Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

Morico

První série mě po několika dílech téměř odradila, je to totiž pořád to samé dokola... ale když vydržíte a budete první sérii vnímat spíš jako hooodně pomalej rozjezd, tak pak litovat nebudete, ani já nelitoval. ()

sirien

Já jako nevim. Začalo to fakt dobře, ale přišlo mi, že pak se to začíná celé překombinovávat a ztrácet ve vlastních intrikách, navíc mi lehce přišlo že se tam začíná rozpadat styl (jak moc to má být o přehnaných, ale smysluplných konspiračních hrátkách a jak moc to pak má být o nějakých mystických pravěkých konspiracích v dnešní době) 4* za začátek, potom sem to postupně přestal sledovat. Ne, že by to nebylo dobrý, ale u takovéhleho seriálu mě nelogičnosti prostě hrozně ruší. ()

Bozvav

První řada velmi dobrá, druhá ještě lepší a pak sešup dolů až to zabolelo. Akce sice neubylo, ale děj se stal jen snůškou naprostých hovadin a postav jenž beze smyslu pobíhaly po světě blábolily příšerné hovadiny, umíraly a zase ožívaly zřejmě podle toho, jal se scénarista nebo rejža vyspali. Na to jak dobře to vypadalo mne řady 3 až 5 neuvěřitekně zklamaly. Rozčarování bylo tak velké, že jsem se rozhodla označit každou řadu zvláště a pak výsledek zprůměrovat. Takže: 1.řada-4*, 2.řada-5*,3.řada-3*,4.řada-2* a 5.řada-1*. Dávám tedy 60%. ()

Ben Nevis

Seriál je o špionské rodince, kde není nic tím, čím se zdá být. Částečně akční, ale hlavně napínavý. Označení SCIFI vyplývá z hlavní zápletky - pátrání po geniálním vynálezci z 16. století, který je hodně podobný našemu Cimrmanovi, alespoň v širokém záběru jeho tvorby. :-) ()

Edhelharn

Slabé 3*.Nudný špionážny seriál v ktorom agenti dokážu to, že sú skoro v každom dieli odhalení a musia utekať :-) keby tam nebola mystická a scifi dejová línia s Rambaldim tak už sa na to dávno vykašlem. Tvorcovia dokonca dosiahli to, že som začal držať palce všetkým "bad guys" iba preto, lebo časom sa hlavné kladné postavy stali doslova otravnými okrem Jacka Bristowa, Dixona a Marshalla. Kto ako tak rozmýšľal v seriáli inteligentne a logicky boli už spomínaní "bad guys" z ktorích podľa mňa bol naj Ricky Gervais ako Daniel Ryan - výrobca nedeaktivovateľlných bômb, škoda že sa objavil len v jednej časti. Pekne zahrala svoju mrchu aj Amy Acker. Potešili aj gueststars ako Quentin Tarantino, Christian Slater, John Hannah, Peter Berg, Isabella Rossellini, Lenya Olin, Tobin Bell a ďalší. A Jennifer Garner sa za 5 rokov naučila dôveryhodne zahrať iba zamračenú. ()

Trešlson

Hodnocení tohoto seriálu jsem si nechával až po jeho úplném dokončení. Musím říct, že v celém jeho průběhu jsem byl na vážkách, po první řadě jsem si říkal, že to bude tak na čtyři hvězdy, po druhé na jasných pět, pak zase tak na čtyři, čtvrtá řada mě celkem i nemile překvapile a myslel jsem, že Alias vzdám, ale pátá řada mě přesvědčila, že jsem udělal dobře, když jsem vydržel. Seriál je velmi dobře natočen, jeho celková zápletka je také (podle mě) velmi zajímavá a také se tu klade velký důraz na rodinné hodnoty, což mi taky vyhovuje. Mohli jsme nahlédnout téměř do všech zákoutí světa (tady bych chtěl vyzdvyhnout hrátky s barevnými filtry, které se mi hrozně líbily) a také sledovat mnoho "guest stars" počínaje Lockem z Lost, přes Bonda Rogera Moorea nebo Davida Carradinea a konče Quentinem Tarrantinem (toto je samozřejmě jen výtažek herců, kteří mi přišli na mysl... je jich tu samozřejmě mnohem více). A čím že mě Alias nakonec přesvědčila, abych ji ohodnotil všemi pěti hvězdami? Tak za prvé věta "Dáš si bonbón?" v lámané češtině se mi zaryje do paměti na hodně dlouho (ne-li napořád) a dále jsou to čtyři postavy, které jsem si na celém seriálu oblíbil nejvíc: Sydney, Jack Bristow, Vaughn a Sark. Pro mě to byl velmi mile strávený čas a teď, když je přede mnou ještě jedna a půl série Lost, nemůžu se dočkat, co si na nás J.J. Abrams připraví příště... ()

Anduril

Naozaj super seriál. Až teraz som si pozrel všetkých 5 sérií po sebe a neľutoval som ani jednu epizódu. Je to naozaj super špionážno, akčný, scifi seriál. Klobúk dole pred J. J. Abramsom. Je v ňom plno zvratov, verná psychológia postáv, ktorá sa vyvíja každým dielom. Príbehy a zvraty naozaj prekvapia. Dobrý nápad a námet (Rambaldi), ktorý bol využitý na 100 %. Herecké obsadenie tiež stojí za to. Alias je svedkom, že aj starší seriál môže stáť za to. Ešte raz klobúk dole. Kto nevidel, neuverí. Vrele odporúčam. ()

Ydrosten

Chtěl jsem vědět co přesně ten RAMBALDI vlastně vyrobil, takže jsem trpělivě čekal. Když jsem se ani ve 3 sérii nedočkal odhalení, na nějaké další sledování jsem se vykašla. Šlo mi jen o záhdu. Kdych chtěl čumět nějaké herečce na prdel a za výstřih, pustím si jiný typ pořadu. Kdo tady hodnotil seriál jako super špionskou jízdu, je asi slepej , protože každý díl byl nudný a stejný jako předchozí. Za neodhalení tajemství které tahaly přes 3 série ( a pořád nedotáhly k rozuzlení ) dávám 1 hvězdu. ::::: Tento seriál, se ve své době postaral o to, že nesnáším všechny seriály které si hrají na nějaké tajemství ( Ztraceni, Hranice nemožného, Flashforward, Terra nova, a dalších pár počinů ) ()

asfalt

Skvelé charakteristiky postáv (najviac sa mi páčil Ron Rifkin), úžasná akcia a z dlhodobého hľadiska dosť chytľavý dej. Výborný seriál u ktorého som si nenechal ujsť žiadnu časť. ()

longercz

Trvalo mi dlouho, než jsem se konečně odhodlal k tomu, abych si pustil Alias, no a teď nechápu proč. Už od prvního dílu je na tom podle mě vidět ruka a hlavně mozek pana Abramse a to je dobře, protože on je asi opravdu geniální. Všechny díly jsou nepředvídatelné, zápletky jsou velmi originální a každý díl končí tak hezky, že člověk si nemůže pomoct a musí si hned pustit další, tak aby věděl jak to dopadlo. V podstatě nevím co bych tomu vytkl, a tak mě to jenom znovu utvrzuje v tom, že na co J. J. Abrams sáhne, tak má obrovskou kvalitu. ()

PEZ

Neuveriteľne rozporuplný seriál. Zaprvé level LOSTu to nedosahuje ani zďaleka, jediné čo majú tieto dva seriály spoločné, je ich tvorca JJ Abrams. Zadruhé, bol som šokovaný ako blbý respektíve prehnaný Alias je. Nechápem ako toto mohol byť hit, ale asi v roku 2001 vnímali tento druh seriálu ľudia inak ako dnes. Je nutné povedať, že seriál je určený pre teenagerov, lebo ani moja tolerancia voči seriálovým zjednodušeniam nedokázala odolať skratkám a naivite pravidelne raziacu z tohto seriálu. Pozitívnym prekvapením bola však pre mňa častá účasť známych hereckých tvári počas celých prvých dvoch sérii. V epizódnych roliach sa ukázali hviezdy ako Quentin Tarantino, David Cronenberg, Peter Berg, David Carradine, Angella Bassett, Faye Dunaway, Ricki Gervais, Rutger Hauer, Ethan Hawke, Roger Moore, Christian Slater, Danny Trejo a to som vymenoval iba tých najznámejších. A navyše ako stálu vedľajšiu postavu počas prvých 3 sezón sme mali možnosť vidieť vtedy ešte neznámeho Bradleyho Coopera. :) Zaujímavé je avšak sledovať daný seriál zo scenáristického hľadiska, pretože tvorcovia dokázali pracovať s asi 6 postavami tak, že pravidelne menili ich pozíciu - striedavo sa menili z pozitívnych postáv na negatívne a naopak. A keď už človek pristúpil na dané pravidlá a odpustil šialené nelogickosti a zjednodušenia, dokázal sa pri seriály zabaviť. Postupne sa tvorcom podarilo vytvoriť pekné season arcy a 4. (predposledná) séria bola fakt dobrá. Tá piata už trpela únavou, navyše hranie Jennifer Garner bolo obmedzené tehotenstvom, takže nie je sa čo diviť, že 17. dielom daný seriál skončil. Svetu dal Jennifer Garner a JJ Abramsa, avšak seriál môžem odporúčiť iba veľmi nenáročnému divákovi a seriálovým všehožrútom. Kvôli 3. a 4. sérii dávam 3*, inak by to bolo za dve. ()

duffi

Konecne se dostal i k nam, super! vyjadreni TV NOVA ohledne treti serie: v současné době reprízujeme první řadu tohoto seriálu, od 2. července budeme reprízovat řadu druhou. Premiérové díly třetí řady chystáme do vysílání koncem tohoto roku. ()

Dartdevil

1. série - 4* - seriál se slušně rozjíždí, Sydney se postupně noří do praktik dvojité agentky, poznává svého otce a snaží se utajit co dělá před svými přáteli, díky čemuž vznikají zajímavé situace. 2. série - 5* - nejlepší série. Je plná zvratů, má vynikající scénář a pokračuje ve skvělé akci. 3. série - 4* - stále dobrá příběhová série, která má stále dost zvratů na udržení vaší pozornosti. Kdyby bylo po mém, asi bych po téhle sérii seriál ukončil. 4. série - 2* - nejslabší ročník. Seriál upadá více do epizod, prvních 15 dílů je prakticky bez velkého nosného příběhu, který minulé roky tak táhnul, navíc zakončení je už dost přehnané. 5. série - 3* - návrat k příběhu seriálu dost pomohl vrátit se do starých kolejí, ale už to podle mne nemá takovou šťávu. Navíc závěr je opět trošku přehnaný. Seriál celkově - 4* - celkem velmi dobrý seriál, kde se Abrams zajíždí. V MI3 i v Lostu odvedl o chlup lepší práci. U posledních sérií mi vadila už přílišná přehnanost point (světová genocida jako finální Rambaldiho poselství v různých podobách), jednotlivá Rambaldiho poselství nebyla až tak důkladně vysvětlena. Navíc mi tak nějak začínal vadit neustálý přerod postav - dobrá, zlá, dobrá, zlá a tak pořád dokola u různých postav (nehledě na živá, mrtvá, živá, mrtvá). Agenti také zatraceně často zahazovali šance zbavit se někoho jednou provždy, aby jim posléze ten dotyčný připravil ještě něco horšího. Uvedé problémy se ale týkají spíše posledních dvou sezón a celkově si seriál ty 4* určitě zaslouží. ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)