Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Flory14

Jednička je jeden z mých oblíbených komiksových filmů, postavu Wonder Woman čtu i v komiksech, trailery byly dost povedený. Natěšenost nemohla být větší a zde se jedná o čisté zklamání. První scéna z Themiscery je skvělá, amazonské soutěže a prostředí ostrova mě moc bavilo ale pak se film přesune do roku 84 a začíná totální průser. Akce v obchoďáku byla fajn ale připomínala spíš nějaký seriál z devadesátek. Následně bylo asi hodinové ticho od akce a to film poslalo do kytek. Film byl strašně ukecený, což by mi nevadilo, kdyby byly dialogy aspoň průměrný. Opravdu o ničem celá sekce návratu Trevora. K návratu ještě něco. Bál jsem se že je postava do příběhu dána na sílu, protože Pine fungoval v jedničce a obavy byly na místě. Takhle debilní návrat jsem dlouho neviděl, jakože má obličej někoho jiného a všichni ho tak vidí ale pouze divák vidí Pina? To fakt na mě nefungovalo. Film je strašně dlouhý, na to že nemá absolutně co říci, postava se nijak neposouvá a záporáci nejsou prokresleni dostatečně zajímavě. Po celý film jsem nepochopil motivaci Maxe Lorda, to se vůbec nevyjadřuji k tomu že z něj oproti předloze udělali šaška který neví pomalu o co jde. Jako udělat v roce 2020 záporáka co jen křičí „ Jááá jsem mocný“ , to chce kotel nesoudnosti. Závěr se synem byl ukázkový facepalm. Jenkins se totálně utrhla ze řetězu, co se samotné postavy týče, všechny věci které v jedničce raději oželili sem nacpou, protože Wonder Woman ( Letadlo, létání,...). Sekce v Arábii úplně zbytečná, akce opět na úrovni Baywatch. Naivní až debilních momentů je tady opravdu přes příliš (čekal kdy přijde na řadu, sprej na zastavování kolotočů). K pozitivním věcem, Gal Gadot je jako Wonderka opět skvělá a táhne ten film aspoň na přijatelnou úroveň. Cheetah mě v konečném vzhledu bavila a nakonec jsem jí i fandil (Ta verze než se promění je ale "meh"). Některé akční scény jsou zábavné, když se nepoužívá laso. Laso pravdy by se taky mělo přejmenovat na laso všeho možného i nemožného, protože co s ním hrdinka dělá, to nedokáže ani Strange se svojí realitou. Dvě ušmudlané hvězdy asi jen z protekce a že mě film dokázal udržet v pozornosti i přes nudu a svojí délku. WW84 se může v klidu řadit mezi takové „klenoty“ jako Green Lantern, Daredevill a podobné kousky. Snad dostane Jenkins trochu za uši a ve trojce se vrátí k věcem, které v jedničce fungovali. ()

Milda003

Musel jsem se z toho vyspat před hodnocením.. scénky a akce s WW jsou hodně přehnaný.. A pokud někomu vadila jednička - konkrétně zápletka s bohem války a třeba se mu to zdálo jako moc velká pohádka, tak si tohle ani nepouštějte . Tohle je totiž Vánoční pohádka .. ()

karlosss18

NEtočit třetí díl prosím, tohle je strašná sračka. Skutečnost, že se tohle do jisté míry vyhlo kinopremiérám kvůli pandemii má po shlédnutí filmu své dobré opodstatnění. Alespoň bude mít totiž režisérka menší ostudu. Ve filmu bylo pár světlých chvilek, ale většina scén byla trapná, stupidní, nepochopitelná slátanina, která se i špatně komentuje...25% ()

CaladanChmur

Evidentně to dělal někdo,kdo k Wonder woman má čistě jen vztah jakožto ke kšeftu.Celkově je to nudné,bez emocí a jedním slovem by jsem to označil jako ploché.Nikde za celý film jsem neobjevil ani jeden moment,ke kterému by jsem se alespoň náznakem rád vrátil.Stavět na jednom hezkém ksichtíku celý film,je prostě dementní.Celkové herectví každého herce byla nula, s vyjímkou Pascala (kterému přidělili tak směšně nastavenou roli až mi ho bylo líto) a dětské představitelky Diany.Myslím,že celosvětové (ne)přijetí tohohle snímku jen potvrzuje můj dojem.20%-30%..podle toho kolik vám je let.Patty Jenkins podívej se na Cinematics třeba u Diablo 2 aby jsi viděla,co je to atmosféra.Tam na 5 minutách dokázal Blizzard vytvořit více napětí.nežli ty za 151 minut filmu.Nejlepší na všem byly titulky...jelikož to znamenalo,že je konec.+ ()

MasterD

Překvapivě dobré, scénář nezvyklý (ovšem originální třeba v původu a motivacích antihrdinky). Wow faktor se dostavil. Taky proto, že mám rád oba hlavní herce, dávám čtyří hvězdičky. A jsem v očekávání Snyder's Justice League. DC filmy (respektive hlavně BvS a první Wonder Woman), i když jsou přijímány většinou jako horší než Marvel, pro mě mají mnohem realnější nádech. Svět je mnohem víc uvěřitelný než ty "čistě komiksové" Marvelovky. Možná DC prostě jen chtějí být vážnější a není tam nikdo 'šílený' jako Star Lord. A Gal Gadot by Miss Universe klidně být mohla. ()

Vanchovi

Na začiatku sa to tvári ako Spiderman, dokonca aj záporáčka vyzerá ako v The Amazing Spiderman 2 - chudinka, ktorú si nikto nevšíma a keď sa dostane k moci tak sa chce pomstiť za všetky krivdy. Aj keď je to film o superhrdinke, tak zákony fyziky by mohli fungovať trochu realistickejšie. Výnimočne sa tam mihne nejaký zaujímavý nápad, ale v prepálenej 2 a pol stopáži sa stratí (po 40 minútach som si uvedomil, že sa tam ešte dokopy nič nestalo). Miestami je to také hlúpe a nelogické, až som mal pocit, že cieľovka tohto filmu sú deti na prvom stupni základnej školy, ale nechcem ich uraziť. Hlavná myšlienka je síce celkom dobrá, ale veľmi zle spracovaná. Ani neviem, za čo vlastne dávam tie 2 hviezdy. ()

misar3

Dlouho jsem u filmu nezažil tak velkou psychickou újmu. Absolutně nesmyslný návrat Chrise Pinea, chabá dějová linka a nejhorší akční sekvence od... asi od té doby, co vzniklo DC. Jediný, kdo občas potěšil, byl Pedro Pascal a závěrečné vykreslení začínající apokalypsy. Některé záběry mi přišly jak vystřižené z indické produkce, kdy hlavní hrdinka běží osamoceně před zeleným plátnem a snaží se u toho vypadat co nejvíc cool. Na TV Barrandov by se to možná ujalo, ale v kině? I Spider-Man z roku 2001 měl lepší efekty. ()

DEMON

Nieco desne. Fakt nedokazem pochopit, ako moze byt pre DC taky problem vydavat aspon priemerne filmy, ked uz dokonca maju takmer 2 tucty prikladov od konkurencie, z ktorych mozu cerpat inspiracie. ()

Clark_Kent

OSMDESÁTKOVÁ A ZÁZRAČNĚ UVOLNĚNÁ LOVE STORY 💘- WONDER WOMAN 1984 Tak v první řadě jsem potěšenej a nejvíc z toho, že jsem mohl zažít krásný osmdesátky. Poněvadž rok1984 je moje narození. Chtěl jsem si odpočinout od komplexnosti, dnešního světa a proto jsem se nechal pohltit dobrodružnou romantikou. To všechno mi nová kapitola #WW84, nakonec krásně naservírovala. Je potřeba si uvědomit, že nová éra je pochopitelně i nový příběh a zde si režisérka Patty Jenkins vytvořila i velkou schopnost pro komplexnost a filmařskou funkčnost. Jedna z těch pozitivnějších věcí, která mě na Wonder Woman 1984 mile potěšila byla, že kráčí ve stopách pozitivního Supermana od Richarda Donnera.Všechno to co ožívá během těchto krásných osmdesátek, je utvrzeno fenomenální hudbou od H.Zimmera. Když se podívám na záporáky tak P. Pascal alias Maxwell Lord, dokázal svým charizmatem a dokonalou přetvářkou stvořit nejpamětihodnějšího padoucha roku. 🤗Co se týče Kristen Wiig/Barbara Minerva coby tajemná a sexy Femme Fatale – Cheetah, ta mě osobně dokázala vlít krev do žil. G. Gadot/ Diana a Ch. Pine/ Steve opět společně a plně romanticky. Jsem dost překvapen kolik fanoušků je zklamaných, že tato nová kapitola není přesně jako něco komiksového až šablonovitého co by mělo nebo muselo připomínat jiné, předchozí snímky z DC a Marvelu. Koneckonců na budoucí vývoj DC filmů, je třeba kolikrát koukat i trochu jiným pohledem a věřte tomu, že Diana Prince a její nový romanticko dobrodružný příběh vás chytne za srdce. ()

Nelishka91

Co k tomu dodat? Snad jen to, jak velká škoda filmu to je. DC má tak parádní postavy, ale totálně mizerný scénář. WW je jedná velká slaďárna, se kterou se neuměla poprat ani myšlenka, že Vaše přání může mít veké následky...zpracování super, scénář katastrofa. ()

P.H. odpad!

Proboha, co to bylo? Působí to, jako by někdo našel sešit poznámek "co by se teoreticky dalo ve filmu použít", mylně to považoval za hotový scénář a realizoval to. Co na tom, že to nemá hlavu ani patu a na poslední stránky někdo vylil kafe, čili to není k přečtení... P.S. Jásot nad hudbou nechápu. Naprosto tuctová srágora. Stačí srovnat s tím, co dělali Morricone či Badalamenti - tam po pár taktech bezpečně poznáte nejen film, ale i konkrétní scénu. To, co "hraje" zde, je rozplizlá šmíra. ()

Knor

Na WWomenku jsem docela sázel, že by neměla zklamat a ouha, je to při nejlepším průměrná záležitost. Z celýho filmu je zapamatovatelní jen Pascal a Wiigová. Celkově je to ale takovej dějovej zmatek se zbytečně přepálenou stopáží. Spousty scén bylo totiž zbytečných, takže se prostě jen plýtvalo časem pro nic, konečnej výsledek je sice přijatelnej, ale i tak jde o jednu z nejnudnějších komiksáren co jsem viděl. Škoda, očekával jsem víc zábavy. ()

wesi96

3/10. Při prvním zhlédnutí mi to nepřišlo tak špatné, ale po pár přemýšlení, zhlédnutí rozboru na tenhle film a celkově když jsem se koukal na ty scény, scénář atd pořádně, tak se přikláním ke dvoum hvězdám. Jde vidět, že Patty možná zvládne režii, ale scénář nikoli. Pevně doufám, že Wonderku 3 napíše buď zase Heinberg nebo někdo jiný, ale ne Patty. I na režii bych asi viděl někoho jiného radši. ()

JohnZ87

O dost slabší než první díl. Dlouhá produkce plná odkladů měla podobný negativní efekt jako u posledních Pirátů z Karibiku. Film je místy neskutečně utahaný, nekonzistentní a bohužel občas i hloupoučký a plný klišé. Návrat Chrise Pinea sice potěší, ale působí dost lacině, účelově a navíc i zmateně. Celá zápletka se záhadným artefaktem plnícím přání není příliš dobře vysvětlena a působí zkratkovitě (viz prosté zvolání do nebes "odvolávám své přání"). Odhadnout, že se objeví záporačka Cheetah a z koho se vyklube, nebylo vůbec složité už během prvních pár minut filmu. Tato proměna je celkem dobře zvládnutá a působí dostatečně kontrastně. Film nicméně postrádá výraznějšího záporáka. Ačkoli Maxwell Lord v podání Pedra Pascala je dostatečně charismatický, záporák v pravém slova smyslu to není. Příliš se nepodařilo vytěžit ani z osmdesátkové atmosféry. Akční scény jsou spíše průměrné a někdy i dost laciné (viz Dianin akční běh). WW1984 tak navzdory své délce nedokázala kvalitativně navázat na svého předchůdce a potácí se ve vodách průměrnosti a někdy až lacinosti a trapnosti. Filmu chybí jakýkoli zapamatovatelnější moment a lze ho označit za možná zatím vůbec nejslabší DC film. 55% ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)