Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

tomik99

Tohoto filmu je mi vlastně hrozně moc líto. Snímek nemá vůbec špatné obsazení a dívat se na Jereda Leta či Matta Smithe je stále radost. Dokonce i jednotlivé scénografie, nápady jako echolokace či na podprůměrný blockbuster docela povedená hudba bylo pro mě příjemným překvapením, že se něco takhle kvalitního do filmu jako „Morbius“ dostalo. Film není vizuálem hnusný, akcí bizarní – to vůbec. Problém je pouze jeden a ten samozřejmě můžeme sledovat napříč všemi filmy od studia Sony z poslední doby – scénář. Tam to vše naprosto padá a to bohužel ve velkém stylu. Matt Sazama a Burk Sharpless  jsou zkrátka dva břídilové, kteří si nenechali naprosto na ničem záležet. Ten scénář je tak hloupý, snad skoro počítačem automaticky vygenerovaný po zadání určitého algoritmu. Film má ty nejfádnější dialogy, předvídatelné zvraty a stále dokola omývané zápletky viděné stokrát v jiných filmech. V tomto ohledu to není nic originálního. Ale na druhou stranu Daniel Espinosa z tohoto hnusného a bídného scénáře vytřískal maximum. ()

Filmárik

Je to presne 2,5*. Dokonale priemerný film kde nič nieje vyslovene zlé ale ani tu nieje čo vyzdvihovať. Pozrel som viac menej so zvedavosti vďaka skvelým 9gag memes. ()

JimiH

Komiksárna, ve které nefunguje dramatická ani akční složka. Scénář kříží Interview s upírem s Vyvoleným, ale chybí mu cokoliv, co by diváka donutilo cítit vůči hrdinům sympatie (či antipatie). ()

Torgal

Po ohlasoch predchádzajúcich tento film som čakal väčší prúser, ale je možné, že som si len očakávania znížil do takej miery, až som bol skoro príjemne prekvapený. Túto pochvalu treba brať s náležitou rezervou, nakoľko sa stále jedná o mizerný a zabudnuteľný film. Lenže za dva roky od premiéry stihlo vyjsť toľko biednych komiksoviek, že Morbius sa medzi nimi bez problémov stratí. Námet o dvoch kamarátoch z detstva trpiacich vzácnou chorobou, ktorí sa obrátia proti sebe po tom, čo jeden z nich objaví liek ktorý je zároveň prekliatím nie je nijak prevratný, ale v rukách schopného scenáristu a režiséra z toho mohol byť silný osudový príbeh, či aspoň neurážajúca oldschool komiksovka. Bohužiaľ, tvorcovia tohto snímku sa rozhodli ísť najnudnejšou cestou - vykresľovanie vzťahov medzi postavami oholili na kosť a zamerali sa na výplachovú akciu. Tá ale tiež nestojí za reč, je tuctová, chaotická a s trikmi premenlivej kvality, pričom finále je absolútne nezvládnuté. Smithov záporák je zúfalo plochá, hnusne sa ksichtiaca karikatúra, ktorá snaživému Letovi robí medvediu službu. Detektív Tyresa Gibsona je ale miscast minimálne roka. Kde Sony nechalo kontrolu kvality nechápem, to čo púšťajú do sveta mi hlava neberie. Akoby si mysleli, že komiks = úspech bez ohľadu na kvalitu, ale to veru tvrdo narazili. 4+/10 ()

Nykrous

Tyjo, řekl bych, že na film je až zbytečně velký hate. Není to nic převratného, ale aby to mělo tak málo % to fakt nevím. První půlka filmu na mě náhodou fungovala fakt dobře a atmosféra byla super. Herecké výkony byly také tou světlejší stránkou filmu. Jared Leto fakt skvěle zahrál svoji roli, Matt Smith to samé. Barvy a celkový audiovizuál mě taky nijak nepohoršily. Film se mohl trochu více věnovat vývojem postav a celkově vztahy mezi nimi. Velký mínus filmu je určitě finále, protože to byl fakt úplný bordel. O druhé potitulkové scéně snad ani nechci mluvit :D Jednoduše nejhorší potitulková scéna co kdy vznikla a to s velkým přehledem. 60-65% ()

BigBang

Neměl bych film hodnotit, neviděl jsem nikdy film o upírech a ani žádný vidět nechci. V kině jsem byl čistě v rámci otcovských povinností. Z této perspektivy jsem byl rád, že nešlo o horror. Zpočátku jsem měl silný odpor ke všemu: k žánru, postavám i hercům. Nakonec mě však film docela pohltil. Má i jeden vtip, ke všemu docela dobrý. Grafika byla divná, ale snad poprvé jsem si říkal, že mi nevadily tu a tam do filmu adaptovat komiksový výtvarný šmrnc. Komiks je z toho filmu cítit hodně, ale organicky a nenásilně. Může se to zdát málo, avšak je dost příjemné, že - na rozdíl od hollywoodského standardu 2022 - film je sice pokrokový, ale není programově kulturně marxistický. ()

Maximilianus

Najväčší problém Morbiusa je, že ide o lacný, neoriginálny film, aký by sme mohli čakať v začiatkoch komiksovo  filmovej éry. Neprináša nič nové ani zaujímavé. Každopádne ako rýchla jednohubka mi to stačilo a vizuál mi tiež nevadil. 6,3/10. ()

Likan7

Být fanouškem MCU je vlastně docela jednoduché. I kdybych totiž jím být nechtěl, konkurence dělá tak šíleně špatný filmy, že mi nic nezbyde. Sony sice ždímá Spideyho jak zlatý tele, ale jeho Morbius je ve finále vlastně ještě horší než příšerně nudnej Venom. A to jsem si myslel, že to nejde. Morbius jakoby vypadl někde z dob prvního filmového Daredevila nebo Electry. Triky dejme tomu nějak přežiju, ale v dnešní době to je nejzákladnější standart. Nikdo nechce po komiksovce nějaký skvělý příběh nebo herce, ale ten film mě musí alespoň trochu bavit, což teda další pokus Sony o nastartování vesmíru nezvládá ani na chvilku. Leto to bere šíleně vážně a je špatnej až běda, zbytek nemá cenu komentovat. Zajímalo by mě jak se tváří vedení Sony, když jim tohle Espinosa odprezentoval. ()

ER

Nejhorší je, že tu máme hned 2 "upíry". Tvůrci se tak připravili o možnost přinést story, která by byla napínavější, zábavnější. Nakonec podobně dopadnul i druhý Venom. Dívat se na 2 v podstatě identické ohavy mně také moc nebavilo. ()

John80

Príbeh o typkovi, ktorý vyštuduje za lekára, na základe experimentu sa z neho stane upír a začne hľadať svojho protivníka. Efekty OK a dej sa sa pozriet ale myslím,že raz bohate postačí 2* ()

Hashirama

Co jsem to kurva zase viděl? Sony pokračuje ve své hitparádě zoufalství a demence. Podobně jako Venom působí i Morbius jako kdyby k nám dorazil přímo z roku 2003 - je tu pět postav, šest nuzných interiérů, zápletka jak z 40 minutového pilotu k béčkovému seriálu a pět minut akce na úrovni fantastické čtyřky (vybírat můžete libovolně). Leto se jakožto zpěvák z povolání snaží, když pan no name na režijní stoličce zavelí akci, Jaredovi hned naběhne žíla, ale jak má člověk zahrát postavu, která nemá žádný charakter, že...Matt Smith sice charakter antagonisty nepochopil, ale já bych si dovolil zběžnou interpretaci - líně a retardovaně napsaný bad boy, jehož jedinou motivací, která definuje celé jeho působení ve filmu, aniž by ale byla jakkoliv vystavěná, je ukřivděnost. Doslova jediným kladným bodem (kromě stopáže, která taktéž odpovídá jiné době, ale v tomhle případě je to jen k dobru) je portorikánská doktorka, se kterou by každý slušný člověk nejradši despacito a pak rapidito. Zápletka beze zbytku kopíruje ten nejomšelejší archetyp superhrdinského originu, což je po 20 letech (MCU, X-Men, Raimiho Spider-Man) tak do nebe volající ostuda, že by měl každý návštěvník kina z čistě etického principu dostat peníze zpátky. Navíc film během stopáže divákovi vůbec nic nenabízí jako kompenzaci - akce tu téměř není, závěrečný souboj se odehrává ve tmě a není v něm nic vidět, neprobíhá tu žádný nosný konflikt (klasické téma "prokletí" jsem Letovi nevěřil ani na sekundu) ani world building. Postavy jen 105 minut stojí / sedí v prázdných interiérech, přičemž jedna začne být zlá. Potitulkové scény už jsou jen vrcholně zoufalým výkřikem do prázdna svědčícím o tom, jak moc má Feige celé Sony na háku a že Sony netahá ani za ten krátký konec, ale vyloženě vaří z hoven. Jeden bod za dokonale seksy doktorku a jeden za Smithe, který si to aspoň dává, byť to nechápe úplně stejně jako já. 2/10 ()

Tomash58 odpad!

Jeden z největších odpadů co jsem kdy viděl. Žádná pořádná struktura, postavy, emoce, nic! Ani se nehodí ten film dlouze popisovat - ze začátku to sice vypadá jako klasická, i když trošku temnější marvelovka, každou scénou je to upřímně jen horší. Začíná se flashbackem, který nemá absolutně žádný význam, Jared Harris je ve filmu tak 2 minuty, hudba neexistující, postavy tak bezcharakterní (v tom nejhorším slova smyslu) jak to jen jde a efekty horší než v trailerech. Film jako takový nefunguje a nemá ani pořádný konec - možná proto, že zakončit něco co ani nemá pořádně děj prostě nejde. Jsem od srdce rád, že jsem na to nešel do kina, ztráta necelých dvou hodin byla víc než ubíjející.  PS.: Každý, kdo se podílel na tomto filmu, by se měl stydět a režisérovi (který má ale celkem kvalitní snímek Life) by měli sebrat licenci. Pokud někdy bude dvojka, připravím si transparenty proti filmu a budu s nimi mávat před kinem. ()

samkko

3/10 aneb konečně jsem měl možnost shlédnout ten nejvelkolepější film všech dob. Ano, o Morbiusovi slyšel snad každý, kdo používá jakoukoliv sociální síť a v ní se směřuje na světovou kinematografii, a já se upřímně ani nedivím, že se právě Morbius stal obětní ikonou špatných filmů. A to proto, že v něm prostě nic nefunguje. Je to jako kdyby jste smíchali to nejhorší ze všech superhrdinských filmů a přidali k tomu všechny hrozné nedostatky z marvelu. A tadá, na svět přichází další zbytečný film. Sám jsem se na to díval jen proto, abych uvěřil/neuvěřil PROČ PRÁVĚ MORBIUS a už to vím. Ještě bych podotkl, že u konce jsem se začal smát, protože udělat takto otevřený konec pro druhé pokračování i přestože prostě tvůrci museli vědět, že to nepůjde, mě fakt dostalo. ()

E lan

Ale dá se. Je to sice slabší kousek z Marvelovské produkce, ale přesto se na to docela dobře dívá. Snad jen ta megarychlá proměna klaďase v záporáka štve a vysloveně vadí, ale jinak takový superhrdinovský standard… ()

Nix

Já pořád nechápu, proč takové filmy Marvel dělá. Ta jeho poslední štace filmů je opravdu strašná. Nevím, jestli chtějí jen ukazovat, že mají peníze a můžou si dovolit takhle je vyhazovat z okna a nebo všechny fans pořádně nas...nakrknout. Každopádně tento film ani nestojí za shlédnutí, věřte mi. Podívejte se na trailer, tam je vše co potřebujete vědět. Hned na začátku filmu mne bylo jasný, kdo bude padouch, kdo to odskáče a jak to dopadne. Na takovej vzorec nemusí být člověk ani Einstein. Je to stejná písnička pořád dokola, ale není ani dobrá. Ve filmu jsou prostě divný seky, chvíli se dívete na jednu scénu a vzápětí je nějaká úplně jiná někde jinde a vy nevíte ani co proč kdo kde s kým atd. A u Leta ani nevím, jestli se snaží nebo jestli na to prdí, je to takový prostě jo je tam no a nic víc. Škoda, Morbius je dobrá postava, ale nestojí za to chrlit takhle postavy a ani je nepředstavovat. Měl by se Marvel nad sebou rychle zamyslet. ()

LordMysti

Hodnotí se to špatně, protože se jedná znovu o perfektní vizuální podívanou. Ovšem v dnešní době toto nestačí, ba naopak, celý film se schovává za hezké pozlátko. Každopádně mě film utahal podivnou nudou a sterilitou. Škoda... ()

rublik05

Čekal jsem, že to nejspíš nebude žádný spektákl, bláhově jsem však doufal, že to zachrání alespoň ten Jared Leto. Od začátku je však na snímku znát, že na propracovaném scénáři si teda tvůrci moc záležet nedali. Přišlo mi, jako by se scénář několikrát přepisoval, nebo že se následně ve střižně až příliš stříhalo, jelikož příběh nepřinese absolutně žádné překvapení či nějaký zapamatovatelný moment, přehnaně se sází na jistotu, což se odráží především na poutavosti a celkové zajímavosti, tedy spíše nezajímavosti. Z herců mě nezaujal nikdo, všechny postavy jsou neskutečně ploché, vytvořit si k někomu vztah je díky nedostatečnému vykreslení charakterů a opodstatnění jejich chování a motivů v podstatě nemožné, Jared Leto se sice místy snaží, jenomže tak nějak nemá moc co hrát, takže bohužel ani on snímek nezachraňuje. Závěr je vyloženě tragický, potitulkové scény tu mizérii ještě umocňují. Moc se tomu nechce věřit, ale Morbius je ještě o třídu horší než druhý Venom, a to už je teda co říct, neboť už ten byl značně podprůměrný. Kdyby si tvůrci dali záležet alespoň na té akci či efektech, ale i v těchto atributech film nepůsobí nikterak přesvědčivě. Potenciál příběhu, respektive samotné postavy Morbia je až trestuhodně zašlapán, nechápu to. 2/10. ()

gemi

Žár Léta v upířině, kterou malinko zMrvili. Je to akční a odsýpá to, ale zápletka je tak triviální a nenápaditá, jak jen může být. Nedokáže zaujmout a moc nebaví. ()

Mini_X

Nikdy jsem nečekal, že Sony nám nadělí film Morbius, ale dostali jsme ho. Už během trailerů jsem viděl, že se bude jednat o podprůměrný či průměrný film . Doufal jsem ať to bude alespoň lepší jak Venom 2 no a ono to bylo horší. Sledujeme doktora Michale Morbiuse, který má vzácnou nemoc krve a snaží se najít lék .Zjistí, že když zkombinuje lidskou krev a netopýří krev dohromady , tak by se mohl vyléčit, ale stane se z něj upír, který potřebuje lidskou krev aby přežil. Ono to zní docela v pohodě, ale ten film má tak moc chyb. Hlavní postavy nejsou zajímavé a jsou vám úplně ukradený . Je Vám jedno co se s nimi stane. Scénář je úplně předvídatelný a nemá v sobě nic originálního, akční scény jsou kapitola sama o sobě . Z 90% nikdy nic nejde pořádně vidět, protože je noc a nebo do kamery lítají netopýři těch zbylých 10% je akční scéna u metra kde se šlo orientovat, ale zbytek ne. No a na závěr záporák, který je na začátku filmu trochu zajímavou postavou, ale když si dá do svého DNA daný lék , tak se stane tím záporákem , který jde popsat jedou větou a to “ jsem stejný jako ty, ale trochu silnější “ .Tento  film nedopadl dobře, za mě je to 2/10 ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny