Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

AlfaNumerO

Tak minimálně casting ukázal, že dnešní Hollywood pochopil, co je to rasová hyperkorektnost. Děkuji. Teda vlastně vůbec, celý film dokáže zaujmout asi tak jako chuť několik dní po postelí zapomenutého piva a teď ho ještě pijte skoro 3 hodiny. Světlé chvilky to má, ale... Jediné, co bych ocenil je určitá originalita vymykající se běžné marvelovce, která je ale až moc na sílu. Never ever. Nejhorší Marvel zatím viděný a to jsem myslel, že svou zbytečností už Black panter a Ant man nemůže být překonán a ono hle... 43% ()

JASON_X odpad!

Začalo to všechno už hodně hodně dávno, prý asi před šesti singularitami. Na počátku byl Aštar Šeran, to všichni víme. Ale ještě předtím, než Aštar zakotvil s armádou Plejáďanů na zemském orbitu, stvořil Eternály a poslal je na pomoc pozemšťanům v boji s Devianty. Devianti jsou taková duhově zbarvená zviřátka, hodně mizerně digitálně udělaná, která mají spoustu zubů a skáčou a řvou. Eternálové s nimi bojují všelijakými světelnými zbraněmi a paprsky a energiemi a podobnými hi-technologickými a metafyzickými vyfikundacemi. V Eternálech najde zastoupení spousta různých ras, jsou mezi nimi bílí, černí, žlutí i hnědí. I několik menšin má mezi nimi zastoupení; je u nich teplý tlustý černoch, hluchoněmá mulatka (nekecám, první superhrdina se znakovou řečí), a pak třeba ještě jedno škaredé zrzavé cosi, o čem jsem celou dobu nevěděl, jestli je to dítě, liliput, nebo jen ženská malého vzrůstu (a popravdě jsem si ani tím ženským pohlavím nebyl úplně jistý). A ještě je mezi nimi i několik jiných postav, nezajímavých, plochých a sterilních. Sterilní a bezduchý je pak nejenom děj, ale i vizuál celého filmu, měl jsem dojem, že sleduju nějaký druhořadý televizní seriál natáčený v druhořadém televizním studiu, a ne údajný blockbuster... No a takže ti Eternálové bojují s těmi Devianty a zachraňují všelijak Zemi a lidstvo, protože ono přece jen prý stojí za tu záchranu, a občas hodí nějaký rádoby vtípek, aby to celé působilo cool a odlehčeně. No a o tom ten film celý je. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu, abych nevypadal jako pozér, ale absolutně jsem nemohl příjít na to, za co bych ji vlastně měl dát. Taková je to totiž milé děti obrovitánsky nezajímavá, nudná a nepohledná hovadina, že i nebožka Xena mě bavila a líbila se mi stokrát víc. A nelíbali se v ní aspoň spolu dva vousatí chlapi, kteří společně vychovávají "syna" a říkají tomu "rodina". Ubohá mládež, která je krmena a tvarována podobným retardovaným dekadentním svinstvem, začínám mít dojem, že sračky, kterými nás v dětství krmili a tvarovali komouši, byly vlastně objektivně mnohem menší sračky, než takovéhle sračky z dnešní nemocné doby. ()

luka4615

S přehledem ta nejhorší marvelovka vůbec. Eternals režisérky Chloe Zhao již od prvního pohledu nepůsobí jako něco, co by do estetiky a dynamiky Marvel snímků lehce zapadlo. Většina scén je nudně statická, dialogy působí šroubovaně a mnohdy i zbytečně, akce je opravdu pomálu a herecké “výkony” snad ani nestojí za řeč. Přičtěte si k tomuto všemu i neuvěřitelně dlouhou stopáž a dostanete něco, u čeho se jen málokdo s mohutným zívnutím znuděně nekoukne na hodinky. Snímku by bezesporu slušel nějaký dramatičtější střih, který by výslednou stopáž dostal na nějakou alespoň přijatelnou úroveň, avšak mám neutuchající dojem, že ani to by Eternals k lepšímu výsledku nepomohlo. Když je pro tvůrce přednější inkluze před propracovaným dějovým obloukem a vtahující akční stránkou, tak je něco opravdu hodně špatně. „When you love something, you protect it.” ()

mm13

MrHlad to vystihol dokonale. Poniektorí ďalší (myslím tí pod 3 hviezdičky) to neviem podľa akých kritérií (neadekvátnych až nemiestnych?) hodnotili. ()

Lucasion

Jako člověk, co má nakoukané všechny Marvel movies, některé i několikrát, si zvykl už na koktejl, co nám Marvel vždy přichystá. Za mě osobně jistě některé filmy velmi vyčnívají (Iron man, Strážci Galaxie), některé však jsem se v kině kousal nudou (Black Panther, Captain Marvel). A tak po pomylsném vrcholu celé ságy Infinity War, potažmo Endgame, jsem si skutečně nebyl jistý jakým dalším směrem bude Marvel svoje univerzum cílit. Po shlédnutí Eternals ten pocit mám stále. Nečekal jsem druhé Avengers a po první bojové scéně, bych měl i pocit, že se jde správným dospělým směrem. Ale tenhle příběh neuvěřitelně tápe na místě. Co měl sdělit? Že skupinka polobohů chrání (a nechrání, opět jak se to vezme) Zemi před katastrofou v podobě vesmírné války. Že dlouhověkost je nuda? Případně, že nic netrvá věčně? Tohle je za mě neuvěřitelně natahovaný a utahaný snímek, který univerz vlastně nikam neposune a jen si vytváří další origins. Chápu, nové hrdiny je nějak představit. Ale někdo se na plátně ani neohřeje, Jolie je prkenná až běda a mohl bych pokračovat dál. Kromě nezajímavých samostatných hrdinů v celé sérii, mám poprvé pocit, že tenhle koktejl je už vyčpělý. Nespraví to ani vizuál a ani někdy trefné hlášky. Ani originální štít Kapitána Ameriky v letadle. Dlouho jsem se takhle v kině nenudil. (47 %) ()

Morholt

Tak jako v mnoha případech úvod hodně navnadil, ale pak šlo všechno do kytek. Celkově na mě film působil chcíple a nekonzistentně. Do tun blábolů o nesmrtelnosti chrousta se snažila režisérka občas přidat nějaký ten fórek, který by v jiném kontextu docela dobře fungoval, ale tady působil jak pěst na oko. Samotné postavy působily na první dobrou celkem slušně a pokud by tu dostal větší prostor exkurz do historie a vliv na legendy, mohlo to být fajn. Ale místo toho se všichni do jednoho uchylovali k prázdnému plkání hraničícím s laciným deklamovaním filosofických frází a k osudovým pohledům. A co si budem povídat, herci se zrovna nepřetrhli. I díky tomu člověku víc než jindy vadí úlitba progresivistům v podobě černé kosmické buzny vychovávající ošklivé dítě a s arabskou pozemskou buznou.  Když se to rvalo, tak se bylo docela na co koukat, efekty ušly a závěrečná bitka se mi líbila, ale to už je dneska standard a ta přidaná hodnota tomu prostě chyběla. I já se přidávám k hlasům, které tvrdí, že festivaloví režiséři by se do mainstreamu plést neměli. 40% ()

Lacike odpad!

Nebudem tvrdiť, že chápem, čo na tom ostatných baví, lebo to nechápem. Ale nemám im to za zlé. Tak snáď ani mne nikto nebude mať za zlé, že ma na tom absolútne nič nebavilo. ()

ScarPoul

Jediná chyba celých Eternals je v tom, že sa charaktery nevyvíjajú. Čo je na 157 minút až trestuhodná chyba. Jednak sledujeme líniu v súčasnosti a jednak odchádzame do spomienok na doby kedysi. Poslednú udalosť, kedy boli všetky postavy pokope delí od súčasnej línie 500 rokov. Za ten čas postavy neprešli žiadnou výraznou zmenou. Sú rovnakí aj čo sa týka riešenia problémov. Aj čo sa týka charakterových vlastností. To, že z nich neskôr vybočia, tak ako vybočia ( Sprite, Ikarus) nielenže pôsobí smiešne a účelovo, ale zároveň spôsobuje, že akékoľvek emočná úprimnosť tu skrátka nemôže vzniknúť. Všetko sa tam deje len preto, aby sa tam dialo. Najvtipnejšia postava je tučný Ind a všetci ostatní sa berú príliš vážne alebo si príliš neveria. Skrátka WTF? Čerešničkou na logickej torte je fakt, že cestujú po celom svete bez ladu a skladu a "predstavujú" nám postavy tak, ako sa im chce. Nie tak, ako by logicky mali. Seriózne. Destinácia Južná Dakota, Austrália, Amazonka, Chicago dáva zmysel? Už vypichujem hlúposti. Každopádne bez zmysluplných emócií, ktoré by mohli postavy prežívať sa to vlečie. Každá strata alebo úspech majú v sebe papierový chlad. A aj tie frázy ( videla som ľudí ako sa milujú a snívajú a tvoria) sú už natoľko zastaralé, že ich neviem brať vážne. Dajte mi pokašľaný príklad! Každý človek ( až na Inda) je tam len tak a nie je ničím výnimočný. Len ilustruje myšlienku. Znova. Od 157 minútového filmu by som čakal viac. Akčné scény dobré. Zasadenie do Marvel Univerza tiež. Ale odpovede na tie naznačené otázky, nepotrebujem úprimne vedieť. Kostrbatý priemer, kde ten Zhaovej Oscar nie je vôbec cítiť. ()

BoPo

Paródia s najväčším rozpočtom v histórii. Za obeť si vybrali Ligu spravedlnosti a Avengers. Je super, že si okrem komiksových super tímov urobili prdel aj z aktuálnej prehnanej korektnosti. Takže použili všetky farby dúhy a k dokonalosti tam chýbal už len transexuálny vozičkár. Najlepšom bolo to, ako výstižne zosmiešnili častú absenciu skutočne kvalitných záporákov. V Eternals nie je nikto zlý, každý len bojuje za svoje práva, za svojich ľudí a stretáva sa s nepochopením iných. A povestnou čerešničkou na torte bola Angelina Jolie, samozvaná Matka Tereza Hollywoodu, ktorá chcela všetkých násilne adoptovať. ()

GeusX

Při sledování jsem si připadal jako na rozvlněném moři... Chvíli nuda, že jsem to měl chuť přetočit, vystřídaná akcí, která je sice tak nějak moc předigitalizovaná, ale dá se na ni koukat. Celkově trochu zbyteční superhrdinové, kterých je tolik, že ani nedostanou pořádný prostor. Taková fantasy na jedno brdo.  2-3 hvězdy 60% (viděl jsem: 1x cz dvd) ()

Marcos22

Eternals lze zjednodušeně označit jako variaci Yaroveského Syna Temnoty v podání oscarové režisérky Chloé Zhao. Po filmařské stránce jsou Eternals nejumělečtějším a po dějové lince nejretrospektivnějším Marvelovským počinem vůbec. Ačkoli se může na základě několika filmových sérií z minulosti říci, že Chloé měla výhodu a „seznamovací“ úvodní díly (Star Wars IV, X-Men, Pán prstenů, Harry Potter, Transformers, Avatar, Avengers) jsou zárukou úspěchu, tím že představováním jednotlivých postav nenabízí scénář tolik prostoru pro jeho výraznější pokažení. Není tomu tak. Existuje daleko více plánovaných sérií, které zůstaly sequelu prosty (Mortal Instruments: Město z kostí, Eragon, Green Lantern, John Carter, Zlatý kompas, Princ z Persie, Fantastická čtyřka, Poslední vládce větru, Warcraft aj.). To však nebude případ Eternals. Sázka na Chloé Zhao se jednoznačně vyplatila, když do superhrdinského světa vnesla svůj velmi osobitý a nezaměnitelný rukopis plný energie, lásky a důrazu na stěžejní momenty jednotlivých postav. Právě představením jednotlivých hrdinů se Eternals liší od všech výše zmíněných sérií. Zatímco vztah diváka k hrdinům je obecně budován na základě bližší soukromé, zpravidla vývojové linky postav. Zde si divák buduje vztah s hrdiny prostřednictvím retrospektivního nahlédnutí do podstatných okamžiků jejich životů. To ve výsledném dojmu z filmu působí velmi neokoukaně, originálně a svěže, a pevně věřím, že toto není poslední spolupráce Marvelu s touto oscarovou režisérkou, poněvadž tomuto universu má po filmařské stránce rozhodně ještě co nabídnout. Když pomineme několik málo scénáristických přešlapů (zejména v časové ose), jsou Eternals silnou čtyřhvězdou, která si velmi povedeně a pozvolna získává srdce skalních Avengers fanoušků. 👍 (10.11.2021) ()

MoiJe

Prudko Disneyovské. Vizuálne veľmi cool v Disney/Marvel pestrofarebnosti, cool oblečky, cool CGI, cool devianti. S vizuálom Arishema sa veľmi nepiplali. Dej je taký zlepenec komédie (hlavne Indovia), marvelovskej akcie a nudných preslovov o vesmíre a láske a ľudstve a rodine a vysvetľovania. Zvláštna herecká zostava, ale nemala som s ňou väčší problém, snáď len so Sersi - je pekná a vľúdna, ale ústrednú rolu neutiahne ani postava ani herečka, a navyše sa o ňu romanticky zaujímajú výrazní bratia z Game of Thrones, ktorí ešte aj vyslovujú jej meno rovnako ako "Cersei". Ako celok... očakavánia neboli vysoko, takže som vlastne spokojná a som rada, že som si vizuál (a zvuk) užila v kine. ()

Chermy

Jednoznačně jeden z nejzajímavějších filmů, který kdy Marvel natočil! Chytrý, přemýšlivý, plný logických zvratů i uvěřitelných charakterů.. perfektně dotažené osudové linie... vadil mi jen ten na sílu tlačený humor, rozhodně by se tenhle film bez humoru zcela obešel. Pokud by platily základní fyzikální zákony, tak samozřejmě Eternals minimálně dvakrát ve finále prohráli :)) Ale k tomu jsem tak nějak u podobných filmů už otupěl. Co mě ovšem moc bavilo je, že žádná postava nebyla navíc a nikde jsem si nemusel trhat vlasy, že se někdo chová nelogicky, že by jeho motivace nedávaly naprostý smysl a byly v příběhu jen protože to scénárista chtěl.. Moc se těším až si to dám znovu. ()

JohnCZ

Byl by to fajn indie film s pěknou kamerou a krajinkami, kdyby tam nepobíhali nesmrtelní superhrdinové před umělohmotným CGI pozadím. Nomadland sice nepovažuji za nic extra výjimečného, ale bavil mě ten civilní styl snímání kamery a ukázkový "sundance look", který byl mnohokrát vidět i tady. Tenhle kontrast, kdy se inteligentní režisérka snaží napasovat autorský film s filozofickým a lidským přesahem na přestřelený popcornový MCU výplach s plochým scénářem a postavami, je dost divný a hrozně se to o sebe navzájem tříská. V Chloé Zhao vidím velký talent, ale prosím, příště raději zase nějakou chutnou festivalovku. ()

Padme_Anakin

Při sledování tohoto snímku jsem si s plnou vahou uvědomila svůj přibývající věk, holt už to není pro mě, cílová skupina je někde jinde a ta striktní korektnost mě pomalu a jistě začíná otravovat a ubíjet.. Nicméně snaha je tu patrná, film chce být vším - zábavným, vtipným, akčním, poučným, filosofujícím, ve finále však splaskne omamný vizuál a závěr mě rozhodně na zadek neposadil.. ()

joehot

Vzácně sympatický při "historických easter eggs", jinak totální otravnost, především tím, jak průměrný Eternals jsou. U filmu hned poznáte, že je nebetyčná krávovina, když někdo zachraňuje Zemi s monologem: "Poznal jsem lidstvo a stojí za záchranu." Druhořadí hrdinové s druhořadými ksichty, třetiřadým scénářem a áčkovým rozpočtem. ()

corpsy

Príbehovo najnudnejší a najrozvláčnejší z MCU. Strihy by tu pomohli k svižnejšiemu chodu. Epičnosť, aká sa nám chce prezentovať, sa tu rozhodne nenájde, aj keď scenár to rozhodne ponúka. A tak tu máme len špičkové triky a ich opodstatnenie v akčných a bombastických scénach. Ale ako sa na pravý Marvel patrí, ETERNALS WILL RETURN... ()

berny2468

Bohužel Eternals od režisérky oscarové "pecky" Země Nomádů, kterou můj kamarád trefně přejmenoval na Země Šneků, se hrubě nepovedla. Eternals jsou pro mě nejhorší Marvelovkou, která sice řemeslně od ostatních špatných marvelovek (Iron man 2, Black widow, Thor 2 či Avengers 2) nezaostává tolika, někdy ba naopak. Ale výrazně ztrácí příběhovým mišmašem a postavami. Postavy ostatní Marvelovky zachraňovali a to hlavně z toho důvodu, že jsme je již znali a my k nim logicky již měli nějaký vztah. Nehledě na vždy precizní a charismatický obsazení. I to zde absentuje. Téměř všechny postavy jsou po hříchu zaměnitelné a neskutečně ploché. A za celý film se jejich vývoj téměř rovná nule. Eternals jsou špatní i po příběhové stránce. Příběh nedokáže zaujmout a ve své neopodstatněné stopáži hodně nudí. To samé nudné generické akční souboje nebo ničím zajímavá hudba (byť Time od Pink Floydů byl hodně fajn). Z mnou načtených relativně pozitivních recenzí jsem se alespoň těšil na podnětn na mé myšlenky o smyslu bytí nebo o lidstvu a přírodě celkově. Bohužel to se zde téměř nevyskytovalo a pokud už, tak vše bylo jen malinko nakousnuté. Těžko říct, kde je chyba v tomhle snímku. Jestli přímo jen u režisérky nebo i v celkově nezajímavé látce, jež Eternals dozajista představují. Zajímalo by mě jak moc velkou svobodu Chloe Zhao měla. Ale Eternals rozhodně nejsou filmem, který za vidění stojí. A v kině už vůbec ne. 1/10. ()

PauloZ

Hodně solidní a tak trošku jiná Marvelovka, která ale i tak krásně zapadá a přináší něco jiného a nového. Bezesporu by to mohlo být částmi líp napsané, protože tu máme kupu zcela nových postav bez originů, takže je to místama neosobní. Těžko si vytvořit jakýkoliv vztah např. ke Druigovi. Jinak to ale šlape od začátku do konce, nebojí se to prodat postavy v kupě akcí, které jsou výborné a v mnoha místech opulentní. Rozhodně jsem se bavil nad rámec očekávání. Dávám 4* už i proto, že těch směšných 64% je trošku mimo mísu na můj vkus. Na pokračování si rád počkám. ()

Lama.Lama odpad!

Zdlouhavá (2,5h????! proč jako??), nezáživná kravina s herci trpícími zácpou. Wtf? Jak si někdo mohl myslet, že tohle bude mít úspěch? Hlavně splnit kvóty na všechny rasy a orientace. My god. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý