Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Studium vysoké školy mi kdysi dávalo pořádně zabrat, ale v USA to pravděpodobně bude časově nenáročný koníček. Důkazem budiž třeba taková Sydney Bristowová, která kromě studia hravě zvládne vykonávat falešnou práci, oblbovat dnem i nocí přítele, dvojitě agentovat, laxně konverzovat mnoha světovými jazyky a spolehlivě chránit bezpečnost světa. Mužskému i lesbickému publiku se navíc zavděčuje přiléhavými pracovními kostýmy, kvůli kterým dětinsky zaokrouhluji své hodnocení nahoru. ()

KevSpa

Druhá řada je o mnoho zajímavější než ta první... chce to zkrátka přetrpět prvních deset dílů jedničky a pak se to skvěle rozjede. ()

Gemini

Takže, trvalo to čtyři roky než se jedna z našich komerčních televizí (ano, ta která nás častuje Silvestrovskými Tanečními Hodinami a podobnými zvěrstvy) rozhoupala a dotlačila svým divákům tenhle po všech stránkách kvalitní akční seriál - teda až na logiku děje, ale o tu tady ani v nejmenším nejde;). Ale dočkali jsme se a já si během třetí série vypěstoval takový návyk na Melissu George, že jsem ochoten přísahat že roztomilejší a víc sexy totální blond mrchu jsem neviděl. Mazlymazlymazly;) Celý seriál je vybaven skvěle zvolenou hudbou nejen autorskou, ale i z kategorie various artists. A vůbec největší zážitek? Jenn s blond mikádem jen v bílých postelových sexyhadříkách... Z čehož si asi můžete udělat úsudek o tom, jestli jsem tvůrcům seriáu jejich záměr sežral i s navijákem nebo ne;) Po všech těch pěti sériích mám pro tento takřka výhradně pozlátkový seriál solidních 80% a special thanks za to, že jsem objevil krásnou Míu;) ()

T2

Kvôli J.J.Abramsovi som dal tomu šancu, čo to povie ale až v roku 2021. Nuž pre dnešnú dobu to je len taký skôr ľahký špionážny thriller, taká nie moc vážna oddychovka, kde dej beží ako na bežiacom páse a závažné situácie sa riešia na počkanie, tobôž likvidácia jadrovej zbrane. Je vidieť že tu sa J.J.Abrams ešte len rozkukával aby to postupne na plno odpálil vo svojich kino peckách M:I:III, Star Trek, Star Wars. /60%/ ()

Djkoma

Krása. Jenn Garner je poprvé opravdu hezkou holkou z Ameriky a zahodila převlek Elektry z jejího spinoff-u i původního Daredevila. Konečně !!! J. J . Abrams jako další scenáristický pánbůh, který zachraňuje kvalitu amerických seriálů a občas si zkusí i režisérskou stoličku, která mu svědčí víc než se dalo čekat. Pokud nesledujete seriál od začátku přijdete opravdu o mnoho. Nejsou to jen maličké vtípky, které přiletí ze strany vynálezce, ale také přerod všech ppostav, které se po 5 sezon vyvíjejí. Jako věrný fanoušek, který dokončil všech pět sezon a nelitoval vůbec ničeho, můžu pouze doporučit, ale nečekejte čistou špionážní akci. Zde jde o víc. Akce se míchá s psychologií, s mystikou, se sci-fi. Je tu vše co dnešního diváka může zajímat, ale i odradit. Pro mě osobně jde o jeden z nejlepší seriál posledních 10 let, který na poli Jednu dobu vládla ER a Chicago Hope, ale teď je čas dětí J.J. Abramse. První dvě série vysílala televize AXN a Nova. Nova nepochopila potenciál seriálu(bohužel vzhledem ke gramotnosti našeho národa sledujícího Rodinná pouta to možná i chápu) a vysílala ho hluboko v noci. Pekelný zvrat na konci druhé série je opravdu jen pro labužníky. Kdo se časovém skoku dokáže nepodívat na další díly opravdu je ztracený případ. Seriál perfektně v každé sérii graduje a nabírá nové a nové otáčky mnoha směry. Z hrdinů se stávají záporáci, ze záporáků hrdinové. Všemu stojí jedna studentka, kterou před 500ty lety vynálezce Milo Rambaldi označil jako "Tu, která svou silou zničí vše....". PS: musím se smát, když milovníci Lost-u vidí ve svém seriál něco geniálního a originálního. Všechny fígle si JJ odzkoušel právě na Aliasu(a to nemluvím o MI3, který je doslova dražší díl seriálu Alias s jiným hlavním hrdinou). ()

Dever

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Main Title ,2. Dissolved ,3. Red Hair Is Better ,4. Spanish Heist ,5. Double Life ,6. Tunisia ,7. In the Garden ,8. Looking for a Man ,9. Anna Shows Up ,10. Home Movies ,11. On to Paris ,12. Page 47 ,13. The Prophecy ,14. Badenweiler ,15. Arvin at the Poles ,16. Sleeping Beauty ,17. Blow'd Up ,18. It's Not the C.I.A. ,19. Oh My God!!!! ,20. The Tooth Doctor ,21. It Was Anna ,22. Wet Suits ,23. Ball Buster ,24. The End? ,25. Bristow & Bristow ,26. SD-6 Dance Party , ()

Dadel

Nejprve varování pro všechny: Nekoukejte na to s titulky od "Zuzkamuf", jsou naprosto nepoužitelné! Půlka vět je úplně špatně a nedávají smysl. Koukejte s anglickými titulky, nebo si sežeňte TVrip s dabingem. Zuzko, vysvětli mi aspoň, kdo je to ten tajemný pan Langley, o kterém se v seriálu neustále mluví. __________A teď k hodnocení: 1. série: Dojmy trochu rozpačité. Je mi jasné, že zápletku, spočívající v existenci tajné organizace SD6, úspěšně se před svými zaměstnanci vydávající za součást CIA, nelze brát vážně, ale jako záminka pro rozehrání velkolepého špionážního dobrodružství to funguje. Líbí se mi kontrast dvojího života Sydney - neohrožená agentka, která je v očích svých nejbližších obyčejnou bankovní úřednicí. A Marshall je borec. Potud OK. Vadí mi až příliš zhuštěný a rychle uhánějící příběh - autoři se do jednoho dílu snaží nacpat co nejvíc věcí, a tak Sydney během 40 minut stihne provést tři velkolepé akce na třech kontinentech, pohovořit si se svou kamarádkou o jejích milostných problémech, vytahat se svým otcem nějaké kostlivce ze skříní a někde na veřejném místě "nenápadně" něco prodiskutovat se svým nadřízeným ze CIA. Přitom těch pár dílů, které se tomuto konceptu vymykají a mají volnější tempo (dvojdíl s Quentinem Tarantinem a pár dalších) patří k těm nejlepším. Zatím slabší ****._____2. série: Pro první půlku platí totéž, co jsem psal výše, naštěstí v půlce sezony dojde k velkému zvratu a seriál chytí nový dech. ****_____3. série: Stále je to velmi překombinované a je víc než evidentní, že scénáristi vymýšlejí příběh za pochodu a jsou jen tak 2-3 epizody napřed, ale narozdíl třeba od Prison Breaku se tento seriál nebere vážně, takže je možné mu leccos odpustit a jen se bavit. ****_____4. série: Tady už je výraznější pokles. Cliffhanger byl vyřešen dost neuspokojivě, ba co hůř, všechny nevyřešené zápletky z minulé sezóny jsou najednou hozeny za hlavu, z největšího padoucha je po krátkém "co sme si to sme si" najednou klaďas, a hlavně - z původně souvislého seriálu je najednou EPIZODICKÝ SERIÁL (!!!), kdy v každém díle zneškodníme jednoho univerzálního teroristu (TM) a dále se mu už nevěnujeme. Tak to pokračuje minimálně po dvě třetiny sezony, které jsou úplně zbytečnou vatou. Až někdy od 16. dílu se zase začne něco dít, ale dojem už to nezachránilo. ***_____5. série: Naštěstí opět souvislý příběh, byť zbytečně a složitě vykonstruovaný okolo nové super-mega-hyper-tajné zločinecké organizace Prophet Five. V prvních sezonách jsem byl scénáristický chaos ochoten skousnout, ale když v páté sezoně postavy umírají a vstávají z mrtvých podle toho, jak se to scénáristům hodí, je to už trochu moc. Teprve dvě epizody před koncem jakoby si scénáristi uvědomili, že se blíží konec, konečně hodili všechny odbočky za hlavu a seriál spěje k urychlenému až uspěchanému konci. Proč to nešlo dřív? Ale i v této sezoně byly dobré momenty, např. vloupání do centrály CIA, a závěr posledního dílu se taky povedl. Ale i tak seriál skončil v nejvyšší čas. *** () (menej) (viac)

M.a.t.t.

Alias nie je bezchybný. Bolo by jednoduché vyčítať mu to alebo to, je totiž pravdou, že logika ide niekedy bokom a miesto špionážneho seriálu niekedy pripomína scif-fi respektive mysteriózny žáner. Ale vyčítať toto dielu J.J. Abramsa je absolútnym nepochopením jeho vízie, koniec koncov na podobných princípoch neskôr postavil svoj ešte úspešnejší seriál Lost (áno, Djkoma má pravdu) Pozvoľnejší začiatok graduje skvele a po oddychovom čase, ktorý nastáva ešte počas tretej série a trvá takmer dve tretiny štvrtej sa to znova rozkrúti na plné obrátky až kým sa na obrazovke nezjaví veta "Thank you for five incredible years. " Neustále pendlovanie Sloana medzi dobrou a zlou stranou a jeho finálny prerod na hlavného záporáka sprevádzaný zbytočnou obeťou vlastnej dcéry patrili k veciam, ktoré ma príliš nebrali, lenže...pri posledných epizódach nabitých emóciami som si uvedomil, že vo mne Sydney zanechala istý a nezanedbateľný dojem. A keď so mnou seriál dokáže takto emočne zamávať, zákonite to musím odzrkadliť aj v hodnotení. ()

Dudek

Poslední dobou k nám konečně dorážejí opravdové seriálové skvosty, ať je to série CSI nebo právě Alias, máte konečně jistotu, že se bude na co dívat. Rozhodně musím pochválit tvůrce za mistrný střih, bezvadný scénář a ještě lepší herecké výkony. Díl s hostujícím Quentinem Tarantinem se velice vydařil, ale ani ostatní za ním nezaostávají. Tvůrci vsadily na poněkud telenovelovský dramatický konec, který vás připoutá do křesla a přinutí nahlas si zaklít, vžyť příště budete muset sledovat znovu a pokud o díl přijdete, bude to asi velká smůla... Nejhorší je však to čekání mezi jednotlivými epozodami. ()

Segrestor

Alias jsem začal sledovat v době Lost mánie, abych věděl, jak J. J. Abrams zakončuje ty svoje seriály, abych zkrátka odtušil, jak zhruba naloží s Lost. Dnes vím, jak moc jsem byl vedle. Ovšem díky tomuto pokusu jsem objevil skvělý špionážní akčně dramatický a místy až skoro fantasy seriál s velice milou představitelkou Jennifer Garner. Seriálu nechybí napětí a nečekané zvraty, které způsobují především všelijací double agenti. Dokonce i pro humor se najde místo. Všechny postavy si člověk časem velice oblíbí. Dokonce se seriálem mihne spousta známých umělců. Druhý Alias už asi Džejdžej nenatočí a po skončení Lost (i když prý za to nemůže) si už moc nedělám iluze, že se někdy něco na konci seriálu vysvětlí, aby to pochopila opice jako já. ()

Hal_Moore

Alias mě zase tak moc nenadchl. Jistě je to něco nového, ale na 24 to zdaleka nemá. Jennifer Garner u mě nebude nikdy dobrá herečka jako spíš pěkná herečka. Možná že za mé průměrné hodnocení může časově vynikající zařazení do programu naší komerční televice H@vna. Možná za to může i fakt, že jsem netušil jeden vynikající tah naší vaší televize, a sice zařazení dalšího dílu ihned po skončení toho prvního, čímž jsem přišel o jeden díl. Když se tak ohlížím, ano mé znechucení nad TV H@vna zde mohlo hrát roli. A nebo také ne. Podobné serály zde v CZ vždy chyběly. Já jen čekám až uvedou některý ze seriálů Lost či Prison Break. Podle ohlasů to jsou vynikající dílka, které bych neměl minout. Ale jak znám H@vna, seriál uvedou nejlépe po půlnoci. Alias si musím sehnat na DVD, abych jej mohl s čistým svědomím znovu ohodnotit. Třeba bude zážitek lepší než v TV. Uvidíme... ()

Hild

Seriál, který má sice pomalejší začátek, ale jestliže vydržíte pár prvních dílů, litovat nebudete, protože pak Vás čeká jedna nekončící výborná jízda s výborným příběhem mistra Abramse. Každý díl jsem sledovala s velkým očekáváním a napětím, seriál, který mě svými zvraty dokázal vždycky překvapit a to se u seriálu nestává moc často. Jak už tady řada zmínila, druhá série patří mezi to nejlepší v seriálové tvorbě, navíc s takovým závěrem, že si začátek třetí série nemohl nechat ujít naprosto nikdo. Poslední dvě série už sice tak výborné nejsou, protože už se ze seriálu stalo více sci-fi, přesto můžu seriál jen doporučit. ()

lesumir

Skvělý serial. Konečně něco pořádného na našich obrazovkách. Jen mi vadi to, že to dávají tak brzy ráno, komu by se chtělo budit? ()

Fiftis

Seriál o dievčati, študentke, ktorá sa dostane do tajných akcií a stane sa špičkovou agentkou je síce dobrý nápad, ale keď ten seriál človek sleduje dlhšie, zisťuje, zvlášť v ďalších sériách, že je to všetko tak pomotané, že pri sebevätšom sústredení príde na to, že je to celé nezmyselná spleť, ktorá nedáva zmysel. Ako akčné krimi dobré, ale nesmie sa pri tom moc rozmýšľať. Je to však ďalší seriál z môjho detstva, ktorý som v televízií videl celý a v ktorom som si prvý krát všimol a obľúbil Bradleyho Coopera. ()

Paldini

Jsem celkem nešťastný, že jsem se díval na první dvě části, a to z důvodu, že jsem podle zdejších komentářů očekával naprostou bombu a viděl jsem trapárnu s několika klišé (potrhlý vědec ve službách tajné organizace, přestříhávání drátků u bomby) a mnoha nesmysly např. pistole, která střílí za roh ve scéně, kdy hlavní hrdinka vběhne do výtahu kolem ní lítají kulky a přitom střelci teprve přibíhají zpoza rohu, supertajná organizace, o které nesmí nikdo vědět má nabouchaného liftboye ve výtahu v normálním mrakodrapu a vůbec chování tajných služeb je nějaké takové naivní. Herci jsou vesměs velmi nesympatičtí až na onoho zbrklého vědce a na jakéhosi psychologa tajné organizace, který je mi sympatický jen tím, že ho hraje Angus Scrimm. Takže mé neštěstí spočívá v tom, zda dát seriálu ještě šanci nebo to bude ztráta času. Zatím nehodnotím.----------Po dvou dodívaných sezónách musím přiznat, že mě seriál i přes hromadu hloupostí a nelogičností chytil pomyslným drápkem. Nicméně, nehodnotím, protože jsem se zatím nedočkal smysluplného uzavření hlavní dějové linky. ()

k212

Inu pokud divák bere děj v Aliasu s patřičným nadhledem a dokáže se odprostit od nějaké té logiky (chi chi chi) a přijme fakt, že s větším číslem epizody před očima se žánr transformuje směrem ke sci-fi, může se i bavit. Myslím, že na pole televizní zábavy vnesl Alias -svého času- svěží, avšak lehce staromilský, vánek (Rusko ach to Rusko). Je dynamický, akční, občas zábavný, někdy smutný, má sympatické hrdiny a charismatické záporáky, navíc je natočen velmi zručně a nápaditě. Nejspíš je mi o to sympatičtější, že scenáristé nesahají po inspiraci v současnosti a netahají do něj nějaká poučná témata typu islámský terorismus. 1. série lehce naznačuje, že je jen rozjezdem pro daleko košatější děj - 70%. 2. série : pár zvratů, hodně dobrého děje, fajn vedlejší postavy a hodně dynamiky k tomu - 80%. 3 série - no vlastně je to všechno pořád o tom stejném, Sydney řeší problémy s láskou, Sydney řeší rodinné vztahy, Syndey a Rambaldi, a mezi tím vším stačí zlikvidovat mrtě záporáků. Nicméně tohle všechno je ozvláštněno a okořeněno přítomností hereckých i režisérských es ve vedlejších rolích, to je ten důvod, proč lze nad dějem Aliasu s velkomyslností přivřít oči. No a také díky neustále se lepšící režii, která úměrně stoupá s počtem sérií - 70%. 4. série = vysoká kvalita zpracování (třeba 3 díl je snad to nejlepší, co tenhle seriál doposud na poli filmařiny mohl nabídnout), dějově totálně o ničem, pojící linie nulová, progrese neznatelná, poslední 4 díly to sice lehce zachraňují, ale i tak je to podprůměr. APO sucks! 50%. 5. série - skvělý nástup, znatelný a zajímavý vývoj postav, orientace na tým a vedlejší postavy, plno zvratů, míň akce, ale o to víc zajímavého děje, konec očekáváný, ale přesto potěšující - 80%. Všech pět sérií dohromady 70%. ()

InJo

Bez diskuzí jeden z nejlepších seriálů posledních let. Řemeslně na velmi vysoké úrovni (hlavně střih a skvělá hudba - jak původní od Michaela Giacchina, tak i různé převzaté skladby) a i dějově většinou hodně obstojné (i když dost slabších dílů by se samozřejmě taky našlo - především valná část čtvrté série je dost zbytečná). Tahle věc se navíc může pyšnit spoustou výborných postav, a to jak hlavních (Michael Vaughn, Jack Bristow, Arvin Sloane, Irina Děrevkovová), tak i epizodních, které jsou často obsazeny opravdu lahůdkově (Quentin Tarantino jako excentrický záporák, Ethan Hawke v dvojroli!). Kromě již zmiňované trochu slabší čtvrté série si všechny ostatní drží svoji poměrně vysoko nasazenou laťku, za úplně nejlepší považuji asi druhou a třetí. V páté sérii se naštěstí dostatečně důstojně uzavřou snad všechny klíčové dějové linie a osudy v podstatě všech důležitých postav. 1. série: 80 %, 2. - 3. série: 90 %, 4. série: 70 %, 5. série: 80 % ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)