Kapitán Solomon Kane sa v 16. storočí preslávil ako mimoriadne schopný bojovník - zabijak. Vyzbrojený pištoľami a mačetami obhajuje česť anglického kráľovstva a ukája svoj krvilačný smäd v bojoch na všetkých kontinentoch, kam cestuje so svojimi dobre vycvičenými kumpánmi - zabijakmi. Spoznávame ho vo chvíli, keď si kliesni krvavú cestu hordami protivníkov v exotickom meste v severnej Afrike. Pri dobývaní tajomného hradu však nastane nečakaný zvrat - jeho mužov začnú likvidovať démonické príšery. Umierajú jeden po druhom, až zostane nažive už len sám Kane. Ocitne sa tvárou v tvár prisluhovačovi samotného Diabla, ktorý sa vynoril z hlbín pekla, aby si vzal jeho beznádejne skorumpovanú dušu. Kaneovi sa síce podarí uniknúť z jeho pazúrov, ale je mu jasné, že pred peklom sa zachráni jedine doživotným pokáním. Preto sa zriekne násilia a zvyšok svojho života zasvätí pokore, pokoju a mieru.

Ale už onedlho čelí ťažkej skúške. Keď sa mu nepodarí zabrániť brutálnemu útoku na puritánsku rodinu Crowthornovcov, s ktorou sa spriatelil, prisahá, že nájde a oslobodí ich unesenú dcéru Meredith. Pre vyšší princíp dobra a spravodlivosti je ochotný zapredať svoju dušu a použiť ešte raz svoje excelentné schopnosti zabijaka. Vo chvíli, keď sa vydá na cestu dobra, aby zachránil uväznenú Meredith a ochránil Anglicko pred temnými silami, opäť zasiahne osud a postaví ho tvárou v tvár rodinnému tajomstvu, ktorému sa celý život snažil uniknúť. (TV JOJ)

Djkoma

Velmi příjemná výprava do (českého deštivého) středověku s trochou magie, víry a hledání vlastního osudu. Prakticky po celou dobu jsem si nemohl na nic stěžovat, velký nástup byl vystřídán vynikající atmosférou, kterou dokázala hlavní postava, obsazená mladší a levnější verzí Hugha Jackaman, s klidem utáhnout nejen svým kloboukem, ale také stylem zabíjení českého komparzu. Hlavní dějová linie je vcelku jednoduchá, průhledná, ale nevadí, protože se divák má na co dívat, přestože už vše jako by odněkud znal... (je tam cítit středověký Constantine, Van Helsing a další). Potěší také hudba, kterou si užil Klaus Badelt a skvěle se hodí k celému filmu (včetně závěrečných, na "levnost" filmu velmi vymazlených titulků). Dost mě překvapilo, že některé scény mají opravdu skvělý náboj a hodně mě pohltily... což se často nepodaří ani výrazně dražším filmům. Takže celkově upřímná spokojenost a pocit, že i za relativně málo peněz se stále dá natočit velmi mnoho muziky, která si najde své fanoušky. ()

verbal

Po téměř dvouhodinové intenzivní masturbaci chvíli zasněně hledím do stropu, lačně potahuji z cigarety a poté lepkavou rukou shrnu důvody, proč tímto odporným filmem tak pohrdám: 1. Nehraje tam PATYZÓN! Ani na malou chviličku! 2. Pan Kane nemá jedinou Bradavici a násadu od smetáku na famfbál asi tak v 10. minutě přerazí o hlavu nějakého posraného démona. 3. Ano, slyšite dobře, DÉMONA, nikoliv EMO vlkodlaka, blonďatého HomoMalfoye či toho, Jehož jméno mám úplně v prdeli! 4. Pan Kane za celou dobu ani jednou romanticky navzplane! A to ani k Vašutovi!! 5. Nemůže tudíž s "rozpolceným výrazem" tklivým monologem objasnit Belle s Hermionou osudové překážky jejich vztahu a proč by měly ony vysát jeho a ne naopak. 6. Pan Purefoy odmítl rozhovor pro Brávíčko na téma "Po čem kluci touží". 6. Čtyřicetiletý špinavý mastňák s nedokonale výrysovaným ABDOMINEM a bez kouzelné hůlky nevypadá dost kůl na stěně pokojíku čtrnáctileté fanynky! 7. Pan Howard nebyl padesátiletá grafomanka, libující si v extrémně dlouhých a tlustých .... pokračováních. 8. Ani jednou zde nezazní Vašutovo legendární a nesmrtelné: "Kurvapiča, kurvapiča...". 9. Film nerežíruje vyhlášený Shitmaker, pan Columbus. 10. Snad kdyby tam Hannah Montana za Soumraku Pottratila Harryho, ale jinak tohle hit NIKDY NEBUDE!! ()

Psema

Solomon je sympaťák. Hlavy seká zásadně na třikrát, kabát navléká ve slow-motionu, pistole si umí nadhodit nohama... no a zabije Vašuta, což se obzvlášť cení... jenže zatímco Bassett se snaživým Purefoyem sbírají pozitiva snahou vymlátit z minimálního rozpočtu maximum atmosférického deště a zábavy (repetetivní a samoúčelně prázdný symbolismus raději nepočítám), scénář kydá jednu upachtěnou bejkárnu za druhou s pro mě ubíjející razancí. Nemám rád, když jsem jen o krok před postavami. U Solomona jsem byl nejmíň o pět, což mě po řezanici v lese a následné naháněčce dovedlo k nejuzívanějšímu čumění na plátno a kroucení hlavou za dlouhou dobu. 3/10 ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Mnoho výborných záberov, veľa blata, špiny a dažďa + Marek Vašut :) .... ale nezaujímavý príbeh, ktorý neosloví. Heroické hlášky a výstupy sú v rámci všetkej správnosti, ale nezachránia slabosť a nezáživnosť spracovania. Solomon je hero, ktorý by potreboval ozajstný príbeh. Je to škoda, pretože atmosféra bola slušná. There are many paths to redemption, not all of them peaceful. ()

NinadeL

Solomon Kane je klasika Roberta E. Howarda. Jeho povídky vycházely od roku 1928 v časopise Weird Tales. Kromě tohoto filmu vyšla také celé řada komiksových adaptací (Marvel, Dark Horse). Osobně sice nijak zvlášť netíhnu k fantasy dobrodružstvím z přelomu 16. a 17. století, jejichž hlavním hrdinou je puritán, ale budiž. V kontextu žánrové tradice to má svojí hodnotu a film jako takový také není žádná prohra. Vedle Conana, Kulla (a Rudé Sonji) i Solomon Kane dělá svému autorovi čest. Pro našince je samozřejmě plus, že produkce má i svou českou stopu, ale ty maličké role Vašuta a spol. nemusí samozřejmě nikoho rozptylovat. ()

• Vedle ateliérů Barrandov a haly bývalé továrny TOS Hostivař Solomon Kane vznikal v těchto lokacích: na hradech Točník a Zvíkov, v Průhonicích, v umělých pískovcových jeskyních v Pustých Kostelech, v Ralsku, Jevanech, Horšovském Týně, Ladách v Podještědí a v Bechyni - Zářečí. (POMO)
  • Při natáčení v Čechách se osm komparzistů zranilo. Vězeňský povoz tažený koňmi, ve kterém byli uvězněni komparzisté, se kvůli závadě materiálu odpojil od spřežení a sjel neovladatelně dolů z kopce. (EMMY)
  • Solomon Kane je sice postava z povídek a básní R. E. Howarda, film ale neadaptuje žádnou konkrétní povídku a snaží se o vlastní příběh, založený jen volně na Kaneově osudu. (gjjm)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)