Pach krve

• USA Wrong Turn (viac)

Partia kamarátov prichádza do Apalačských vrchov, aby sa v miestnych lesoch odreagovali. Po príchode na miesto sa dostanú do konfliktu s miestnymi, ale neprikladajú tomuto incidentu žiadnu váhu. Situácia sa ale zhorší, keď sa v miestnych lesoch stratia a jeden z nich príde o život. Ani len netušia, že práve vkročili na miesto obývané tajomným spolkom nazývaným Nadácia, ktorý z nečakaných návštevníkov nemá vôbec radosť. (Marceloo)

Zaks

Spočiatku tupý klišoidný príbeh o partii hlúpych adolescentov na Apalačskom traily sa postupne pekne vyvíja až do famózneho konca. Už, už to vyzeralo, že to skončí v odpade, ale predsa len zvedavosť zvíťazila a nakoniec sa to rozhodne oplatilo dopozerať. Rôzne nečakané zmeny deja museli riadne zamotať hlavu nejednému tipovačovi koncov filmov. Občas sa síce objavil aj nelogický prvok, ale výsledná zábavnosť a fajn dojem na konci potešili nadmieru. A záverečné titulky rozhodne predčasne nevypínať! ()

Beliel

Tohle nemá s předchozími díly vůbec nic společného a je jen shodou v názvu. Naprosto stupidní lesní králivství, o kterém všichni ví, ale jaou posraní jako svině. Přitom by stačila zásahová jednotka a bylo by po problému. Chvílema už chyběl jen Vietkong, aby vylezl z nor a pustil se do akce. Přesto dam dvě hvězdy, protože aspoň vraždy stály z to a druhou za konec. ()

artlover

No akože lesy pekné a tam to tak nejak asi aj skončilo. Banda je celkom nesympatická, na smrť parťákov v lese si celkom svižne zvykli. Niektoré scény s pascami v lese celkom pohodička, hoci by sa možno dali viac dotiahnuť a pridať trochu brutality, niektoré zvnútra komunity zas mierne odveci. Chlapíkovi musí babenka povedať, že by mu mohla na niečo byť - najlepšie na rodenie zdravých detí. A on dovtedy nevedel, že má zariadenie, ktoré do nej bude pasovať? To mu to musela povedať ona a tak si ju teda nechal? A najväčší wtf moment - tak teda táto babenka sa dostane z lesa a tvári sa, že všetko je ok a nič divné sa tam nedeje, nepošle tam políciu a ešte si aj behá s bruchom pod nosom, ktoré jej nafúkol lesný muž v zajatí. okej... okej. ()

Dalajlada

Hodinku to vypadá na recyklát původní série. Ale pak se to celé změní a film je o něčem úplně jiném. Najednou začneme zabředávat do udržitelnosti společnosti a zhovadilosti té naší. V tu chvíli jsem se na film díval o moc radši. Za mě palec nahoru. ()

ZACJATOCNIK

S Wrong Turnom to nemá v podstate nič spoločné. To je škoda, stále sa nevzdávam nádeje, že dôjde k úspešnému reštartu série. Kladné postavy sú absolútne nesympatické, čo má za následok to, že sa tešíte na ich skoré a čo najviac zaujimavé usmrtenie. Ani záporáci nie sú skutoční záporáci, nie sú ani moc nesympatickí ani strašidelní. Zdá sa, akoby si autori zobrali inšpiráciu z Wrong Turnu, z Far Cry Primal, z Far Cry 5. Film nemá žiadnu atmosféru, je plný nelogickostí, úrovňou porovnateľné s WT 3,5. ()

Aceboris

Wrong turn je úplne zbrusu nový film a s pôvodným nemá nič spoločné . Pokiaľ pozeráte horory tak väčšina z nich má plytký dej nad , ktorým sa neoplatí rozpisovať. Spoločné je akurát to , že skupinka mladých ľudí sa vyberie na túru do lesa s tým, že aj napriek upozorneniu podľahnú tomu aby sa vydali mimo značnej cesty a tu to začína byť v celku zaujímavé . Niektoré scény , sú fakt dobre a aj vizuálne spracované , námet - namiesto bandy zretardovanych mutantov tu máme akúsi kolóniu , ktorá vznikla ešte pred podpísaním deklarácie nezávislosti. V lese si nazivaju , pestujú zeleninu , chovajú zver a sem tam si niečo ulovia , je jedno či človeka , alebo zver. Hudba bola vcelku slušná a dopĺňala dej. Za mňa celkom dobrý reštart známej krvavej série . 7/10 ()

MartinCS

Zklamání. Nechci *moc* spoilerovat, ale ... proč nikdo z přeživších následně nezavolal policii, armádu, FBI, NSA, klidně i NASA nebo národní gardu, aby celý kopec vyhodili do vzduchu napalmem nebo rovnou atomem? Přišlo mi to nedomyšlené. ()

IronicY

Na kostýmech byla odvedena nádherná práce. Všechno ostatní je podřadný odpad. Během "lekaček" se dobře spí, v podstatě se dobře spí během celého filmu. WT bohužel nedokázal naplnit ani tu nízkou laťku očekávání. ()

lineker

Zajímavý miš-maš, kde se skoro z každého horor subžanru dá něco najít. To co mohla být klasický forest killing od bandy vidláků dostane směr village comunity, která a to ruku na srdce působí hrozně amatérský. Gore scény jsou sice nedotažené a opět poloamaterské, ale možná i díky tomu, že divák netuší co scénárista nachystá za další zatáčkou film působí sice levně, ale zároveň originálně. Srovnání s původním filmem je absolutně mimo. ()

Kyofu

Jmenovat se to jinak, mozna by to clovek i jinak vnimal a hodnotil, ale pokud mate nazev spojeny s celou serii jednoho tema a ocekavani velkolepeho pokracovani stareho dobreho wrong turnu, prijde zklamani ()

tonysawer

Zdálo se mi to nebo se pohřešovali 2 týdny? Škoda jen, že se někdo nezamyslel nad otázkami jako např.: Jak dlouho trvá se tak dovedně naučit střílet z luku? Proč postavy neutíkají do strany před kmenem? Proč postavy při soudu neupozornili na to, že na ně někdo zaútočil první? Proč je otec automaticky odsouzen za něco, co předtím vyžadovalo soud? Proč holka nemá žádné následky po návratu? Rodiny jejich kamarádů nechtěli vysvětlení o "nadaci" a nechtěli vyšetřování? A pár dalších podivností... Je to dlouuuuuhé, ale dávám tomu hvězdičku za rozdělení na 2 části a trošku jiný přístup. ()

Dakota1978

Zajímavá zápletka, dobrý casting, scénář, který neurážel průměrné IQ. Příjemná poutavá podívaná. Rozhodně doporučuji, slušný zástupce žánru vyvražďovaček. ()

711 odpad!

Děsnej dabing , nulovej děj, trapný úmrtí .. neskutečnej odpad proč do takových sraček nedaj aspoň holky s pěknýma kozama aby se bylo na co dívat … jo vlastně ty maj radši onlyfans než točit takový hovna ()

Sulrii

Ten film měl fakt dobrý náběh a opravdu mě bavil. Ovšem já nevím, jestli jsem vyhulenej já, a nebo scénárista, ale přišlo mi, že tak od půlky filmu někdo zapomněl na 2 nejmenované oběti :D Chování u nejmenované scény mi přišlo asi takové, že scénárista se zrovna nastřelil a nedošlo mu, co se těm 2 stalo, že jim někdo šlohl mobily, a vlastně to ani nikdo na obhajobu neřekl. Nebylo to zas tak špatné a po dlouhé době sem něco aj s radostí dosledoval, ale přišlo mi to plné nelogických scén a to mi hrozně zničilo ten super požitek. 3/5 ()

gggggg odpad!

Absolútne zničené dobré meno hororovej série. Hlavná hrdinka bola tak moc otravná, uvrešťaná a nesympatická, že v polovici filmu som to už nedal a film som vypol. ()

Fibonacci

Tú jednu hviezdičku dávam sebe ako poklonu za to, že som to dopozeral celé. Navyše v tom prijebanom českom znení. Ale ani nie preto, že to bolo aspoň trošku dobré, ale ma seklo pod lopatkami a už som si nevedel pomoct. musel som dopozerat. nedalo sa nijak raz. ten  ovládač bol daleko. asi ako príčetnosť od postáv. To je tak keď nevyštudujete University of Selsky. Prítomnosť napätia nikde ako Kičurove štátne zásoby v sklade. Režisér vtedy asi chybal na hodine tak to tam nedal. Hlavne že tie játra tam boli. ()