Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

sheen

"Smrt" Anakina a zrození nového temného sitha Dartha Vadera, na tento díl jsem čekal..snad můj absolutně nejočekávánější film vůbec, čekání se vyplatilo, hltaní nových obrazků, trailerů, teaserů bylo u konce, přisla ta slavná chvíle, kdy naposled v kině spatříme " A long time ago..."(a uslyšíme nadgalaktickou znělku od mistra mistrů Johna Williamse).... aby zapadly poslední části skládačky tam kam mají a abychom věděli proč a jak se nechal Anakin zlákat temnou stranou síly. Lucas odvedl skvělou práci, natočil krásné uzavření "nové trilogie". Jsem mu vděčný za Star Wars a za to, že jeho dítko ukázal světu a, že jsem celou ságu mohl spatřit a být u toho. Slza ukápla v kině u Episody III. a ne jedna, jestě jsem nikdy neplakal u úvodních titulků nějakého filmu, jen u tohoto dílu... "Lord Vader....Yes My Lord?... "RISE" ()

Hromino

Rád bych se taky připojil k nadšeným ohlasům, ale to bych musel vidět patrně asi nějakou jinou Pomstu Sithů, než viděla většina z vás. To, co jsem viděl, bylo dílo vesměs uplácané ze stejného písku, z něhož byly uplácány i předchozí dvě bábovičky nové trilogie. Čili je v něm opět kopa hloupých dialogů z Lucasova pera, nechtěně směšná romantická linka mezi Anakinem a Padmé a několik scén, které opravdu potěší oči a uši. Bohužel jako jakýsi spojovací můstek mezi starou a novou trilogií to zoufale nefunguje. Čím více se film blížil ke konci, tím více mi připadalo, že byl Lucas při psaní scénáře stále bezradnější a nevěděl, co vymyslet, aby se z tohoto dílu dalo navázat na počátek staré trilogie. Přeměna Anakina v Darth Vadera se podle mě teda moc nepovedla a nebyla přesvědčivá, Hayden Christensen mě svým hereckým umem (?) opravdu na prdel neposadil a postavu dvojí tváře se mu dle mého názoru nepovedlo dobře vystihnout. Na druhou stranu musím pochválit výkon Ewana McGregora, jenž mě v části minulé naopak zrovna moc neohromil a v podstatě celá závěrečná půlhodina byla co se pastvy pro oči a uši týče bezchybná. Jenže celkově to ve mě zanechalo takový divný pocit, že to mohlo být mnohem, mnohem lepší, mělo to ve mě zanechat opravdu silný a nezapomenutelný zážitek, potenciál ke ždímání emocí to mělo jak hrom a přesto toho bylo tak trestuhodně nevyužito. Kdybych to měl zařadit do žebříčku mých nejoblíbenějších dílů SW, skončilo by to asi na předposlední příčce před druhým dílem. Bohužel, ze třetího dílu jsem hodně zklamaný a i přes velmi solidní akci a monumentální hudbu nemůžu dát více než 3*. ()

petaspur

Propojení "nové dvojky" se "starou čtyřkou" se, z pohledu nezaujatého konzumenta mého typu, povedlo na výrazně nadstandartní úrovni, ale znalci čísla bot Obi-Wan Kenobiho si své mouchy mohou bez problémů najít. Já je hledat nebudu, protože jsem nikdy zcela nepodlehl svodům Lucasovy vizuální síly a celou sérii beru pouze jako povedenou zábavu. ()

salahadin

Nejlepší, nejtemnější SW, jakej byl kdy natočen. A to myslím vážně (nic proti starým dílům). Konečně tu není tolik stupidních vtípků jako v SW1, není tu stupidní popcornová akce jako ve SW2! Lucas konečně pochopil a natočil nejlepší díl Hvězdných válek a zakončil tak svou nabubřelou sérii. Souboj Anakin vs. Obi-Wan je vrchol filmu + opět fascinující úderná hudba Johna Williamse, jak jinak. Christensen konečně hraje.¨Mistr Yoda konečně dostal větší prostor a jeho ztvárnění je výborné. Film má spád, protože Lucas musel mnoho odvyprávět, a to je dobře. Nezbyl mu totiž čas na zbytečnosti. Osudovost vysvítá z každého snímku a skvělé skloubení s původní trilogií je velmi povedené. ()

Stegr

100% - Naprosto bezkonkurenčně nejlepší díl Star Wars! Temná atmosféra, která by se dala krájet, krásné a promakané souboje, emoce vytočené na nejvyšší obrátky. To, co mi ze Star Wars klasiky chybělo v nemožné jedničce a přeslazené dvojce, je tady vynahrazeno mírou vrchovatou... Zlaté maliny 2005 - 1x - Nejhorší herec VR (Hayden Christensen)... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Efekty 10/10/// +scénář, příběh, efekty, hudební motiv, postavy, mnoho silných momentů -Hayden Christensen v roli Anakina, český dabing/// Tak jsem se před dvěma lety dočkal vyvrcholení této předlouhé story. To nejdůležitější na tomto filmu nejsou efektní efekty ani známé hudební téma, ale především fakt, že jednotlivé dějové skulinky na sebe navazují a při připomenutí dějů příštích se tají dech nad tím, jak se jim to povedlo dát dohromady. Další velké plus má u mě fakt, že po zhlédnutí Epizody III, jsem jednak měl obrovskou chuť mrknou se na následující události a předně od teď na ně budu nahlížet z jiného úhlu pohledu. Zjištění, že vlastně celé Hvězdné války jsou o Darth Vaderovi je trošku překvapující. Filmu vévodí několik silných momentů (vražda mladých Jediů, rozkaz 66…) které se skutečně neodmyslitelně zapíšou do mé paměti. Tyhle scény opravdu přidávají hrubá zrna na temnou stranu síly a částečně tak splňují sliby pana Lucase o drsnosti poslední epizody. Přesto si však myslím, že film mohl být ještě drsnější a především samotný přerod Anakina je v jedné chvíli velice uspěchán a nejsilnější článek filmu je v podání Christensena tím nejslabším co film nabízí. Určitě si myslím, že v tomto případě byla u castingu udělaná pořádná chyba (ovšem spousta fanynek teď se mnou nesouhlasí) Když k tomu připočítám český dabing (DVD jsem si pustil raději v originále) je mi z toho trošku mdlo. Rovněž slabí part má moje oblíbená Natálka. Ovšem tady se obávám, že scénář ji nenabídl nic jiného než zoufale rozmlouvat s Anakinem a pak prohlásit „ Luke, Leia“ a umřít :-( Ostatní herci (hlavně Ewan McGregor) jsou na tom o poznání lépe a především s charaktery a jednáním postav je pěkně vyhráno. Když to shrnu. Je to pěkná třetí epizoda, která má své mouchy a ve větší míře naplnila naše očekávání a je tedy důstojnou tečkou za oběma předešlými „úvodními“ epizodami./// Celkem 94%/// ()

Cappuccino

Krásne, dramatické, epické vyvrcholenie ságy. Strhujúca a neopísateľná atmosféra. Tretia časť presne splňuje moje nároky! Skláňam Lucasovi poctu. ()

Ruut

Důstojné propojení dvou serií hvězdných válek. Démonický je hlavně Dart Vader opět s hlasem Earla Jonese. Sice myslím že to Lucas opět strašně přeplácal digitalními triky a někteří záporáci na mě působyli až nechtěně komicky, ale i tak za hezké čtyři hvězdičky. ()

vteco

Markantní rozdíl od prvních dvou dílů této trilogie, je v celkovém pojetí filmu hodně znát. Atmosféra je mnohem temnější a podporuje vynikající proměnu mladého Skywalkera i postupný vznik Impéria. Akční scény jsou jednoduše epické, hudební doprovod monstrózní a je velice těžké hledat nějaké chyby, jelikož se všechny neduhy vychytaly a dokonale opravily. Výborný prequel, jenž skvěle připravuje fanoušky na opětovné zhlédnutí původní trilogie. [90%] ()

HAL

Kruh se uzavřel. Ne zrovna hladce, ale přece. Škoda že čím víc času od premiéry uběhlo, tím víc je vidět co všechno je i s tímto dílem "nové" trilogie špatně. Byť ho mírně zachraňuje seriál Clone Wars (přitom na první pohled jen animák pro děti, jaký to paradox), který tady pomáhá vyplňovat díry v ději i ve vývoji charakterů. Ale jakkoli bych našel desítky důvodů proč RotS nemít rád a smát se mu - TRoS jasně ukázalo že to mohlo tehdy se závěrem prequelové trilogie dopadnout mnohem, mnohem hůř. 8/10 ()

Satan

Komentář obsahuje SPOILERY. Nejlepší díl Star Wars. Plný temnoty, Síly a nevyhnutelnosti osudu. Akce bezkonkurenčně nejlepší, i ty hlášky zde fungují dobře a Hayden konečně nepůsobí, že by plátnem jenom procházel někam do večerky. Zrození Darth Vadera považuju za nejsilnější moment celé ságy. [Přesná stopáž: 134 min] ()

Aidan

Motiv pokušení moci je působivý (byť podstatně povrchněji podaný než třeba v Pánu prstenů), stejně tak působivé je i několikeré varování, že účel nesmí světit prostředky, ale jinak - všem, kdo Hvězdným válkám narozdíl ode mne rozumějí se tímto omlouvám - mi z filmu v hlavě zbyl především guláš z plastu, světélek a barev, k němuž se už nechci vracet. Navíc: snadnost kosmického cestování ve světě Hvězdných válek ruší iluzi dálky, takže onen obydlený vesmír, jenž má být teoreticky poskládán z myriád planet, se jeví spíše jako rozhádaná vesnice. Anakinova proměna, stejně jako kancléřovo přiznání barvy jsou okamžiky působivé, ale schází jim adekvátní protipól. Síly zla tu fascinují, síly dobra se naopak zdají jaksi mdlé a bezzubé. Možná bych se měl na Pomstu Sithů podívat podruhé, abych ji docenil: brání mi v tom však strach z epileptického záchvatu při pohledu na míhající se světelné meče a taky jistý pocit viny nad každou popkulturně prolelkovanou minutou života, jenž mi byl svěřen. ()

mchnk

Tak Anakin se nám definitivně rozhodne, za jaký tým chce kopat a jak už všichni pár desítek let víme, hodlá se i přejmenovat a kompletně ustálit svůj šatník. Je to jedinečná záležitost, natočit po 28 letech v podstatě začátek výpravný story. To mě na Star Wars bere nejvíc, nevídaná letitá pauza. V podstatě žádné chyby ve scénáři, které by zpochybňovali děj mladších filmů. Vývoj a detailní původní prostředí, je určitě další, velký plus této výborné výpravné série. ()

Javert

Skvělé zakončení této série ve kterém Lucas dokazuje, že ještě nepatří do starého železa, a také že triky jsou mnohem dokonalejší než v sedmdesátých letech, kdy série vznikla. Některé scény se dají pouštět pořád dokola a neomrzí. O skvělé hudbě Johna Williamse ani mluvit nemusím. Prostě 5* a po Impériu je to druhý nejlepší díl:) ()

mzss1

|85%| Jeden z nejlepších SW. Vyvrcholení této trilogie jak se sluší a patří. Temné, akční, emocionální (zejména ve finále), perfektně zahrané a skvěle vyplněné tak, že to dává smysl. Abych dal plný počet, chtělo by to přidat pár scén navíc a trochu víc prohloubit a doladit důvody, proč se Anakin rozhodl poznat temnou stranu. Vysvětlené to tu je, ale mohlo to být ještě lepší. Nevadí, tak jako tak je to skvělá záležitost, která snad každého fandu SW potěší. ()

k212

Čím to, že jsem se v první hodině nejméně třikrát přistihla jak upěnlivě pozoruji hodinky, jak jsem nepozorná, jak jaksi ztrácím zájem ... Přitom jsem se dušovala, že musím alespoň Epizodu III vidět v kině, neboť I-II jsem nehorázně prošvihla. Také jsem dvakrát málem smíchy vybuchla při dosti nevhodných intimních pasážích. Pak mi docvaklo proč. Bylo to dabingem, příšerným českým dabingem. A také dialogy, bohužel, které občas dosti pokulhávaly. Ono totiž úchvatné vizuálno dokáže intenzivně bavit jen pár minut, pak otupuje, obvzvláště v kombinaci s velmi infantilním až pozvolným vyprávěním. Naštěstí film nestagnoval spolu s přibývajícím časem, právě naopak, a jakmile sklouzl do dusného předpeklí (první vražda) začal mě bavit. Konstatuji, že epizoda III je velkolepým zakončením ságy, který neurazí a hlavně trapně nevyšumí. Šokující pro mě nebyla. Zaskočil mě jen Hayden Christensen, kterému jsem to tentokrát zbaštila. ()

dr.horrible

Super. Lucas dokázal skombinovať všetko to najlepšie z pôvodnej ságy; všetkú béčkovosť a naivné dialógy Novej Nádeje, aj temnotu Impéria, a oprostiť sa od Ewokov, Jar Jara a všetkého, čím mali Star Wars nalákať do kín detského diváka, a stvoriť nezabudnuteľný koniec / začiatok, kde umierajú deti a vlastne takmer všetky kladné postavy, a kde svetlá stránka skončí (aspoň na nejaké tie roky) v prepadlisku dejín a temnota zavládne galaxiou. Lepšie ako epizódy I a II v každom ohľade, dokonca aj triky sú na vyššej úrovni, o obsahu nehovoriac. Dostalo ma to! Po tých dlhých rokoch som sa pri tom opäť cítil ako malé decko, s tou výnimkou, že tentokrát som chcel patriť na druhú stranu. A to je tak všetko. Idem na Amazon, kúpiť si svetelný meč. Darth Vader je boh. ()

InJo

Před zhlédnutím E3 jsem byl velkým fanouškem Star Wars. Ale po jejím zhlédnutí moje láska k tomuto galaktickému eposu vzrostla ještě o nejméně jeden světelný rok. POMSTA SITHŮ už disponuje snad vším, co udělalo kult z původní trilogie, a hlavně absentuje většinu nedostatků E1 a E2 (především infantilita je zde redukována na minimum ve prospěch stále temnější a osudovější atmosféry). Myslím, že nebudu moc přehánět, když řeknu, že několik scén by si zasloužilo možná i 6*... Úvodních 20 minut je skvělou expozicí v podobě velkého akčního nářezu, pak se tempo malinko zklidní, aby se v poslední hodině mohlo odehrát to možná nejzajímavější ze všech šesti epizod. Výborné akční a soubojové scény, nejlepší herecké výkony a dialogy a náležitá porce emocí (ty jsou přítomny zejména ve dvou strhujících pasážích). Tohle všechno (a zdaleka nejen to) dělá z POMSTY SITHŮ IMHO jeden ze dvou stěžejních dílů ságy (snad z toho bude jednou stejná modla jako z IMPÉRIA) a celkově úžasný snímek, jehož další projekce se už teď nemůžu dočkat. 90 % ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)