Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

Lima

Dík za moje milované Pink Floydy v úvodu, jinak ale tenhle bůhvíkolikátý díl rakoviny současného filmového průmyslu nebrat. V obludně přepálené stopáži vás to všechno emocionálně míjí velkým obloukem a řeší se tu nezajímavé věci, které nemají v rámci celé marvelovské série žádnou návaznost. Kevin Feige sice splnil slib, že bude dávat prostor netuctovým režisérům, i tak se ale divím nekonvenční Chloé Zhao, že do toho šla v pozici pouhého řemeslníka na jedno použití. ()

verbal

Největší školní jídelna pro lobotomy nepřekvapivě uklohnila další furtdokolovou univerzální hnědou omáčku dle osvědčeného receptu: Hoďte do hrnce genderově vyváženou a řádně multukulti partičku oelasťákovaných svištivých Superbukev, zalijte třemi prdelemi patosu, přihoďte tunu wykydpedické filosofie pro přitroublé slabikovače povrchních existenciálních mouder, důkladně promíchejte neomarxistickým mentorováním a tři hodiny duste až do úplného znudění s pár škaredými anemickými animáky a hlavně s tím „strašlivým“ instantním kosmickým bubuzlem, tentokrát opět v podobě Disepšnů z planety Nekulturního potrata v galaxii Neurovegetativních vymaštěnců.  Finální břečku přibarvěte hovnem, ozdobte nadšeně uslintaným downím hýkáním a podávejte se zaujatě přikousnutým jazykem. Nutriční hodnota – nula, kalorická hodnota – naprosto vyvážená pro vyžrané slaboduché děti, vedlejší účinky – rakovina vkusu a mentální degenerace. Ale u výdejního okýnka lačná fronta a všichni jedlíci blaženě hlasitě pomlaskávají, až jim to cáká ven přes rozštěpy, a těší se na nášup. Bude zase UHO. ()

Cival

Nejhorší a nejnudnější blockbuster z Marvel Cinematic Universe. Sotva dokoukatelný. Zoufale statická režie, kvůli níž polovina scén sestává z nuzných dialogových výměn postav nastoupených do půlkruhu proti sobě, suše a staticky snímaných od pasu nahoru a předstírajících jakýsi život - tohle jsou teprve umělohmotní paňáci s nulovou přesvědčivostí. Herci mrtvolní až běda, polovina neznámá a bez charismatu, Angelina a Salma ve svých nejhorších polohách. Pokusy o humor bolestně infantilní a hláškující indická sekce tak trapná, až jsem si zakrýval oči. Akce je podprůměrná a naprosto nezajímavá. Práce s archetypy, mýty a historií na úrovni mateřské školy a tvůrci mají bohužel větší zájem o inkluzi než o výstavbu opravdu dramatického a napínavého příběhu. Výsledkem je nezáživná a ve své roztahanosti nesnesitelná katastrofa, kterou si může užívat asi jen nenáročný masochista. Po fajnové oscarovce Země nomádů hodně tvrdý náraz. 3/10 ()

Douglas

ETERNALS ve mně vyvolávají značně rozporuplné pocity. Na jedné straně plně respektuji některé aspekty jejich stylové i vyprávěcí výstavby. Překvapivě přehledně inscenuje jednotlivé větší akce i několik paralelně probíhajících linií, obratně pracuje s průběžným dávkováním informací ve velmi dlouhém i velmi krátkém trvání příběhů, funkčně propojuje detektivku a mytické vzorce. Na druhé straně mě ovšem iritují svým fikčním světem, příběhem i tematickým uchopením. Motivy nezávislé kinematografie, banální odkazy na kulturní dějiny a házení mnoha tisíci let tam i zpět, aniž by to bylo možné na charakterizaci a jednání postav jakkoli rozpoznat, dělají z ETERNALS ve spojení se superhrdinskými schématy ne onen údajně serióznější a dospělejší film... nýbrž jen přiblblý kýč, který je paradoxně mnohem infantilnější než všechny dosavadní marvelovky. O něco detailněji to vysvětluji na Poznámkách. ()

J*A*S*M

Eternals mě před premiérou nechávali zcela chladným, ale nakonec je to překvapivě po dlouhé době celovečerní film z MCU, který mi přijde aspoň něčím zajímavý. Jednak už ten motiv mimozemských bytostí, které po tisíciletí dohlíží na vývoj lidstva a propisují se do různých bájí a legend, je prostě chytlavý, a rád bych něco takového viděl zpracováno seriózně mimo MCU. A za druhé se mi líbí, že konflikt, na kterém Eternals stojí, se odvíjí v morálně dost ambivalentních tónech, to v tomhle filmovém vesmíru není vůbec zvykem. Víc mě bavlo, když postavy ta dilemata řešily, diskutovaly o nich, než když si pak dávaly do držky s CGI potvorami nebo samy mezi sebou. Ale i akční scény patří spíš k těm lepším, co jsou k vidění. ()

Enšpígl

Hned na začáku si má brada zahrála na výtah, který byl přivolán směrem dolů, protože ta akční filmové kouzla byla plná nápadů a fantazie i dynamiky. Jenže pak nevím co se stalo, ale začalo se žvatlat a žvatlat a žvatlat a místo Marvel hitu jsem si připadal jak na sjezdu ÚV KSČ. Úplně pomíjím fakt, že drtivá většina postav jsou i přes velkou stopáž totálně plochý, tedy když nepočítám že jsou ve filmu všechny orinetace, rasy a barvy aby se splnilo to hlavní co doba žádá a nikdo se necítil diskriminován, tedy až na diváka a to rovněž bez ohledu na cokoli. Vůbec nepochopím proč tvůrci nešli po cestě kteoru zvolili první půlhodinu a pak tedy i v závěru předvedli, že filmy dělat umí a že se dá vyprávět a akčnit současně a paradoxně poprvé ve filmu přišla na řadu i jakási prokreslnost hlavních postav. Film je u mě na hraně mezi ** a *** , ale když to sečtu a odešlu a vydělím nudný pasáže, politickou vypočítavost z hlediska postav a nápaditost, spíš půjdu ke dvěma. ()

Cervenak

Už len tá základná idea, že ľudstvo sa vyvíjalo len vďaka tomu, že mu to diktovala nejaká partia nesympatických a detinských vesmírnych buzerantov, ma celý čas vytáčala do nepríčetnosti. S láskou spomínam na časy, keď v komiksových filmoch boli protivníkmi Green Goblin v podaní Willema Dafoea, Magneto v podaní Iana McKellena alebo Heath Ledger ako Joker. Tu hrdinovia celý čas mávajú rukami vo vzduchu, aby premohli otravnú počítačovú grafiku. ()

Malarkey

Asi občas není od věci jít do kina na film a mít od něj minimální očekávání. O Eternals jsem toho totiž slyšel hodně, nejvíc asi to, že je poplatný době. Že podporuje menšiny, že je zviditelňuje, že je tu první gay superhrdina a bůhví co ještě. No, pak to všechno začalo. Úvodní intro bylo jak nějaká drahá reklama na dokonalého člověka z nějaké sekty, nad čímž jsem teda hodně kroutil hlavou a bál se, že v kině těch 150 minut nevydržím. Jenže stačilo přežít prvních deset minut a pak se rozjel naprosto nádherný příběh. Tak krásný, že na konci mi bylo, jako když jsem poprvé viděl Strážce galaxie. Něco, totálně odlišného, co do současného Marvel univerza vůbec nezapadá. Naprosto odlišní herci, které byste si jako superhrdiny nikdy nedokázali představit. Humor od dua Kumail - Dong-seok, který je natolik odlišný, ale ve skrze neskutečně zábavný, že byste ze začátku nevěřili, jak Vás v průběhu filmu tak upřímně pobaví. No a nakonec prostředí a kopa filozofických témat, která by Vás ani nenapadla vyslovit. Scénář filmu dokázal, že komiksový film může být i něco víc, než jen zábava. To propojení Eternals s planetou Zemí mi přišlo tak dokonalé, že jsem na konci zíral v němém úžasu. ()

Toren

7,5/10. Ale jo! Tady se ukazuje, že když Marvel chce, tak to opravdu jde. Chloé Zhao zřejmě měla mnohem volnější ruku než předchozí tvůrci a na nové vesmírné týmovce se to podepisuje náramně. Postavy jdou více do hloubky, projevují několik spekter emocí a hlavně přemýšlí nad tím - co vlastně dělají a jestli je to dobře. Palčivějších otázek a náčrtů o existenci samotného života tu najdeme mnohem více, stejně jako osobitějšího rámování a táhlejších záběrů bez dialogů... je to vlastně v tomhle kolosu jménem MCU hrozně osvěžující a člověk tomu chce každou minutu fandit. Jenže i přes bohatší stopáž se témata rozebírají spíše povrchově a není tu paradoxně tolik prostoru ke komplexnějšímu rozvinutí. Ale snaha se cení. Tentokrát tu totiž nemáme jen bandu sympatických postav (a že jich je!) a řemeslně dobře odvedenou akci (potyčka v lese!) protkanou typickým MCU humorem (tady bych stále ubíral)... tentokrát má film i silnou myšlenku, srdce a chuť vyskočit ze zavedené šablony. Snad se to v budoucnu ještě vykřeše k dokonalosti - našlápnuto je příjemně! ()

MrHlad

Marvel sliboval trochu jinou komiksovku a to taky dodal. A já teď, hodinu po odchodu z kina, nevím, jestli je to dobře. Eternals jsou hodně ambiciózní podívaná, ale možná až příliš, protože se pokouší řešit spoustu témat na malém prostoru a navíc s desítkou hrdinů. Takže obvykle není moc čas meditovat nad vírou, osudovostí, mytologiemi, náboženstvím a zodpovědností. I přes 160 minut je to nakonec svým způsobem osekané.  Na druhou stranu ten ksicht nové marvelovky je opravdu výrazně jiný, Eternals se ani moc nepokouší odkazovat se na ostatní superhrdiny (místo toho si dělají srandu z DC) a sebevědomě kráčí po vlastní cestě a dost jiným směrem. Fakt teď nevím, jestli je ta cesta správná. Chloé Zhao zvládá akci a všechny atrakce s přehledem, ale od začátku evidentně točila ambicióznější film, který má být začátkem něčeho většího. A zároveň v něm musela řešit tolik věcí, že to prostě bez kompromisů a zkratek nešlo. Zatím řeknu, že spíš než vyloženě dobří jsou Eternals zajímaví. Zajímaví jsou však hodně. ()

T2

║Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $164,844,673║ Tržby Celosvetovo $401,872,560▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,156,703║ Tržby za predaj DVD v USA $1,713,339║ Čakal som určite ďaleko väčší paškvíl a lá Marvel pod taktovkou artovej Chloe Zhao ale dobre šablóna ako lusk splnená... Postavy prevažne stráviteľné, vážnejší tón v norme, triky a akcia prevažne sype dobre.... Chceme byť ale nadmieru moderný, tak tam drbneme rodinku dvoch príjemný buzíkov s dieťaťom a jeje a v takomto type filmu sa to hodí fakt hovadsky a hlavne keď si v peknom detailnom zábere dajú pusinku na rozlučku. To už ako všetkým musí vyhrávať, takto neustále kurviť seriály a filmy s takouto propagandou ako že normálneho života.     /65%/ ()

Rimsy

Celovesmírným měřítkem nejrozmáchlejší, vztahovým propletencem možná nejmelodramatičtější – Eternals jsou zřejmě nejpodivnější marvelovkou plnou rozporů. Tradiční atributy komiksových týmovek jako postupné skládání party, hromadné bitky a samozřejmě ani humorné špičkování nechybí; prim však hraje množství načrtnutých témat, které se ne vždy daří dohrát do uspokojivého závěru. Původ a vývoj lidstva napříč milénii, důležitost náboženství, klimatické hrozby – to vše se naťukne v příběhu, kde však stejně jde primárně o sílu lásky a přátelství. Chloé Zhao si ukousla možná až moc velký krajíc, ale rozhodně se ho pokusila sežvýkat důstojně. Škoda přemíry vysvětlování a snahy pojmout (bez přehánění) vše, co se ve vesmíru děje, kvůli čemuž stopáž zbytečně bobtná. Osobně si tohoto experimentálního pokusu vlastně cením, ale zmatené a ambivalentní reakce zcela chápu. Eternals jsou těžko uchopitelní a marketovatelní, spíše podnětní nežli vyloženě zábavní či spektakulární. ()

Fr

„SE ZEMÍ SE NĚCO DĚJE, MUSÍME NAJÍT OSTATNÍ …“   Po svižným úvodu přichází nuda. ETERNALS jako nejstarší hrdinové – v podstatě Bohové na zeměkouli, působěj jako partička filozofujících a bezemočních … možná superhrdinů, ale… Už hodinu před koncem vím, že je to nejhorší Marvelovka. Ne provedením, ale zajímavostí postav, dějem, emocema. Furt něco řešej, pohrávaj si s mysteriózníma myšlenkama, filozofujou a hovno z toho. Zlatá Wonder Woman. Česko (či jak si máme říkat?) se mělo přidal k zemím „Středního východu“ a zákázat distribuci. A Chloé Zhao ať si točí ty svý nezávislý dramata a filmy pro „mainstream“ nechá jinejm.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksy, ve kterejch figurujou ETERNALS a který začal Jack Kirby publikovat v roce 1976, neznám. 2.) Potěší mě vidět, jak se zachází s deviantama (bohužel s velkým „D“).  ///  Thx za titule „Vojtěch Kostiha“ a „robilad21“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Marvel rozjíždí nový příběh, nové postavy a nové dobrodružství a není to vyloženě špatné, ale po Avengers mi příjde, že Marvel slábne a DC naopak sílí. ( Suicide Squad je pořád jeden z adeptů na film roku) a příští rok nepochybuji o tom, že o první místo bude bojovat Batman.Eternals je tak trochu nezvyklá Marvelovka otázkou však je, vydává se Marvel vůbec tím správným směrem? Eternals představí několik hrdinů, kde po skončení si nepamatujete jméno ani jednoho z nich, dále mě už unavuje, že všechny nové postavy mají jen jiný vzhled, kostým, ale pořád stejné či podobné schopnosti, v Anime či ve hrách má člověk tolik zajímavých možností, že se tady ve srovnání jako divák cítím trochu ochuzen.Chloe Zhao jsem nevěřil, protože někdo kdo natočil film, který nikdy v životě nechci vidět ve mně důvěru příliš nebudí, ve výsledku jsem to čekal o chlup horší, občas přišel nějaký fór byť na Marvel poměry je ho zde asi nejméně, akce zde není moc a zároveň příliš nestrhne, je to takový neurážející standart téměř v každém ohledu. Ten film vyloženě neurazí, ale zároveň v ničem nevyniká a svým tempem místy působí doslova Eternal. Kdybych měl něco vypichnout, tak určitě působivé historické flashbacky a docela překvapivý bodycount, ale to mi na vyšší hodnocení nestačí, kor když ani po zhlédnutí netuším, kdo vlastně byl hlavní hrdina.Znova to vidět nemusím, ale kina víceméně nelituji.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 6/10. ()

novoten

Nejpřekvapivější komiks, minimálně v rámci MCU. Nejen díky celé řádce podnětných nosných témat, ale bohužel i kvůli tomu, jak moc polarizující je. Pro mě osobně ale proto, kolik pokoutnosti a vábivých prvků v sobě má. Tyhle mlčenlivé, zamyšlené a svým způsobem roztomilé Věčné už jsem viděl dvakrát a pokaždé mi papírově neskromná stopáž přišla bolestivě krátká. Bez legrace bych chtěl čtyřhodinový film nebo nespěchající seriál, tak moc mě tenhle svět láká a mrzí mě, že kvůli marketingové nečitelnosti zůstal pro fanouškovskou základnu záhadou před i po premiéře. Pokaždé jsem po zhlédnutí hodiny i dny přemýšlel o volbách mocných, o předurčenosti k velkým věcem, o osudu a jeho proměnlivosti, o kráse obyčejného života, o lásce, která může trvat pár dní i celá staletí a v neposlední řadě o nevyhnutelnosti získávání i ztrácení nejlepších přátel. Až po všem jmenovaném přichází milá pomrknutí v podobě předávání kulturních hodnot napříč érami a i u těch je mi dobře, jen pořád kroutím hlavou nad tím, proč právě tahle maličkost funguje na veřejnost jako rudý hadr. Tak mírumilovný film s dokonale srozumitelným a potřebným poselstvím a stejně vzbuzuje tak absurdně silné negativní vášně. ()

tron

Eternals ma nebavili ani v komiksoch. Čítal som run od Neila Gaimana, čo je pojem a ani ten ma nechytil. Akú mal potom šancu film? Pritom mohlo ísť o jednu z najvydarenejších marveloviek. Mohlo byť fascinujúce sledovať „bohov“. Ako prileteli na náš svet? Ako ho po tisícročia z úzadia nenápadne ovplyvňovali? A milovali? Zároveň sa však nemohli pliesť do pozemských problémov. Áno, je to síce danikënovský šlabikár, ale niektoré komiksy s tým pracujú geniálne (Thorgal, Návštevníci z hviezd). Výsledok je strašný. Čo sa mi páčilo? „Sluha“. Angelina Jolie. Scenár bol hrozný, ale skvelý vo svojej nepredvídateľnosti (najdôležitejšia postava umiera na začiatku, iná je psychicky chorá a bez irónie hovorím, že ma prekvapilo, kto sa stal hlavným záporákom). V mytológii Eternals a spol. som sa jednak strácal a ak aj nie, tak ma proste nebavila. „Citové“ dialógy boli utrpením. Takisto som nepochopil, aký malo zmysel jednu z najakčnejších postáv nenechať sa zúčastniť akčného finále (teoreticky to zaujímavo poprelo divácke očakávania, ale aj tak som v rozpakoch). Zrada sa netrestá, nič z nej nevyplýva, proste je normálne priateľa prebodnúť dýkou a potom sa na seba usmievať. Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, nie? Rovnako mi ušiel zmysel brutálneho posilňovania Kumaila Nanjiania (Spolujazda). Makal v telocvični ako fretka a napokon tu nemá temer žiadne akčné scény (dokonca sa ani z nevyzlečie, aby ukázal svaly). Superschopnosti niektorých jeho spolubojovníkov sú otázne, iné smiešne a u Salmy Hayek to vyzerá tak, že ani žiadne nemá. Pri pohľade na to, ako jedna postava z rúk vystreľovala „prúdy bojovej energie“ som si vravel, či už na takéto veci nie som starý. Naopak, vynikajúco spracovaný bol beh Makkari; TAKTO mal vyzerať filmový Flash od DC (a nevyzeral). Mne to pripadá tak, že Kevin Feige zomrel, ale zatajili to a podľa toho všetko od Čiernej vdovy tak vyzerá (Shang-Chi, Loki, WandaVision). ()

B!shop

No rozhodne tu byl velikej potencial a predpokladam, ze i ambice Chloe Zhao, skoda, ze vysledek dopadnul zase naprosto tuctove. Historicky lokace jsou sice fajn, kamera super, triky bezchybny, jenze co je to platny, kdyz se vetsina deje odehrava v soucasnosti a po chvili to zapadne do klasickejch koleji, kdy si to particka hrdinu rozdava se zaporakama. Bohuzel hrdinove jsou dost hrozny, nezapamatovatelny postavy, jejichz schopnosti vypadaj jak vyprodej u X-Menu a zaporaci jsou banda nijakejch jesteru. Vetsina fajn napadu v tomhle bohuzel totalne zapadne, misty film ani moc nedava smysl nebo je dost nelogickejch. Aspon, ze herci jsou sympataci, bohuzel ty zabavnejsi, jako treba Nanjiani maj vetsinou nejmin prostoru. Sem tam se povede nejaka fajn hlaska, akce je celkem v pohode a film nenudi, ale proste jsem doufal, ze dostanu neco aspon krapet odlisnyho od soucasny komiksovy produkce a to bohuzel vubec. Lepsi 3*. ()

dO_od

// Chloé Zhao natočila citlivý rodinný drama, které jako bonus vypráví de facto origin různých bohů (hence ta diverzita) a zároveň origin lidstva jako takového, až po jeho předem plánovaný zánik. Akce je epická, postavy do poslední nesmírně sympatické, zároveň prokreslené, každá si projde svým dějovým obloukem, někdo víc, někdo míň, a záporák tentokrát absentující, protože zlo v tomhle filmu není definované. Všichni mají pravdu, všichni si mohou své prostředky nějak ospravedlnit, a jejich následný střet je na filmu to nejlepší. Není to bez chyb, jak ho mám rád, tak tady byl Harrington fakt navíc, stopáž by se dala ořezat, ale komiksy to uctívá parádně, MCU to otevírá směrem, který je rozhodně vítaný, a hlavně je to to, co většina z nás dlouhé roky chtěla. Něco nového. Sem s tím. 8/10 ()

Pethushka

Slečna hlásí, že Eternals u nás diváky netáhnou, ve velkém sále je nás nakonec rovných sedm. Načasování premiéry bohužel nebylo nejšťastnější, a konkurence s tím nemá co dělat. Ale o tomhle tady mluvit nechci, pojďme k filmu. Nemyslím si, že by mě kdy Marvel takhle znudil a zklamal. Nerozumím potřebě dělat z filmu něco, pro co si typický divák rozhodně nepřišel. Nač se snažit o hloubku, když postavy mají tak jednoduché charaktery? To mi tam radši pošlete pár oblud navíc a vyberte příště víc cool týpky. Tyhle pokusy se mi nelíbí. Z postav se mi asi nejvíc zamlouvat Kumail a jeho kameraman, ten mě aspoň dvakrát pobavil. Na Ma Dong-seoka jsem se těšila, ale stejně ho mám o dost radši, když i trochu hraje. Jestli chcete akci a emoce, běžte radši na Bonda, ten je super hrdina. ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý