Alias - Série 1

(séria)
USA, (2001–2002), 15 h 24 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Michael Vartan, Bradley Cooper, Merrin Dungey, Carl Lumbly, Kevin Weisman, Victor Garber, Sarah Shahi, Evan Parke, James Handy, Joey Slotnick, David Anders, Amy Irving (viac)

bearmeedek

O Alias jsem zavadil náhodou, ale abych se na něj díval, mě přinutily kladné ohlasy. I jméno J.J. Abrams není zrovna k přehlédnutí. Naopak 105 epizod trochu děsí. Seriál se provedením podobá jiným špiónským sériím, které se v TV snaží navodit poutavou zábavu. Jedna až dvě mise v epizodě, většinou v rychlém sledu, mezi tím omáčka z "pracoviště" a ze soukromí. Tolik komerce. Celé je to ale spojené "vážnou" linkou okolo dvojitých agentů a téměř v každém dílu je nějaký zvrat, překvapení nebo totální obrat vědomí. Další devizou je herečka Jennifer Garner, u které bych při jejím zjevu nečekal, že před natáčením i v jeho průběhu trénovala určité bojové umění a nenechávala se zastupovat. V první sérii jsou do devátého dílu zbytečné minuty tlachání agentky s kamarády (kamarádkami), ale to je prostě Amerika. Pak už na to není tolik času a zahustí se to. Nechci navodit dojem, že se Alias rovná některým jiným zvučných názvům z této oblasti, ale dobré to je. A to i ke stáří, tedy vzniku před 21-ti lety. ()

VanTom

Nemá smysl zatěžovat mozek výtkami k realističnost, když dnes už bezmála úsměvně přepálený "fantasy" špiónský akční koktejl neúnavně pádí vpřed a svými zvraty (plus zásadními cliffhangery na koncích epizod, kterými J.J. Abrams změnil seriálový svět) udržuje ve stálém zájmu, co se bude dít dál – ať už ve vztazích elitní dvojité agentky Sydney Bristow (opravdu úžasná Jennifer Garner) nebo při sabotování protivlasteneckých aktivit zločinecké organizace SD-6, mj. shromažďující tajemné Rambaldiho artefakty (rozeseté doslova po celém světě). ()

Milsa

Zaujímavé to začína byť až ku koncu série a keby už niekoľko rokov nepočúvam, aký je to dobrý seriál, asi by som prvú sériu ťažko zvládal. Ešteže sa to ku koncu rozbehlo, lebo ma to už začínalo nudiť. ()