Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Kushina

První třetina filmu působila fakt napínavě, až mysteriózně a velice kvalitně. Z druhé třetiny se pomalu ale jistě stávala upíří tuctovka, co ale pořád měla něco do sebe a poslední třetina byl novodobý Twilight, kde emoce krom krom 2 smrtí vůbec nebyly a jen se prali 2 šílenci co se téměř teleportovali a měli nadpřirozené schopnosti. No a posledních 5 min raději ani nezmiňuji, prostě měl umřít a tím to měli ukončit.... Fakt mě mrzí, že tak skvělý potenciál a začátek se tak dojebe a ve výsledku je z toho relativně sračka, ale pořád to byla docela zábavná sračka. 50% ()

kramatos

Eh, snad jen, je vtipný jak kryplové odkazují na Sparťany, přitom by to byli právě oni, kteří by nemohli v budoucnu škodit. Leto by si taky mohl opět zahrát v nějakém pořádném filmu... ()

HNTR

Tak jsem doufal, že to nebude tak hrozný a bude to za něco stát... Nestalo se, stojí to za starou bačkoru. Nehledě na tu kampaň a vyzdvihování v trailerech se vlastně ve filmu žádné spojení se Spider-manem opravdu nekoná. Michael Keaton a potitulkovky nedávají do filmu absolutně žádný smysl. Po tomhle debaklu bych se být Letem vzdálil od všech komiksových rolí, protože na ně absolutně nemá. ()

veverysiak

Majkl Džeksn versus Emsí Erik bez Barbary by mal znamenať celkom podarenú komediálnu zábavu, v prípade marvelovskej komixovky však dostaneme ďalšiu mindžovinu, ktorá sa nám na konci klasicky vyhráža natočením ďalších a ešte stupídnejších mindžovín, ako v mnohých podobných kúskoch nedá sa ani tomuto uprieť remeselné spracovanie technických pasáží, ale to je už dnes strašne málo, pre mňa tak zostane jediným pozitívom obsadenie pohľadnej Adrie, ktorú by som ale radšej sledoval v iných žánroch, takže  25%. ()

Rian_witcher

V záplavě superhrdinských eposů tenhle upadne bleskurychle v zapomnění. Jared sice vypadá dobře, ale akce je totálně nepřehledná, tmavá a rozmazaná. Hlavní padouch totálně nudný a tak jsou potitulkové scény tím nejzajímavějším místem celého filmu. A zjevně i zbytečným místem, protože by jen blázen chtěl cpát peníze do dalšího mizerného dílka. ()

halberdier

Sony to s budováním Spider-Manovského univerza a přípravou na Sinister Six myslí nesjpíš stále vážně. Sice to po "neúspěchu" druhého Amazing Spider-Mana vypadalo, že plány vzaly za své, ale od té doby se objevily dva díly hodně průměrných ale úspěšných Venomů a především mega úspěšný Spider-Man No Way Home, který znovu tuto myšlenku nakopl. Na scénu tak příchází další známá postava ze spider-manovských comicsů Morbius v podání Jareda Leta. Bohužel se jedná a zatím nejslabší příspěvek od Sony a i druhý Venom je proti tomuto slušný film. Venom měl Toma Hardyho, Morbius sází na Leta, který mnohkrát dokázal, že je herecky hodně schopný. Ač není v tomto filmu vyloženě špatný, tak samotná hlavní postava není příliš sympatická. První polovina filmu je vlastně taková expozice, kde právě mohlo dojít k lepšímu prokreslení Morbiuse a jeho motivací a interakcí z ostatními postavami. Bohužel všechny postavy jsou absolutně nevýrazné (snad jen Matt Smith snese nejěké měřítka). Druhá polovina pak měla nabídnout nějakou tu akci a vývoj příběhu, ale bohužel akce je nevyárzná CGI patlanina a vývoj děje je takový, že se Morbius rozhodne zastavit hlavního padoucha a je konec. A potitulkové scény se absolutně nehodí ke bytku filmu a jsou zde jen z nutnosti provázanosti na další filmy. Na filmu je vidět, že se do něho moc neinvestovalo a studio film odepsalo už před premiérou. Jeden z nejslabších comicsových filmů psoledních let. ()

stanyko

V celku bieda. Dej v podstate o nicom - nadprirodzeny komixaci na mna lezu uz aj z chladnicky. Jared pripomina metrosexualneho Jeziska s perfektnou pletou a upravenym obocim, teda okrem momentov ked sa premeni na upira. A jeho herecky vykon bol fakt hodny zlatej maliny.. ()

Hlavonozec

Disney dělá z Marvelu uhlazené blockbustery, které posledních pár let nevynikají ničím. Prakticky víte, do čeho jdete a pokud s tím počítáte, nemůžete být nějak extra zklamaní, a pokud jste extra fanda, dokážete být i nadšení prvoplánovým poctivým fanservisem, který u svých děl nabízí. Zkrátka se jedná o nenáročné popcornové jednohubky. Ale to, co s Marvelovkama předvádí Sony, to je zločin. Jedna hvězda je spíš za výkony Matta Smithe, který celého Morbia táhne na svých bedrech takovým stylem, že si zákonitě musel uhnat houser. Nebýt něj, je to čistý odpad. Absolutně nezajímavý resident sleeper s dialogy které působí tak, že se spolu baví NPCčka z Oblivionu. Je to škoda, protože na Morbia jsem se těšil od dob, co jsem poprvé viděl film Blade. Morbius udělal fatální přešlap, protože daleko horší, než příšerný film, je příšerně nudný film. ()

Aechato6

Tohle strašný hodnocení jenom ukazuje naprostou zabedněnost uživatelů ČSFD. Morbius je rozhodně jeden z těch filmů, co byly natočený. Nejradši bych tomu dal morbilion "lajků". Bohužel idioti z ČSFD to tady strhali. Pořád doufám v druhý díl. It´s morbin´ time! PS: scéna, kdy se ukázal Walter White spolu s Iron Manem aby doktoru Michaleovi Morbiusovi řekli o Thanosovi je jeden z nejsilnějších momentů kinematografie. ()

ReactLotus

Najlepší film ever. Film, ktorý bol v kinách dvakrát. Film, ktorý ako prvý zarobil morbillion dolárov. Až taký dobrý snímok to je… A chystá sa aj sequel - Morbius: It's Morbin Time   Reálne Sony dojebáva každú komiksovku, ktorej sa dotkne (okrem SM: NWH, ale to je len vďaka väčšej spolupráci s Marvelom?. Venom filmy sú pomerne slabé, Morbius je sklamanie a v príprave majú ešte 3-4 komiksové projekty. Niečo mi hovorí, že dopadnú katastrofálne. To be fair, Morbius nie je až tak zlý. Nečakal som niečo extra, nedočkal som sa niečoho extra, ale pri pozeraní som nemal chuť odísť z tohto sveta, takže môžem povedať, že to nie je nepozerateľné. Zápletka je predvídateľná, kulisy a CGI diskutabilné, hudba strašne nevýrazná, Sony marketing spravil podvod na fanúšikov, samé klišé, samá hlúposť a nelogickoch, herci nevedia hrať a len Jared Leto ťahá celý film… Čo je na filme vlastne dobré ? 🤔 Nejak som film predsa len vydržal. Asi hlavne vďaka pomerne rýchlemu tempu a faktu, že som to bral ako jednohubku, ktorú si raz pozriem, a svätenou vodou si vymyjem následne oči. Najlepšia hláška: "It's Morbin time", tu v skutočnosti ani nie je. 5,5/10 Nie je to až tak zlé, len nečakajte nič dobré… ()

JesterKruger

Morbius je velice dobrým snímkem z marvelu, který je pro mě kapku až netradičním snímkem s Marvelu. Čekal jsem, kdy o tomhle týpkovi vznikne akční film, jelikož jsem četl komiksy, a tato postava mě hodně zaujala. Každopádně nechápu zdejší hodnocení. Podle mě to má fakt dobrý děj, i dobré herce. Sice se nejedná o nejlepší film v historii, ale fakt jsem si to užil. Tomuto filmu dávám rozhodně větší přednost, než některým jiným filmům z Marvelu (Tím myslím kde je zloun, chce ovládnout svět, a jen jedna osoba může celý svět zachránit). ()

Repa_02

Nejlepší film všech dob. Možná nejskvělejší kousek umění který lidstvo kdy vytvořilo. Při scéně kdy Michal Morbius řekne „Je čas na Morbení” jsem dostal husí kůži a málem jsem proskočil radostí stropem. Film byl v kinech velmi úspěšný protože jenom v Česku vydělal morbilión korun českých. Film jsem viděl od té doby dvěstětřicetkrát a každý den se na něj podívám dvanáctkrát. Moje žena mě opustila protože se nechtěla na Morbiuse dívat. Rip Stan Lee. Škoda že se vynálezce komiksů tohoto mistrovského díla nedožil. Palec dolů pro Marvel filmy protože se v potitulkové scéně snažily napojit do MCU (Morbius Cinamatik Univers) Bůh žehnej Michalovi Morbiovi, Halelůja † ()

brasek

Veľké sklamanie! Po reklamnej kampani som očakával s nadšením absolútne iný film. Zlý príbeh, miestami lacné a povrchné, inde zase zmätočné, nelogické scény napríklad Morbius snáď vyletí na strechu mrakodrapu a predsa ho dobehnú, dolapia a zavrú do väzenia. Nedôveryhodné herecké výkony tomu všetkému dávajú korunu filmovej tragédie (aspoň keby sa s barlami naučili chodiť, aspoň to keby vyzeralo solídne). ()

Modular

NEJLEPŠÍ FILM VŠECH DOB. ČAS NA MORBOVÁNÍ. HAHAHA.  Dobře, ale teď vážně. Tenhle film měl vysoká očekávání a dostal se spousta lidem do povědomí, jak kvůli zajímavým tralerům, tak kvůli příslibům Spider-mana, Venoma a celkově Spider-světa. Co se nám z toho dostalo? Jenom pár pěkně chudých referencí a vtipů, špatného příběhu, který je stejně suchý, jako všechny vtipy ve filmu, a nakonec i hodně nesmyslného scénáře. Jediné, co film zachraňuje, je herecké obsazení Matta Smitha a docela i Jareda Leta, který mě dost překvapil, neboť jsem herce původně neznal. A také tento film nadnáší všechny ty memy a popkulturní narážky, no. Bohužel je to ale všechno. Pokud se na tento snímek rozhodnete podívat, tak dozajista nedoporučuji, pokud očekáváte dobrý film. Pouze v případě, že očekáváte docela i podprůměrný superhrdinský film, na který odkazuje spousta, ale opravdu spousta memů. ()

Richi007 odpad!

Někdo by už by měl vysvětlit Jardovi Léto, že se nemá srát (bez prominutí) do komiksových rolí a raději zase nahrávat alba a koncertovat. V životě se mu povedly pouze dvě role a tím to končí. Ty komiksové to bohužel nejsou. Matt Smith byl pouze dobrý jako Doctor Who a od té doby spíše tragédie. No a scénář, režie či kamera naprostá katastrofa. Jako celek to vůbec nefunguje a dokonce i ty efekty stojí za prd. Asi největší perlu tomu dodala ta věta: já jsem Venom. To mě usvědčilo v to, že je to totální odpad. Prosím už další ne. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny