Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty

(TV film)
  • Veľká Británia Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Další kapitola kultovního fantasy vás zavede ješte hlouběji do temnoty a fantastického světa. Mladý ušlechtilý válečník Grayson musí bojovat s draky a zlými démony a současně dbát na dodržování svých morálních zásad. To je velmi důležité zejména ve chvíli, kdy se v utajení přidá se skupině zloduchů, aby se pokusil zachránit svého uneseného otce ze spárů Shatraxe, Požírace duší, který hrozí zničením světa. (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Z popela povstal řád rytířů............... Dračí kopí, natáčené v okolí Kutné Hory, vystřídal černý Litevský kámen nesmrtelnosti, no a v Bulharsku nás čeká Temná kniha. Výrobní štáb se přesouvá jak migrující ptáci za teplem a levnějšími kraji, pardon teplejšími kraji, ale ne mluvíme o štábu, tak platí to první. A tak po shlédnutí tohoto třetího filmu o Dračím doupěti musím konstatovat, že ten nenáviděný první příběh je vlastně geniálně natočen. Je nejlepší, když to chcete slyšet. Tohle, třetí pokračování je ještě větší blbost, než jsem čekal. Damadore tu už vůbec není, hudba strašná, dialog, to se snad ani nedá popsat...no už se začínám opakovat. CITÁT - Všechno má svou cenu........ Dračí doupě 1 za ***, Dračí doupě 2 za ** a Dračí doupě 3 za *, to ještě uvažuji o Odpadu, když už ta možnost tady je. CITÁT - Pivo...malé....... ()

P. J. D.

Tohle je pravý opak Pána prstenů a bohužel to platí pro všechny tři díly, které zde hodnotím stejně. Děj je natahované „nic“, které by mohlo vyplnit „něco“, co by mělo hlavu a patu. Vždyť fantasy je tak bohaté téma, kde si člověk může vymyslet přeci cokoliv! Přesto se autoři rozhodnou, že film přeplácají bláboly, které nikoho nezajímají, obsadí film nudnými postavami, které ze sebe dělají hogo-fogo a tomu všemu nasadí korunu v podání toho, že si hrají na něco, co je epické (a zatraceně, že mne štve, že se dneska tímto slovem tolik plýtvá!). Jednu hvězdu dávám snad za téma a občasně podařenou digitální technologii. Evropský rozpočet ubohost nijak neomlouvá, podívejme se třeba na Zaklínače, ten si taky musel poradit s financemi, a jak to vcelku bravurně zvládl. ()

DapaCz

Ta věc - to dítě - ta animace... připadalo mi to, jakoby bulharký Cinemotion vytvořil nekoordinovanou postavu a poté podle výsledku jejího chování na obrazovce naší telky dodělávali k ní nějaký děj, aby se hodil k těm pohybům, co vytváří. ten konec (divím se, že až tak daleko jsem se dostal) ten mě teda dostal... Připadalo mi to jako ta nejlacinější divadelní hra amatérských nadšenců... dojem: jakoby režisér řekl... už mě to nebaví, hoďme tam rychle nějaký konec a jdeme to prodat. Jednu hvězdičku dávám za pěknou herečku a toho slizouna. Herci nebyli až tak mizerní, jen by potřebovali lepí vedení a jiný scénář. Jestli to takhle ale půjde dál s D&D, tak počítám, že čtvrtému dílu se snad už radši i vyhnu. ()

P0dbi

Dialogy strašné, logika a chování postav nesmyslná a naprosto odfláknutý konec... Nicméně na televizní produkci zase docela slušné triky, poměrně pohledná čarodějka a velmi zajímavý "temný čaroděj", i když nevím, o co se tam vlastně snažil... Pro fanouška fantasy ve výsledku koukatelné dílko, +0,5 hvězdičky pro každého, kdo kdy hrál Dungeons&Dragons. ()

Mi Nü-Chai

Jako kdyby si parta LARPujícícíh dračákistů natočila homevideo. Ultralevná taškařice s nesnesitelným hlavním hrdinou, jehož incestní fixace na pološíleného otce zkombinovaná s nadržeností směšné magyčky způsobila zánik alespoň zčásti (Vermin Lord!) sympatické skupiny všehoschopných dobrodruhů a (opět) zabránila silám zla, temnot & fetišistických oděvů v uchvácení moci. Not very legendary. ()

• Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)