V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Korbitch

kdo to sakra je?!Ňákej debil z vesmíru :-) Ale no řekněme, že vzoreček drsnej polda, kvádro polda a temný zabiják tu funguje tak napůl. V takovém Zlomku sekundy je toto propojení využito lépe. Tolik děr ve scénáři sem viděl naposled v Bílí muži neumějí skákat, ale to byla nehorázně mrtě kravina. Tohle je standart let 90. Jen ta markantní chyba tomu ubrala 4.hvězdu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nikdy nikomu nevěř. Caineova příručka, strana jedna, kapitola první." V případě tajných služeb se tím řídím celý život a FBI se ode mne nedozví ani to, kolik holubů dokážu vytáhnout za hodinu z nosu, natož abych jí předal informace o setkání s mimozemšťanem. Ty si nechám pro sebe, protože už vím, co fetuje nebo kterak vypočítat trajektorii letu jeho cédéčka a taky ho umím sejmout kopem z otočky. Pro mne je zkrátka Caineův souboj s "debilem z vesmíru" nostalgickou véháeskovou klasikou, jejíž přímočará jednoduchost snad ani nedokáže nudit. A až mne zase jednou napadne někoho zavraždit, tak přitom rozhodně budu začínat větou: "Přicházím v míru", protože ta mě v tomto snímku bavila nejvíc. ()

dopitak

Klasický mustr - k policejnímu světákovi dají do služby vysírku z kanceláře, tady ovšem ozvláštněný prvky sci-fi. Ten konec už byl zase moc tahání za bačkoru (tou galaktickou pistolí se to na můj vkus příliš zjednodušilo). Potěšil dabing (Soukup, Trávníček) z dob začátků svobodného vysílání, určený pro kina, a z dílny Marie Fronkové. ()

Lacike

Obrovsky Lundgren konecne nasiel rovnako obrovskeho protivnika Hauesa v jeho zivotnej ulohe a suboj obrovskych titanov môze zacat. Nastastie TV rutiner Baxley mal stastnu chvilku a tak to stoji za to. Hudbou a stylom akcie mi to dost pripomina prveho Terminatora. Dejom to ma zase blizko k Predatorovi. Holt Arnie v tej dobe udaval tempo ale aj tato beckova vykradacka sa vydarila. Najväcsim plusom je dynamicke tempo bez hluchych miest, vdaka comu film ani na sekundu nenudi. Dalej perfektne funkcny pribeh s jednoducho nacrtnutymi ale zabavnymi postavami. Skvela ustredna dvojka Lundgren a Benben. (Lundgrenovi to perfektne klapalo aj s Brandonom Lee v Tokiu, takze je skoda, ze netocil viac buddy movie akcniakov). Okrem pôsobiveho Hauesa, ktory si vystaci s jednou vetou tu je aj kopec dalsich slizkych zaporakov na porazku. Zaujimave je, ze vsetci nie su na konci potrestani, takze je skoda, ze solidne otvorene dvierka pre pokracovanie neboli vyuzite. Z postav je sklamanim len Lundgrenova priatelka, ktora vyzera dost tuctovo. Trochu to nahradi aspon navsteva striptizu. Spomenut musim este legendarneho Al Leonga, ktory sa tu na chvilu mihne ako priekupnik a potom chcipne. Skoda, ze nemal s Lundgrenom aspon kratku bitku. Velku radost mi v dnesnej predigitalizovanej dobe s rozklepanou kamerou a chujovym bleskovym strihom cez osu, urobili akcne sceny. Nic z toho tu nenajdete. Akcne sceny su tocene pekne natvrdo s kvalitnou kaskaderskou pracou a hlavne su prehladne natocene a dokonale zostrihane. Ten dokonale prehladny strih som si doslova vychutnaval. Bitky su kratke, ale su skvele prevedene, takisto prestrelky. Len nahanacky pôsobia tuctovo. Proste akcia je spickovo natocena a oldschool prevedena. Ale ciste 4 hviezdicky si film nezasluzi preto, lebo v ramci doby vzniku je akcia len slusny standard. T1 a spol. maju predsa len o dost kvalitnejsiu akciu. Ale ako celok je to velmi zabavne becko, ktore si kedykolvek pustim znova so starym dobrym kinodabingom plnym skvelych hlasok. 7/10. ()

Anderton

V detstve som mal z toho dosť husté nočné mory, samozrejme hlavne z toho mimozemšťana, dnes má každý náročnejší filmový fanúšik nočné mory z Lundgrena. Ale ako čisté guilty pleasure by som si to o polnoci kľudne pozrel. VIDENÉ ZNOVA 1/20: Tak ani po tridsiatich rokoch nemením nič na názore na tento mix sci-fi, gangsterky a krimi. Lundgrenov nový parťák je tak zle obsadený a otravný, že som sa vždy tešil, kedy títo dvaja nebudú spolu na plátne. Ale nasledoval vždy prestrih na mimozemšťana, pri ktorom stále musíme znova a znova sledovať, ako prevádzkuje svoj nemenný rituál na nešťastných obetiach. ()

• Matthias Hues musel zvládnuť všetky svoje kaskadérske kúsky sám, pretože filmári nezohnali žiadneho kaskadéra jeho veľkosti. (m.a.t.o.)
  • Matthias Hues (Talec) měl při scénách nasazené brýle, aby nedošlo k nehodě nebo k explozivním výbuchům smíchu. (Fuhman.Dajar)