Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

swinevenca

Perfektní konec komentátorskýho Perfektního týdne. Mann rozjel na jeden film hodně troufalý množství dějových linek (všechny s nějakou hereckou hvězdou a přesně zapadající do ústředního děje), plánovanou akci coby předpokládaný finále odpálil neskutečným způsobem hodinu před koncem a přitom tu tříhodinovou stopáž utáh úplně s grácií. A už takhle by to byl parádní zážitek. Ale ústřední dvojka (herecky lepší Pacino, ale fandil jsem De Nirovi), jejich chlapský popovídání u kafe a nejchlapštější handshake, co si pamatuju, to je extra labůžo. ()

GOGAN

Tak tenhle film mě dostal, emoce cákaj, nevím komu fandit, všem nebo nikomu, nechci aby nikdo z hlavních hrdinů zemřel , ale vím že se to stane, jednoho ksichta bych nejraději zfackoval jak doktora Cvacha, je tam vše. Jde o TOP v tomto žánru. ()

Elessar.

Geniálny herecký kiminálny epos. Geniálne výkony, postavy, podarená prestrelka v uliciach. Stretnutie dvoch hereckých legiend nemá chybu... ()

AndrewNewman

Filmu som sa trochu vyhýbal, pretože pred pár rokmi som si pozrel prvú polhodinku a akosi ma nezaujal. Avšak dnes som tomu dal šancu, hlavne kvôli mojim zbožňovaným hercom v hlavných úlohách a samozrejme kvôli vysokému hodnoteniu tohto snímku. A to hodnotenie si skutočne zaslúži. Na tú dobu je v tomto filme okrem úžasných hereckých výkonov taktiež skvelá dávka akcie a brutálneho napätia (pri finálnej scéne som takmer nedýchal). Samozrejme žiadny film nie je úplne dokonalý a aj tu sa nájdu miesta, ktoré by tam nemuseli byť, ale inak je to dokonalá klasika so všetkým čo k tomu patrí! Škoda, že o tomto snímku nevie viac ľudí. ()

Kinofil

|| R || Warner Bros. || Rozpočet: $60 mil. || USA: $67 436 818 - ČR: 1 366 405 Kč - Celkem: $187 436 818 || Souhlasím, že je Nelítostný souboj jeden z nejlepších akčních filmů o lupičích s pravděpodobně nejlepší městskou přestřelkou. Jenomže ani po druhém zhlédnutí to u mě nestouplo na plné hodnocení. Je tu totiž jedna věc - film má skoro 3h a až na 3 opravdu skvělé akční scénu se tu hlavně kecá a kecá. Pacino řeší vztah se svou třetí ženou, Niro řeší nově nabytí vztah se svou přítelkyní a ostatní... taky něco řeší ze svého života. Nelítostný souboj je tak spíš komorní drama a oživotě dvou profesionálů ve svém odvětví - policajta a zloděje. A to je samozřejmě fajn změna, ovšem málokdo si to bude pouštět znovu právě kvůli 3h těchto osobních problémů a ne kvůli akci. Je to spíš problém v zklamání mého očekávání než ve filmu samotném. Michael Mann má totiž celý projekt kompletně pod palcem a leží mu tam i ulice Los Angeles. Natáčení v reálných lokacích byl výborný nápad a není v hollywoodu režiséra, který by LA zachytil lépe než Mann. Tentokrát ještě bez digitálu. Fanoušci GTA si můžou připsat ještě bodík navíc. Pacino i Niro jsou fantastičtí a jejich profesní přátelství je geniální pojící prvek filmu. Jak scéna v restauraci tako závěrečná honička na letišti by u jiného hereckého dua nemusela tolik fungovat. I ostatní v čele s Kilmerem, Ashley Judd, malou Portmankou, Sizemorem a Fitchnerem jsou skvělí. A o akci toho bylo napsáno už dost. Na něco takového dnes Hollywood nemá koule. Tady prostě šlape skvěle prakticky všechno. Jen se mi do vkusu nestrefuje tříhodinová konverzačka, kde moc postav řeší moc věcí. Ovšem nevystřihl bych z filmu ani jednu scénu. Třeba to s dalším zhlédnutím na plné hodnocení dozraje. 80%. ()

Alex_01

Napínavé akční drama, na akční film docela pomalé tempo. Vysoce sympatický precizní záporák De Niro a mě nesympatický, odolatelný, klišé, plitký hrdina Al Pacino. pzn.: Neil se nechá ovládnout emocemi a poruší své zásady. ()

hrumsrt

Jak je z toho cítit láska k akčnímu krimi žánru, je úžasné! Ještě více než desetiletí před geniálními Veřejnými nepřáteli, dal Machael Mann stvořit film, kde spojil kdejaká herecká esa a vznikl tak tenhle impozantní thriller. Perfektní práce s psychologií postav, kdy si bez problémů přecházíme mezi stranami, které od sebe dělí "jen" zákon. Rozhodně nejsem sám, když řeknu, že jsem tak nějak držel pěsti oběma stranám. Vrcholem je pro mě loupež banky a ta geniální akční sekvence na silnici! Ach to ozvučení, ta reálnost, rychlé prostřihy, částečné záběry. Holt tahle pasáž je naprostá dokonalost! Skvělé, jak tenhle film dokázal inspirovat řadu dalších děl či režisérů. Je snadné v tom vidět podobný nádech, který si pak vzal Nolan v Temném rytíři. Ale kolikrát jsem si v tom cítil cosi ze Skryté identity. S tak masivní stopáží to musí být opravdu svižné a poutavé, což tady úplně není. Rozhodně by to sestřih přežilo. Ale přesto jde o skvělý film, který dal velký základ kriminálkám minimálně v nadcházejícím desetiletí. 85% ()

cimrman2.

Pokud se naladíte na dvojici De Niro - Al Paciano bude to pro vás zážitek mně to trvalo cca hodinu film je za mě moc dlouhý ale ke konci to nabírá na obrátkách ()

patbat

Duo Al Pacino a Robert De Niro nemá chybu. Rozhodně ale nemůžu opominout nikoho ostatního... Val Kilmer i Tom Sizemore odvedli parádní práci. Co víc, na motivy tohoto filmu vznikla celá série her Grand Theft Auto, která mě doslova odkojila a rukopis filmu Heat se nejvýrazněji podepsal na pátém dílu oné série - mém nejoblíbenějším. Takže i při úplně prvním zhlédnutí jsem nepochopitelně cítil nostalgii a pocity deja vu. Vynikající kriminálka. ()

Derseus

Nezaměnitelná dvojice hlavních herců, klobouk dolů za jejich výkon. Přijde mi super, jak se Al Pacino dokázal přeorientovat z rolí mladého, surového mafiána na staršího, zkušeného policistu. Nadprůměrná kriminálka, které vytknu snad jen protáhlou stopáž. ()

Salus

Tento film mě zcela dostal. Divák netuší, komu fandit, oba hlavní hrdinové proti sobě by si totiž přízeň zasloužili. Fantastický výkon Al pacina i De Nira, skvělý scénář, vynikající režie. Dech beroucí je přestřelka trvající snad 15 min v centru města. Je totiž dokonale reálná. Nutno vidět. ()

PlayBitch

Nádherná epická podívaná od Micheala Manna. Skvělý příbeh, hvězdné obsazení a parádní herecké výkony zejména v podání Roberta De Nira a Al Pacina udrží v napětí téměř 3 hodiny. Slavná scéna, kdy se oba sokové potkají, se prý zakládá na skutečné události a byla ústředním bodem tohoto geniálního filmu. ()

Sekel

Vyborny vyvazeny herecky film. Kazda postava ma svoji psychologii a hlavni dvojice tolik charizmatu, ze to boura zdi. Tom Sizemore a Val Kilmer zdatne sekunduji a Mann s prehledem zvlada profesi. Nejlepsi sceny jsou prvni rozhovor Pacina a DeNira a cela prestrelka v centru LA. Klenot. ()

Michael25

Tak tento filmík ma dostal tam, kam mal. Rozhovor Al Pacina s De Nirom v strede filmu, radosť sa pozerať. Pre mňa to je extáza, skvelé. ()

Mainer

Tohle není třeba moc komentovat, takže napíšu jenom pár vět. Miluju realistický filmy. Tohle je jeden z nejlepších. A uznání Al Pacina soupeřovi de Nirovi byla z nejkrásnějších scén co jsem ve filmu viděl. Tečka ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore