Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

verbal

Homožared chce být Betmen, taxi píchá netopýra, však v Mrvelu se cosi zvrtne a změní se na üpíra. Kupodivu nechyt kovid, asi ňáký čínský šmejd, tudíž místo chiroptera je z něj trapný Homoblejt. Snaží se to být temnější a krvavější než obvyklé homixové buzní šplechty pro přecitlivělé ožužlávače leporel, ovšem satanžel marně, protože si zase nechali nakopírovat scénář nějakým svištěním v elasťácích vyhořelým dementem. A tak tu po sto prvé máme další plagiátorskou, klišovitou a plytkou nudu k posrání o dvou nejlepších hemiplegicích z dětství, kteří se snaží experimentálně odkriplovat, přičemž jeden z nich propadne teplé straně, druhý studené a vzájemně se naprosto neinventivně a neefektně koxují. Místy se mi opravdu zachtělo Blade. ()

Lima

Díval jsem se na to z donucení, protože komiksovky už mě regulérně serou ….. a jak to říct, nějak jsem to přežil bez úhony. Většinou překvapivě komorní, držící se zpátky, odehrávající se převážně mezi interiérovými zdmi na ploše několika místností. Nemá to žádný eye-candy momenty, díky kterým byste si to zapamatovali, prostě je to celý taková ničím neurážející definice průměrnosti. Jared Leto byl o.k., pokud se zrovna díky šerednýmu CGI nepitvořil jako upír, hrál uměřeně a nebyl nejslabším článkem. Jenže má to bohužel i směšně křenícího se Matta Smitha a má to Tyrese Gibsona, který se celou dobu tváří, jakoby každou chvíli čekal průjem. Závěrečný trikově hnusný souboj, utopený ve tmě, do pěti minut zapomenete. Vlastně jako celý film. ()

Tom Hardy

Mizerné, ale takovým tím únavným způsobem, kdy žádná z postav nepůsobí dostatečně sympaticky nebo zmotivovaně, abychom chtěli následovat její příběh. Jared Leto, jakkoli ho vnímám jako talent, by se měl na komiksy vykašlat. Tady mu prostě pšenka nepokvete. Jared Harris smutně nevyužitý, Tyrese Gibson až komediálně špatně obsazený. Logika scén je tak oldschoolová, že by neprošla ani v době, kdy jsme díky absenci technologických vychytávek odpustili filmům ledacos. A akční scény nudné a o ničem, s dost možná nejméně vhodně využitými zpomalovačkami. Daniel Espinosa obvykle akční výplachy umí, tady ale úplně minul cíl. To jediné, co skýtá jistý potenicál, je přehrávající záporák Matta Smithe. I jeho ale ubíjí to, jak se naprosto náhodně mění v jednotlivých scénách. Jako moderní komiksána je Morbius vyložená tragédie a coby tupá ozvěna devadesátkových žánrových souputníků je to ještě větší nuda než Venom. A to už je co říct. Nebrat. 30 % ()

Enšpígl

Není to zábavný, i když to zábava je . Nemá to žádný wau digitální efekty i když to má jen digitální efekty. Nemá to žádný nosný děj a přesto člověk žasne co se to před ním na plátně děje. Co to je ? Morbius ! ()

Malarkey

Je pravda, že herci jsou tu solidní a efekty taky nejsou úplně k zatracení. Asi tu opravdu nikdo nepočítal s tím, že tohle se tak posere. A co čert nechtěl, přesně tak to dopadlo, takové naleštěné nic. Nuda, šeď, zmar. ()

Toren

4/10. Trápení pokračuje a Sony naplno dokazuje, že netuší, co dělá a svým projektům absolutně nevěří. Trailerová kampaň se tak skládala s příslibů, které se samozřejmě nenaplnili (hraničí to až s podvodem) a Morbius je jednu ku jedné dalším promarněným projektem jako dřívější Venomové. Jde o film, jenž je natočen bez jakýchkoliv ambicí a podle manuálu "udělejme to rychle, levně a hlavně zaměnitelně". Je to jako se vrátit 15 let do minulosti a sledovat komiksové bijáky, které nemilosrdně rozprášil čas. Leto se může snažit jak chce... ale pokud nemá co hrát, tak neobstojí. Matt Smith si svou roli užívá... ale je jednookým králem mezi slepými. Struktura příběhu je přímočará a brutálním způsobem předvídatelná, jakékoliv témata jsou okamžitě smeteny ze stolu a výsledek připomíná ohlodanou kost, která ve střižně nechala většinu materiálu. Finále tragické. Fakt tragické a těch pár zajímavých nápadů (vizualizace schopností, pár gagů či "vztah" úhlavního dua) nezachrání skutečnost, že Morbius nenabízí nic... co by divák (v rámci gigantické konkurence) mohl ocenit. Opravdu fascinující prohra, kterou mi hlava nebere. A ty potitulkové scény jsou nešťastná tečka za tímhle nezvládnutým a unylým chaosem. Ach jo. ()

MrHlad

Upřímně – čekal snad někdo, že Morbius bude dobrý film? Trailery nic takového nenaznačovaly a po tom, jak dopadl Venom, není od věci být obezřetný, když dojde na komiksovky čistě od Sony. Takže mluvit o zklamání by moc smysl nedávalo. Je to přesně tak mizerné, jak asi většina z nás čekala. Podobně jako Venom působí Morbius jako komiksovka z dob, kdy v kinech blbnul Ben Affleck jako Daredevil a Nicolas Cage jako Ghost Rider. Prostinká zábava s jednoduchým příběhem, reálně asi šesti postavami, bez překvapení, bez nápadů a bez ničeho, co by stálo za pozornost. Leto navíc není Hardy a i když tu nic regulérně nekazí, jeho Morbius jednoduše není zajímavá postava, za což ovšem můžou spíš scenáristé, kteří občas zkusí nakousnout nějaká atraktivní témata, antihrdinství a potenciálně zajímavý vztah hlavního hrdiny a zloducha. Ale ve výsledku na to všechno kašlou a servírují znuděně odvyprávěnou podívanou, která reálně nemá co nabídnout. A když se na konci začne pokoušet o jakýsi větší příběhový záběr, tak to stejně nefunguje. Jo a ty upírské ksichty jsou dost hnusné. ()

T2

║Rozpočet $75miliónov║ Tržby USA $73,865,530║ Tržby Celosvetovo $167,460,961▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,547,478║ Tržby za predaj DVD v USA $3,655,058  ║  /25%/ ()

Algernons

Sony tu má třetí snímek ze svého SpiderUniversa bez Spider-mana. Musím jen konstatovat, že takhle teda ne! Film je očividně vykastrovaný a osekaný a i díky tomu spousta věcí selhává na základní úrovni. Podivné střihy, efekty, volba hudby v některých scénách a další zádrhele technické roviny, by se dali překousnout, být to zajímavý film. Jenže to Morbius není. I přes snahy herců Leta, Smtiha, Harrise a přes celkem slušnou režii, ten film selhává hlavně ve scénáři. Jedná se o to nejgeneričtější z generických příběhů, skoro jakoby ten scénář napsal počítač. Člověk se nedokáže zabrat do postavy ani děje, protože tu vše působí jen jako povinnost, aby se neřeklo. Nic nemá větší hloubku ani smysl. Nic není dostatečně prokreslené a ve výsledku, vlastně o nic nejde a to hlavně protože vám nezáleží na postavách ani vztazích. Je to prostě jedna velká nezáživná nuda, která se v posledních 15 minutách přetaví do absurdní komedie. No a ten finální prostřih na titulky? Komediální zlato! Ve výsledku je, ale nejvíc smutná ta ubohá snaha o to se přibalit na úspěch MCU tím nejvíc prvoplanovým a hloupým stylem, který nemůže nikoho nadchnout. Maximálně pár lidi nasrat. Sony jde jen o to udělat falešnou reklamní kampaň, která vyvolá spekulace a naděje, jen proto, aby jste se dozvěděli, že je to vypočítavý podvod na diváka. Odporná snaha jak dostat lidi do kina (Asi jako potitulková scéna Venoma 2). Prostě hnus. 2/10 ()

Fr

„MILÝ MILO, VYNALEZNU NÁM LÉK…“   Vampíří jednohubka, která nemá čím urazit. Nadchnout by snad mohla zajímavým CGI a nekomplikovaným příběhem. Nebo zklamat. Rozhodně ničím nepřekvapí! Ale větší sračka než druhej Venom, to není…     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám nevyléčitelnou chorobu a studuju medicínu. 2.) Nejraději chlastám rudou.  ///  Thx za titule „Michal Stárek“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  ne ()

tron

Ja neviem. Nevadilo mi to a neurazilo ma to, ale rozhodne ma to ani nenadchlo. Nemám absolútne jediný dôvod dať tomu 4*, ale pravdupovediac ani dve. Herci fajn, občas do toho (vzhľadom na predpotopný scenár plný prastarých a prastrašných klišé) šli až podozrivo naplno (Leto si to rovno aj produkoval), hoci treba dodať, že ďalší značne bizarne (Smith). Potitulkové scény zaujímavé v zmysle, že naznačujú príchod Sinister Six, ale mňa otravovali, keďže príchod Sinister Six avizoval už druhý Amazing Spider-Man z r. 2014 a nič z toho nebolo („Čauko, vieš čo počúvaj, mám prosím ťa taký plán, ešte ti to nemôžem povedať úplne do detailov, ale rád by som dal dokopy cca šiestich týpkov, pričom jedným z nich budem aj ja a zabijeme Spider-Mana, o ktorom si nikdy v živote nepočul. Ideš do toho so mnou?“ – „Jasné, že sa pýtaš.“). Akčné scény na jednej strane nudné, na druhej nápadité (áno, dá sa to skombinovať, ak ste dostatočný samovrah). ()

B!shop

Hodne spatny, tady asi nefunguje vubec nic. Fajn herci, ktery nemaj co hrat, naprosto tuctovej nezajimavej pribeh jak nekde z devadesatek, akcni sceny sice ze zacatku fajn, ale postupem casu znacne stereotypni, triky na urovni lepsi videohry. Proste naprosta zbytecnost, ktera se navic bere smrtelne vazne, zlatej Venom a jeho hlasky. ()

xxmartinxx

Je to tak špatné, že to je skoro kouzelné. Ale jen skoro. Pořád převažuje nuda a zmatení. Je neuvěřitelné, že takhle špatný produkt jde odevzdat v systému s tolika kontrolory. ()

Marceloo

Doktor Morbius sa pokúša objaviť liek na chorobu, ktorá ničí životy všetkým, u ktorých sa objaví. Jeho výskum sa ale zmení na katastrofu, keď látku vyskúša na sebe a po jej aplikovaní sa zmení v monštrum bažiace po krvi. - Režisérov predchádzajúci horor Life sa mi velmi páčil a mal by som si ho niekedy zopakovať, ale na toto sa nedalo pozerať. Zo začiatku to ešte vyzerá znesitelne, ale v okamihu, kedy si Morbius pichne to sérum, sa spustí smršť podradných vizuálnych efektov a v jednom okamžiku je z toho film, ktorý v kinách nemá čo robiť. Komiksy nepoznám a neviem, či je film  zasadený do nejakého špeciálneho univerza, ale budem rád, keď sa tieto priteplené záležitosti budú žánru horor oblúkom vyhýbať. ()

Djoker

Testovací projekce mají svůj smysl. Zrušení Batgirl zachránilo mnoho lidských životů a je velkým překvapením, že se stejně nenaložilo i s dalším bizarním počinem, který pro změnu vypadl z továrny Marvel. Přesunutí do trezoru se bohužel nezdařilo, protože údajně většina diváků odcházela ze sálu s nosem od koblihy. ()

Morien

Proč se zrovna tomuhle filmu všichni smějou víc než ostatním? Je to jenom proto, že Jared Leto je idiot? Morbius sice blbina, ale neřekla bych, že o tolik blbější než je standard, aby se k tomu všici tak obraceli zády. U filmu jsem vyšívala a tak jsem ho přežila bez újmy, a Jon Ekstrand mě dokonce bavil. ()

ditrue

| 35% | Takhle fakt ne. Sony jen potvrzuje svoji pozici nejhoršího producenta velkých komiksových blockbusterů, protože jestli takhle chce vybudovat ten svůj anti-hero spiderverse, zajímalo by mě pro koho to bude, protože pro mě určitě ne. Stejně ubohé a neoriginální jako ten rádoby meta vtípek "I am Venom". ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny