Draculův dům

• USA House of Dracula

Pokračovanie filmu HOUSE OF FRANKENSTEIN (1944). (+Billy+)

darkrobyk

Hrabě Dracula se usadí v podzemí hradu doktora Edlemana a chce po něm, aby mu vrátil lidství. Jenže upíří část hraběte je přeci jen silnější, a tak experimentální léčba není jednoduchá. Do toho chce L. Talbot, měnící se o úplňku ve vlkodlaka, po doktorovi to samé- -aby ho zbavil kletby, kterou považují oba za druh nemoci. A aby toho nebylo mála, tak do třetice je nalezeno Frankensteinovo monstrum a doktor se ho ve slabé chvilce pokusí oživit. Půvabná, ale hrbatá sestra Nina má přislíbeno od doktora, že ji zbaví hrbu, který je připomínkou všech Ignáců a dalších zrůdných pomocníků nejen barona Frankensteina. A pak je zde krásná Miliza, jejíž příběh se stává samostatnou linií filmu. Výborná hudba, skvělé gotické kulisy, obstojné speciální efekty a masky. Příběh sice trochu skřípe, ale skalní fanoušek leccos překousne. ()

Oktavianus

Že jsem nedělal medicínu. Být doktorem ve Visárii, přijde se k vám léčit Dracula, Vlkodlak, jdete se podívat do jeskyně, hned u vchodu zakopnete o Frankensteinovo monstrum... A to je ten problém. Tento výlet do Visárie byl nakombinovaný ze tří samostatných příběhů - o Draculovi, Larrym "tak-už-mě-někdo-konečně-zabijte" Talbotovi a doktoru Edelmanovi, jehož psychopatické chvíle v závěru jsou to nejlepší. Jinak je to totiž slabota: Carradine jako Dracula s knírkem je naprostý úlet, jak celý ten příběh, tak i motivace hraběte a vůbec všechno, Chaney je výborný, ale má minimum prostoru (a taky knírek, to byl asi nějakej režisérův fetiš), a proč se kvůli posledním třem minutám někdo obtěžoval maskovat herce jako Frankensteinovo monstrum, to nechápu. Výsledek tak působí jako jídlo, který kuchtíte poprvé - tak moc chcete, aby to bylo dobré, až do toho nacpete zbytečně moc ingrediencí. A pak vás bolí břicho. ()

JohnnyD

Strašný paškvil nakrúcaný len preto, aby vytiahol z peňaženiek ľudí pár grošov naviac. To, že sa v jednom filme stretnú Dracula, Frankensteinovo monštrum a Vlkodlak je proste splnenie sna každého hororového fanúšika, ale tak ako v predošlom House of Frankenstein aj tu je to len číry podvod. Všetci traja sa síce nachádzajú vo filme ale ani raz sa nestretnú v jednej scéne. Po expresionizme niet ani stopy. Dej ani veľmi nedáva zmysel a krkolomne spája osudy všetkých troch postáv. Lon Chaney vyzerá unudene, John Carradine nie je nijako fenomenálny, ale dá sa a Glenn Strange ako monštrum odvádza štandardne dobrú robotu (vo filme je cca 4 minúty). Jedinou zaujímavou postavou, ktorá má ako takú charizmu, je krásna hrbatá pomocníčka vedca. O niečo lepšie ako desivý House of Frankenstein, ale aj tak iba matný tieň po klasikách z tridsiatych rokov. ()

pepo

Keby tam bol Lugosi miesto príšerného Carradine a ten rozbeh príbehu nebol tak odfláknutý, mohlo ísť o najlepší Draculovský film zo série. Hlavne potešil zvrat pred záverečným aktom. Natočené to je pekne, v duchu nemeckého expresionizmu (hlavné časť s premenou alebo naháňačka v meste). Ako ukončenie jednej éry adekvátne, no najlepšie kúsky z tohto univerza sú predsa len inde. 7/10 ()

liquido26

Přestože se jedná o stejnou zplácaninu jako House of Frankenstein, drží příběh Drákulova domu alespoň pohromadě, Drákula už tam má nějakou funkci a není tam pouze proto, aby tam byl. To už zase bohužel neplatí o Frankensteinově monstru, které si opět na konci zažije své tři minuty slávy, ještě navíc s použitím záběrů ze snímku Ghost of Frankenstein. Co mě tam dost vadilo byla tam snaha vysvětlil vampyrismus a lykantropii vědecky (tlak na mozek a změna metabolismu). Nápad sice možná dobrý, ale působilo to dost úsměvně. ()

• Pátý film Frankensteinovské série, kde se objevuje herec Lionel Atwill. Pokaždé hrál jinou postavu. (liquido26)