Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Anderton

Ťažko sa verí, že tu scenár písali ľudské bytosti (dokonca dve), pretože presne takto si predstavujem fungovanie nejakého základného programu pre vytvorenie komiksového príbehu v základnom móde. Spočiatku to nevyzerá vôbec zle, problémy prichádzajú vtedy, keď zisťujeme, že tu nie je žiaden poriadny konflikt, niet čo zachraňovať, o čo/koho bojovať. Ono sa to ale tvári, že to tak je. Kto nájde vo filme aspoň jeden originálny prvok, tak by mohol vyskúšať vytvoriť aj perpetuum mobile, nebolo by to o nič ťažšie. Leta hejtovať netreba, myslím, že je omnoho menej otravný ako Morbius, než Joker. ()

Kudly4

Temná Marvelovka. Docela jsem se divil, jak mě to chytlo, ale opravdu se mi tahle upířina líbila. A to díky dobrému obsazení, Leto zahrál skvěle, záporák též perfektní, potěšil i závodník Tyrese Gibson v roli detektiva, akce byla hodně fájn, efekty parádní - top scéna na lodi a v metru. Já jsem si Morbiuse užil, výborná oddychovka. ()

silentname

Neustále som veril, že tie negatívne recenzie budú trošku prehnané. Chcel som veriť, že "Morbius" naviaže na pozitívne dojmy z posledných filmoch o Spider-manovi a nejakým spôsobom prinesie Sony kvalitný R-kový snímok. Potom som však uvidel, že zase ide o PG-13 film, a už ma fakt naštvali. Prečo má Sony tak neskutočný strach robiť R-kové komixové filmy? Myslia si, že budú mať tým pádom menej divákov a je potrebné, aby sa všetky deti na to išli pozrieť? A dočkali sa tak filmu, ktorý bude natočený maximálne safe, aby nebolo skoro nič vidieť, a bolo to pre nich pohodové? Úprimne, myslím si, že v jednom bol predsa len "Once Upon A Deadpooldobrý. Ukázal nám, že keby sme robili pôvodný film v PG-13, bola by to hovadina. A toto je toho živým dôkazom. No keby som aj tento fakt opomenul, tak ma štve, ako sa to tvorcovia rozhodli nakoniec poňať. Ja som vnútorne čakal, že tento film bude o konflikte, ktorým si bude Michael Morbius prechádzať. Že do seba dostane upíriu DNA a bude musieť nejakým spôsobom sa naučiť žiť so svojim novým ja a bojovať sám so sebou. No to sa reálne nestalo, pretože film nám miesto toho prináša príbeh, kde Michael bude musieť zastaviť zloducha, ktorý si očividne užíva svojich nových schopností. A toto nebol ten príbeh, ktorý som dúfal, že uvidím. Toto vysoko film potápa. Efekty sú miestami skutočne hrozné... a film nemá ani dostatočne dobrú atmosféru. Pozerať sa na to dá, ale to je asi tak max čo k tomu môžem povedať. Nebol som si istý s Jaredom Letom v tejto role, no poviem úprimne, že celkom mi tu sadol. On reálne nebol problémom v tomto filme. Adria Arjona je tiež v pohode a funguje, dokonca by som povedal, že prvých 20 minút filmu ma celkom bavilo a bol som zvedavý kam sa to posunie. No keď som potom pochopil do čoho som reálne vstúpil, nadšenie vystriedalo sklamanie. Keby som bol reálne spokojný, dám tomuto filmu dobrú známku a bolo by mi jedno, čo si mysleli ostatní. No nemôžem to urobiť. "Morbius" nepôsobí ako komixový film, aké sa posledné roky stali štandardom. Pôsobí naopak ako komixové filmy, ktoré vychádzali niekedy v období 2002 - 2005. To vám asi povie všetko čo treba. Hodnotenie: C- ()

Larrysbride

Triky jak z první poloviny osmdesátých let, děj předvídatelný od začátku do konce... Ale tak alespoň nám Jared ve slunečním světle nezáří jak šperky ve výloze... ()

SeBig

Strašně mě to lákalo po těch ohlasech vidět a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Po dlouhé době fajn kino bez zklamání. Leto jako Morbius i ostatní herci padli na svou roli fakt dobře, překvapil příjemně Tyrese Gibson v roli detektiva. Velké plus je, že film je krátkej, hezky odsejpá, má pěknou akci a parádní atmosféru. Kam se hrabe Venom. ()

dopitak

Já na comixy nejsem, ale tenhle film kdyby v průběhu děje nepostavil do ringu soupeře, ani moc márvelovskej pro mě nebyl. Jared je ultraslizoun ale herecky to šlapalo. Viděno v hnusné angličtině s řeckými titulky. ()

Arsenal83

Lepšie ako Venom. Ten bol totiž otrasný. Ale inak je Morbius v podstate Venomovi podobný. Je určený skupine divákov, do ktorej ja skôr nepatrím. Nemôžem povedať, že som sa bavil. Dokonca by som povedal, že hodina a pol v zubárskom kresle by bola asi zábavnejšia. ()

korbitch22

To sem přesně čekal, další zbytečně zatracovaný film od Sony. Je to zkratkovité a divně nakouskované jako každý film, který se mohutně stříhal a nebo přetáčel. Hodně mi to připomínalo třetího Blejda. Charismatický hrdina v nesourodém bordelu, který měl obří potenciál, ale studio a mizerný režisér se podepsalo na horší kvalitě. Espinosa je poslušný rutinér, který nejde proti studiu a tak Morbiuse potkalo to, co už mraky filmů. Některé pasáže nedávají moc smysl, motivace postav je odbytá, dialogy chatrné. Tyrese Gibson tu jen chodí a plácá. To mohl odehrát kdejaký hejhula. Na celém Morbiusovi je tohle všechno bohužel patrné a spíš než cokoliv bolí ten zadupaný potenciál. Leto je skvělej, efekty úplně v pohodě na možná dokonce super, soundtrack je úžasný a finální souboj nadupaný. Možná sem víc v pohodě než ostatní díky lásce k upírům a navíc je Jared můj oblíbený herec a miluju i jeho Jokera. Asi nevidím v těch obyčejných béčkách od Sony jako je Venom 2 či Morbius takový trash jako ostatní. Venomovi by teda zatraceně slušel eRkový rating, protože ten Morbiusovi vážně slušel. A pokud se tu sebranka dementů dušuje nad hloupým scénářem, musím se smát. Protože každá sračka od Marvelu od roku 2014 má dementní scénář až to bolí. Bohužel doba přeje buzerantům v pláštěnkách a ne krvelačným temným hrdinům. Zlatý Blade. Škoda toho přetáčení a stříhání, Michael Morbius je skvělá postava a snad neřekl své poslední slovo. 60%. ()

Chrustyn

Podobně jako u Johnnyho Deppa mi Jared Leto a jeho extravagantní herectví, začíná lézt krkem, ale výsledná "kvalita" Morbia není jen jeho vinou. Extrémně nezajímavý, pitomý a špatně vypadající komiksový film, který by úspěch marně hledal i před 20 lety, natož pak dnes. Příšerný hlavní hrdina, pitomý příběh a akční scény, které se snaží zaujmout stylem, který byl cool v dobách prvního Matrixu. Teď už jen vyřešit záhadu, zda je horší Morbius nebo druhý Venom. ()

Stanislaus

S ohledem na kvality Morbia se zde hodně zmiňuje druhý Venom, který byl sice kvalitativně na hraně mezi průměrem a podprůměrem, nicméně se snažil být alespoň vtipný a místy se mu to i dařilo. Morbius neví, koho a čím by jak mohl (a měl) zaujmout! Espinosův film není dostatečně akční, ani děsivý, ani - jak už jsem zmínil - vtipný. Film má trestuhodně krátkou stopáž, takže divák v kině pozoruje sled nahodile uspořádaných scén, veskrz bez kauzality a logiky. Z hlediska vizuálních efektů jde na současné poměry o odfláklý kousek - upíří look je spíše děsivě strašný než strašně děsivý. I Nightcrawler z X2 měl lépe udělané "kouřové pohyby" než Morbius a spol. Leto se celkem snažil, ale špatný scénář mu co krok (či skok) podrážel nohy, zatímco Smith byl vyloženě trapný. Zbytek osazenstva byl pouze jakási bezúčelná výplň. Jsem zvědavý, jestli se po tomto podprůměrném kousku ještě Morbius zjeví na velkém plátně, s ohledem na (spíše) vlažné titulkové scény. ()

anderson

Klasický superhrdinský digibordel, absencia kvalitného scenára, zúfalé herecké výkony a nuda. Za dvoch "morbídnych busov". (26.5.2022) ()

TheEvilTwin

Nový Morbius ve výsledku není až tak špatný, jak všichni původně avizovali, ale současně není rozhodně tak dobrý, jak jsme doufali. V rámci marvelu pak jde jednoznačně o jeden z horších kousků a vlastně s ním má pramálo společného (viz dále), ale v rámci samostatného filmu jde o stravitelný akčňák, který příliš neoslní, ale ani nenudí. Problémem je, že Morbius ničím moc nevyčnívá, a tak půjde pravděpodobně o zapoměníhodnou záležitost, a to z hned několika důvodů. Herecky jde o průměr, masky upírů neoslní, příběh je šablonovitě klišovitý, humor zde úplně chybí (narozdíl od jiných žánrovek…), není zde propojení s jinými postavami, akce není nijak převratná a CGI je ve filmu znásilňováno víc než ministranti v kostele - zpočátku mi to nevadilo, ale postupem času jej přibývalo čím dál víc, až se finále proměnilo v obrovský digibordel. Slow-motion scén se divák po chvíli přesytí a začnou jej taky štvát, záporák je nudný, nevýrazný a bez vykreslené motivace… Jednoduše strašně povrchní záležitost, u které jsem se nenudil, ale kino návštěvu bych nedoporučil. Na poměry superhero movies obrovský přešlap vedle, ale post-credit se mi líbil, a to fakt že dost, tak uvidíme, co zajímavého nám Morbius do budoucna ještě přinese. Každopádně je film dalším důkazem, že Marvel brand není sám o sobě zárukou kvality, ale jde o osobu sedící v režisérském křesle. Původně jsem byl přikloněn k trojce, ale díky zpackanému finále a myšlence, jak dobrý by tenhle antihrdina mohl potenciálně být, zůstanu jen u dvojky… ()

HellFire

Celé to působí tak nějak amatérsky, jako produkt zaměřený čistě na produkci co největšího množství chechtáků. Což se nepovedlo. Takže nám zbyla jen výplachovka bez jakékoliv invence a elánu. Výstřel do prázdna. Bohužel to není ani tak špatné, že je to dobré. Ze všeho nejvíc je patrné, že Sony bez přísného dohledu Marvelu nedá ani ránu. Mimochodem, tak odfláknutého záporáka bez jakékoliv motivace jsem dlouho neviděl. Stejně jako film bez děje. Škoda, že nebyl propagován jako komedie, protože já jsem se občas hodně nasmál, zvláště ke konci. It's Morbin time! Nejen, že film naprosto propadl v kinech, ale když se stal terčem posměchu na internetu, Sony ho poslalo do kin znovu! a zcela předvídatelně nikdo nepřišel. Double fail. ()

SOLOM.

Přiznám se, že jsem spíše odpůrce všech těch Marvelovských superhrdinů, oblečených do latexových oblečků a směšných brnění a dávám od nich ruce pryč. Jako dítě jsem měl rád všechny ty animované Spidermany, Supermany, Batmany a jim podobné, ale ve filmové podobě, to je pro mne jedno velké utrpení a snad žádný film jsem nedokoukal do konce. Proto jsem i k tomuto hororovému kousku od Sony Pictures přistupoval s dost velkou skepsí a ve finále se mé obavy ukázaly jako naprosto opodstatněné. Ani se moc nedivím, že se Morbius u diváků moc velké podpory a nadšení nedočkal.    Příběh samotný bych ještě dokázal překousnout, ale to celkové zpracování – jo to byla zase bída. Některé efekty pěkné, ale našla se tu i celá řada těch směšných a ani samotná atmosféra mě prostě nedokázala přikovat do křesla, abych seděl jen s otevřenou pusou. Nejčastěji je tento film porovnáván s Bladem a já musím říct, že v jejich vzájemné konfrontaci by Morbius prohrál na plné čáře a to na všech frontách. A nějak výrazněji tou nepomohlo ani časté zpomalování času.    Jared Leto vypadal spíš jak přiteplený EMO upír, hlavní záporák Matt Smith se na scéně objeví až dost pozdě a taky se zrovna moc nepředvedl. A jediná kráska ve filmu Adria Arjona své ženské zbraně taky neukázala, takže i po této stránce přichází jisté zklamání. Navíc byla na obrazovce žalostně málo. Takže bohužel, ale já prostě spokojený nebyl a tudíž to nevidím ani na průměrné ohodnocení. Pozitiv bych tu našel jen málo, zápory jasně zvítězili na plné čáře. 40% ()

ARI50

Mutace netopýra se dvakrát vůbec nepovedla, hrozně slabý horor, a celkem slabé na akci. Jako samotný příběh nemoci a léku který se promění ve zlo nebyl špatný, ale celé provedení se dvakrát nepovedlo. ()

JASON_X

Podle anotace jsem naivně doufal, že Morbius by mohl být na marvelovské poměry nadprůměrně morbidní a temný. Což sice objektivně asi trochu i byl, ale subjektivně jsem opět viděl jen další plytký, nezáživný a šablonovitý film pro mládež, navíc nechutně moralistický, zabalený do spousty digitálního sajrajtu a s vysokým procentem scén snímaných schválně roztřesenou ruční kamerou. Kdysi dávno, když jsem zfilmované comicsy začínal objevovat, byl tenhle žánr to pro mě najednou něco nového, vizuálně atraktivního a mou fantazii jitřícího. Dneska mi už podobné filmy přijdou všechny na jedno kopyto a zívám u nich nenápaditostí a nudou, tedy aspoň u infantilních marvelovek určitě. ()

luka4615

Tohle je nějaký hodně špatný vtip že? Na snímku Morbius režiséra Daniela Espinosy totiž všechno působí tak extrémně špatným a odfláknutým dojmem, že to snad musel být i autorský záměr. Scénář je prostinký a děravý jak řešeto, herecké výkony nestojí za nic a mizerná akční stránka na Vás působí jak z dvacet let starého filmu. Přičtěte si k tomuto všemu i podprůměrné digitální triky a dostanete velmi nezajímavou a zcela zbytečnou podívanou, která opravdu za Váš čas nestojí. Běžte raději ven nebo něco, uděláte líp. „It's Morbin' time!” ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny