Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

kirmakX6on

Bože --- celou první sezonu jsem trpěl herce s minimem charizmatu, kteří absolutně neumí hrát, komplet neatraktivní hlavní hrdinku, totálně vymatlané zápletky a klišé na každým rohu stejně jako nudnost, absenci stylu, trapnou choreografii soubojů...místo toho, aby se to zmenšovalo, tak se to zvětšuje !! Zkusím přetrpět ještě druhou sérii, neboť hodně mých oblíbených uživatelů dalo seriálu vysoké hodnocení a v komentářích je slibována náprava, i když si ji neumím představit. První série stojí za slabé dvě hvězdičky, resp. 30%. Nyní jsem v půlce druhé série a skutečně je to již o něco lepší. Bohužel základní linie v pozadí -- artefaky jakéhosi génia Rambaldiho, který před staletími vynalezl spoustu nejmodernějších věcí typu neutronová bomba apod., načrtal a ozdobným písmem popsal jejich plány na kusy jednotlivých papíru A4, který pak poschovával po celém světě (...........) ..je bohužel přítomna stále. Fakt nerozumím tomu, kdo může vymyslet tak extra super magorovitou hlavní seriálovou zápletku. Kdyby se aspoň tak ukázalo, že Rambaldi byl nějakej osamocenej mimozemšťan, kterej tu ztroskotal a všechny ty plánky nejmodernější techniky nakreslil, když se pokoušel svou loď opravit nebo si postavit novou, aby mohl odletět...jenže se nakonec ukázalo, že to z nějakého důvodu nepůjde, tak plánky alespoň poschovával, aby příliš nenarušil přirozený vývoj lidstva (zničit mu je bylo líto...)....ale tak to nebude, to by už nějaký indície byly. Jinak pozitivní alespoň je, že jinak se ten příběh hýbe - není to třeba tak jak v jinejch seriálech, že tři sezóny někdo po někom pomrkává, ale nemůže se po ty tři sezóny odhodlat k jediné akci....zde se vztahy vyvíjí, mění se i jiné důležité okolnosti příběhu...což hodnotím pozitivně. Po druhé sezóně se rozhodnu. Je trochu blbý, že když chce člověk nějakej dostatečně dlouhej akční seriál o tajnejch agentech (aby to po 10 dílech neskončilo), výběr není moc velkej... ()

mirkath1

Hehe další luxusní pohádka pro dospělé :D :D Nezničitelná agentka zachraňuje svět . Všude vnikne a jen tak ledabyle zlikviduje sem tam tlupu drsných chlapů. Dostane se kamkoli a umí plynule několik jazyků. Cestování 2x týdně za misí? brnkačka a ani spát a jíst nepotřebuje-teda aspoň jsem si nevšimla a to už koukám na polovinu druhé serie. Ještě zvládá vysokou školu, ale to fakt už nevím jak dělá :) Nehledě na množství paruk a převleků, které zřejmě má v kabelce :D Jo ještě má zřejmě přehled i v historii a umění a 2 chlapy na výběr, jen ještě neví, kterého si nabrnknout. Tipuji, že jeden záhadně umře. Koukat se na to dá :)) pro serialofobiky. Nejlepší postava bezpochyby je Marshall :D je božííí. Ještě taky měli prohodit role mezi M.Vartanem a B.Cooperem, protože mezi Vartanem a Sydney nevidím špetku chemie :( ()

Mata84

Skvely Michael Vartan - sexy, charizmaticky a neodolatelny Mnam Uz len kvoli nemu sa to oplati pozerat :-) aj ked cely serial je "pozeratelny" :-) ()

jitush.b

Alias je pro mě seriál na který jsem se začla dívat jen proto, že nic lepšího jsem v jistou dobu po ruce neměla. Myslela jsem si že se podívám tak na tři díly a pak to radši vzdám, ale opak byl pravdou, nějak jsem byla lapena do sítí SD6, CIA, a mnoha dalších špionážních organizací. Nemůžu sice o tomto seriálu říct, že by to byl nějaký skvost, ale každopádně se s ním dá čas příjemně strávit. Doporučuju všem kteří občas rádi uniknou ze skutečného obyčejného života a vrhají se (aspoň přes obrazovku a fantazii) do života plného adrenalinu, technických vymožeností, převleků a cestování po všech možných i nemožných částech světa. *za nejlepší považuju druhou sérii a naopak nejslabší je podle mě poslední pátá, která končí až moc americky, ach jo ()

Gand_alf

Nebol tento serial telenovela z prostredia spionov? Ma to, totiz, tie spravne ingrediencie typicke pre tento typ serialu - romanticka zapletka(s kolegom), krasna hlavna hrdinka, nelogicnosti, az to boli, natahovanie jednotlivych zapletok, tak, ze divak straca prehlad - kto s kym, preco, ako... Mna z toho zacala po urcitom case bolievat hlava. ()

DandaPiper

Jednovýrazová a monotonní "parukářka" Jennifer Garner to celý posílá do kytek. Prosim Vás, to nemohli vymyslet lepší paruky? Ona je špion, má být inkognito a je vždycky , jak pěst na oko ...nebo klaun. To by ji už přece dávno zastřelili. Já teda určitě. Dal jsem Jennifer a celému seriálu dva pokusy a dvakrát mě rozesmál-a. S každým novým dílem přibývala nová, horší paruka a všichni kolem se tvářili normálně, jako by ji snad neviděli, jakoby neexistovala ...to bylo dost nepřirozené. ()

PO007

Pamätám si keď som ho ako malá veľmi rada pozerala. Bol to môj obľúbený seriál. Mám na neho veľmi dobré spomienky a veľmi sa mi páči doteraz. ()

nettopyrek

Nemůžu si pomoct, ale tenhle seriál mě chytil a nepustil… Jistě, že by se našly chyby, že je vše hrozně nadsazené, neohroženost hlavní představitelky přehnaná a že kvalita jednotlivých epizod kolísá. Přesto jsem se výborně bavil a s napětím očekával každý další díl. Možná je to tím, že „Alias“ byl jedním z prvních v té obří vlně kvalitní seriálové produkce, která se najednou přivalila kdoví odkud. Nebo jsem se prostě zamiloval do Jennifer Garner. ;o) ()

djcremo

Neskutočný seriál. Síce mi v telke dosť častí utieklo, ale vďaka ftp servu som si stiahol všetky časti a pozeral som si ich v kľude a bolo to aj takto lepšie, lebo keby som mal zakaždým čakať týždeň ako to bude pokračovať asi by ma trafil šľak :) Bolo to chytľavejšie ako telenovely pre istú časť televíznych divákov :) A moja najobľúbenejšia časť, jednoznačne tá s Quentinom Tarantinom. ()

Nebe007

Celkem zajímavý seriál, který se mi líbil asi půl na půl. Intriky do sebe krásně zapadají, ale něco mi u toho chybělo. Možná jsem jediný, ale určitě bych vyhledal krásnější herečku než je Jennifer Garner..... ()

miselin36

Takovy prvy nedetsky serial, ktery ma dokazal pohltit. Za Jennifer, za vsecky ty zvraty a silene deje, za tu fajnu nostalgiu plnych 5 stars :) ()

nuwer

Hodnotim asi po 8 dilech. Pekna akcni podivana,ale porad dokola se opakujici..Jsem zvedava co vymysli do dalsich rad,kdyz je jich tolik. Ale po pravde,nechce se mi u toho sedet takovou dobu. Uvidim,jestli tomu dam jeste sanci. ()

Stelletta

Mám ráda špionské filmy a seriály, ale toto je naprostá špička! DžejDžej to prostě umí (ačkoliv třeba Lost mě nazaujali). Parádní casting, plno nečekaných zvratů, tak aby nám postavy nezakrněli. Ano je jasné hned od prvníh dílů, že Sid s Vaughnem jsou si souzeni, ale ty peripetie jsou výborné. Skvělá hudba a vizuál. A navíc tolik guest stars slavných osob (mimo jiné Quentin Tarantino nebo Danny Trejo) jsou super kořením seriálu. 95% za to, že mě občas díly nudily a přetáčela jsem je. ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)