Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

MishKonn

Sakra, tenhle film bych měl nenávidět, umře tady moje nejoblíbenější postava SW univerza. Jenže - jak mám nenávidět film, u kterého jsem při půlnoční premiéře valil bulvy a zatajoval dech prakticky celou stopáž? Na tohle všichni čekali snad od čtvrté epizody. Jak se mohl stát z mírumilovného Anakina podlý a zkažený Vader, se tady konečně dozvídáme. A způsob, jakým to Lucas podal, je bezkonkurenční - konečně se ukazuje geniální výběr všech herců (obzvláště Ian McDiarmid (Palpatine) se až nečekaně vybarví), Lucas předvádí, že se na režisérské židli nechat zastupovat nemusí, celá stopáž je využita k pečlivému budování atmosféry, osud každé z důležitějších postav má své místo, a (pokud zrovna nefandíte temné straně ;) film také hraje ostře na city - tragické scény spolu s geniálním Williamsem váš emocionální zážitek dozajista prohloubí. Chtít jásat a plakat zároveň, to se vám hned tak u nějakého filmu nestane, a pro mě osobně je to tady ještě umocněno tím, že je to přeci jen má nejoblíbenější sága. ()

Mihail123

Áno pán Lucas, toto je pravý finish...efektné, temné a emotívne. Záverečný súboj z Episode I sa prekonať nedá, ale všetko vynahrádza vzostup Darth Vadera a bezchybné prepojenie s pôvodnou trilógiou. Jednoznačne najlepší diel z novej trilógie, ak nie aj najlepší z celej ságy. ()

sskrblik

Po Útoku Klonů pokračovaní, které je temnější. Má víc děje, proměna Anakina na Darth Vadera, boj Jedi v aréně. Nu co dodat - závěr jak má být. ()

skretik

Asi už starnem, alebo to bolo vážne tak slabé?? Na začiatku aj dosť sekané, na konci to už bolo lepšie (1. /2 filmu stála za h... ouby... a súhlasím so Subjektivom, že na ten dialóg som zírala ako blbec... Zistiť, že Padmé je krásna len kvôli tomu, že ona jeho, alebo on ju miluje... to je... :D)... Najslabší diel celých Star wars... a to som tie staré časti tiež až tak "nežrala"... Fakt som sklamaná (ešte šťastie, že som na to nešla do kina ako na 2.) ()

hroubek

Tento film je vyvrcholením jedné z nejlepší ságy všech dob. Lucas se poučil od předchozích dvou dílu a nasadil tempo rychle a hlavně strhující, což je sice fajn, ale děj a chování či jednání postav to posílá do háje. Souboje na světelné meče nebyli nikdy, tak akční, rychlé, působivé, zábavné a v jistém smyslu napínavé. Prostě Lucas natočil závěr, na který nikdo nezapomene, ale pro opravdové fanoušky, skončily Star Wars Návratem Jediho. ()

venalce

Trojka ukázala v plném rozsahu rozdíl mezi starou a novou trilogií. Jestliže ve staré byly triky hodné své doby a měl v nich navrch příběh, nová trilogie je hlavně o tricích a akci, příběh trochu pokulhává. Přesto oceňuji kvalitní zalepení všech děr, které se vyskytují mezi III. a IV. epizodou, a z kina jsem tenkrát neodešla zklamaná. ()

Mishqo

85-90% ... Top prequelovej trilógie. Už to konečne bolo aj o niečom inom ako len o úžasnom audiovizuále. Tento diel už mal aj dušu. Bol emočnejší, temnejší a osobnejší. A zaručene diváka strhne. ()

Všivák

Tohle je naprostá bomba, film má spád, je akční, epický. Ani chvilku jsem se nenudil a jenom čekal na to co má přijít. Trochu smutné, očekávané vyvrcholení. Jenom, ten herec co hrál Dartha Sidiouse neuměl točit bojové scény, a bylo to dost vidět. Jo, a Yoda je největší mazák. ()

harryy

Dôstojné pokračovanie, ktoré sa nenechá pôvodnymi dvoma dielmi zahanbiť, ba dokonca ich v mnohých ohľadoch predčí. Chceli sme vidieť ako sa z dovtedy najsilnejšieho Jedia stane rovnako najsilnejší Sith, chceli sme vidieť ako sa kancelár Palpatine zmenil na Imperátora s výzorom zombie (neviem ako vásno mňa to vždy ukrutne zaujímalo), chceli sme vedieť ako sa z demokratickej Republiky stalo polofašistické Galaktické Impérium. Chceli sme vidieť zmeny. A tie astali.Jediovia roztrúsení po galaxii bojujú s droidmi, republika sa mení na Impérium, Anakin je temný až to bolí a vtom príde "Rozkaz 66". Najsilnejšia scéna zo všetkých 3dielov star wars . Skvelá vizuálna stránka doslova dýchajúc v symbióze s Williamsovou hudbou násobená emocionálnym pretlakom vás priková do sedadla a zatlačí na pľúca. Je to jeden z nemnohých kinematografických okamihov, pri ktorom sa nedýcha. 100% ()

romajz15

Poslední díl pravděpodobně nejznámějšího sci-fi. Sice už nemá takové kouzlo jako původní tři filmy, ale speciální efekty a několik výborných scén to skvěle vyrovnávají. Nádherně udělané "zrození" Dartha Vadera, vraždění Jediů napříč galexií, nebo Skywalkerův souboj s Kenobim rozhodně patří mezi nejpovedenější momenty celé série. ()

Unnamed

“In order to ensure our security and continuing stability, the Republic will be reorganized into the first Galactic Empire, for a safe and secure society which I assure you will last for ten thousand years. - So this is how liberty dies... with thunderous applause.” Osobně tuto epizodu považuji za nejlepší z nové trilogie, i když jsem na ni zaslechl i opačné názory. Zatímco v jedničce byl souboj Darth Maula s Obi-Wanem a Qui-Gonem, ve dvojce úžasná aréna a hromadná Jedi bitva, dominantou třetí epizody je velmi silný emocionální náboj odehrávajících se událostí. Je temnější a na rozdíl od prvních dvou dílů nemá tolik infantilně laděných vtípků, atmosfericky tedy vyhrává na celé čáře - hudba a scény spojené s Order 66, finální střet (plus bonus: Hayden Christensen konečně nevypadá jako cucák). Ano, film má také své mouchy včetně logických děr, ale porovnávám-li ji se zbytkem nové trilogie, je minimálně o třídu výše. 5* ()

VanTom

Nebojím se říct, že předchozí dvě epizody jenom připravovaly půdu pro velké finále (které by bez nich ale nemělo takový dopad). Dostatek prostoru pro slizkého Palpatina, jehož vlichotky a polopravdy pokoušejí mladého dychtivého padawana, přesvědčivě a nevyhnutelně utváří "největšího padoucha galaxie" i zkázu Republiky. Jednou Anakin podlehne a cesta zpět se mu uzavře navěky (i když… ;-)). Zdatnější režie, výborné triky a především přímější, cílenější, jasnější příběh, kde do sebe všechno skvěle zapadne, dělají z Pomsty Sithů zdaleka nejsilnější článek prequelovské trilogie. ()

Castrator

Totální vizuální orgie. Není snad jediného záběru, ve kterém by nebylo něco počítačově upraveno. Svět SW je v tomto dílu doveden k dokonalosti a společně s akcí, kterou je třetí epizoda napěchovaná od začátku do konce, vytváří fantastickou podívanou. Na rozdíl od prvních dvou epizod nejde o natahovanou ukecanou nudu a dělá čest svému jménu. Hvězdné války v tom nejkrásnějším kabátu a dost možná vizuálně nejhezčí film všech dob. Pastva pro oči. ()

lucascus

Jednoznačně nejlepší epizoda - už jenom kvůli samotnému přerodu mladého Skywalkera na temného Darth Vadera. Mnoho symbolicky užitečných hlášek typu "Konec svobody se oslavuje potleskem", "Byl jsi vyvolený, miloval jsem tě. - Nenávidím tě." Mrazivé. Úchvatné. A efekty, ať už jdou konečně stranou - tady je silný příběh. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)