Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Flory14

Nejsem žádný hater "všeho co není MCU", na Morbia jsem šel s tím že mě může mile překvapit. Avšak na to že neměl vůbec žádná očekávání dopadl u mě špatně.  Není to žádný odpad nebo velké divácké utrpení, spíše nuda a totální rutinní práce. Film se vrací 20 let zpět, protože takhle přesně se točili akční filmy.  Tuctový origin bez špetky nápady, totálně tupé/zbytečné vedlejší postavy a záporák s motivem  " jsem zlý".  Plus záporák který má stejnou schopnost. Tihle záporáci už mě vytáčí, o čem to sakra je když mám nepřítele s úplně stejnými schopnostmi? Pro mě je tohle známka úplně odfláklé scénáristické práce.  To co u Venoma 2, zachraňovali vynikající herci Hardy a Harrelson a sem tam nějaký povedený humor, zde chybí a film nemá co divákovi dát. Akce je šílená v tom jak je extrémně nepřehledná, naštěstí není dlouhá. Plusem je asi tempo, děj se nějak netáhne byť je to  však vykoupeno díry v ději. Jared Leto je fajn a mít lepší scénář utáhl by ten film. U snímku jsme se úplně netrápil ale spíše po konci jsem si řekl, že mi nic nedal. Dvě hvězdy a jsem rád že lístky jsem dostal grátis. PS: Podtitulkovka je tak trapná až je vtipná. Týpek co tohle vymyslel je asi slušný mačo a na hodinu bych ho vyhodil ()

Kraty

4,5/10. Tento Marvel Sony vesmír o Spider záporácích bez Spider-Mana nám přinesl další podprůměrný film a to Morbius. Venom jednička byl fajn, dvojka se dala ještě zkousnout, ale tohle už nešlo. Ale joo bylo to hezký a zajímavý. Vizuální efekty byly nádherný, barevný a hravý... Ale ten děj byl hrozně jednoduchej, předvídavej, přímočarej. Herecké výkony jsou suprové... Jared Leto Morbia zahrál podle mě na výbornou. Začátek a i konec hrozně uspěchaný což bylo docela na škodu. Hrozně mě mrzí že Marvelovky od Sony nejsou tak dobře přijaty jen skrze scenáristický výkon. Postavy nemají žádný vývoj, romance mezi Michaelem a Martine je zcela odnikud. Hodně scén z traileru tam ani není, takže velký bait na diváky a fanoušky Spider-Mana. Ale potitulkové scény jsou chaotický odpal, který vás navnadí a nahypí na budoucí filmy, ale ve výsledku si jen dokážete přiznat, že ani nedávají tak úplně smysl i přesto jaké pravidla nám stanovil konec No Way Home. Za mě asi průměr a dost se bojim budoucích filmů viz. Venom 3, Morbius 2 a nebo třeba Kraven. Doufám a věřím že se ty další filmy povedou a nějak si zase získají přízeň fanoušků. ()

WheX

Na tento film jsem se původně poměrně dost těšil, převážně díky Jaredovi Letovi, po odkladech a trailerech, jsem se však začal těšit méně a méně až nakonec jsem neměl očekávání skoro žádné. I proto ne možná tento film až tolik nezklamal a byl za mě lehce slabší než první Venom a lepší než druhý Venom (kde film zachraňoval Cletus a Carnage). Herecky nemůžu úplně nic vytknout, herci hráli dobře a Jared mě nezklamal a bavil mě po celou dobu a musím ocenit i vzhled Morbia, který je dost podobný tomu z komiksů. Příběhově mi film také přišel dobrý, až na pár plot holes a volba neznámého padoucha na jeden film je u tohohle typu filmu pochopitelná. Jinak je ale film generickým akčňákem s opravdu zmatenými vizuálními efekty při používání "schopností", které mi sami o sobě přišli dosti zmatené. Druhou hlavní chybou jsou potitulkové scény, u kterých to vypadá jako kdyby studio zapomnělo co vlastně je to za film a co se v něm stalo s prostě je tam jen mrskli, aby si zajistili možnost natočit film o Sinister Six. Opravdu se obávám, jak si poradí studio Sony s Kravenem, protože jestli budou pokračovat jako do teď, tak nás čeká propadák a kinematografická "smrt" opravdu kvalitní postavy. Průměrné 3*, vyloženě nezklame, ale rozhodně ani nepřekvapí. ()

papadoce

Máme tu další komiks s čiastočne negatívnym hrdinom. Mám také rád. Každý ozajstný fanúšik komiksov vie, že či Marvel, či DC, skrývajú ďaleko viac než len Supermana alebo Hulka. Skrývajú menej známe postavy poväčšinou koketujúce s temnou stranou. Taký je aj Dr. Morbius. A aký je Dr. Morbius ako film? Výborný kasting, eRkovejšie podanie, po väčšinu filmu nadpriemerné efekty. O to viac zamrzí, že po 90tich chutných minútach príde maximálne neprehľadný a v podstate spackaný záverečný duel inak perfektne zvládnuteho bijáku. Jared bol už zase raz výborný monstár a Majlo pre mňa jeden z najlepších zloduchov. Kto číta moje trápne komentáre vie, že zloduch je podľa mňa mnohokrát ďaleko dôležitejší než samotný superhrdina. Maťo Kováč bol pred týmto filmom pre mňa veľkou neznámou, ale Majla stvárnil bravúrne až hnusne, paradzina. No a po spackanom finálovou súboji prišlo chutné prepojenie s Marvelovskýn vesmírom, ktoré som bohužiaľ nevidel najlepšie, lebo dáma v Cinemaxe si povedala, že to je p******a a zanôtila budiš svetlo. Je skvelé milovať svoju prácu a robiť ju s vervou, že? Ja dúfam, že Morbiusa ešte stretneme. Dobrý bubák. 70% alebo 3,5 päťcípych. ()

hospoda96

Venom 2 byl ještě větší dno, takže tohle nemůžu hodnotit stejně. Leto to celý tahá nahoru svým herectvím a Smith očividně věděl do čeho leze, takže je over the top a užívá si to. ()

RAFT

Tenhle film je absolutní ztráta času .Ani nevím co jsem to viděl.Diváka  děj filmu nedostane .Upír Morbius nebo coto vlastně bylo .Takové nemastné ,odfláknuté. Za mě 50% ()

wesi96

5/10. Morbius morbius… Bylo to tak špatné jak říkají všichni? Já si myslím, že ne. Stále mi to přijde koukatelnější než dvojka Venoma. Ano není to nic přelomového, ale taky mi to nepřišlo zas tak špatné. Hlavně Matt Smith se mi líbil. Příběh je velice předvídatelný a takřka nechápu proč Sony má zapotřebí dělat ty jejich filmy ze SSU (Sony's Spider-Man Universe), tak krátké. Ono se to nezdá, ale těch 20 minut tomu chybí. K postavám si moc vztah neuděláte, což je blbé samozřejmě a ani vám na nich nějak nezáleží. Mně třeba od prostředku filmy (cca) bylo jasné jak to dopadne, co se stane a to je špatně. Konec chtěl taky trošku prodloužit, protože pak navazující mezititulkové scény nedávali extra smysl ve vztahu k Morbiovi. ()

Clark_Kent

Upírský postrach Jared Leto si moji pozornost, nějakým způsobem získal. Nebylo to tak průserový jak se všude mezi zatvrzelejma jedincema povídá. Podle mých vnitřních vibrací, má Leto nějaký ten hollywoodský magnet v sobě. ()

Shitonit

Vcelku souvislá pohádka vo tom, jak se z pičuse dá udělat upír, ale z upíra jaksi nejde udělat zpátky pičus, tzn vzniká polopomatený upíropičus který v šílenství a snaze ochránit svjět před jiným upíropičusem, kterej by svjět nejradči sněd, zničuje svou vlastní wexistenci, páč pojebat sebe je božejší než pojebat nevinný pičuse, kerý netušej, že se z pičuse dá udělat pološílenej upír. No a jak se ty dva jebou.. což je i na dnešní dobu dost superefektní a superefektivní, jaxetydva jebou graduje děj tak těžce do prdele, že jsem se hrůzou probudil úplně u jinýho filmu, čímžto jsem projebal Morbijovej konečník, což mi vlastně ani neva, páč ač sem tomu dal čtyry koule za ty fajtový efektní efekty, páč ač sem tomu dal ty čtyry koule, nutno prohlásiti toto výše popsané za Blbost. ()

Brooks

Kvalitatívna kontinuita s Venom sériou zachovaná. Nešťastne obsadení Leto a Smith sa celý film naháňajú po interiéroch štyroch budov a mlátia sa v zúfalo renderovaných CGI bitkách, v komiksovke, ktorá má mentálne najbližšie ku Catwoman. Viac upírskej zábavy ponúka aj toto. ()

incognito

Za mě Morbius svádí boj s druhým Venomem o to, který film je horší. A sám to asi jen tak lehce nedokážu říct.  Morbius je nudný, ale opravdu strašně.  CGI je tradičně špatné to už mě ani nepřekvapuje, je to prostě od začátku vidět, že ani studio filmu nevěřilo. Kdy už Sony pochopí, že by s tímhle svým "vesmírem" měli raději skončit než produkovat další a další filmy typu Morbuis a Venom 2. ()

Bezda22

Výhodou tohohle filmu je jeho dýlka. Je to rychlý, stručný a jasný. Morbius asi nebude patřit do TOP oblíbenejch Marvelovskejch postav, ale určitě nepatří do kategorie "zbytečný". Film to není kdo ví jak super. Prostě je to vesměs obyčejnej Origin film, kterej nenabízí vůbec nic navíc. Ale cením jeho jednoduchost a hlavně postavení další postavy do hry. Nic víc z toho asi stejně nemělo bejt. 60% ()

Mini_X

Nikdy jsem nečekal, že Sony nám nadělí film Morbius, ale dostali jsme ho. Už během trailerů jsem viděl, že se bude jednat o podprůměrný či průměrný film . Doufal jsem ať to bude alespoň lepší jak Venom 2 no a ono to bylo horší. Sledujeme doktora Michale Morbiuse, který má vzácnou nemoc krve a snaží se najít lék .Zjistí, že když zkombinuje lidskou krev a netopýří krev dohromady , tak by se mohl vyléčit, ale stane se z něj upír, který potřebuje lidskou krev aby přežil. Ono to zní docela v pohodě, ale ten film má tak moc chyb. Hlavní postavy nejsou zajímavé a jsou vám úplně ukradený . Je Vám jedno co se s nimi stane. Scénář je úplně předvídatelný a nemá v sobě nic originálního, akční scény jsou kapitola sama o sobě . Z 90% nikdy nic nejde pořádně vidět, protože je noc a nebo do kamery lítají netopýři těch zbylých 10% je akční scéna u metra kde se šlo orientovat, ale zbytek ne. No a na závěr záporák, který je na začátku filmu trochu zajímavou postavou, ale když si dá do svého DNA daný lék , tak se stane tím záporákem , který jde popsat jedou větou a to “ jsem stejný jako ty, ale trochu silnější “ .Tento  film nedopadl dobře, za mě je to 2/10 ()

Sepp598

Tohle se u Sony moc nepovedlo teda. Bylo vidět, že se tvůrci snažili napojit na styl prvního Venoma, ale marně. Sice to rychle uteklo, ale nějak extra jsem se u toho nebavil. Děj nic moc, postavy nezajímavý a co všichni maj furt s těma zpomalovačkama? Vždycky to bylo v hrozně nevhodnou dobu. CGI teda nic moc a ty ksichty, co to jako bylo? Nemůžu se rozhodnout jestli to přirovnat k animovaným zombí nebo k filtru na snapchatu. Dále…sice nevím jaké schopnosti přesně má tahle postava v komiksech, ale to lítání bylo prostě směšný, sorry, a závěrečný fight byl snad kratší než titulky, zda je to dobře či špatně, je na vás. Na závěr si chci ještě postěžovat na roli Michaela Keatona aka Vulture z Homecoming. Trailery na něj lákaly, režisér o něm mluvil a pak nic. Čekal jsem nějakou vedlejší roli, ale tohle? No nic, uvidíme, kam až se to Sony pokusí zatáhnout, než pohoří úplně. ()

Dejvecd

Epické príbehy komiksových záporákov/antihrdinov sú v poslednej dobe dosť na vzostupe (Venom, Loki, Joker) a nie je čomu sa čudovať. Ľudí baví sledovať postavy, ktorý nie sú úplne dobráci, majú veľa chýb a väčšinou aj zaujímavejšiu a prekreslenejšiu osobnosť. Diváci sa s nimi môžu tým pádom viacej stotožniť. No a keď je takýto film dobre natočený, záporákova osobnosť, psychika a motívy sú dobre spracované (viz. Joker), tak z toho môže vzniknúť fajnšmekr, alebo (v Jokerovom prípade) klenot na filmovom plátne. Potom sú tu však filmy, ktoré nedokážu spracovať zápornú postavu dosť dobre a celé sa im to postupne vymkne z rúk (viz. Venom). No a Morbius sa skôr prikláňa k tej druhej skupine. Na to ako "málo" peňazí (oproti iným Marvelovkám) film stál, tak si myslím, že vizuálna stránka bola spracovaná fakt skvelo a na rozdiel od takej klasickej Marvelovskej veľkoprodukcie, som tam konečne videl nejaký svojskejší odtieň. Film sa zároveň snaží naladiť dosť temnú notu a v niektorých scénach mu to aj ide, ale vo výsledku sa však aj pod tou notou temnoty skrýva ten samý klasický Marvel. Koncept príbehu na prvý pohľad vôbec nevyzerá zle a vlastne ide o dosť v pohode origin hlavnej postavy, lenže to by sa štúdio potažmo scenárista nesmeli stratiť vo všetkých možných dejových líniách. Jared Leto (Michael Morbius) má síce príbeh, ktorý sa snaží čo najviac držať komiksovej predlohy a ja za to tvorcov veľmi chválim, avšak celkovo mi moc neprišiel ako nejaký veľký záporácky master-mind a ono to tak v komiksoch vôbec nie je, ale film naznačuje, že toto je cesta ktorou túto postavu chcú viesť. Matt Smith (Milo), je fakt úžasným hercom a každá scéna s ním mi priniesla do filmu trochu radosti, avšak scenár jeho postavy je totálne otrasný. Nikdy poriadne netušíme, čo tá postava chce, nikdy sa jej poriadne nedostaneme pod kožu a tým pádom pôsobí strašne chaoticky, chladne a plocho. Ostatne ani vedľajšie postavy nemajú extra bravúrny scenár. Pri kope z nich ani poriadne nevieme na čo vo filme sú (Tyrese Gibson), pretože tu nemajú skoro žiaden vplyv na dej a pôsobia tu skôr ako pricmrndávači, aby to nepôsobilo, tak obyčajne (ako dvojka Venoma). Vedľajšie zvraty tu ostatne tiež moc nenájdeme a keď už niečo ako vedľajší zvrat je, tak to tvorcovia odsunú niekam úplne preč a plynie prakticky od nikadiaľ nikam. Celkovo je vidieť, že štúdio (rovnako ako pri Venomovi) ani moc nevie, čo robí, do čoho sa púšťa a ako má tú tému uchopiť. A to je strašná škoda a dúfam, že nadchádzajúci záporácky spin-off Kraven the Hunter sa neponesie v rovnakých stopách. Oproti Venom si myslím, že ide o pokrok, pretože z vizuálne odpudivého a scenáristicky zlého filmu sa to posunulo na scenáristicky odpudivý, ale vizuálne veľmi príjemný (farby boli fantastické a kamera tiež) film. Réžia bola teda dosť dobrá a herecké výkony boli tiež dosť vpoho, ale scenáristi film poslali ďaleko do hlbín. Ak vás bavia klasicky nezaujímavé oddychovky, tak si to pravdepodobne užijete. Inak sa však jedná o ďalší nezaujímavý kus skladačky k Marvelovskému Filmovému Multivesmíru, pri ktorom je však dobré aby ste nič extra nečakali, potom nebudete urazený a z kina vyjdete aj príjemne odpočinutý. 5/10 (silnejších) () (menej) (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny