Morbius

• USA Morbius (viac)

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky... (Itafilm)

Filmaris

Film Morbius vyzerá presne tak, keď neviete čo si s danou značkou počať. Bol som veľmi smutný, znechutený a vo veľkom šoku. Sony po veľkom úspechu Venoma 1 a menším úspechom Venoma 2 prišlo s ďalším filmom o antihrdinovi menom Morbius. Je to film, ktorý premárnil obrovský potenciál a hrozivo pokazil všetko čo sa dalo. Od nudnej a naozaj nezaujímavej akcie cez extrémne skratkovitý vývoj príbehu a postáv, ktoré sa správajú až nepochopiteľne a neuveriteľne v rámci situácií v ktorých sa nachádzajú po totálne chaotické zasadenie deja v rámci MCU a SSU. Tomuto vďačíme potitulkovým scénam, ktoré mi nedávali absolútne žiaden zmysel aj napriek pozretiu všetkých MCU filmov. Jared Leto ako Michael Morbius sa podľa mňa snažil ako sa dalo, no podkopával mu nohy príšerný scenár. Matt Smith ako záporák Milo bol tak isto kvôli scenáru príšerný a zachraňoval to len herec vďaka svojej charizme a herectvu. Vizuálne efekty na rok 2022 boli čudné a miestami na mňa pôsobili ako z nejakej videohry. Rating PG-13 mi tu prekážal ešte viac ako pri filmoch Venom 1,2 čo bolo miestami pre mňa až urážlivé, najmä pri akčných scénach kde vďaka absencií krvi to celé vyzerá komicky, neuveriteľne a hlúpo. Prečo to tak dopadlo netuším a pochváliť sa tu snáď dá len charizmatický Jared Leto, Matt Smith a veľmi totožná vizuálna podoba Morbiusa, ktorý vyzerá takmer rovnako ako v komiksoch a niektoré vtipné scénky, ktorých naozaj nie je veľa. ()

mrclTV

It’s Morbin’ Time! Tento film som pozeral pri trojnásobnej rýchlosti a aj tak sa mi zdal dlhý (a pritom titulky zaberajú takmer 15 minút). Film nerobí vyslovene stupídne chyby (on vlastne nerobí vôbec nič, čo je jeho najväčší problém) a nie je tu vôbec nič aspoň trochu zaujímavé. Morbius je nepodarený film, no videl som už aj ďaleko väčšie odpady, takže dnes za jednu hviezdičku. ()

Fnoobroklic

Ok, ani vyloženě blbé, ani žádný super flák. Zákonitě srovnávám s Venomem (jedna, dvojku ani neberu jako film). Příběh je klasika, není tak rozházený a nucený jako u Venoma, atmosféričtější a hlavně se tu každých 5 sekund někdo nesnaží o debilní vtip (když se snaží, asi dvakrát za film, je to taky meh, ale neotráví to, protože toho není tolik). Čas odsýpá, víme, jak to dopadne, protože scénář je fakt klasika, v Sony holt nemají originální nápady. Potitulkové pomrknutí jsou taky ok. Prostě lepší 3*. Opět mi tu chybí větší rozsah hvězd, Venomovi jsem dal taky 3, ale tohle je prostě o něco lepší. ()

AndrewNewman

Chcel som tomu dať tri, ako každému priemernému filmu, ale toto je skôr až podpriemerné. Takmer každý dejový zvrat, ak to tak vôbec môžem nazvať viete vopred, diálogy zrejme napísali tvorcovia telenoviel no a ten digifest na konci si režisér skutočne mohol odpustiť. Jediné čo kvitujem je obsadenie. Leto mi nevadí, Smith je celkom obstojný záporák no a Adriou Arjonou by som sa určite nechal "vycucať". ()

luciekout

Tak já zklamaná nejsem, dostala jsem to, co jsem čekala, takže mě to bavilo. Neměla jsem žádná očekávání po tom, jak to tady lidé strhali a vlastně to bylo milé překvápko. Splnilo to účel jako Doom nebo Resident Evil, takže u mne cajk. ()

blondboss

Asi sa trošku vymknem z tohto pesimistického návalu hodnotení a pre mňa to nebola až taká katastrofa. Samozrejme, dejovo to nie je žiadne terno a tých klišé scén tam bolo pomerne dosť, ale vizuálne som sa bavil a nenudil som sa tak, ako pri niektorých iných snímkoch podobného žánru. Treba ale uznať, že toto je zrejme najslabší film Marvelu, ktorému trošku začína dochádzať dych. Jared Leto klasicky skvelý, ale veľmi slušne mu sekundoval Matt Smith. Takže za mňa relatívna spokojnosť. 60 % ()

HanzoBureshi odpad!

Sony a jeho Morbius není žádný film, ale totální dno zoufalství! Zvlášť když už tam byl vtípek z Venoma, se kterým bych se taky vůbec nechlubil. A plus ty potitulkové scény jsou totální nesmysl a nemá cenu to tady asi nějak rozebírat. Zlatá Buffy...... ()

Facerr

Sice to nebylo úplně nezapomenutelný, ale rozhodně to nebylo špatný.  Nevadili mi efekty, Jared, ani ztvárnění postavy. Do světa komiksu navíc konečně něco jinýho. Za to a v protestu i za ta jednohvězdičková hodnocení sice slabý ale přece 4 stars. ()

xxmurphyxx

Wow, Marvel valí. Len tak ďalej a za chvíľu sa kvalitou priblížia k tvorbe Uwe Bolla, ktorá je tak zlá, až je dobrá a dá sa na nej aspoň solídne zabaviť po bedničke piva a dvoch gramoch trávy. Toto je len prachsprostá nuda s lacnými digitálnymi efektami, ešte lacnejšími postavami a dialógmi a bez štipky napätia alebo swagu. Tento film nemá absolútne nič, čo by mohol divákovi ponúknuť. Tí ,ktorí tomu strelili plný počet, či za štyri boli počas projekcie zrejme v bdelej kóme. Ak si niekto myslel, že posledný Venom je prúser, tak tento klenot zmení jeho názor raz dva. Ale v niečom predsa len exceluje. Obsahuje jednoznačne najzbytočnejšiu a  najtrápnejšiu potitulkovú scénu v histórii Marveloviek. Aj keď, teraz neviem, či toto prvenstvo nepatrí Venomovi 2ke. Whatever, každopádne film na facku a potitulková na kopačku do vajec. ()

PTomA odpad!

morbius je podceňovaný klenot, který dosáhl 203% pozitivních recenzí na RT a jako první film v historii vydělal morbillion dolarů. morbius má v mcu vesmíru potenciál zničit všechny včetně Ancient One. když morbius řekl: "its morbin time" celé kino začalo tleskat. nadfilm 👏 ()

Kinofil

|| PG-13 || Sony/Marvel || Rozpočet: $70 mil. || USA: $72 639 388 - ČR: 12 609 399 Kč - Celkem: $162 639 388 || Zadání znělo jasně: Natočte sólový film s nějakým komiksových padouchem ze Spiderman Univerza, aby se mohl v budoucnu se Spidermanem nebo Venomem utkat. Morbius se zdál být sračkou už od trailerů. A ejhle! Ono je to ještě daleko horší. Film se nese na vlně komiksovek z počátku tisíciletí jako Daredevil, Blade 3, Catwoman apod. Odpovídá tomu i neobvykle krátká stopáž, která často evokuje, že z filmu nedokázali tvůrci vymáčknout víc a raději to osekali na snesitelných 90 minut. Jenomže Morbiovi se podařilo nudit i na tak malé ploše. Veškeré motivace, rozhodování a chování postav, směřování celého příběhu jsou naprosto chaotické a nelogické. Postav je tu tak málo, že je šance 1:5, že se záporákem stane někdo z nich. A znovu ejhle! Bohužel k tomu dojde až po zrak devastující hodince, kdy je vám úplně jedno kdo je kdo, jen aby to už skončilo. Leto si po Jokerovi připisuje další castingový fail, který nezachrání ani faktem, že tu jako jediný trošku hraje. O zbytku ani nemá smysl mluvit. Snad je, že veškerý hype kolem Keatonova Vultura byl úplně mimo a po všech přetáčkách kvůli spřeházeným premiérám MCU filmů a multivesmíru nedává jeho přítomnost ani smysl. Sony jednoduše z diváky naprosto vyjebal a je jen dobře, že na rozdíl od Venoma mu to diváci dali hned 2x sežrat. Čichám, čichám, že jejich Spider-vers půjde znovu do kytek. 35%. ()

Vasyl

Slabší 3. Pustil jsem si to s dabingem, protože jsem měl strach že to bude sračka a že u toho budu číst internety. Ale nebylo to horší než jiní marveláci za poslední 2 roky. Nebo bylo a já už jsem tak otupěl že je mi to jedno? ()

IZFNP

Konštrukcia tohto filmu je pre mňa nepochopiteľná. Postava Morbiusa nevyvoláva žiadne emócie ani chuť diváka investovať do jeho príbehu čas a energiu. Aspoň za mňa. Ďalší zo Sony filmov, ktorý je v jednotlivostiach funkčný, ale ako celok zlyháva. Obsadenie ok, triky ok, hudba ok, výsledok neok. Mrzí ma to, ale nudila som sa. ()

blazma

Achjo, achjo, achjo. Možná asi není potřeba to víc komentovat. Tohle se smolně nepovedlo, je to velká škoda. Morbius mohl jít zajímavou vlastní cestou a do Marvel universa před příchodem Bladea přinést zajímavou story upírů. Nakonec z toho vznikl CGI myš maš z kterého tě začne akorát bolet hlava. Postavy absolutně nezajímavé a Marvel přivedl toho nejhoršího záporáka, kterého kdy stvořil. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny