Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiálny text distribútora)

tomtomtoma

Dračí doupě, hru jsem nehrál. Dobrodružně fantazijní filmová podoba osloví především děti. Inspirací bylo povícero, výsledkem je pestrobarevný mišmaš. Nekonečný příběh se propadl do středozemě Pána prstenů. Roznětkou se stává počátek demokratizačních přeměn uspořádání společnosti a o straně dobra nemusíme přemýšlet. Jméno Izmer přináší závan pohádkového orientu a draci splňují standardní představy hrůzostrašné podoby strachu. Herectví se blíží dětinštění a nejmenší ratolesti ho snad s nadšením ocení. Hlavním hrdinou je Ridley Freeborn (Justin Whalin), pohledný, fyzicky zdatný a důvtipný zloděj. Hříčkou osudu je vtažen do vrcholícího střetu dobra se zlem a jeho vrozená ctižádost ho strhává do strastiplné cesty poslání. Hvězdou filmu je hlavní čaroděj Profion (Jeremy Irons), vlivný intrikán, toužící po absolutní moci. Karty jsou rozdány a každá podlost je vítána. Hlavní ženskou postavou je mladá čarodějka Marina Pretensa (Zoe McLellan). Přináší ženský půvab, romantické okouzlení a zodpovědnou povinnost ve jménu záchrany vlasti a známého světa. Komické výstupy poskakujícího šaška jsou doménou Snailse (Marlon Wayans), zženštilého kumpána Ridleye. I pištěním lze přispět ke zdaru věci. Démonickou postavou je Damodar (Bruce Payne), sadistický velitel ozbrojených sil země a všehoschopný Profionův patolízal. Výraznější postavou a esencí ženství je Norda (Kristen Wilson), elfka, nejschopnější císařovnin zvěd a účinná zbraň pro konečný střet. Zajímavější postavou je také Xilus (Richard O'Brien), povýšený král zlodějů, sledující vždy své vlastní zájmy. Z dalších rolí: pomáhající zrzavý trpaslík Elwood Gutworthy (Lee Arenberg), mladá, pokroková a neústupná císařovna Savina (Thora Birch), moudrý čaroděj a císařovnin rádce Vildan Vildir (Edward Jewesbury), či elf-léčitel Halvarth (Tom Baker). Není to úchvatné dílo, přesto by mělo splnit normy svého žánru a uspokojit své fanoušky vypůjčenou fantazií a spravedlivým bojem. Film mě nepřesvědčil, abych se o hru zajímal. ()

oveckaoa

Ten film je neskutečná parodie na dobrodružné filmy v dnešní době to působí vtipně a strašně to zestárlo . Nejspíše to nemělo ani scénář jedna melodie se zde opakuje pořád dokola a všichni zde improvizovali několik postřehů  1) Na začátku chlápek oživí draka zvrtne se mu to tak ho zabije jeho krev je hořlavá vyteče do nějaké vody a ta voda začne hořet trikově to vypadá příšerně. Na konci se zabíjejí draci ve velkém , ale už tam nic nehoří. Jeho nohsled chodí jak kdyby ho před každou scénou někdo znásilňoval.  2) Císařovna je mix mezi císařovnou z nekonečného příběhu (chování a vzhled) a královnou  Amidalou z Star Wars Profion je zetková verze Palpatina dokonce je zde i scéna ze senátu co úplně kopíruje tu ze Star Wars 3) Wayans se zde absolutně nehodí on to nikdy nebyl a nebude dobrý herec , ale v komediích se to ztratí tady nemá jak, protože jsou všichni tak špatní.  4) Ten trpaslík je zde úplně k ničemu už to jak na něho narazí je blbost prostě někam spadnou a on tam spí chce někoho zabít a ten někdo zabije málem ho tak s nima jde. Pochybuji, že ten čaroděj by ho chtěl potom zabít i tak byl by mu ukradený tudíž nemá žádnou motivaci s nima jít. Za celý film předvede tak 2 boje většinu filmu je tam zbytečný.  5) Máme zde čarodějku co umí kouzlit přesto kouzla použije jen na začátku a na konci proč nekouzlila dříve nevíme 6) Máme zde černou elfku co je profistopařka má brnění s vystouplýma  prsama proč nevíme asi, aby režisér vysvětlil, že je žena 7) K získání toho žezla nic nepotřebujete prostě si tam dojdete  a seberete si to od kostry není tam žádné zabezpečení pasti nic proč je to tak těžké získat je mě záhadou  8) Ke konci se pohádá Ridley s tou čarodějkou on jí řekne , že starosti čarodějů jsou mu ukradené ona mu, že císařovna se stará i o ostatní tak se udobří tahle hádka nedává ani smysl nikdo se nedokáže udobřit ani ne za minutu  9) Konec je parodie sama o sobě císařovna řekne, že nechce válku tak neodevzdá žezlo a pošle draky na její odpůrce ačkoliv je zde naznačeno a celý film je o tom, že pouze Profion je zlý tak, že zabíjí i lidi co za nic nemůžou jen uvěřili Profionovým názorům navíc nechce válku a začne ji přitom jí stačilo jen zaútočit na Profiona pak z ničeho nic všechny tyhle postavy zmizí jak ti ostatní čarodějové tak vojsko  10) Jezdí na drakovi ačkoliv Profion jich dokáže ovládat na dálku tak nejspíše to samé by dokázala i ona z ničeho nic se tam dokáže teleportovat ta čarodějka , které to předtím nešlo a pak se objeví všichni dají boj s Profionem a ta císařovna ho nechá sežrat drakem. 11) Ten konec je jako co on se převtělil do toho kamene  oni se na to napojily a dostaly se za ním a pak asi zpátky nebo co to jako je?  40 procent ()

Fingon

70%. Dračí doupě vůbec není špatný film, přinejmenším pro fanouška her na hrdiny. (I když podle teaseru, který jsem dostal spolu s Baldur's Gate II jsem nabyl dojmu, že se do fantasy světa dostanou sami hráči). Dvojka je mnohem horší, ale má tu lepší hodnocení jen proto, že se dostala právě jen k fanouškům. Kdyby se k jedničce nedostali řadoví diváci, jsem v pokušení tvrdit, že by se do Shit200 vůbec nepropadl. Triky netrhají oči svou umělostí, výkony herců taky nejsou nejhorší (Damodar je super, Malkovichův vládce zlodejů je příjemně kluzký, a ani dvě ženské představitelky nejsou k zahození, i když se tu v případě mladé čarodějky evidentě vykrádá Mumie - i ten Ridley je trochu podobný na Ricka; a vládkyně se zase hodně podobá Amidale bez nalíčení). Kdo mě hodně dral, byla ta lovkyně odměn, na elfku vypadala opravdu hnusně. Na Ironse si nestěžujte, celkem povedeně paroduje Hitlera (teď si trochu přeju, aby jeho part převzal Ivan Trojan a čarodějku si střihla Klára Issová, to by pak teprve byla sranda). Tak jako tak, Dračí doupě je film totálně nepochopený a nedoceněný. A hlavně je to i svou strukturou film, ne jen zpracovaný modul pro Dungeons and dragons jako dvojka. Anebo je mé hodnocení tak pozitivní proto, že jsem právě viděl Dungeon Siege... Ale hlavně (podruhé) - je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam! ()

Ryuuhei

Opravdu nechápu, co proti tomuhle filmu tolik lidí má. Za mě je to solidně podané a hlavně ryzí fantasy, kde nic podstatného nechybí. Máme tu draky, máme tu rozličné a dostatečně charismatické hrdiny (zloděje, kouzelnici, elfku a trpaslíka), do toho rovnou dva nefalšované záporáky s vlastními motivy a nakonec dobrodružnou cestu za nalezením něčeho, co má ve skutečnosti úplně jiný účel, než „zachránit svět“. Navíc se zde neukázala žádná větší klišé, což jsou jen plusové body. Dobrý humor taky nechyběl, to samé vykreslení emocí ve vážnějších částech. A stejně, na ČSFD je to v černých číslech. Dobře, celé to bylo hodně digitální, ale ne tak děsivě, aby se za to muselo ubírat. Rok 2000 a ne tak gigantický rozpočet více nedovolil. Námět taky v základu žádný zázrak, ale dal se zkousnout v naprosté pohodě. Konec je sice divný, kvůli absenci přímého pokračování nevysvětlitelný a tudíž trochu kazí dojem z celku. Že ovšem herci hráli špatně, či nehráli vůbec? Podle mě byly herecké výkony naprosto přirozeně působící. Přijde mi, že lidi viděli málo špatných filmů na to, aby mohli objektivně hodnotit takový, který má od úplně špatného daleko. Za mě tedy celkové hodnocení 70%, ale filmu o hvězdu přidávám, protože tak špatnou reputaci si nezaslouží. ()

Djkoma

V počítačových hrách platí, že čím déle se na hru čeká tím horší většinou bývá (vyjímky potvrzují pravidlo Diablo 2 rulez). Ve filmové branži čekání dlouhé několik let na film s tématem Dungeons and dragons se opravdu nevyplatilo. Naprostá slátanina, která si jednu * zaslouží snad jen tím, že se snažila o nemožné. Jeremy Irons je výborný herec, ale tento film si ho nezasloužil. Od začátku jde o běčkovou jízdu, která je natolik naivní, že by chtěla křičet a tvářit se jako letní megahit. Tím Dračí doupě nikdy nebylo a nikdy nebude. Doufám, že historie brzy pohltí tento omyl kinematografie a fantasy filmy dostanou lepšího a hrdého zástupce ve světové kinematografii. ()

• Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)
  • Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)
  • Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (viac)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (viac)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (viac)