Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

mosnak

Tak tohle byla ta nejzbytečnější utahaná Marvelovka co jsem kdy viděl. Kladu si jen jednu otázku:"Proč to vzniklo?" Vzniklo to proto, protože "nalepka" Marvel na lidi porad funguje. Ale bacha... diváci nebudou hloupí do nekonečna - 24% ()

Milky.

Asi půjdu proti proudu, ale mně se Morbius líbil. Užil jsem si to, bavilo mě to a ikdyž by to chtělo trochu poladit scénář a popřemýšlet o způsobu digiefektů, tak rozhodně super. Už od prvního Venoma se mi marvel od SONY dost líbí a Morbius v nastaveném stylu pokračuje. Určitě mi přišel Morbius zajímavější než nejnovější Dr. Weird a Multiverz of sádnez. Z Disneyho Marvelovek se už stává vyčpělý seriál bez nápadu a napětí. Morbius ve staromódním komixovém stylu je po Venomech další skvělá a svěží kapka něčeho trochu jiného. Za mě čtyři. ()

Spacecore

It´s Morbin Time! Tak tohle nebylo tak špatný, ale internet si holt vybral k trollování zrovna Morbia. Jako zase dobrý to taky není. K naší smůle, jsme doufali, že film bude aspoň tak špatný, až by byl vtipný, ale hlasitě jsme se zasmáli jen u dvou scén (létající Jared v metru a přivolání kočky třesením trusníku). Takže to bylo spíš.. ani nevím, nijaký. Na to, kolik "drama" zápletek tu bylo, tak ani jedna nezpůsobila drama, zájem, prostě nic. Morbius tedy slouží spíše jako kultovní zásoba memů, než samostatný film. Post-titulkové scény jsou ryzí průser. Chudák Michael Keaton, ten má fakt smůlu. ()

Bezda202

Slabší dvě hvězdy. Příšerná akce a CGI, příběh divně poskládanej. Leto ale docela v pohodě a je to pořád menší shit než Venom. Sony ty komiksy moc nejdou no. ()

Eterninox

Velmi dobrá základní myšlenka konfliktu vlastní smrtelnosti se zodpovědností za životy druhých. Když k tomu přidáte zajímavě obsazenou ústřední trojici (Leto, Smith a Harris), mohla z Morbia být (s režisérem typu Chrise Nolana nebo Matta Reevese) vynikající upírská žánrovka. Espinoza & spol však bohužel zpackali co mohli - od téměř doslovné bezkrevnosti příběhu, přes nepřehledné akční scény, nevalné speciální efekty, až po naprostou vypravěčskou bezradnost ve třetím aktu. 45% ()

Flopik

Tak tu sa niečo veľmi pokazilo a Sony sa vrátilo tak 15 rokov dozadu. Morbius nefunguje v žiadnom smere, po akčnej stránke je to slabé, trikovo to má svetlé chvíľky ale veľa pochváliť nemôžem, no a príbehovo to snáď nemohlo byť viac odfláknuté. Jared hral čo mal a malinkým spestrením je Adria, ktorá je tu však čisto len do počtu podobne ako Harris (ten je tu zbytočný ako radiátor na slnku). Chovanie zápornej postavy bez logiky, celé je to hrozne rýchlo a pri tom ten film má 105 minút. Za túto dobu sa však venuje nepodstatnému a na konci sa snaží rýchlo niečo zbúchať. Finále veľká nuda, aspoň fajn nápad s netopiermi. Chváliť nie je veľmi čo, 3* dám ale takto zle natočený komixový film som dlho nevidel. Podtitulkové scény sú výborné, či sa s nimi bude pracovať to už neviem. ()

Horbet

Musím reagovat. Na jednu stranu souhlasím s většinou recenzí ohledně děje, postav, efektů a bla bla bla, ale ... na druhou stranu se v tomhle filmu objevuje něco, co už se jen tak nevidí. A to naprostou odlišnost od těch ostatních podobného ražení. A to neskutečně cením. Člověk trpící smrtelnou chorobou má nejsilnější motivaci dosáhnout svého cíle - přežít. I přesto, že to dokáže je plně uvědomělý svých činů a následků. Líbí se mi i drobnosti typu, že jeho kolegyně je s hlavním hrdinou od začátku až do konce. Hlavnímu hrdinovi a celé věci věří natolik, že nemá problém být u nezákonného experimentu. Po jeho fiasku nezahořkne ani na vteřinu. Nemá "blbé" kecy a snaží se problém rozumně vyřešit. S těmi kecy se mi právě líbili i ti policajti, kteří jsou v recenzích dost hejtovaní, ale mě právě přišlo fajn, že byli dost rozumní na to si hlavní postavu alespoň vyslechnout. Kdyby jim dali ve filmu více prostoru, tak věřím, že by nakonec i byli ochotni pomoct. Zkrátka mě mile překvapily reakce téměř všech postav takovým nestrojeným způsobem pro dnešní film, ale způsobem, který je pro mě více uvěřitelný (lidský). Za mě filmově 3/5, ale pro tu myšlenku a odlišnost 5/5 ()

MiniMinion

Pure cinema. Nejlepší film, co jsem kdy viděl, možná všech dob. Geniální a velice nápaditá zápletka, dialogy hodné Oscara, herecké výkony jakbysmet. Hudba okamžitě zapamatovatelná, velmi originální a lehce rozpoznatelná. Jsem jednoduše fascinován. Nedivil bych se, kdyby film vidělal 7 trilionů dolarů. Jsem přesvědčen, že u Sony je Spider-Manovské univerzum bez Spider-Mana v dobrých rukou. 100/10. ()

warrenur

Opatovna chyba, ist na kinopremieru filmu, este k tomu od marvelu, nepoznajuc nazory divakov aspon po prvom premietacom dni. A to mi slo ozaj len o prostu zabavu.... Vyhodenych 8Eur v tychto casoch, kedy by som mal radsej setrit. Asi za to moze mesiace dopredu premietany trailer a ocakavanie, ze snad ........   Tuctovo napisane postavy, komixove klise kazdych par minut a ked sa ukaze nejaky pekny vizualny, ci zvukovy efekt pred velkym platnom, tvorcovia ho dokazu preexponovat a tak naduzivat, az sa vam zunuje. Zaporak sa dal predvidat daleko-daleko dopredu. Inak, uz si vsimam i taku drobnost, ze hereckam nikdy nie je chladno v tych trickach s tenuckymi ramienkami hehe...neodporucam. Bullshit. 30% ()

Aurus

No teď jsem byl v kině s kámošem a oba sme si to moc užili. Nechápu to nízké hodnocení jako kdyby se jednalo o průměrný či podprůměrný film ale ani náhodou se nejedná. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféra tu je velmi dobrá, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je výtečná. Za mě ani náhodou propadák. Film si 52% nezaslouží, zaslouží si 75%. Za mě 7,5/10. ()

Bozvav

To to zase pokakali. Jak dokáže někdo užmoulat takovou kokotinu, když má k ruce tolik dobrých herců, všechny ty digy triky a slušný rozpočet? Místo velkolepé a hlavně temné zábavy ( to slovo zábava by mělo býr klíčové), plné skvěle vizuálně vymakané podívané, nám tvůrci naservírovali rozpačité a tmavé blábolo zápolení, kde Leto a Smith neměli v podstatě co hrát, navíc se to bere děsně vážně, Emoce nechali doma a akce spíše bídná. Nic moc jsem nečekala a taky jsem hodně moc nedostala. ()

godycz

v 90 by sel spiderman do kin a morbius na vhs do pujcoven. film zacina : to co delam je nelegalni, neeticky a neprofesionalni. oukej. efekty vlneni vzduchu originalni. takze trochu sracka ale na urovni. ()

Caaslav odpad!

Před začátkem sledování jsem nečekal kvalitu marvelovrk, čekal jsem kvalitu jakou měl Venom. Nic takového jsem ovšem nedostal. Dostal jsem nezáživný příběh, ploché postavy. Není třeba dodávat že na těmhle film si člověk druhý den nevzpomene... ()

CaptainCzech

Na film jsem šel s nulovým očekáváním a to skrz negativní ohlasy a i fakt, že je to Venom Verse. A výsledek je solidní. Je to klasický akční film, na který během několika dní zapomenu, ale zároveň jsem z kina neodcházel nespokojen jako z Venoma. Leto je dobrej herec a je mi až líto, že nedostává poslední dobou role v kvalitních snímcích. Morbius má totiž spoustu chyb v logice i ději. Zbytečný postavy, které tu vůbec nemuseli být (vyšetřovatelé od policie). Navíc akční scény jsou nepřehledný až pro oko ošklivý. Každopádně samotná postava Morbia mě zajímala. Humor tu byl v pohodě a záporák byl dobrý (chápal jsem jeho motivaci, což se kolikrát v jiných super hrdinských filmech říct nedá). Výsledek je tedy těžký průměr na který se zapomene, avšak až tak špatný jak spousta lidí tvrdí to rozhodně není. Za mě lepší než Venom (jednička i dvojka). Po titulkové scény, jsou snad jen hloupý vtip a jeden z nejlepších MCU záporáků bude nadále pokračovat ve svém původním vesmíru. Finální hodnocení tedy slabší 3* ()

Domis2809

Sony se stále snaží tyhle filmy dělat tak, aby to mělo ten "hororový" nádech, ale zároveň to byl stále film pro celou rodinu. A pak to dopadá takhle. Už od prvního Venoma čekám, až mi naservírují antihrdinu s velkým ANTI, nejlépe s přístupnosti 15+, ne někoho, u koho vlastně ani nevíte, jestli je to dobrák nebo padouch. Holt budu muset čekat dál. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny