Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

Hollohlaway

Tři hvězdy za nádhernou mladou Jennifer. Její časté převleky mě vážně bavily. Některé díly jsou velice slušně dramatické a příběh to má solidní, byť logicky časem ta linka dvojitý agent, trojitý, hodný je zlý a naopak, už omrzí. Dost mi ale vadilo přihlouple laciné televizní budování napětí, kdy cvičení agenti ač jsou někdy skoro nadlidsky výkonní dělají imbecilní rozhodnutí. Speciálně Sydney, aby mohla svoji úžasnou postavu předvádět v desítkách bojových scén, chodí do akcí s holýma rukama, nevezme si zbraň ani když složí po zuby ozbrojeného chlapa...To mi dost vadilo, potom zápletka působí děsně lacině, protože pak jen nevěřícně zíráte na zvraty v ději které jsou úplně krkolomné a zbytečné . Repetetivnost misí je trochu otravné sledovat. Ale zlé to není, první série navnadila.Edit. po třetí sérii končím, zůstává jen krásná Jen a děj už pomalu nedává smysl. Scénář je...no...řekněme všelijaký. Výbuchy, méně a méně logická akce, zvraty u kterých už jen vrtí člověk hlavou, další a další postavy a chatrné zápletky...Už to dál není zábavné. Začátek a to všelijaké špionování, technické hračky, Marshall a dvojí identita byl ale na tři hvězdy. ()

Danula13

Alias je prostě seriálem Jennifer Garner, ženy mnoha tváří. Jako agentka bojující proti mezinárodním zločineckým syndikátům je fakt k sežrání. ()

femme fatale

Tak tohle mě opravdu neskutečně bavilo. Paruky, převleky, hlavní hrdinka, která dokáže záporákům pořádně nakopat zadek a ještě u toho řeší osobní trable s rodinou, přáteli a tanými organizacemi, kdy netušíte komu můžete nebo nemůžete věřit. A úžasná byla i Lena Olina alias matka hlavní hrdinky. ()

Ivusha

V první řadě to chce přetrpět pár prvních dílů, které nejsou až tak zajímavé... pak se ale Sydney rozjede a nezastaví se téměř vůbec:-) Druhá sezóna je excelentní a Alias válí! Kdo by po posledních pěti minutách téhle sérky přestal koukat, je naprostý pošuk!:D Třetí série trochu ubírá na tom letu, ale stále je to naprosto skvělé pokoukání... Zatímco čtvrtá season začíná malinko ztrácet dech a nabírá ho až v závěru. Pátá série je sice malinko překombinovaná, ale opět se vracíme do toho skvělého kolotoče, kde se stále něco děje. Alias je proste skvělý seriál, který stojí za vidění. ()

Wally

Skoro tři měsíce mi trvalo než jsem se prokousal všemi pěti sériemi a musím říct, že i když jsem se ze začátku cítil jako při sledování Objektivu (každých deset minut v jiném městě a zemi) a někdy kroutil hlavou nad dějovými zvraty (ztráty paměti, zdvojování identity, oživlí mrtví atd), tak jsem se neskutečně bavil a časem jsem se těšil jen na tu chvíli kdy budu mít trošku času abych si mol pustit další díl....díky, skvěle jsem se bavil.... ()

iXtr3m3

Z čisto nostalgického hľadiska dávam plný počet, aj keď by to malo mať o hviezdu menej. Veľmi dobre obsadené, veľmi dobre prekombinované, veľmi dobre zahrané, veľmi dobre výpravné. O vysoký level vyššie ako Nikita s Petou Wilson a rovnako aj od jej nástupcu Nikity s Maggie Q. Ale čo čakať, keď bol tvorcom J.J. Abrams. Takéto seriály sa dnes už netočia. ()

Perry-

Počet sérií: 5 (1.,2.,3.,4. série - 22. dílů; 5.série - 17 dílů) 1. série - 4* - Zajímavý seriál, nevidí se každou chvíli. Seriál sice není moc věrohodný (hacknout PC pře kartu, která je na něm položená OPRAVDU nejde), ale o to přece nejde. Hlavní je to, že seriál udrží diváka v napětí a přiková ho k obrazovce. 2. série - 5* - Ještě lepší než první. Seriál se dostává na vrchol, děj graduje. Akce, hacking, "klonování" a zajímavé zvraty. Konec 2. série je velmi povedený, a donutí vás shlédnout třetí. 3.série - 4,5* - První polovina těží z finále 2.epizody a drží vás pořád v napětí, co že to se Sydney ty 2 roky vlastně bylo. Odhalení je dost povedené. Bohužel pak se děj začíná mírně vléct, až do posledních 2 dílů, které opět pobaví. 4. série -2-3* - Tak bohužel. Čtvrtá série dopadla dost mizerně. Nejen, že nemá hlavní dějovou linii (každý díl= 1 záporák, co na konci zemře), ale i se nám nějak ztratil Rambaldi. Zhruba do 15 dílu je to tak na 2*, pak se to začíná zlapšovat, a opět je tu pár dějových zvratů. Celkově je 4. série tak na 3*, prostě průměr na poli akčních seriálů. Nepřekvapí, neurazí (i když pár dílů by mohlo). 5. série -3,5* - Tak 5. série se narozdíl od čtvrté zase docela povedla. Jednotná dějová linie, jeden záporák (spíš organizace), některé zajímavé momenty. Pár výhrad bych měl, např. nejasná situace okolo Vaughna, Sydney a její dítě apod. Všechno jednou končí. I seriál Alias. 5. série je tak na 3-4* Celkově: Celkově je Alias velmi povedený seriál. Pokud překousnete méně povedené díly a polovinu 4. série, dostane se vám vynikající zábavy, ketrá vás v 1. sérii chytne a nepustí až do svého, řekněme hollywoodského konce. ()

Callas

8/10 1.série__ Začátky tohoto sci-fi seriálu jsou dle mého názoru nemálo ovlivněné jeho rozpočtem. Ale nenechte se odradit slabým začátkem, který provází množství primitivních až komických soubojů. Ke konci první série pečlivě vybudovaný příběh začne nabírat obrátky a i po vizuální stránce jde kupředu. 2.série__ Dle mého názoru vrchol celého díla. Příběh má rychlý spád, je nabitý akcí, plný napětí a překvapení. 3.série__ Stále pokračuje ve velkém tempu a už je zde jasně vidět bohatší rozpočet. Začínají se ale vyskytovat slabší místa. 4.série__ Mnoho dílů je zde jakoby samo pro sebe, neposunují nás v příběhu a nějak se nám vytrácí Rambaldi. Ke konci však děj opět vygraduje, takže je na co se těšit. 5.série__ Poslední série hodně spoléhá na to, že je závěrečná a vše spěje do velkého finále. Hodnotil bych ji lépe než čtvrtou, ale i tak je pro mě trochu zklamáním. Celý seriál je prošpikovaný tajemným veledílem středověkého myslitele Rambaldiho, které slibovalo velkolepé finále. To bylo dle mého názoru neadekvátní v porovnání s vážností s jakou se jeho artefaktům věnovali v předchozích sériích.__ Moje nej postava je určitě geniální Marshall Flinkman s jeho užasnou výřečností, který tento seriálek perfektně ozvláštňoval i v těch nejslabších dílech. ()

Najja

Klasická televizní akční zábava. Kdybych to sledovala v televizi a musela čekat mezi epizodami týden, byla bych asi nažhavená a nedočkavá. Ale že mám celý seriál na disku a jednou za dva týdny zkouknu 10 a více epizod najednou, tak už si jenom říkám, kdy to skončí. Jsem taky nedočkavá, jak to asi dopadne, ale čím dál více se musím odhodlávat k tomu si epizody pouštět, protože se tam řeší furt ty samé zápletky. Akce - velmi dobrá, herecké výkony - dobré, scénář - dobrý. Po zhlédnutí zbytku seriálu musím říct, že mi poslední sezóna teda moc nevoněla, objevilo se tam moc fantasy prvků. Do třetí sezóny mě to bavilo, pak mě to sice pořád zajímalo a prožívala jsem to, jenže už jsem si nad některými úkazy klepala na čelo. :) Nakonec 3* za celý seriál kompletně. ()

Paity

Jennifer Garnerová vypadá jako svalnatý chlap a proto také byla vybrána do tohoto seriálu, kde se asi skutečně našla. Nic ze seriálu ale není tak zajímavé, abych ho zařadil alespoň mezi seriálový průměr. ()

BuddyO

Brutální Nikita podruhé, tentokrát však propracovanější a v hlavní roli s brunetou. Uznávám, že je to dobře natočené, ale přesto tak trochu obyčejné. Občas se na něj rád podívám, ale nevyhledávám ho. Je mi líto. ()

jasiska

Je pravda, že ako je u seriálov bežné, aj Alias sa v neskorších sériách dosť zvrhol, ale poďme hodnotiť vrcholné okamihy (hlavne 2. séria). Akcia, výprava, kostýmy, hudba, mystérium a Jennifer Garner - proste geniálne. Navyše sa tu objavilo celkom zaujímavé zopár-epizódové obsadenie (Isabella Rossellini, Quentin Tarantino, Ethan Hawke,...) A my, milovníci čísla 47, sme boli tiež milo prekvapení. ()

willis

Je to jako počítačová hra. Briefing, mise, akce, briefing, mise, akce furt dokola. Neuvěřitelný je, že se nám scénaristé snaží namluvit, že hrdinka má ještě nějaký osobní život, ve kterém přátelé nevědí co dělá. Samo ukončení akce je strašně zkratkovitý a některé logické blbosti prostě nedokážu překousnout. Děj je tak kostrbatý, že místy ani nevíte proč, kam vůbec jede, a co má kde ukrást a když to náhodou víte, tak do příštího dílu to stejně zapomenete. Navíc jsem si časem vypěstoval na Garnerovou a její chůzi a paruky averzi. Přesto si myslím, že premiérové uvedení v Čechách si seriál zasloužil v nějaký lepší čas než v pondělí o půlnoci, už vzhledem k tomu co Nova vysílá v podvečerních hodinách kdy jdou dokola stále ty samé seriály. ()

Jeržik

Tragický televizní pokus o převedení kdovíjakého DOKONALÉHO akčního hrdiny co umí NAPROSTO VŠECHNO do seriálové podoby s tím rozdílem, že bude nosit dámské spodní prádlo. Fuck Sydney, fuck;) ()

Sagara

Pravou hviezdou tohto serialu je pre mňa IRINA DEREVKO!!! Fantastická postava, geniálne zahraná Lenou Olin... a má dve nemenej pôsobivé sestry: Katya (Isabella Rossellini) a Elena. Druhá séria je úplne najlepšia a patrí medzi to najstrhujúcejšie čo sa dá v súčasných seriáloch vidieť. ()

Garch

Kev Spa píše, že je třeba prvních deset dílů přetrpět. No, nevím. Už v půlce prvního dílu jsou na hromadě snad veškerá představitelná klišé. (1. a 2. díl): To snad napsal automat, co do něj nasypali seriály CSI, Nikitu a Bondovky (Mr. Q). Jennifer Garner vyhublá, jako by jí jídlo chystal Karl Lagerfeld, střídá akční kopačky se steskem doprovázeným tklivou hudbou. Kravina ze scénáristického robota. ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)