Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

ShiShinka

Upřímně nevím, co si myslet. Film byl pro mě v pořádku co do hereckých výkonů a efektů, neměla jsem problém ani se scénářem a akčními scénami. Přišlo mi to ale celé hrozně uspěchané, hodně věcí se tam dělo "zničehonic", jako by kontext proběhl mimo plátno a pak mi tam prostě chyběl. ()

Sepp598

Tohle se u Sony moc nepovedlo teda. Bylo vidět, že se tvůrci snažili napojit na styl prvního Venoma, ale marně. Sice to rychle uteklo, ale nějak extra jsem se u toho nebavil. Děj nic moc, postavy nezajímavý a co všichni maj furt s těma zpomalovačkama? Vždycky to bylo v hrozně nevhodnou dobu. CGI teda nic moc a ty ksichty, co to jako bylo? Nemůžu se rozhodnout jestli to přirovnat k animovaným zombí nebo k filtru na snapchatu. Dále…sice nevím jaké schopnosti přesně má tahle postava v komiksech, ale to lítání bylo prostě směšný, sorry, a závěrečný fight byl snad kratší než titulky, zda je to dobře či špatně, je na vás. Na závěr si chci ještě postěžovat na roli Michaela Keatona aka Vulture z Homecoming. Trailery na něj lákaly, režisér o něm mluvil a pak nic. Čekal jsem nějakou vedlejší roli, ale tohle? No nic, uvidíme, kam až se to Sony pokusí zatáhnout, než pohoří úplně. ()

Dejvecd

Epické príbehy komiksových záporákov/antihrdinov sú v poslednej dobe dosť na vzostupe (Venom, Loki, Joker) a nie je čomu sa čudovať. Ľudí baví sledovať postavy, ktorý nie sú úplne dobráci, majú veľa chýb a väčšinou aj zaujímavejšiu a prekreslenejšiu osobnosť. Diváci sa s nimi môžu tým pádom viacej stotožniť. No a keď je takýto film dobre natočený, záporákova osobnosť, psychika a motívy sú dobre spracované (viz. Joker), tak z toho môže vzniknúť fajnšmekr, alebo (v Jokerovom prípade) klenot na filmovom plátne. Potom sú tu však filmy, ktoré nedokážu spracovať zápornú postavu dosť dobre a celé sa im to postupne vymkne z rúk (viz. Venom). No a Morbius sa skôr prikláňa k tej druhej skupine. Na to ako "málo" peňazí (oproti iným Marvelovkám) film stál, tak si myslím, že vizuálna stránka bola spracovaná fakt skvelo a na rozdiel od takej klasickej Marvelovskej veľkoprodukcie, som tam konečne videl nejaký svojskejší odtieň. Film sa zároveň snaží naladiť dosť temnú notu a v niektorých scénach mu to aj ide, ale vo výsledku sa však aj pod tou notou temnoty skrýva ten samý klasický Marvel. Koncept príbehu na prvý pohľad vôbec nevyzerá zle a vlastne ide o dosť v pohode origin hlavnej postavy, lenže to by sa štúdio potažmo scenárista nesmeli stratiť vo všetkých možných dejových líniách. Jared Leto (Michael Morbius) má síce príbeh, ktorý sa snaží čo najviac držať komiksovej predlohy a ja za to tvorcov veľmi chválim, avšak celkovo mi moc neprišiel ako nejaký veľký záporácky master-mind a ono to tak v komiksoch vôbec nie je, ale film naznačuje, že toto je cesta ktorou túto postavu chcú viesť. Matt Smith (Milo), je fakt úžasným hercom a každá scéna s ním mi priniesla do filmu trochu radosti, avšak scenár jeho postavy je totálne otrasný. Nikdy poriadne netušíme, čo tá postava chce, nikdy sa jej poriadne nedostaneme pod kožu a tým pádom pôsobí strašne chaoticky, chladne a plocho. Ostatne ani vedľajšie postavy nemajú extra bravúrny scenár. Pri kope z nich ani poriadne nevieme na čo vo filme sú (Tyrese Gibson), pretože tu nemajú skoro žiaden vplyv na dej a pôsobia tu skôr ako pricmrndávači, aby to nepôsobilo, tak obyčajne (ako dvojka Venoma). Vedľajšie zvraty tu ostatne tiež moc nenájdeme a keď už niečo ako vedľajší zvrat je, tak to tvorcovia odsunú niekam úplne preč a plynie prakticky od nikadiaľ nikam. Celkovo je vidieť, že štúdio (rovnako ako pri Venomovi) ani moc nevie, čo robí, do čoho sa púšťa a ako má tú tému uchopiť. A to je strašná škoda a dúfam, že nadchádzajúci záporácky spin-off Kraven the Hunter sa neponesie v rovnakých stopách. Oproti Venom si myslím, že ide o pokrok, pretože z vizuálne odpudivého a scenáristicky zlého filmu sa to posunulo na scenáristicky odpudivý, ale vizuálne veľmi príjemný (farby boli fantastické a kamera tiež) film. Réžia bola teda dosť dobrá a herecké výkony boli tiež dosť vpoho, ale scenáristi film poslali ďaleko do hlbín. Ak vás bavia klasicky nezaujímavé oddychovky, tak si to pravdepodobne užijete. Inak sa však jedná o ďalší nezaujímavý kus skladačky k Marvelovskému Filmovému Multivesmíru, pri ktorom je však dobré aby ste nič extra nečakali, potom nebudete urazený a z kina vyjdete aj príjemne odpočinutý. 5/10 (silnejších) () (menej) (viac)

Midar

Musím se přiznat, že jsem z kina vlastně odcházel celkem spokojený. Dostal jsem totiž přesně to, co jsem čekal. Tupou komiksovku s předvídatelným a děsně jednoduchým dějem, hnusnými digitálními efekty a nepřehlednou akcí. Když na ten film jdete s tím, že to vážně bude sračka a jste mentálně naladění na něco ve stylu Cageova Ghost Ridera, dokážete si Morbia bez problémů užít. Upřímně tak všechny ty nenávistné recenze a komentáře nechápu. Kde byli všichni tihle lidi u Venoma? Kvalitativně jde přitom o úplně stejné filmy s jediným rozdílem, Venom více tlačil na pilu, co se dementního humoru týče. To je ale v podstatě jediný jejich rozdíl, akce je stejně nevýrazná a nepřehledná a děj stejně plytký a nesmyslný. Paradoxně si navíc myslím, že Morbius díky své zkratkovitosti odsýpá mnohem svižněji než Venom, u kterého trvalo celou věčnost, než se začalo konečně něco dít. Těch 51 %, které Morbius momentálně na ČSFD má mi tak přijdou oproti 72 % Venoma, jako absolutní nesmysl. ()

PlysovyMacko

Genialny vedec vyrobí sérum, ktoré z neho spraví monstrum. Prevarený scenár, film neponúka nič nové, nič zaujímavé. Finálna bitka je slabá, páčili sa mi ako tak efekty. Venom bol aspoň vtipný. Na jedno pozretie bez veľkých očakávaní je film v pohode. ()

dragonian

SSU sa nam rozrasta..snad najlepsi film.z ich stajne, Morbius ma _, a vzdy mal_ ten spravny potencial....skoda ze tam zadelili Vulture na konci _ mohli radsej Bladea ako v komikse.. ()

Arkagas1989

Zcela a upřímně říkám narovinu, že tyhle moje řádky nelze brát za objektivní recenzi - 1, od svých 14 nebo 15 miluju Jareda - kdysi jen jako zpěváka, později hlavně jako herce a režiséra. Takže když bylo nahlášeno natáčení Morbiuse, začala jsem se těšit a bylo hned jasno, že na tenhle film prostě půjdu do kina. A šla jsem - dvakrát v jednom dni. Po prvním promítání jsme se s kamarádkou shodly jen na tom, že jsme společně prohlásily: „ještě!" a musely jsme jít na dýmku to rozdýchat a probrat. Ne, není to přelomový film, je to prostě komiksovka se vším všudy - se super postavama, s dobrem a zlem, s příběhem, ve kterém nechybí napětí, akce a láska, odhodlání a vnitřní boj se sebou samým. Jared sem za mě prostě sedl jako prdel na hrnec, protože ho maskéři nemuseli nějak extra upravovat a hrál prostě sám sebe. Efekty asi kritiky nijak nenadchnou, ale co nadchlo mě je zvuk. Když se film dostane do scén s echolokací, je ten zvuk v kině prostě naprostá bomba a paráda, protože to tomu filmu neskutečně přidá a doma takový zvuk prostě nevytáhnete.  Dr.Michael Morbius je za mě navíc jedna z mých oblíbených postav Marvel universa, protože upíři mě bavili vždycky a svým způsobem se trošku podobá Jokerovi, který je moje celoživotní srdcovka. Ten souboj mezi dobrem a zlem, se kterým Michael bojuje, protože ví, že to co udělal je naprosto špatně je tady ukázaný výborně.  Nejlepší kamarád a záporák v jednom - Lucienne alias Milo v podání Matta Smithe byla výborná volba (byť hodně lidí trkne do očí hned to, že se dívají na prince Phillipa z Koruny) a moc mile mě překvapil Jarred Harris.  Celkově když pominu Jareda Leto je to prostě film, který mě bavil od začátku do konce - zvukem, efektama, obsazením, příběhem, zvládnutým dějem, kde nebyly zbytečně zdlouhavé scény.  A jelikož se nám to líbilo oběma, rozhodly jsme se na něj jít ve 22:00 ještě jednou. Je potřeba něco dodávat?  Miluju to. A děkuju. ()

george82

Takhle…myslel jsem, že ve svém životě jsem zažil nejhorší sračku na dovolené v Egyptě, ale tohle to v rámci MCU hravě předčilo. ()

Mamlas

Kombinace Marvel a upír je průšvih, podobně jako kombinace Marvel a něco jiného nebo Marvel jen tak bez přídavku. Úplně blbý film. (12%) ()

Cermicek

Jo no! Bohužel musim tentokrát dát místním kritiko-pisálkům za pravdu = je to dost o ničem! Ale jakože fakt o ničem. Příběh předvídatelnej až na půdu (ale o to v komixech už snad ani nejde). Jde spíš o to, že to nepřináší absoluně nic novýho a je to fakt nuda a hlavně katastrofálně napsaný! A tentokrát to bohužel nezachrání jindy fenomenální Jared🤷‍♂️. Jediný fajn mi přišlo pár těch efektů, který to bohužel ale na víc než na dvě hvězdy nevytáhnou..Škoda, celkem jsem se těšil. ()

mikki089

Nedbala jsem na negativní hodnocení a rozhodla se i tak Morbiuse shlédnout. Zbytečná ztráta času. Nic z filmu diváka do děje nedostane. Herecké výkony byly zanedbatelné. Jediné, co na filmu bylo dobře zpracováno, byla grafická úprava (ovšem ne vzhled upírů). ()

hrumsrt

Když už Sony přijde se superhrdinským projektem, tak si dokola říkám "Proč?!" nebo "Pro koho to má být?!". I když si podobné otázky kladu i u Spideyho, tak tam to zvládnou umlátit MCU světem nebo pořád tou svojí kvalitou.. Vypadalo to nejdříve hodně dobře a já příběh o zlomeném Letovi, z nějž se stane něco jako vlkodlak vítal, s tím, že by to konečně mohlo být temnější drsnější.. Jenže tvůrci si to udělali úplně po svém, a tak Morbius je nakonec možná nejhorší superhrdinský film, jaký jsem měl možnost vidět. Snažil jsem se chvíli počkat po oné lavině negativních ohlasů, než si to sedne a až pak bych se na to podíval. Ale je to úplně jedno... Bohužel pro Morbiuse, jemu už nepomůže ani nějaké časové vystřízlivění. Působí to na mě jako superhrdinský film, jemuž podobné řádily někdy na začátku tohoto století, tedy ještě nic jako MCU tu nebylo a my byli vděční za kousky jako Hulk s Banou, nebo Daredevila s Affleckem. Vizuálně i příběhově je to přesně tenhle styl, no a tenhle návrat o 20 let zpět logicky vůbec nevychází. Působí to mimořádně levně, hnusně... Příběhově tak banální, že může být spokojená leda třída mateřské školky. Nechápu, jak se pod něco takového může upsat dvojice Léto a Smith. Oba jsou už snad dost vyhraní na to, než aby tady poskakovali s pokřivenou držkou. Každá linka, ba pak nějaký zvrat, to vše působí tak banálně. Vrcholem všeho jsou ale snad nejhorší akční scény, jaké jsem viděl... Odporné používání slow motionu, které Vám navíc zaostří nedokonalé digitálno. Nic navíc, ani jedna cool scéna, žádná okey hudební motiv, zkrátka nic! Nechápu, ale už tak odbytou práci, tímhle dokázali ještě podtrhnout. Vrcholem jsou pak potitulková scény, které jen uzavírají tenhle chaos a zoufalství. Zatím s přehledem největší zkamení... 15% ()

Grondal

Je to tu zas, komiksovka Sony style. Absolútna absencia ambícií. Tvorcovia sa nesnažili vytvoriť film, ktorý by stál za reč... takže mi nestojí za reč. ()

Vämpiriüs

Trailery jsem skipl a raději ani nečetl recenze abych byl nezaujatý při sledování tohoto filmu. Děj není vyloženě špatný, ale je celkem plytký. Žádný wau efekt se čekat nedá a ani slušné obsazení v podání Matt Smith, Jared Harris a Jared Leto tento snímek nezachrání. Je to šikovná vsuvka pro novou postavu, ale osobně mi jedno shlédnutí naprosto stačilo. ()

adamix

Horšia cesta, ako predstaviť novú komiksovú postavu. Úbohejšia a spackanejšia, ako sme videli pri Venomoch. Leto posledné roky hrá vo všetkom veľmi zle, ale z nejakého šialeného nápadu ho obsadia do hlavnej role, ktorá jeho kariéru spoločne aj s nejakou tou zlatou malinou nadobro zakope pod hereckú zem. Nie je to vyslovene nuda, pretože keď používate internet, viete, čo od tohto zázraku očakávať. Akcia, triky a to, čo sa dá nazývať ,,výkony" sú otrasné, ale nie je to čistá katastrofa. Viacej ako film samotný sa mi nepáči, že sa to nasilu chce vopchať do MCU, čo by mohlo neskôr otriasť kvalitou jeho budúcich projektov, kým sa toho nechopia zručnejšie ruky. Klasický ošarpaný príbeh bez náznakov prekvapenia, ktorého sme svedkovia ešte aj v tejto dobe. Otras u ktorého bolo zo začiatku zrejmé, že nebude žať úspech. Za mňa 35%. ()

soviczka

Film, ve kterém hraje Jared Leto, nemůže být úplně špatný. Film, ve kterém se Jared Leto objeví do půl těla, už musí být minimálně ucházející. A film, ve kterém si to rozdává Jared Leto a Matt Smith v New Yorku, si prostě aspoň ty tři hvězdy zaslouží. ()

Jereme

Náhodou vůbec to není špatné, dokonce 2/3 filmu byly skvělé, škoda toho závěru, který se na můj vkus úplně nezdařil. ()

tkey

Podle hajpu jsem čekal víc, ale ve výsledku jsem se bavil a rád jsem starýho Leťáka zase někde viděl. Herecky je to obsazený dobře, hudba fajn, efekty jsou. Jen tomu zůstává ta pachuť - zombíci, upíři a frank&štajn, tisíckrát uvedené. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny