Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Morholt

Podstatou patří Morbius k těm zajímavějším marveláckým postavám a zpracování je takovým trochu lepším průměrem. Plusem je jednoznačně temnější nádech, špatné to není ani herecky přičemž Leto se tu částečně ospravedlnil za zpackaného Jokera a celkově jsem měl z filmu  pocit, že celkem slušně šlape. Mínusem je trochu unylá akce doprovázená jedním z nejprotivnějších CGI efektů a jednoznačně tu chybí gore. Já chápu marveláckou snahu o co nejširší přístupnost, ale bezkrevný film o upírech je prostě a jednoduše faux pass. A tady to platí dvojnásob. Každopádně nic jsem nečekal, takže jsem nakonec celkem spokojen. 60% ()

Lucasion

A tohle je přesně další důvod, proč mám pocit, že kvantita překonala kvalitu. Morbius je důvod proč mám pocit, že komiksovky už svoji nejlepší zlatou éru prožili a my už budeme dostávat podobné patlaniny, které stále budou mít dvoje potitulkové scény a lákat na další a další prolnutí. Marvel i DC má obecně problém vykreslit Antihrdiny, tak jak jsou v komiksech. Aby byli zajímavý, krutí a zároveň zbudily sympatie a zájem. Koho proboha napadlo PG13? Film o vampírech bez krve. To se mi snad zdá. Když pominu příběh, který vcelku zabaví, tak jeho vyústění je naprosto pitomé a hloupé. Vývoj postavy zničehonic a bez udaní důvodů hodí zpátečku. Respektive se snaží o něco, aby na to vlastně v další scéně zapomněl. Stupidita charakterů tady nebere konce, finální fight skoční dřív než začne a konec je těžký facepalm. Morbius ne. Fakt ne. A pak mi u titulků jen docvaklo kolikrát se už filmy pokoušeli o Sinister Six... On to točil Espinosa? A jsme doma. On prostě neumí točit. Ani dialogy, ani vývoj postav a smysluplné zakončení. (29 %) ()

RelaxMan

Film Morbius považuji za podařenou Marvelovku. Popravdě nechápu negativní recenze. Nechápu i to, že film Eternals, který považuji za nejhorší Marvelovku má zde na ČSFD lepší hodnocení. Nevím, co kdo od toho čekal. Já jsem čekal hororovou Marvelovku ala Venom a to jsem také dostal. Jared Leto byl dobrej a to ho jako herce moc nemusím. I s ostatními herci jsem byl spokojen. Též s triky, zvukem a kratší stopáží. Měl jsem i velkou radost, že vynechali humor, protože to u Marvelovek moc nemusím.  Co říci na závěr: Doufám, že bude dvojka a že bude ještě hororovější. ()

ScarPoul

Rozhodne to nie je také zlé, ako druhý Venom. Ale v rámci žánru, aký má tento film zastupovať je to skrátka generická nuda. Čo na tom, že Leto a Smith sú herecky v pohode. Že Espinoza si príde na pár chutných scén aj nápadov ( farebná vizualizácia zvuku ma napríklad veľmi potešila). Ten film ale skrátka nemá čím prekvapiť. Nemá jednu pamätnú scénu. Má veľmi veľa chýb a čo sa týka časovej kontinuity tak značne pokulháva. Čo na tom, že tu máme dvoch inteligentných vyšetrovateľov, ktorý na začiatku odhalia takmer všetko, len aby potom boli neschopný čokoľvek vypátrať. A takýchto charakterových zmien vo vnútri filmu je tu veľa. Z dobrého na zlého. Z ustráchaného na odhodlaného. A len tak, zo sekundy na sekundu, lebo nesmieme strácať čas. Ako snaha predstaviť novú zločineckú organizáciu by si to zaslúžilo trošku premyslenejší a hlbší scenár. Trochu prekvapivých zvratov a možno aj dlhšie finále. Takéto generické VFX obludnosti začínajú byť únavné. A tá romantická línia bola najlepším a najfunkčnejším vtipom celého filmu. ()

BoPo

Nečakal som, že tak rýchlo nejaká komiksovka dosiahne "úroveň" Venom 2: Carnage přichází. Keď sa na scéne objavila dvojica detektívov v zložení Tyrese Gibson a Al Madrigal, tak bolo jasné, že bude boj o neodpad. Skôr než komiks Morbius pripomína počítačovú hru. Stlačíš X, postava naberie rýchlosť a bude za ňou zostávať farebná čmuha. Stlačíš Y, postava sa zamaskuje za človeka. Stlačíš znova Y a odhalí svoju útočnú tvár, a podobne. A mňa sledovať tento gameplay fakt nebavilo. Navyše Jared Leto v podobne "draculu" vyzeral ako škreček. Jediné čo ma za celý film vystrašilo bol potitulkový bonus s účasťou Michaela Keatona. ()

Lacike

Divný komix. Snaží sa hať hlavne na dramatickú notu, ale pritom je to tak strašne skratkovité, že dramatická stránka skoro vôbec nefunguje. Len v niektorých scénach trochu funguje vzťah ústrednej dvojice, ale to len vďaka nadpriemernému výkonu Matta Smitha. Leto prekvapivo ale úplne zlyháva a v žiadnom ohľade s ním nedrží krok. Akcie tu veľa nie je a je to len digibordel. Ale tentoraz do určitej miery originálny. Bohužiaľ sa mi tie divné akčné scény vôbec nepáčili. Proste to pôsobilo hnusne. Takže celkovo to je skoro až fascinujúci nepodarok. P.S: Dúfam, že čierneho Gibsona, mimo rýchej a zbesilej série, už nikdy nikde neuvidím. Je to totálne drevo. 3/10. ()

JohnCZ

Reakce automaticky naladěné do podoby přehnaného hejtu, kdy se jeden uživatel přes druhého předhání, kdo film důvtipněji setře. Je to nutné? Morbius je sice celkem tuctový a příběhově velmi jednoduchý origin, ale rozhodně ani zdaleka ne tak špatný, jak napovídá hodnocení. Jared Leto je úplně v pohodě, jeho proměny zábavné a temný vizuál je od běžných MCU barviček příjemně svěží. Souboje mi trochu připomínaly ty ze třetího InFamous, hudba zase nolanovského Batmana. Nic moc nového do žánru film nepřináší, ostatně to už dneska málokterá marvelovka, ale bavilo mě to. ()

Suzie05

Nějaká kontinuita příběhu nebo logika ve střihu tu úplně neproběhly, ale když se na to člověk moc nesoustředí, tak to není až taková hrůza. Jako kulisa k nějaké práci je to řekla bych ideální. ()

corpsy

Keďže mám rád komiksy a komiksovky, ten 11násť ročný fagan vo mne prihodil tretiu stár. Ináč je to nudná, neinvenčná, v akčných scénach nepriehľadná, ale ( čo je to najväčšie plus ) aspoň v minutáži triezva ´´zábava´´. Verím, že počas pandémie mali tvorcovia dosť času film ešte viac doladiť ( sprasiť ), takže otázkou ostáva, či by takto vyzeral film, ak by bol uvedený vo svojom pôvodnom termíne ( leto 2020 ). ()

maddy

Morbidius. Fakt až morbídne zlý film, kde sa Jared Leto tvári dôležito ako voda v kolene, pritom hrá v niečom čoby si hravo mohlo podať ruku s Dracula 2000 (vrátane rovnako hnusných digitálnych efektov s upírmi). Ten však vznikol 20 rokov dozadu, takže sa dá ospravedlniť. Morbius vznikol v éra rozmachu komixových filmov a na Sony je až zúfalý pohľad ako si s ich komixovou divíziou nevie dať rady. Po chabom Venomovi, tak dostávame rovnako nekvalitný počin. Niežeby bol Morbius vyslovene nasmiech, ale všetko čo robí, tak robí absolútne nevzrušivo, nezaujímavo a neskutočne nudne. Potenciál na temnú komixovku by tu bol, ale Morbius si temnotu predstavuje asi tak, že sa celý bude odohrávať za tmy a v noci, potenciál na zaujímavý antihrdinský film namiesto typicky pozitívneho superhrdinského by tu bol tiež, ale Morbius si to predstavuje tak, že tu nechá reálne umieť jednu no-name postavu sestričky. Vo výsledku tak servíruje film, kde som mal pocit, že vystupuje asi päť postáv, celý sa odohráva v nejakých hnusných poloosvetlených budovách, bez jediného prekvapenia, nápadu alebo aspoň snahy urobiť z toho čokoľvek iné než priemerný film. Občas som mal až pocit, že to režisér točil za trest a chcel mať čo najrýchlejšie z krku, tak to je celé nijaké a o ničom. Fakt sa čudujem, že niekto si povedal, že toto bude divákom v 2022 stačiť. CELKOVO: 4/10  ()

Tony.cs

Tak tohle někdo těžce posral. Takoví herci a naprosto nevyužití. Scénář psal nějakej jouda. Charaktery ploché a nelogické... Ach jo. Tohle mělo potenciál, ale je to dokonce horší, než druhý Venom. ()

Vidly10

Tak jsem se konečně dostal k této hříčce přírody, kterou vyprodukovalo nejhorší filmové studio současnosti. Je až neuvěřitelné, jak můžou někteří lidé trpět naprostý nezájem o předlohu, filmové umění a fanoušky, kterým Sony disponuje už od prvního Venoma. Jedna hvězdička za Matta Smithe, který s nulovým scénářem baví svou naprostou absurditou a improvizací. Jinak fiaskální film, který si nezaslouží žádnou pozornost a já už jen doufám, že internet přestane propagovat tuhle hrůzu, která neměla nikdy ani potkat stříbrné plátno kin. Nehledě na to, že 99 % procent memů jsou trapné pokusy o zábavu a po pár týdnech už nebyly vtipné. Není tak jednoduché udělat kvalitní komiksový film... jen si to stále většina lidí neuvědomuje. 2/10 ()

AffectedFace odpad!

Morbius je zatím nejlepší film roku. Tolik filmového kumštu se jen tak nikde nevidí, vlastně pokud nemůžete spát a nevíte si rady bez prášků na spaní, ihned doporučuju zhruba 5 minut před spánkem pustit si tenhle masterpiece. Snímek utíká jako voda, vlastně tak rychle, že jsem si ho musel pustit na třikrát, abych se dočkal finále, které nemohlo být lepší. Film, který ve všech ohledech dává smysl = příkladem: rychlé přesunutí se na střechu a následná (sekundová) teleportace policajta přímo k morbiusovi zhruba čtyřicet pater na mrakodrap. Herecké výkony vás vtáhnou okamžitě do dění celého snímku, a to takovým způsobem, že o berlích budete chodit vy. Jedna konkrétní postava je tak důležitá, že na vás počka osm hodin po vyříznutých střevech, aby vám sdělila větu "musíš ho dostat". Záporák je tak komický, že si budete chtít zahrát Fortnite. Digitální efekty jsou tak "WOW", že si budete říkat naserte si Avengers, na tohle nemáte. Doporučuju všem fanouškům hororů s tématikou nadpřirozena. ()

CageDepp

Tohle rozhodně není film na 48%... Jak píše více lidí zase se někdo nechá ovlivnovat jinýma. Ty co mají hodně bodů neznamená, že tomu zase tak rozumí, ale jsou tady od začátku tak proto. ()

Trevor

Na základe hodnotenia na čsfd som veľké očakávania nemal tak ale aj vďaka recenziám obľúbených užívateľov som filmu šancu dal a tak ako vraveli oni nebolo to zase až tak zlé. Fanúšikovia Marvelu sú už asi príliš náročný, pre nezainteresovaného diváka je však Morbius celkom príjemným priemerný film. ()

Reesam

A ja se ptám proč? Proč to bylo tak špatný. Laciná parodie na Drákulu a snad nejslabší film z produkce Sony, který jsem měla tu čest vidět. Zlatý Venom. Jedna hvězdička za tu minutu Jaredova pekáče. ()

IceQueen

V podstate nemám nejaké masívne výhrady, ale ani čo vyzdvihnúť. Sledovanie Morbiusa je zhruba tak pútavé, ako sledovanie rovnej čiary na EKG monitore. ()

tufr

Jaj. Všechno špatně. Ten film neví čím chce být. Chvilku je to temný komiksový film, chvilku chce být pro změnu Temným rytířem Batmanem. Vzpomeňte si na mě když vleze poprvé k netopýrům u sebe v laborce. V kombinaci s hudbou. Chvilku chce být dobře sestříhaným filmem, ale to vážně není, je to zběsilá jízda - možná bych to nazval i utrpením, které často připomíná nějaké Céčko. 45% ()

M.i.k.e

po nicneříkajícím traileru a špatných recenzích sem od Morbia nečekal vůbec nic,Respektive sem čekal průser zvící Van Helsinga. To se naštěstí nakonec nepotvrdilo a ačkoliv je to komiksovka od Sony (což by měl být samostatný žánr - novou Spidermaní trilogii nepočítám), je to spíš než průser takový poloprůser zhruba jako druhý Venom. Příbeh je tradiční, plný klišé a s nulovou možností jakkoliv překvapit, nicméně vizuální stránka je fajn a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. Stejně jako druhého Venoma už sice Morbia nejspíš znova neuvidím (možná za hodně dlouho až zapomenu o čem je), ale jinak se ta hodinka a třičtvrtě dá odkoukat bez toho aby divák odešel z kina z traumatem...60% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny