22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart SK)

PhillM.

Tohle nebylo tak velké zklamání jako Marťan, ale zklamání to bylo. Problémem je podle mě scénář, který na diváka hodí nějaké postavy, které jsou mu ale úplně jedno. Je to nudné a místy i dost blbé, hemží se to wtf momenty... škoda. ()

kujon

I kdyby to mělo poloviční stopáž, tak sem tam celej příběh filmu vejde dvakrát, jinými slovy - je to utahanější než poslední dva songy na vesnickym bálu ve 4 ráno. Pár dobrejch nápadů tam je, ale ani ty to bohužel nezachrání. 3* a to jen proto, protože mám rád tenhle žánr. ()

kamil.i

Technicky výborný, no dejovo nezáživný mix Apokalypsy a reklamy na SpaceX. Prečo preboha ten voice-over? Aby to už úplne pripomínalo Apocalypse Now? Ad Astra obsahuje viacero takýchto nevysvetliteľných scenáristických flopov (naháňačka na Mesiaci, význam Sutherlandovej postavy, infiltrácia do vesmírnej lode počas štartu ...). Celý film svojim vážnym, silene artovým vyznením, tým ako je príbeh vybudovaný okolo navonok silnej a mlčanlivej, no emociinálne ranenej hlavnej mužskej postavy, navyše s voice-over komentárom, pripomína podarenú paródiu na takéto snímky a postavy v podaní Willema Dafoeho v Prázdninách Mr. Beana (kde si vlastne robil srandu i so samého seba). Týmpádom ani neviem brať túto vesmírnu výpravu vážne a vžiť sa do príbehu. ()

Muel

| 20th Century Fox | Uf, tak nakoniec sklamanie. Dosť som bol na toto natešený. Začalo to zaujímavo, meditatívna atmosféra filmu sa mi páčila. Ale ten koniec to celé zahrabal. Veľká škoda. | Hodnotenie: 6/10 | ()

bezvim

První půlka skvělá. Nápady, ztvárněním, detaily. Akční scéna super. Usmíval jsem se úžasem, bylo tam napětí, zvědavost na to, co přijde. Všechno vypadalo skvěle, dobrá kamera, pěkně přehledné. Ani trochu se to nepodobalo filmům, ke kterým je Ad Astra přirovnáván. Jenže čím byl hlavní hrdina (Pitt byl skvělý) dál od země, začala se jednak trochu hroutit logika a potom už to i příběhově přestávalo být zajímavé. Mohlo to být podle mě precizní sci-fi zobrazující zajímavě blízkou budoucnost (první půlka) s nějakou tou příběhovou kulisou a nebo se snažit tlačit více tu psychologickou stránku "otec syn" (snaha v druhé půlce, bez většího vhledu do jejich vztahu to ale moc nefungovalo), ale nakonec z toho není ani jedno. Mrzí mě to, na Pitta a skvělého Richtera jsem se moc těšil, ale zdá se, že tvůrci neměli konzistentní vizi, o čem film vlastně má být. Přesto doporučuji určitě vidět film v kině, protože to vypadá fakt pěkně. ()

cyphercz

Zvláštní snímek, první půlka byla hodně slušná a držela si dobrou atmosféru, jenže pak přišla závěrečná etapa a to byl propadák... jakoby snad autor nevěděl jak slušně rozjetej příběh zakončit, samotný závěr je pak už totálně o ničem a zkrátka to do sebe celé vůbec nezapadá a akorát zůstává wtf just happened pocit... ()

warrenur

Velmi atmosfericke az noirove Pitove solo cca od polovice. Pacilo sa. Napriek priehliadaniu niektorych fyzikalnych zakonov, ako celok film priniesol viac, ako by som ocakaval. Nahliadnutie do mysle niekoho s chladnou hlavou, nezdolnou osobnostou, ale pritom stradajucou dusou. Odporucam. ()

Saur.us

Malickova vesmírná Apokalypsa. Ponor do astronautovi duše, který ale není ani tak působivý jako První muž ani tak hluboký jako Strom života. A porovnávat s Apokalypsou jde snad jen v přílišné podobnosti v zápletce a psychologickém ladění. Vizuálně je ale krásný, spolu s podmanivou hudbou M. Richtera dokáže diváka nést nekonečným vesmírem stejně jako hlavního hrdinu. Škoda jen, že celkově velmi poklidnou náladu tvůrci několikrát přerušili nenápaditou a mnohdy úplně zbytečnou akcí. ()

Chundys

Váhal jsem mezi 4 a 5... scenérie parádní! Vesmír je kouzelnej a nebezpečnej! Konečně také byli vidět jiné planety a scéna na Měsíci byla úžasná! Škoda krátké akce na Neptunu! Nicméně jako celek bych to zhodnotil tak, že mi přijde, že je tento vesmírný snímek dost podhodnocovaný! Parádní Brad Pitt a skvělý Tommy Lee Jones, hudba tomu dodávala také své kouzlo! ()

tomashrabek

Vizuálne nádherný film so skvelými akčnými scénami (pád z antény, naháňačka na Mesiaci). Ale vo vnútri je to taká tupá zlátanina, až to občas človeka núti odvracať zrak od obrazovky. Patetické monológy sú plné coelhovských klišé o živote a niektoré dialógy akoby boli prebraté zo slohového cvičenia dvanásťročného fanúšika brakovej sci-fi a romantických filmov od Hallmarku. Tommy Lee Jones má svoju rolu úplne v piči a Pitt reálne nemá čo hrať. Som fakt prekvapený, že sa niečo takto plytké a hlúpučké dostalo na plátna s tak naboostovanou produkčnou value. ()

drozdy1

Chápu, že tady spoustě lidem Ad Astra úplně nesedla. Je totiž občas na půl cesty mezi velmi chytrou atmosférickou podívanou, která se nicméně občas mlátí s naprostou naivitou některých scén. Pokud snímku ovšem umožníte přistoupit na pravidla hry získáte příjemnou podívanou, která má hned několik krásných a ikonických scén (Neptum vypadá královsky!) a také kvalitní herecké obsazení v čele s Bradem Pittem, který se do role zcela vžil a je to znát na každém záběru, který je s ním spojený. Jak jsem již psal na začátku, Ad Astra vám buďto sedne a užijete si jí nebo naopak, nicméně se mi i tak zdejší hodnocení zdá poněkud přísné. Hodnocení:80%. ()

Omnislash

skoda te posledni 1/4. prvni 3/4 filmu jsem byl rozhodnut dat 5/5. ta zvlastni a pomalu plynouci atmosfera, do toho ty myslenky, to se mi vyborne trefilo. pak se to prehouplo do posledni 1/4, kde to ten jednoduchy zaver bez nejake zajimavejsi pointy dost utopil. jako celek ale urcite zajimave ()

Brusíček

Netradiční Sci-fi snímek, se skvělou hudbou, promyšleným, poutavým příběhem, který rozhodně není ani nechce být tuctový. Nečekejte akční film plný scén, dostane se Vám ale jeden z nejlepších Sci-fi co se příběhu týče. Brat Pitt svoji roli sehrál mistrně, škoda jen, že se Tommymu nedalo více prostoru. Vesmírné "scenerie" berou dech, a celkově ve mě film zanechal dojem, že nebude zapomenut. 85%. ()

rexino

Hodnotenie skôr 3,5. Film napriek potenciálu v hlave nedozrel nijako a to napriek absolútne perfektnej audiovizuálnej stránke. Max Richter je génius a keď už zvolil režisér takmer bezdialógove rozuzlenie, chcelo to ešte viac nechať Maxa zažiariť. Za top moment jednoznačne hodnotím "nečítanú" správu pre otca, ktorú potiahol Brad a Max. Aj akčné vsuvky boli zaujímavé, aj keď to 5 minútové hororové okienko mi prišlo, že režisér mal chuť natočiť horor, alebo deep space odyseu. Rozhodol sa pre tú odyseu, ale vyhradil si 5 minút na ten horor. Záverečný monológ mi prišiel až príliš silený a nemalo to potrebný dopad. Pozitívne ale hodnotím Bradov herecký koncert. Je to vlastne one man show s pár kvalitnými hereckými podporovateľmi. ()

anatheman

Nevím, co bych filmu závažnějšího vytkl - snad kromě nekončících monologů, patosu a pár WTF scén. Od Pitta přes Hoytemu a Richtera je všechno špičkové. Jisté ale je, že mě snímek zkrátka nebavil. Je pravda, že za to trochu mohla únava, ale pochybuji zda potenciální druhá projekce něco změní. Zatím tedy za 3 hvězdy. ()

skeptic

Vesmírne epický tak ako aj psychologicky komorný. Zdá sa že James Gray je ďalší tvorca ktorý na platná prináša vesmírne sci-fi dielo. Ad Astra, podobne ako napríklad minuloročný Prvý človek vyžaruje zo seba až „indie“ atmosféru (k čomu pomáhajú subjektivizované a komorné scény, vnútorne monológy, osobný rozmer – vnútorne zápasy hlavnej postavy so sebou samým, so svojou identitou, zmyslom atď.). Ad Astra sa ale nezastavuje len pri tomto. Uvedomelo využíva množstva klišé, čo je motivované tým že realistickosť podraďuje vývojovým vzorcom spojeným s (moderným) príbehom hrdinu. Teda náš (archetypálni) hrdina Roy exceluje ako astronaut na všetkých úrovniach (porovnaj napr. hrdinov z Avengers ktorý taktiež disponujú mimoriadnymi schopnosťami, v ich prípade to však môže byť aj vďaka technologickým vymoženostiam či božskému pôvodu) a dostáva úlohu, nie menšiu, než zachrániť svet. Ako typická postava hrdinu čelí rôznym prekážkam (napr. pirátom na Mesiaci – kde ako „hrdina“ demonštruje svoju nepremožiteľnosť aj proti prevahe protivníkov; vykonáva dôležitý akt v poslednej sekunde – nástup na raketu, variácie toho nájdeme v ďalšej tone (super)hrdinských filmov - James Bond, Mission impossible,...). Nájdeme aj ďalšie styčné body s príbehom hrdinu ako napr. postava mentora, ktorá mu tesne pred symbolickou smrťou (nevieme či reálne zomrie ale v deji sa už nevyskytne „zomiera z príbehu“ povedzme) dáva veľmi dôležitú vec; osobná transformácia hrdinu v závere filmu. Úloha hrdinu zachrániť svet, je v Ad Astra aj osobnou záležitosťou, Roy sa tak vyrovnáva s časťou svojej identity, s jeho otcom a stopou, ktorú na ňom nechal, síce ho na oko považuje za hrdinu a musí znášať že každý naňho pozerá ako na syna hrdinu, on otca vidí ako človeka, ktorý ich opustil a až definitívne oslobodenie sa od neho (ktoré je spojené so záchranou sveta) mu dovolí žiť „normálny“, rodinný život. Práve kontrast medzi vážnym tónom filmu (povedzme psychologickou dramou) a príbehom o hrdinovi (typickejší pre dobrodružné a akčné žánre) nie je pochuti asi mnohým divákom, ja naopak oceňujem ako tieto dva módy rozprávania príbehu James Gray uvedomelo kombinuje. Vyčítanie množstva klišé a nepatričných akčných scén pramení teda skôr z nepochopenia filmu, než z reálnych prešľapov (či neujasnenej vízie) režiséra a scenáristov. 90% ()

derek007

Ad Kastra: Ten film není v ničem objevnej. A pokud ano, tak jsem to nepochopil, což je chyba filmu, protože jsem velmi chápavý. Kámoš v půlce usnul, kámoš neusíná! P.S. V kině to vůbec nesmrdělo. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)