Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

campix

Strašně fandím podobným projektům. Originální a osobitá žánrovka, která má nezpochybnitelné kvality, šanci nahnat lidi do kin a také poměrně velké ambice. Nakonec to úplně nedopadlo hlavně vzhledem ke kasovním výkonům, kterým podráží nohy poměrně drahá produkce. Nedá se na druhou stranu říci, že by se to výrazně projevilo na vizuálních kvalitách filmu, protože to v některých chvílích trošku drhne a některé triky mohly být určitě lepší. Nicméně tu máme velmi povedenou týmovku, která tematicky čerpá ze slavní desko-herní série a nabízí sympatické herecké obsazení. Chris Pine si našel novou polohu, ve které se může pořádně vyřádit. Doplňuje ho drsná Michelle Rodriguez a dobře nacastované mladší osazenstvo. Na druhé straně tu máme blábolícího Hugh Granta. Zábavná žánrovka. Škoda, že se nepodařilo udržet výdaje na uzdě. ()

Martrix

Fantasy filmům se v posledních deseti letech dařilo méně, než by fanda žánru chtěl. Hobití trilogie, Warcraft, Král Artuš, Sedmý syn ...vše dobře vypadající, ovšem ve finále "jen" nadprůměrné....ale nevynikající filmy. Podle nadšených recenzí, Dungeons nic zásadního nechybí a mnohým divákům to ke štěstí stačí. Ale za mě, tento kousek nad výše jmenované, ničím nevyčnívá. Ano, má fajn ústřední postavy, slušné záporáky, vizuál, dynamickou režii, sem tam povedený vtípek.... . V mnoha ohledech je zábavnější, než celý seriálový Zaklínač. Srovnání asi nefér, ale tak to je. Na druhou stranu, ta stopáž je zbytečně nafouknutá; přestože jsou tvůrci v detailech nápadití, scénář sám, je vlastně ten nejprimitivnější základ fantasy. A to navzdory tomu, že tvůrci kličkují jako zajíci, aby se vyhnuli klišé. Jenže oni ho pouze oddálí, nebo k němu dojdou jinudy. Výsledkem pořád zůstává...parta jedinců s různými schopnostmi, čelí čarodějce ve službách nekromanta, který chce zničit svět. A do toho nějaké ty vztahové serepetičky ... . Faktem ale je, že je to "jen" popcornová jednohubka. Což není kritika; naopak tím oceňuji, že na nic víc si Dungeons nehrají. ()

carly

Vacsina informacii, ktore mam o D&D pochadza zo Stranger Things. Film bol ale koncipovany tak, ze daval zmysel aj bez predchadzajucej znalosti hry. Casting sa vydaril, tazko by som hladala vitaza, aj ked o kusok pred zbytok sa urcite dostavaju Michelle a Sophia. Tempo mal film tiez dobre, ako aj emocionalny naboj. Vizual prekrasny. ()

PavelVanekArt

Jedna z nejlepších (samostatných-není součást ságy/trilogie) fantasy co jsem kdy viděl. Uvolněnost a nebrat se vážně tomu sedí, zároveň to na vážno prodává věci, co prodávat má. Casting se hodně povedl a prostoru dostal každý stejně. Jako fanda Dračího doupěte jsem byl hodně spokojenej. Výtky se najdou, ale jsou tak zanedbatelné, že si to i tak zaslouží 5* a.k.a 90% ()

Juto

,,Dungeons & Dragons: Česť zlodejov" vyvoláva svoj vlastný typ filmovej mágie, ktorá sa hrdo odlišuje od ostatných fantasy filmov. Príbeh bol zábavnou jazdou a neustále sa menil a vyvíjal. Humoru bolo akurát a postavy sú sympatické. Musím pochváliť réžiu, ktorá je vynaliezavá. Táto fantasy sa určite stane cennou klasikou. 8/10 ()

Ondatra

Dungeons & Dragons jsem nikdy nehrál. Ani v reálu, ani na počítači. A proto mi spousta odkazů a easter eggů určitě unikla. Proto si myslím, že film ocení hlavně lidi, co mají hru rádi a mají k ní aspoň nějaký vztah. Já budu film hodnotit bez ohledu na hru a pouze jako samotný film. Celý film je postavený na skvělém scénáři a sympatickým postavám. A to je velká výhoda. Jediný, kdo mi z herců zde vadil je Hugh Grant. Nejsem jeho fanoušek a hodí se mi spíš na romantické filmy (Láska nebeská nebo Notting Hill). Z ostatních herců mi jinak sem sedli všichni. Scénář, za kterým stojí mimochodem tři lidi, je ale opravdu brilantní. Má sice pár much, jako jsou některé nedotažené efekty, ale to můžu opomenout. Přece jenom cílem tohoto filmu nebylo se vyrovnat efekty například Avengers, ani vydělat miliardy dolarů. Ve filmu se ale nádherně prolínají humorné pasáže s akčními, a proto je tento film tak oblíbený. Na pět hvězdiček to nemá, ale dal bych tomu krásných 7,5/10 ()

LasT_Olt

Fakt, že je to kvalitní fantasy film bych nyní dal bokem, je to hlavně naplno fungující komedie, která byla až překvapivě neinfantilní, šel jsem na to s tím, že to bude spíš pro děcka. Přitom se tento film mijí se všemi aspekty, které dělají dnešní komedie tak špatné a hloupé. Trošku jsem i zavzpomínal na střední, když jsme v 15ti pár měsíců dračák hráli (má postava se jmenovala Barrentan Olt a byl to paladin, který ve volných chvílích vykopával hroby, jelikož měl fetiš na kosti). Pátá kometa putuje za velmi povedenou scénu na hřbitově, to jsem už ten smích ztěžka zadržoval. Dávám lajk. ()

FrankSusta

Na pokraji čtyř a pěti hvězd tam tu plnou palbu prostě napálím z jednoduchého a prostého důvodu a ten zní: jsem rád, že takový film vznikl. A teď vysvětlení. DaD jsem nikdy nehrál (vím o něm pouze z věcí jako je tohle nebo tohle), ale závan dobrého (a za dlouhou dobu jediného) fantasy mě prostě přilákal s mladším bráchou do kina. No, oba jsme byli absolutně metaforicky uneseni, což pro mě bylo o to větší překvapení, protože on dokáže být absolutně metaforicky unesen i z blbostí. Však tohle bylo vskutku úžasné. Ať už jde o originálně odvyprávěný příběh s funkčními a uvěřitelnými (i přes častou jednoduchými) motivacemi postav, což by ale nefungovalo tak skvěle bez setsakra dobrého obsazení. Proč je tak dobré? On si to tam doslova každý na scéně užívá na sto procent a je v tom neuvěřitelná energie a radost. Ale ne jen před kamerou, ale zcela očividně i za kamerou byli všichni stoprocentně nadšeni do tohoto projektu a snažili se vše co nejlépe provést do posledního malého detailu. A já si fakt nedokážu vybavit jedinou scénu či jediný záběr, ze kterého by ta energie nevycházela, se samozřejmě bezchybnou filmařinou. Do toho všeho je to fakt vtipnej film bez toho, aniž by byl jakkoliv vulgární. Na tom tempě a energii to je v podstatě naprosto perfektní rodinný film... který přeci jen je pro ty alespoň trochu starší publikum (alespoň 10+), kvůli přeci jen trochu odvážnějšímu humoru (zamíchán do zdravého násilí) a občas děsivým výjevům. Při takových scénách (děsivých) jsem si úplně vzpomněl atmosférou na na slavnou trilogii Pána prstenů a jeho Mordor scény, které jsou natočeny podobným stylem. Ale asi se z toho až takový kult bohužel nestane, protože zamíchání humoru mi do statusu kultovního fantasy nějak nesedí. Ale ten humor je prostě super, každou scénu dokázal povznést opět na další level (mezi mé oblíbené patří doupě a hřbitov). No... co prostě říct. Absolutně dokonalý film, který ještě lépe vynikne v této době. 9/10 ()

BoXBe

Někdy bych si moc rád poslechl příběh o tom, jak scénaristé Spiderman: Homecoming a Šéfů na zabití dokráčeli k důvěře, díky které natočili zábavné fantasy, které dorovnává bezmála kvalitu prvních dvou Hellboyů, Dračího srdce nebo Hvězdného prachu. Občas je tu a tam nějaký ten vtip zbytečně navíc, občas je zeleného plátna příliš (rušivější triky než u Karla Zemana :), ale příběh funguje a herci taky a s tím se rozhodně dá ještě dál pracovat. Fandím jim a doufám, že dvojka (jestli bude) nebude nastavovaná kaše, ale ještě svižnější trip a zábava. I slzu dojetí ze mě vymáčkli, sígři. ()

NiWi

Filmové Dungeons & Dragons jsou vysoce nápaditá fantasy jízda, která v žádné ze svých částí nezpomaluje. Sympatická ústřední partička složená z nesourodých postav funguje velmi dobře, hercům jejich role padly jak ulité, dynamika mezi nimi je příjemná a nese v sobě milé fantasy srdíčko. Čistě filmařsky snímku nepomáhá roztržitý scénář spoléhající na klasická klišé hrdinských dobrodružství. To však vynahrazují režiséři kreativním přístupem k vyprávění, se spoustou nápadů. Ve filmu je hodně příhodného nerdovského humoru, který baví a je vhodně používán. A právě díky zpracování a hercům je i přes některá dějově hluchá místa Čest zlodějů splněný sen všech fanoušků světa Forgotten Realms, hráčů „dračáku“ a především je svěží a nápaditou jarní vlaštovkou fantasy žánru jako takového. ()

alchac

No to mně ho vyndej! Ač jsem tedy byl předem mírně septický, neb poslední dobou zdejší červená = u mě hnědá, tak nyní musím konstatovat, že tohle bylo patrně druhé nejlepší fantasy od dob, co velký Péťa pověsil Tolkiena na hřebík (druhé po Gogolí sérii), navíc plné mile vtipných nostalgických narážek a odkazů pro nyní již lehce kornatící jedince, kteří se v dobách před všemi těmi iksboksy a ňyňtěndy na své vytuněné 386ce (disponující dokonce nelegální ťamanskou kopií Sound Blasteru 16!) vrhali vyzbrojeni tužkou a čtverečkovaným papírem potírat všechny ty beholdery, mantikory a armády nemrtvých, či zkoušeli, kolik žebříků se Sajmonovi vejde do klobouku a jak zkombinovat magnet s tím podivným zeleným slizem. Ergo velmi zábavně strávené dvě hodinky s družinou sympatických dobrodruhů i záporáků (slizká zlodějská kun(d)a Hjů opět naprostá klasa) a v krátké době další důkaz, že i zachraňování rodinných příslušníků může být bžunda, pokud se scénáristé neberou příliš vážně a režisér nemá hlavu vraženou přespříliš hluboko do svého rekta, pročež po velmi dlouhé době po návštěvě kinoteátru jasná pětice. ()

Deyw

Zatim jsem porad nenasel slova...absolutni pecka, kazda postava je uzasna, ale nejvetsi typek je Chris, kterej je tu uplne k nicemu, ale to jak je k nicemu je vlastne jeho nejlepsi vlastnost a uspech toho jakej je.. a je to fakt prdel strasna, normalne brecim smichy pokazdy, kdyz to vidim..za me nejoblibenejsi film poslednich par let - a urcite to je zatim absolutne TOP film roku 2023..nic lepsiho proste neni.. miluju to a chci vic! PS: scena na hrbitove je instantni zachvat smichy, pokazdy slysim tu provokativni hudbu ktomu.. :D ()

Sabrewulf

Příjemná nedělní oddechovka na nedělní odpoledne. Tím končí moje vyčerpávající recenze a já se teď zaměřím na strašně otravný nešvar, který se nám rozmohl v současných fantasy (filmech i seriálech) a samozřejmě se vyskytuje i zde. A tím je na hlavu postavené fungování fantasy oblastí. Já prostě nepochopím ten neustálý, nucený a hlavně zcela nepřirozený MIX obyvatel všude kam se podíváš, vždyť to už je totální zvrácenost. Psal jsem to i u Witcher:Origins - Když postavy putují z místa na místo a namísto toho, aby v rozdílných lokacích naráželi na danou rasu souznící s daným místem ve stylu -> na západě černoši, na severu běloši, na východě asiati, tak jsou prostě zase všichni všude. Úplně to ničí pocit, že jste se s postavami dostali daleko od domova, nebo že jste poušť vyměnili za jeskyň, protože degenští tvůrci poslouchají tupé rozkazy shora a ne LOGIKU (rozuměj - ve fantasy světě se přece nepřepravují miliony lidí auty, letadly, vlaky, takže to všudypřítomné multikulti jednoduše není možné). Ztratíte veškerý punc exotiky, poznávání, změn. Jen si to převeďte na bytosti z Pána Prstenů. Myslíte, že by bylo zajímavé, když by v Kraji bydleli s hobity i lidi, elfové, trpaslíci? Že by hrdinové doputovali do Roklinky a tam žili hobiti, lidé, elfové a trpaslíci? A jak se tam sešli z koutů země zástupci elfů a trpaslíků, tak za trpaslíky by z daleka přijeli elfové, hobiti, trpaslíci a za lidi z Gondoru elfové, hobiti  a trpaslíci? Zní to ultradebilně, že? A TOHLE přesně oni dělají!! Chcete ve svém fantasy černochy? V pořádku, dejte jich tam třeba tisíc v rámci celé vesnice, ale už tam mezi ně necpěte bělochy a naopak. Vsadím boty, že kdyby v tomhle filmu byla zobrazená celá vesnice liliputů, které tu zastupoval pouze Cooper, zas by byla mixnutá všemi. Cokoliv, co tvůrci vidí, když vylezou ven na ulici, nemůžou aplikovat do pohádek/fantasy, udržujme nějakou mez, boha jeho. To tam zrovna můžou nacpat i běžné problémy jako je třeba alkoholismus. V lese bude sezení, které vede troll, v kruhu na pařezích budou sedět trpaslíci a elfové, jako první se postaví trpaslík a řekne:" Jmenuji se Bjönir a jsem alkoholik". Přestaňte mi kurvit kouzlo fantasy světů, děkuji. ()

CinemaRanger

Z poměrně všemi opomíjeného outsidera se vyklubal jeden z nejlepších dobrodružných fantasy filmů poslední doby. Slabší triky zastiňuje práce se světem, postavy a příběh. Velká škoda, že to v kině propadlo. ()

Lachtaan

Dungeons & Dragons jsou více než čestí zlodějů čestí pro fantasy filmy, které potřebují pořádně oživit skrze kvalitní kousky a formou téhle zábavné jízdy dostaly po letech novou šanci. Nejedná se o žádný revoluční spektákl, který by mohla slibovat zdejší až trochu nadnesená čísla, ale v rámci dobrodružných hrátek, kde nechybí magie, draci i slušně zpracovaná akce jde už teď o jeden z těch “čestných” filmů letošní nabídky kin. [viděno v Kino Šumava Klatovy 4.4.2023] ()

UhLee

(8/10). Kdyby mi někdo řekl, abych vyjmenoval nějaké kvalitní fantasy za poslední dobu, tak bych lovil v paměti hodně dlouho. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je nejlepší fantasy film, který jsem za poslední dobu viděl. Vrátilo mě to do dob Pána prstenů a to se mi nestalo hrozně dlouho (možná že to je i díky tomu nečekanému cameu, které mi udělalo ohromnou radost). Zasloužilo se o to hned několik věcí. Na prvním místě to bude určitě samotný komplexní svět, který je nesmírně podmanivý i pro dosud nepolíbeného diváka, kterým jsem já také. Bál jsem se, že se moc chytat nebudu ale stačilo pát desítek minut a já už se tam cítil jako doma. Impozantní a podmanivá výprava filmu dodává ten správný rozmáchlý feeling. Člověk se pak cítí, že by chtěl všechny ty lokace prozkoumat s hlavními hrdiny. Když je řeč o hlavní sebrance, tak to je taky jeden z elementů, které film dělají tak zábavným. Líbí se mi, že členové hrdinné výpravy byli natolik odlišní, že se divákovi neměli šanci plést. Každý si má možnost najít tu svoji milovanou postavu, která je mu k srdci nejblíže. Divák má na výběr hned z několika schopností a vlastností. Dalším velkým pozitivem byla hravá medieval hudba, která krásně dokreslovala okolí a člověk se mnohem snadněji přenesl do onoho fantasy světa. Místy jsem tam cítil třeba Zaklínače. Komická stránka celého filmu byla taktéž na vysoké úrovni a divák si toho váží zase o něco více. Když jsou kina plná rádoby "vtipných" Marvel filmů, tak si divák trochu povzdechne. Stačí však jedna scéna na hřbitově a tvůrci nám ukážou, že není zase tak těžké natočit výbornou rodinnou zábavu, která nesklouzává k hranici cringe. Osobně bych možná ocenit více kontaktní akci, protože třeba bitva v kovárně mi přišla hodně nepřehledná. Naštěstí tady byl Regé - Jean Page, který pomyslné misky vah dokázal vyvážit. I přes drobné nedostatky se jedná o živelnou adaptaci, která položila základy Dungeons & Dragons série, která tady s námi bude vzhledem k výbornému úvodnímu dílu snad hodně dlouho. PS: U závěrečné bojové sekvence jsem měl totální Infinity War vibe. ()

Script

Někde mezi třetí a čtvrtou hvězdou. Místy se to trochu víc táhlo, ale závěr byl hezky zpracovaný. Taková hezká rodinná podívaná se zvláštním humorem a zajímavými nápady, které přinesly oddělení VFX dost práce. ()

Motinski

Jedno z najsviežejších fantasy posledných rokov. Príbeh neprináša nič nové, postávy sú ukážkové archetypy žánru, no nevadilo mi to lebo som sa nenútené bavil. Fungovanie mágie je prehľadnejšie ako v iných spracovaniach zo sveta DnD a hlavná partička spolu ladí. Sadol mi humor, tempo aj vizuál a veľmi by som chcel vidieť pokračovanie ktoré zatiaľ vyzerá že nevznikne. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD