Zlomok sekundy

Roku 2008 je vlivem globálního oteplování Londýn zatopen a skleníkový efekt změnil den v takřka nekonečnou noc. V takto ponurém prostředí se ovšem objevuje ještě jeden problém: záhadný zabiják, který vraždí s nevídanou bestialitou - vytrhává lidem srdce. Případ vyšetřuje detektiv Harley Stone (Rutger Hauer), drsný policista, jehož metody často dohání jeho nadřízené k šílenství. Proto je mu nedobrovolně přidělen parťák slušňák Dick Durkin (Neil Duncan), pro kterého jsou naopak předpisy svaté. Vzájemné neshody budou muset ovšem odložit, protože rozhodující střet s bestií se nezadržitelně blíží. (Anthony)

Anderton

Tak Maylam urobil veľmi dobre, že si svoje monštrum nechal pre publikum až do záverečnej sekvencie vo vačku. Napätie tým pádom vybudoval slušné. Keď si tak pomyslím, že by nám "to" ukázal niekde v polovici, tak by film stratil akékoľvek kúzlo. Ono to s tým zaplaveným Londýnom nie je až tak horúce, či skôr studené, takéto prostredie by sa dalo využiť určite lepšie. Ale Split second má svoju špecifickú atmosféru a najmä dvoch policajtov, ktorých by ste hneď chceli preplieskať a možno budete na konci na opačnej strane barikády a držať palce ich protivníkovi. ()

MickeyStuma

Na přelomu 80. - 90. let bylo natočeno mnoho snímků o nějakém útočícím mimozemšťanovi a není tajemství, že se jedná o kopie námětu známé filmové akční pecky z roku 1987 ´Predátor´. Asi dalším nejznámějším akčním thrillerem je ´Temný anděl´ z roku 1990, který má s tímto snímkem hodně společné. Nebezpečí zabijáckého mimozemšťana ve městě, drsného poldu a jeho přiděleného parťáka, který svým charakterem spíše působí jen jako dějová humorná vložka na odlehčení. Rutger Hauer moc drsňáků nehrál a dle tohoto snímku je to snad i škoda. Drsná povaha, jedna hláška vedle druhé a neexistuje žádná překážka při cestě za svým cílem. Tahle role mu sedla jako ulitá. Snímek má na svůj žánr výbornou výpravu, napínavou krapet temnější atmosféru, která jedinou minutou neuvadá a žánrově patřičný drive. Slušná porce akce, napětí a sci-fi hororu. Snímek se však již pomalu stává společně se zmíněným Temným andělem pozapomenutý a je to škoda. ()

Yoshimitsu

Vynikající Rutger Hauer v roli drsňáka se super hláškami a velkým seběvědomím. Jeho parťák penis, který přečetl všechny filozofické knížky pozpátku mě zpočátku trochu neseděl, ale jak se znovuzrodil, tak to byl superpenis hlavně i jeho hlášky při výběru nového gunu. Sice je to nápadem vykradnutí Predátora po krátké době, ale to je mi jedno byl to nářez. Dávám 75% ()

TERRORDROME

Tak toto ma kedysi sklamalo a dnes zasa nadchlo. Rutger hauer alias detektív Stone je tu za neskutočného drsňáka a polovičného psychopata s Ozzyovskými okuliarmi čo sa živí len kávou a čokoládou a na všetko kašle. Má na to dôvod, záhadný zabiják čo vytrháva ľuďom srdcia sa vrátil a doháňa Stonea k šialenstvu. "Jediné čo o nom vieme určite je to že nie je vegetarián"! Stone s novým parťákom budú potrebovať kurva väčšie zbrane aby mali šancu. Zatopený špinavý Londýn budúcnosti ( že vraj rok 2008 he-he ) tvorí solídne depresívne kulisy k vyčíňaniu zubatého satanáša. Ten vyzerá ako Gigerov Votrelec krížený so zamestnancom sado-maso bordelu a o jeho pôvode splietajú vyšetrovatelia rôzne geneticko-astrologicko-černokńažnícke teórie, ale napokon je to aj tak všetko jedno a divák sa nedozvie čo bol zač. Ono je to možno tak lepšie, veď vieme že také polopatistické vysvetlenie môže byť pekne na chuja. Dobrá atmoška, drsná akcia, hlášky a fuckovanie - dohromady jedna z najlepších relikvií prvej polovice 90-tych rokov. ()

Spock

Zase jeden z kvalitních snímků s nízkým hodnocením. 57٪ procent je pro Zlomek sekundy opravdu málo. Co na tomto snímku zasluhuje vyšší hodnocení? Je to hlavně skvěle vykreslená atmosféra nedaleké budoucnosti a autentický hlavní hrdina, policista, ztvárněný skvělým R. Hauerem. Opravdu se na tu roli hodí, stejně jako jeho potrhlý kolega. Zajímavý nápad s vyrýváním zpráv do kůže, zřejmě dost bolestivá záležitost. : ) Boj v polozatopeném metru se mi taky moc líbil. Rozhodně bych film nepovažoval za epigona Predátora 2. Sice se v obou dvou filmech střetávají drsní policisté s „monstry“, které s nimi chtějí hrát bizardní hru na jejímž konci by měl zákonitě jeden z jejich hráčů zemřít, ale samotná hra a kulisy, ve kterých se hraje, jsou úplně jiné. ()