Pokračování filmu Frankensteinova nevěsta. Když se syn Henryho Frankensteina, Wolf von Frankenstein (Basil Rathbone) rozhodne vrátit se se svou rodinou do otcova sídla, čeká ho nemilé překvapení. Při průzkumu otcovy laboratoře objeví jeho monstrum (Boris Karloff) a sluha Igor (Bela Lugosi) ho přesvědčí, aby ho oživil. Wolf doufá, že se mu to nepodaří, ale poté, když jsou někteří místní nalezeni mrtví, je mu jasné, že bohužel uspěl. Místní obyvatelé tuší kdo je pachatelem a tak povolají policejního inspektora, aby to zastavil. Wolf v záchvatu paniky zastřelí Igora a monstrum, které tak přišlo o jediného přítele, unese Wolfova syna. (topr harley)

Paldini

Opět variace na stejné téma jako v předchozích filmech o "vědeckých" experimentech rodiny Frankensteinů, vědec postupně propadající posedlostí s oživováním dávno mrtvých těl, "nelidské" monstrum a výrazná postava vědcova poskoka. A asi německým expresionismem nejvíce ovlivněný film studia Universal. Architektura staveb je přiměřeně pokřivená, stíny postav jsou patřičně zdůrazněny na bílých stěnách gotického sídla, ale tyhle vyšperkované záběry přicházejí už trochu pozdě. Basil Rathbone v roli pološíleného vědce není zdaleka tak přesvědčivý jako Colin Clive ve Frankensteinovi a už vůbec ne jako Ernest Thesiger v Bride of Frankenstein. A tak naprosto všechnu pozornost si v tomto případě krade Bela Lugosi v roli kriplíka Ygora a samozřejmě monstrózní Boris Karloff, ale u něj už je to jen zmíněná variace na stejné téma. ()

ScarPoul

Film vymenil režiséra a je to sakramentsky vidieť. Ten ako keby zabudol na predchádzajúce dva filmy od Whale a natočil si film po svojom. Samozrejme že zo začiatku mu nemôžeme nič vičítať. Prvých dvatsať minút je genialnych. je tam badaťelná hutná atmosféra strachu a stiesnenosti, lenže ako už hovorí názov filmu toto je príbeh o synovi Frankensteina. Ten je snaď asi najblbšou postavou celého príbehu pretože mi nejak unikol zmysel jeho počínania a už keď začali zomierať nevinný ludia stále nešiel s pravdou von. Problémom je že on má byť ťahúňom celého filmu. Karloff je odsunutý na druhú kolaj a vôbec nerozpráva takže sme zase tam kde sme boli pri jednotke je to dobré ale chýba tomu ten ľudský rozmer nevesty. Jedinými dobre napísanými postavami ktoré aj keď sú vedlajšie zachranujú čo sa dá je ygor bela lugosiho a komisár, ktorý trpí traumou s detstva keď mu frankie odtrhol ruku. Lee je naprostastý amatér a nedokázal naplno využiť potencial tohoto príbehu , finálna scéna nemá ani minútu a keby nebolo atmosféry , ktorá bola geniálna tak by to bolo za 3* ()

Spinosaurus

Opravdu zdařilé. Možná, že nejlepší ze všech dílů. Člověk by čekal, že se při stopáži 99 minut bude nudit, ale je to úplně naopak. Skvěle jsem se bavil. Děj má konečně hlavu a patu. Scény jsou výborně pospojované a závěr není tak useknutý,nedotažený či zmatený jako u ostatních dílů. Plus skvělé herecké výkony Rathbonea, jednorukého policisty a slušné výkony dvou oblud s tvářemi Karloffa a Lugosiho. Tomuto dílu není co vytknout. ()

anais

Na můj vkus trochu málo scén s Karloffovým monstrem. Příběh se točí hlavně kolem syna barona Frankensteina, který se po mnoha letech vrací na hrad a začne pociťovat podobnou vědeckou vášeň jako jeho otec. Příběh moc nepřekvapí, ale i přesto utíká docela svižně. A má velmi dobré herecké výkony. Líbil se mi hlavně Lionel Atwill v roli jednorukého inspektora Krogha - ta postava má vtip i docela zajímavý charakter. A k tomu všemu je tu Karloff a Lugosi, takže nevidím důvod se na to nepodívat. ()

pornogrind

Tohle pokračování má jinýho režiséra a je to znát. Tenhle film už nemá (alespoň za mě) takovou sílu jako jeho dvě předchozí části. Nic na tom nezmění ani Boris Karloff ani účast další hororové legendy Bela Lugosiho. Tentokrát už peripetie s monstrem neřeší Heny Frankenstein ale jeho syn Wolf von Frankenstein a zamotá se do toho i sluha Ygor(Bela Lugosi). Ve zdejším obsahu je napsáno, že monstrum unese Wolfova syna. To se však stane snad až v poslední 5ti minutovce. Na 4 to u mě není ale lepší 3hvězdy si to za mě zaslouží. Oproti dvěma předchozím filmům Frankenstein(1931) a Bride of Frankenstein(1935) jsem tenhle snímek neviděl a byla to tak pro mě premiéra. Zároveň jsem tak aspoň taky dokončil tuhle trilogii. PS. Potom co se monstrum v Bride of Frankenstein(1935) rozmluvilo tak tady o5 nepromluvilo ani slovo. ()

• Místo, kde se odehrává děj prvních dvou filmů, se jmenuje Goldstadt. V tomto snímku je městečko přejmenováno na Frankenstein. Následující dva snímky se odehrávají ve fiktivním městě Vasaria (nebo Visarie). (liquido26)
  • Dwight Frye, který se objevil v předchozích filmech jako pomocník Fritz a Karl, měl původně hrát i v tomto filmu. (DaViD´82)
  • Namaskovat Karloffa do podoby monstra zabralo v průměru kolem čtyř hodin. (DaViD´82)