Píše sa rok 1893. Nepriebojný anglický právnik Thomas Renfield (Peter MacNicol) práve pricestoval do Transylvánie, kde sa chystá za tajomným grófom Draculom (Leslie Nielsen), ktorému chce predať dom vo svojej domovine. Varovaniam miestneho krčmára, že Dracula je upír, sa Renfield naivne vysmeje a po tom, čo si od veštice Madame Ouspenskej (Anne Bancroft) nechá za pätnásť kopejok vnútiť vkusný krucifix, sa vyberie na zámok, kde ho už gróf netrpezlivo očakáva. V noci po podpísaní zmluvy ho navštívia dve upírske nevesty, ktoré sa naňho lačne vrhnú - a následne i sám gróf Dracula, ktorý z neho po použití svojskej hypnózy urobí svojho otroka a ktorý sa spolu s ním o pár týždňov neskôr doplaví do Londýna! Ibaže pri zakotvení v londýnskom prístave sú už všetci členovia posádky i všetci pasažieri mŕtvi, pretože si na nich kráľovsky pochutil sám Dracula. Jeho krvavé besnenie ale predsa len jeden človek prežil – zotročený a po prežitých hrôzach pološialený Renfield, ktorého novým domovom sa stane blázinec Dr. Jacka Sewarda (Harvey Korman), ktorý sa nie náhodou nachádza v tesnom susedstve nového Draculovho panstva! Krátko nato sa gróf v divadle zoznámi so svojím novým susedom Dr. Seward, jeho krásnou chovanicou Lucy (Lysette Anthony), nemenej príťažlivou dcérou Minou (Amy Yasbeck) a jej snúbencom Jonathanom (Steven Weber). Zdá sa, že Lucy je grófom očarená a že i on sa o ňu veľmi zaujíma – v skutočnosti ho však zaujíma len a len jej krv! V noci sa potom, prevtelený do netopiera, zjaví v jej izbe a uhryzne ju! Keďže kráskin zdravotný stav sa každým dňom viac a viac zhoršuje, rozhodne sa ustarostený Dr. Seward požiadať o pomoc slávneho profesora Abrahama van Helsinga (Mel Brooks), doktora medicíny, metafyziky, filozofie a gynekológie, ktorý ihneď správne vytuší, že Lucyinu chorobu má na svedomí upír! Netrvá dlho a jeho hlavným podozrivým sa stane gróf Dracula... (TV Markíza)

Motinski

Nielsenove filmy od čias Bláznivých striel kvalitou klesajú. Drakuloviny nie sú úplne najväčšia nuda ale pár vtipov tu pôsobi ako vrchol trápneho humoru. Chyba bola aj že sa paroduje jeden film, to nikdy neskonči dobre ( príklad). Videl som to dokopy tri krát a možno niekedy ešte dám šancu na nápravu dojmu, no určite nie tak skoro. ()

artuš

Sice horory nemusím, ale tenhle "horor" mi nevadill. Jednak proto, že něm hrál Leslie Nielsen, ale také proto, že do hororu má tato komedie hodně daleko. Jinak pěkný film pro ty co nemají rádi horory ale chtějí se pobavit. Parodie na film Van Hellsing se nezapře když Vás nerozesměje potrhlý hrabě drákula tak už nic. ()

Dever

Soundtrack Hummie Mann: 1. Main Title ,2. Faster Horses ,3. Too Dark/Limping Shadows/The Web/Hypnotizing Reinfield ,4. Vampires?/Gypsy Woman/Dracula's Castle ,5. Reinfield Bleeds/Dracula's Women ,6. Striptease/Bat Flies to Window/Dracula Bites Lucy ,7. Lucy in Bed/Bite Marks?/Three Tiny Puncture Marks/I Remember Nothing/Emergency ,8. Dracula in the Garden/Dracula Files, Reinfield Doesn't! ,9. Dracula Attacks Lucy/Funeral/Never Give Up/To the Crypt/Lucy Bites Sikes/Concern/Jonathan to the Crypt ,10. Lucy Reacts to the Cross/Dracula Hypnotizes Mina and Essie ,11. To Carafax Abbey/El Choclo ,12. Van Helsing Sees the Mina's Bite ,13. The Kaminsky Two-Step ,14. Hungarian Rhapsody #5 ,15. Escape/In Pursuit of Reinfield/Fight!/Jonathan on the Floor/Attempted Escape ,16. Ucipital Mapillary/Romantic Moment/Finale , ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem ohromen, Van Helsingu. Vy znáte naši staromoldavštinu?" Tak v té trochu tápu a stejně tak mi není úplně jasné, proč tato parodie není vtipná. Patrně to bude má vina, neboť jsem nikdy pořádně nenastudoval životopis pravého Draculy, takže když falešný Dracula paroduje skutečného Draculu, tak mi určitě unikají nějaké souvislosti. Anebo je to jenom debilní film, k čemuž se samozřejmě přikláním, aby nebyla odhalena mezera v mém vzdělání a někdo mi do ní nevrazil dřevěný kolík. ()

*Colorado

Opravdu mě překvapuje tak nízké hodnocení, já se u toho výborně bavím pokaždé. Není to taková ta parodie, která se snaží být vtipná stůj co stůj v každé scéně, ale vše se děje podle předem daného příběhu a vše je pečlivě vyváženo. Co se týče Leslieho, tak také žádné výhrady, udělal z Draculy opravdu vtipnou postavu a o to šlo ;-) ()

• Ve scéně, kdy Van Helsing otevřel žaluzie, vnikne do budovy světlo. V dalším záběru je žaluzie zavřená, avšak světlo se nezměnilo. (Čiban)
  • Ve scéně, v níž herec Steven Weber zatlouká postavě Lucy do srdce dřevěný kolík, ho režisér Mel Brooks nevaroval, že na něj vystříkne přes 700 litrů krve, proto je jeho reakce čistě přirozená. (mi-ib)
  • Když se Drákula (Leslie Nielsen) sklání nad postelí Lucy Westenry (Lysette Anthony), aby ji kousl, vrhá jeho postava stín směrem na okno, místo od okna, odkud svítí Měsíc. (GordonCZ)