Alias

• Česko Alias (viac)
USA, (2001–2006), 73 h 30 min (Minutáž: 42 min)

Tvorcovia:

J.J. Abrams

Jennifer Garner, Ron Rifkin, Kevin Weisman, Victor Garber, Carl Lumbly, Michael Vartan, David Anders, Merrin Dungey, Bradley Cooper, Mía Maestro, Lena Olin (viac)

Sydney Bristowová je mladá, inteligentná, atleticky zdatná študentka. Má priateľa Dannyho, ktorý si ju plánuje vziať. Jej zaujetie pre česť a spravodlivosť ju dovedie do supertajnej organizácie SD-6, zvláštnej složky CIA. Prejde náročným výcvikom a postupne sa kvalifikuje na špičkovú agentku. SD 6 velí despotický a nebezpečný Arvin Sloane, ktorý zdôrazňuje fakt, že nik nesmie vedieť o skutočnej náplni jej práce. Jeho vlastná žena je 20 rokov presvedčená, že pracuje v banke. Sydney však neodolá a v záchvate entuziazmu prezradí svoje tajomstvo Dannymu. Netrvá dlho a SD-6 Dannyho zavraždí. Sydney pochopí, že sa zaplietla s nebezpečnými ľuďmi, ale na vycúvanie je už neskoro. Pochopí, že SD-6 nie je vládnou organizáciou, ako si myslela, ale tajnou spojkou širšej siete, ktorá pracuje proti USA. Túžba po pomste ju dovedie do skutočné CIA, ktorej ponúkne svoje služby. Bude dvojitou agentkou, zdanlivo pracujúcou v záujme SD-6. Jej spojkou v CIA je sympatický agent Michael Vaughn, ktorému Sydney nie je ľahostajná ani ako človek ani ako žena. V SD-6 pracuje aj Sydneyin otec Jack Bristow, ktorý je takisto dvojitým agentom CIA. Sydney v snahe zničiť SD-6 postupne získava dôveru svojho šéfa a kolegov, no s jej pribývajúcími úspechmi raste aj nebezpečenstvo prezrazenia.
V úlohe americkej Nikity alebo Jamesa Bonda v sukni sa objaví krásna a presvedčivá Jennifer Garnerová. Za sebou má úspešné účinkovanie vo vojnovej ľúbostnej dráme Pearl Harbor, v Spielbergovej komédii Chyť ma, ak to dokážeš a v komiksovom hite Daredevil. Jennifer podpísala zmluvu s tvorcami seriálu Alias do roku 2008. Za úlohu Sydney Bristowovej bola nominovaná na cenu Emmy a získala za ňu Zlatý Glóbus. Tvorca seriálu Jeffrey Abrams je napriek svojmu relatívne mladému veku úspešným americkým scenáristom a producentom. Je tvorcom úspešného seriálu Felicity a filmových megahitov Armageddon a Navždy mladý. (oficiálny text distribútora)

Vojťas

J. J. Abrams mě vždy překvapí! ... Seriál sice začínám sledovat až po jeho M-I:3 a (stále nepřekonatelných) 3 řadách ZTRACENÝCH, ale ani zde mě nazklamal! ... Spojte Jamese Bonda, Mission Impossible a Lovce pokladů říznuté trochou (jak jinak) sci-fi obohacené ženskou představitelkou a máte tu vážně cool seriál. Jako celek je vážně úchvatný a těch 5* přeci jen dám - i navzdory první polovině 4. série, což byl silně rušivý element (u prvního dílu 4. série jsem vážně jen kroutil hlavou a "smál se", dalšími díly se to jen zbytečně - bez souvislosti s hlavním námětem a myšlenkou - natahovalo)! ()

cubajz

seriálová mission impossible, akorát zde se místo bláznivého Cruise ohání pěstmi a různými agentskými serepetičkami sličná Jennifer Garner. Některé z dílů mě štvali svou tuctovitostí (zneškodnění bomby sekundu před výbuchem atd.), ale většina mě děsně bavila a naprosto bombastické bylo zahuštění atmosféry vždy na konci série. Jen nevím, co si mám myslet o konci celého seriálu - opravdu se to všechno vyřešilo tak snadno?:) ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (1) - 59. ročník (za rok) 2001 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner + nominace (4) - 59. ročník 2001 - Nejlepší seriál (drama), 60. ročník 2002, 61. ročník 2003, 62. ročník 2004 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jennifer Garner ()

Andre3000

Seriál, který Vám pumpuje adrenalin do žil, ale takovým svým zvláštním způsobem. Není to typická akčňačka, ale o to lepší je výsledek. J.J. Abrahams se zkrátka nezapře, prostě borec :-) ()

Fancipal

Alias je jedním z těch vzácných případů, kdy se sejdou fantastičtí herci, skvěle napsané postavy, vizionář za kamerou a člověk, který při vymýšlení děje přemýšlí za horizont jedné série. Můžu jenom dodat, že bych dokázal spočítat na prstech jedné ruky seriály, jejichž cast by se mohl rovnat naprosto fascinující a impozantní sbírce, kterou zde máme celá ta léta před očima. Navíc žádný seriál se nemůže chlubit tak úžasnou sbírkou záporáků: Irina Derevko, Arvin Sloan nebo Julian Sark jsou všechno jenom ne černobílé postavy, jejich komplexní vývoj je radost sledovat, stejně jako ústřední motto celého seriálu: osud vs svobodná vůle. Sydney a její tým mi změnily život, protože mi ukázali, kam až může člověka dovést neotřesitelná víra v sebe sama. A s tím přirozeně přichází vědomí o tom, že vlastní jedinečnost je vždycky dvoustranný meč, který dokáže pustošit i zachraňovat. Jeden z nejlepších seriálů všech dob a stálý člen mojí seriálové síně slávy. Oblíbené postavy: Sydney Briston, Julian Sark, Jack Bristow, Arvin Sloane, Irina Derevko. 1. Série: 90 %, 2. Série: 100 %, 3. Série: 90 %, 4. Série: 85 %, 5. Série: 90 % ()

Rockwood

Docela jsem se divil, když sem se koukal na druhou řadu... teda divil sem se tomu že tenhle serial žeru ještě víc než jedničku... ale ta trojka je taky dobrá ale už to není ono. Pro mě teda. ()

daEmoNickY odpad!

Problem neni na vasem prijimaci. Nesledujete cernobily nybrz barevny serial! Cernobily barevny serial. Hlavni hrdinove jsou syte dokonali. Spatnaci jsou dehtove zly. Chytry chlapik je palcive trapny. Postavy jsou vyrazne jako lupy na snehu. Akce mi pripomnela JCVD a Stevena. Vzpominate jak Steven Seagull rad tahal za vlasy? Ona hrdinka je holka a tak se ji to promiji. Ani neni divu. Sea - gal (eng.) = morska holka. Proc odpad? Divat se na to da, ne? Moc se da take pit. Jde tu o horsi casy. Casy, kdy CSFD prejde na aritmeticky prumer. Pak tento serial dostane zaslouzenejch 35. Muhahaha. ()

flyboyeda

Tato serie mi i pres kvalitativne labilni latku a slusnou porci bizarnosti prirostla k srdci. Ma sve mouchy, o tom zadna, ale take sve klady. Cele to stoji a pada na Jennifer Garner, ktera zde obdivuhodne diktuje a na jeji chameleonske prevlecky se hezky diva. Mnohem vice, nez po nekolika dilech jiz tuctovite pusobici vysirkove akce, me bavilo napeti mezi Sydney a nevyzpytatelnym strategem-manipulatorem Arvinem Sloanem. Ta vecna otazka, zdali Arvin vi nebo nevi, mi ze serie prisla nejsilnejsim faktorem. Je skoda, ze se teto linie tvurci nedrzeli jeste o neco dele a dali radeji prednost nekdy dost prekombinovanym teoriim. Bavila me i chemie mezi postavami Sydney, Francie a Willa. Postavy se vubec povedly, krome Arvina treba IT specialista Marshall ci Sydney papa, blondaty padouch s tvari mimina Sark anebo az obdivuhodne spatne hrajici Michael Vaughn. Ke konci treti sezony uz serie pusobi spise usmevne, behem ctvrte pak mira fraskovitosti a WTF efektu dosahuje maxima. Pata sezona je prekvapive jedna velka jizda, ktera trochu sentimentalne oprasila skoro vsechny dulezite postavy. S trochu sarkasticky zvrhlym potesenim jsem se kralovsky bavij, jake neuveritelne idiotske zvraty scenariste stale a stale vymysleli. Zaverecny titulek pak byl dojemnou teckou... :) ()

Klenotka

První dvě série super, ale postupně je to už moc překombinované a komplikované. Vděčím tomuhle seriálu za jediné - objevila jsem Bradley Coopera roky před tím, než stihl v Hollywoodu prorazit Pařbou ve Vegas. ()

Magneto

Videl som iba 2 serie na Markíze,ale seriál ma na určitý čas úplne pohltil a sledoval som aj 5-6 časti za deň...Naozaj sa nestáva tak často, aby sa na televiznu obrazovku dostala inteligentná zábava, ktorá nesmrdí TV spracovaním...Je to svižné, výbušné a páči sa mi,že tvorcovia nemajú problém po určitom čase úplne zmeniť základné dejové línie a prekvapiť nás každý týždeň niečím novým ()

Nihlathak

Druhá řada nemá obdoby, to je pravda, ale i ta poslední je neuvěřitelně úžasná. Děj neztrácí tempo, které nabere po prcních cca dvanácti dílech, vůbec viditelně. Sláva Aliasu. Poslední díl u mě aspiruje na titul Jeden z nejlepších posledních dílů seriálstva vůbec :-) Pro určité lidi kult. ()

hroubek

S01 - Přes pomalejší rozjezd se postupně dostáváme k čím dál napínavějším a zajímavějším dílů. Začátek je dost pomalý, ale po nějaký osmi dílech se to hodně příjemně rozjede a já se kolikrát nestačil ani divit. V seriálu všechno krásně funguje a po pár dílech to i krásně graduje. Dost se mi líbilo jakým způsobem tvůrci zakončili první řadu a jak si pohráli s postavy. Navíc hodně moc potěšily camea známých herců v čele se samotným Quentinem Tarantinem. S02 - Úvod je boží. Pak příjde mírné vystřízlivění, které mě mrzelo o to více, že děj je pomalejší a vyloženě se občas motá v kruhu. Naštěstí příjde zvrat v půlce řady, který krásně zamíchá s kartami a začne to být mnohem zajímavější. Fakt mě mrzí, že jsem s koncem druhé řady, tak otálel jelikož je to v závěru špičková podívaná. Hlavní herci jsou hodně fajn od Garner, Vartana, přes parádního Rifkina s Garberem a Cooperem nebo v neposlední řadě Lena Olin či Terry O'Quinn. Potěší i hvězdní hosté, kteří si rozhodně neudělali ostudu. Druhá řada je lepší, než první a po závěrečném zvratu jsem opravdu zvědavý co se stalo a co se stane. ()

liuk

HODNOCENÍ POUZE PRVNÍCH TŘÍ SÉRIÍ! První řada je velmi povedený rozjezd, druhá to pomalu vylepšuje a první půlka třetí sezóny je excelentní, drůhá půlka "padá" opět na super úroveň druhé řady. Díly Phase One z S2 a Full Disclosure z S3 považuji za jedny z nejlepších epizod všech seriálů, co jsem měl možnost vidět. Teď mám rozkoukanou čtvrtou řadu a absolutně nechápu, co s tím tvůrci provedli (asi to bez J.J. Abramse, který se přesunul spíše k Lostu, nejde, dokonce sám řekl, že S4 Aliasu se moc nepovedla :)). Kdybych ji měl hodnotit samostatně, tak jí dám tak 2*, a to za ně může být ještě ráda. Není v ní žádná hlavní dějová linka, není zde žádný hlavní záporák, všichni jsou epizodní a na konci je Sydney dostane, scénáře jsou něco na způsob céčkových akčních sci-fi seriálů, která Nova dává ve tři ráno. Bohužel na mě působí seriálové prokletí a kvůli zalíbení k předchozím řadám jí stejně asi pomalu dokoukám. Potom tedy upravím i tento komentář. Update (8.7.2006) - Jak jsem očekával, kvalita rozporuplné čtvrté řady se postupně zvyšovala, finále bylo sice docela fajn, ale mezi ostatními je jasně nejhorší. Počkám si až vyjde na dvd S5, bohužel už jí moc nevěřím, vědět jak to celé dopadne ale chci. Kvůli 4. sezóně snižuji hodnocení na 4*. ()

klima777

Řekni, že je to všechno jen jako... Oblečky, paruky, občas nečitelná konspirace a občas trocha hnusu. Hlavně hodně akce; no, to se přece MUSÍ líbit. Začala mladým slavnost... a všichni nosí kanady. Spousta dobrých herců ve vedlejších rolích a přehnaně "frikulinský" seriál. ()

Autogram

Skúšal som to jeden čas pozerať, ale nebola to vôbec moja šálka kávy. Dej rozťahaný, akosi nezmyselný... Potom prišiel Fringe a to bol pre mňa úplne iný nářez. ()

Narcis

5* za to, že se to narozdíl od Buffy a od velmi dobrého Černého anděla (s Jessicou Albou) drží na reálné úrovni. Jennifer je vynikající (lepší než v Daredevilovi), zápletka je neokoukaná. Jeden z nejlepších seriálů (nejlepší jsou 24 hodin a Prison break). Jinak souhlas s kOCOUREM : 2. rada patri k tomu nejlepsimu v serialove historii - stejne jako Prison break (1.serie) a 24 hodin (4.serie). ()

dinsdale

Ještě před tím, než si banda lidí ztracených na podivném ostrově získala hromady fanoušků, poslal J.J. Abrams do světa napínavý špionážně-akční seriál, který si postupem času vypomáhá trochou sci-fi/fantasy. Dávám nejvyšší hodnocení především proto, že pro mě svého času obsahoval spousty nových prvků a výborných nápadů a od jeho shlédnutí mě málo co překvapí, protože většina vzorců byla použita právě v Aliasu. Nejzábavnější jsou samozřejmě všelijaké aliasy a finty, které hlavní hrdinka (studentka a dvojitá agentka) používá při svých misích; několik silných charakterů v hlavních (Arvin Sloane, Jack Bristow) i vedlejších rolích (Julian Sark, Anna Espinoza). První a druhá série jsou výborné; první jako skvělý rozjezd všech vztahů a charakterů, druhá pak ještě lepší přítomností charizmatické Leny Olin. Jedním z nejsilnějších momentů je finále druhé série, jeden z nejlepších taháků do další série, jaký jsem kdy viděla, a po něm následuje dle mého názoru nejlepší - třetí - série, která zahrnuje především Sydneyino hledání pravdy o jejím životě a pak jednu fantastickou postavu v podání Melissy George, která dodává všem vztahům - pracovním i osobním - nové kouzlo. Naopak nejslabším článkem je první polovina čtvrté série, kdy jsme sice vrženi do nové organizace, ale bez žádného spojovacího článku, a několik epizod se jen tak natahuje, jako by autoři potřebovali někde vyplýtvat méně zajímavé nápady, než se od druhé půle série vrací k osvědčenému Rambaldiho tématu. Pátá série je pak velice odlišná od ostatních (samozřejmě ovlivněno osobním životem Jennifer Garner), odpadne několik známých a přibyde několik nových postav. Potěší také, že narozdíl od současnosti stále více natahovaných a rozvláčných seriálů, má Alias zakončení, které uspokojivě zodpoví všechny otázky. Osobně jsem ráda, že seriál skončil, protože poslední dvě série byly přeci jen slabší než předchozí, a takhle si člověk pamatuje silný příběh se začátkem a koncem. V epizodních rolích se objevují také další známé postavy filmového průmyslu - maniakální Quentin Tarantino ve skvělém dvojdíle The Box, Christian Slater, David Cronenberg nebo Ethan Hawke dokonce v dvojroli. Seriál je doprovázen zdařilou hudbou Michaela Giacchina (také Lost a MI:III) s několika silnými tématy, v první sérii je to Rambaldiho téma (např. skladba Anna Shows Up), ve druhé téma doprovázející postavu Leny Olin (Mother of a Mother). ()

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Hon na Kennetha Branagha

Hon na Kennetha Branagha

30.03.2012

Nebo také Vysoká hra Kennetha Branagha či Jasný Kenneth Branagh. Už asi tušíte, co naznačujeme. Studio Paramount Pictures se už několik let pokouší vrátit na plátna kin agenta Jacka Ryana. Kandidáty… (viac)

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

Rodinná špionáž od J.J. Abramse

04.10.2009

To už tady přece bylo, řeknou si fanoušci Aliasu. Kdepak, tam šlo o otce a dceru. V novém seriálu od zázračného tvůrce a producenta budou pro špionážní agenturu pracovat manželé. Zkrátka, něco jako… (viac)