Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

dANo

Tak toto bolo také zlé, že horšie snáď ani nemôže byť. Keby to nebolo "akési pokračovanie", tak verím, že by to nebolo u nás vydané ani na videokazetách... :o((((((((( ()

LeG!oN

Nejspíš nejslabší díl celé série, vlastně je to taková hodně drahá pohádka.A toho Jar Jara si mohli odpustit......... ()

Aven

Darth Maul sice řekne asi dvě věty, ale stejně je u mě suverénně nejoblíbenější postavou z celých Star wars. Ray Park rulez:) ()

MishKonn

Jasně, Jar Jar je trapnej. Jenže je tu prostě všechno, co tady má bejt. Kulervoucí scény (třeba závod kluzáků nebo závěrečná bitva jsou na dobový možnosti zpracovaný přímo perfektně, sakra, i na dnešní možnosti to vypadá hustě), Síla (finální boj nám poprvý v historii ukázal, jak bojovali praví Jediové, ne poslední zbytky z původní trilogie) a příběh mi přijde taky správně epickej. A navíc, takhle přece "začala" moje nejoblíbenější sága. Pod **** prostě jít nemůžu. ()

JohnSmith

Vzhledem k prvním válkám je to pěkné retro,divný hadry,divný účesy a jakoby starý roboti a všechno.Dost povedené.Bohužel většina filmu se tváří jako film pro děti a to hlavně díky Jar Jarovi a vůbec celé vyumělkované výpravě. Je fakt, že tomu přidal i český dabing, takže doporučuji původní znění. Vynikající byl naopak souboj Jediů se Sithem. ()

nevermore

První střet se Star Wars nic moc. Ten uprskaný Jar Jar to celé neuvěřitelně táhne dolů. Stejně tak ten little boy a jeho moudra mě sráží do kolen: " Mami, sama říkáš, že nejhorší je to, že si ve vesmíru nikdo nepomáhá." Jak se spolu loučili, to byl samozřejmě též patos nad patos. "Uvidíme se ještě někdy, mami?" -->"Co ti říká srdce?" -->"Říká ANO, doufám." ........A prdící mula (vtípek ala Shrek, Madagaskar) sem dle mě též nepatří. ()

hroubek

Lucas se rozhodl po 16 letech, že by bylo fajn vrátit se na začátek Star Wars a odvyprávět nám část, jak se z malého kluka stal jeden z nejlepších záporáků. Tohle všechno je potřeba vědět abyste se aspoň ve filmu trochu orientovali, protože Lucas jako by slepil svoje nápady dohromady bez jakékoliv snahy o jednoduchost. Po filmové stránce to není až tak zlé, ale ve srovnání se starou trilogii je to už horší. Nejhorší, ale na celém snímku je Jar Jar Binks a to už Lucasovi nikdo neodpáře. PS:Dne 13.01. 2012 viděno ve 3D formátu. I po 13 letech film funguje, kvalita triku je stále hodně dobrá a Jar Jar je pořád nejotravnější postavou. ()

sskrblik

Jednička měla spoustu nových, různorodých postav a míst . Krom toho Gungani taky něco dodali do filmu. Nejsou stejně roztomilí jako ewoci z Návratu Jediho, ale jsou příjemně pitomý. Sith s dvojitým světelný mečem. Další bonus navíc závody kluzáků! Velice zdařilé "pokračování". ()

venalce

Dokážu si představit, že tahle epizoda byla pro mnohé zaryté fanoušky původní trilogie zklamáním. Taky jsem ji dlouho nemohla překousnout. Je to tak nějak dětské a není to jen tím, že dvě z hlavních postav jsou ještě děti - jak Anakin, tak i Amidala, která je přes svůj věk královnou celé planety. I takové věci se v předaleké galaxii dějí. Ovšem Jar Jara by asi každý nejradši odstřelil - šišlá, chová se stupidně a leze na nervy jak svým soukmenovcům ve filmu, tak i všem ostatním. Ještě že to všechno zachraňuje atraktivita nového prostředí Republiky, vzkvétající řád Jediů, o kterém jsme doposud ve staré trilogii jen slyšeli, a především dva sympaťáci v rolích rytířů Jedi - Ewan McGregor a Liam Neeson, který se bohužel ve Star Wars moc neohřál. Škoda. Budiž mu útěchou, že ho porazil tak výrazný záporák, jakým byl Darth Maul. ()

Mishqo

60-70% ... Vizuálne a zvukové efekty boli úžasne ale inak ma to moc nestrhlo. Ale na druhej strane som sa ani moc pri tom nenudil. Každopádne bolo cítiť akúsi prvoplánovosť v tomto počine. Ale ako menšia predohra a pomalé rozvíjanie tých väčších vecí čo majú prísť to bolo fajn. ()

LEGACY

Pro mě jediný díl z celé ságy, který má právo na takový vzruch, který kolem této ságy je. Ne, nejsem nějak zvlášť zaujatý, ale fanoušek této přemrštěně nadhodcené ságy být nemůžu, protože je to i přes svou originalitu v podstatě hloupost. ()

yeniczek

SW pro děti, aneb jak je nalákat na celou ságu.. Ale co, v 11ti jsem to Lucasovi sezobl i s navijákem:) Navrch nejlepší souboj ságy s dokonalým hudebním podkresem. ()

Všivák

Nikdy jsem nepochopil, co tolika kritikům tolik vadí na tomhle filmu. Vždyť je to součást jednoho velkého celku, který na sebe pěkně navazuje. Už v tomhle díle je pěkně rozpoznatelná Anakinova povaha a jeho talent. Děti jsou ve filmech někdy sice otravní, ale do téhle série to patří a gungani se dají přežít. A mimochodem, podle mě je v tomhle filmu nejlepší hudba z celé série. ()

VanTom

Ta počáteční marnost a topornost (z plochého scénáře i mizerné režie) víceméně ustoupí po první ze dvou dechberoucích, ve své době neřkuli revolučních trikových akcí (závod kluzáků; tou druhou mám samozřejmě na mysli finální mečový "duel osudů"). S odstupem času už ani Jar Jar Binks tolik neotravuje a midi-chloriané (a odpověď na otázku -"Kdo byl jeho otec?" -"Žádného neměl.") nevyvolávají takové posměšky. Rozjezd nové trilogie navazující na mimořádně milovanou / nekriticky uctívanou legendu tedy s odřenýma ušima obstál. ()

lucascus

I. epizoda ztratila kouzlo a atmosféru původní trilogie, což zase ale nahradily mnohem propracovanějšími efekty. Bohužel, kde je však málo děje, ani efekty nepomůžou. Přesto mě ale tato epizoda navnadila na další pokračování. Jediné co mě ještě zajímá, je přerod Skywalkera v Darth Vadera ()

pursulus

Special Razzie Award a série Hvězdných válek jako celek.¬         Tento příjemný na pohled snímek (epizoda I: Skrytá hrozba) nelze podle mého mínění označiti za škvár; proto poněkud nechápu hodnocení členů skupiny "Razzie Awards", kteří v roce 2000 udělili tomuto snímku nejlepší (čti: nejhorší) ocenění, a to jak za film jako takový, tak i zvlášť za "nejlepší" režii i scénář.¬                 Snímek je z rodu dobrých oddechovek, nikterak výjimečných, v němž jsou nosné ze jména filmové triky a hejblata, která podržují příběh na dívatelně snesitelné úrovni. Trikové umění bylo ovšem v době vytváření snímku už na takové úrovni, pro počítačové zpracování, že sebekrkolomější účin je asi tak stejně pracný jako každý jednodušší účin ve snímcích z šedesátých roků minulého storočí; také je obecně známo, že filmy mají i jiné hodnoty krom speciálních efektů — které dnes v pravdě neohromují ani dětský dorost —, a že jimi tedy nelze poměřovati hodnotu snímku jako takového. Přes to si snímek opovržení či přisouzení mu přízviska "škvár" nezaslouží pro své další přidané hodnoty obsažené v samotném příběhu a jeho ne tak úplně špatném podání.¬                 Na závěr si dovolím vyhlásiti vlastní ocenění pro zdejší uživatele, kteří hodnotili tento snímek výše nežli já o více než jeden stupeň (své hodnocení považuju za krajně vysoké), a to cenu "Special Razzie Award for Overrating Star Wars". Podmínkou pro udělení ceny je dosažení věkové hranice jednadvaceti roků.¬                 Všem oceněným blahopřeju!¬¬¬                 Dodatek k celé sérii Hvězdných válek (epizody I až VIII).¬         To, co jsem napsal kdysi o první epizodě, týká se všech dalších kromě poslední, osmé. První až sedmá epizoda mají podobnou úroveň a vnitřní náplň a vycházejíce z komiksů, to je vlastně (až na výjimky) úpadkového genru literárního, jsou určeny převážně pro mladé, dětské, diváky, dejme tomu do sedmnácti roků, při čemž přínos v podobě opravdových životních hodnot je asi takový jako u dobrých detektivek — jde tedy o náhražkový druh zábavy za nějakou skutečnou činnost, třeba hraní na vojáky nebo čutání na plácku nebo lovení bobříků.¬                 Osmá — zatím poslední — epizoda je výrazně jiná, než předchozí, v tom, že je podstatně lépe propracována, začleněny jsou (ovšem v rámci komerčního zpracování) lépe než dříve jisté náhledy na vnitřní fungování světa (nauka o Síle); míra hlouposti a trapnosti je sice i zde velká (náhlé probuzení Síly v hlavní hrdince apod.), ale řekl bych, že komerčně-zábavní průmysl zde došel svého završení v tom dobrém smyslu slova. Pro tuto osmou část posouvám tedy své hodnocení celé série — berouc ji jako celek — od horšího průměru k průměru lepšímu (neboť zde na ČSFD nemohu vlastně dáti průměr pro sudý počet možností).¬                 Suma sumárum: Slušné podívání pro mladistvé, co se týká všech epizod kromě osmé, která je o něco kvalitněji provedena. Udělení ceny "Special Razzie Award for Overrating Star Wars" (podmíněné věkovou hranicí jednadvaceti roků) platí ovšem pro všechny epizody bez rozdílu. () (menej) (viac)

lykan9

Ještě štěstí, že takhle nezačal George Lucas, protože jinak by se určitě nemohlo jednat o tak velký kult jaký je Star Wars dnes. Vždy, když se na scéně objevil Jake Lloyd, tak jsem měl chuť film vypnout. Je pravda, že nebýt jeho, tak by film o několik příček poskočil, ale přesto se jedná určitě o nejhorší díl celé série, a to jsem poměrně mírný. ()

Sany33

Príbeh: Malá planétka na okraji galaxie Naboo sa stala terčom nájazdu Obchodnej federácie. Celý konflikt riadi na pozadí temný siithský lord. Nič nie je tak ako sa zdá ani v senáte. Herecké obsadenie: Veľmi ma potešilo obsadenie Ewana McGregora a tiež Liama Neesona ktorý si svoje role náležite užívali a vdýchli im všetko čo by som si od ikon celej série predstavoval. Prevedenie: Jedná sa o prequel pôvodnej série ale aj napriek tomu celá prvá časť ďalšej trilógie pôsobí veľmi nostalgicky a poteší srdiečko nejedného skalného fanúšika. Nebolo príliš rušivých elementov až na Jar Jara. Ale dokonalo to vynahradila dokonalá hudba, ktorá pasla ako riť na šerbeľ. Pocity: Ja sám seba pokladám za veľkého Lucasovho fanúšika, lebo takéto univerzum si niekto nevytiahne len tak z prsta a teda sa mi aj táto časť veľmi páči. To stavanie atmosféry okolo Anakina je veľmi dobré a nahráva na smeč dielu, ktorý na seba určite nenechá dlho čakať. Pridaná hodnota: Prequel Lucasovej pôvodnej trilógie Hviezdnych vojen začína vo veľkom štýle a má našľapnnuté ku hviezdam. 92% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)