silnější momenty filmu. Vlastně by se dalo říct že je nejmíň o dvě třídy výš než film, který si něco tak dobrého nezaslouží, vzhledem k tomu jaký slepenec Sommers vytvořil:P ()

Matty

MuHAhahahahahaha!!! (nedokážu si představit nic stylovějšího pro komentář s pořadovým číslem 1666 ;-) Zajímavé komentáře: Gemini, Jeanne, Shaqualyck, Aiax, AdaMM, Triple H, KASUGI ()

Tosim

Podle mě je to typická "sommersovka". Spousta akce, (jeho humor miluju - zvlášť scéna s hrobníkem a hrobem se povedla), digtální digitálno a hudba Alana Silvestriho! To je jízda! V podstatě na tom žádný větší kaz nevidím, některé logické seky je opravdu třeba vypouštět jedním uchem tam a druhým ven (stejně jako u Emmericha.) Richard Roxburgh je fantastický, Dana Morávková IMHO předvádí skoro nejlepší výkon své herecké kariéry :-) Zdá se například divné, že při vší té zběsilosti si tvůrci pohráli s přízvukem Rumunů... Jo a ten Marek Vašut v tom filmu říká jen "Anno, nechoď tam...!" :-) ()

Enšpígl

Když jsem se snažil naučit vařit, chtěl jsem, aby tam bylo od všeho co nejvíce a tak jsem do hrnce naházel brambory, rýži, hranolky, smaženej sýr, svíčkovou, utopence a spousty dalšího,pak jsem dal výsledek na talíř a nedalo se to jíst. Jídlo jsem jsem nazval Van Helsing a vyhodil jsem ho. ()

Malarkey

To, že režisér pracoval na Mumii je v tomto filmu hodně znát. Ale zase na to, jaké je zde hodnocení já se bavil. Nepříjde mi to sice bůhví jak zajímavé a originální, ale zábavné rozhodně ano. Není to žádný zázrak, natahal do toho hodně prachů, málo to vydělalo, spíš prodělalo, tak to s tímhle filmem dopadlo, ale že se to točilo u nás, a i tak se to stalo úspěšné, i když na to nadávali dokazuje, že to zas taková blbost není. Je to zvláštní, ale já se hlavně nenudil. --- Igore! Pomoz mi! - Byl jste ke mně tak hodný, doktore. Pozorný. Starostlivý. Ale on mě platí. ()

T2

Veru taký spletenec všetkého možného čo staré horrorové časy priniesli od Frankensteina po Mr.Hyde, len škoda že v skoro každom kúsku premietaného obrázku je to vygenerované počítačovou grafikou, striedajúcou lepšie chvíľky s tými horšími, to isté platí aj o nesúrodom príbehu. Hlavne postava vlkodlaka je dosť odpackaná, lietajúce upírky sa dajú ako tak zniesť. Presnejšie hodnotenie by som dal 50% ale v tomto prípade sa prikláňam hore, nie je to až taká katastrofa ale také vysoké rozpočty aké sa dávajú do podobných fantasy by sa dali veru zúročiť aj lepšie u tých viac zručných režisérov a nie len ich hádzať do rúk rutinérom čo nič nové nevedia priniesť. ║Rozpočet $160miliónovTržby USA $120,177,084Tržby Celosvetovo $300,257,475 ()

Djkoma

První shlédnutí nebylo moc dobré. Přehnaně levných efektů a zajímaví herci v jinak slušném guláši, který se žene kupředu i díky elektřině, na kterou jede Frankensteinovo monstrum. Po dvou letech druhé shlédnutí a plná akceptace Sommersových snah přiblížit se starým hororům, která se promítá i do zmíněných efektů, lze brát van Helsinga jako příjemnou odpočinkovou zábavu, v které se mimo jiné Kate Beckinsale opět ukáže ve velmi úzkém oblečení a muži se budou mít na, co dívat. Přesto Helsing bez Jackamana by byl poloviční. Dobrou zábavu bez přemýšlení přeji, tohle má být jen efektní jízda plná velkých záběrů a hromady efektů. ()

Renton

Scénář: Stephen Sommers .. Chutný start, ale ve výsledku stejně jen utahaná sračka. Ani litr a půl lahodného burčáku, co jsem během filmu požil, nezvýšil jeho proklamovanou zábavnost natož aby dostatečně zahladil chabý scénář a akčně vizuální přeplácanost. Hugh Jackman je naštěstí solidní Van Helsing a nakonec si tímto filmem nepokazil výbornou reputaci z X-Men. No a Kate Beckinsale je prostě ozdoba jak se sluší a patří. ()

Anthony

Můj dojem z tohoto filmu je značně rozpačitý. Ačkoli mám rád i takové filmy, které nenabízí nic než odpočinkovou velkolepou podívanou, která spíše uspokojí oči a uši než mozek, tento film mě neuspokojil, i když velkolepost mu skutečně nechybí. Jenže příběh může být blbý, nelogický, ale musí být alespoň nějaký. Slovo, které nejlépe tento film vystihuje je přeplácanost. V jedné kritice někdo napsal, že kdyby ve finále najednou vyrazil proti hlavnímu hrdinovi Saddám Husajn vůbec by se nedivil – to byl přesně můj pocit. Těch příšer a netvorů, které se různě proměňovali a přesouvali z místa na místo, bylo tolik, že jsem se v tom brzy přestal orientovat. Sledoval jsem pak už jen pěkné trikové obrázky, ale vůbec jsem nechápal, co se děje. A takové scény jako, když se na mapě objeví Transylvánie a vidíme jak hrdina jede na jih!, přičemž se za moment prochází na nábřeží Vltavy (v pozadí Národní divadlo) a v titulcích se objeví nápis Budapešť, to už je jen tak pro zasmání. Mimochodem hudba Alana Silvestriho je výborná a podobně non stop akční a hrdinská jako v druhé Mumii (též Sommers). ()

Rob Roy

Neuvěřitelný guláš všech možných klišé, kýče, digitálních triků a patosu. Jedna hvězdička za komickou figurku Davida Wenhama. ()

hirnlego

Vypatlaný scénář & scény na facky vs. nemalé digitální orgie & krásná létající děvčata (ve verzi s křidélky - pozn. aut.). ()

Fr

Dialogy bez špetky humoru, Drákula je debil a Cate Beckinsale to náramně sekne. Příběh o tom, kterak legendární lovec přízraků přijíždí do Transylvánie, aby přemohl krvežíznivého svůdníka, je přeplácaný stylový dobrodružství, který kromě CGI ničím extra nezaujme. ()

Dever

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Transylvania 1887 ,2. Burn It Down! ,3. Werewolf Trap ,4. Journey to Transylvania ,5. Attacking Brides ,6. Dracula's Nursery ,7. Useless Crucifix ,8. Transylvanian Horses ,9. All Hallow's Eve Ball ,10. Who Are They to Judge? ,11. Final Battle ,12. Reunited, ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (viac)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (viac)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (viac)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (viac)