The Suicide Squad: Samovražedná misia

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)

Vitajte v pekle, známom ako Belle Reve! Práve tak sa volá väznica s najvyššou mierou úmrtnosti v Spojených štátoch a práve tu sú držaní najhorší superzloduchovia komiksového sveta. Urobia čokoľvek, aby sa dostali von, dokonca sú ochotní stať sa členmi supertajnej a supertemnej operácie, v ktorej budú musieť na chvíľu prejsť na správnu stranu zákona. Podarenú partičku budú vo filme tvoriť postavy ako Bloodsport, Peacemaker, Captain Boomerang, Ratcatcher 2, Savant, King Shark, Blackguard, Javelin či mnohými obľúbená psychopatka Harley Quinn. Keď ich vysadia na nepriateľmi obsadenom ostrove s úlohou „nájsť a zničiť“, bude mať plukovník Rick Flag čo robiť, aby skupinu udržal pohromade. Pravidlá sú pritom jednoduché – jeden zlý pohyb a je po nich! Zomrieť môžu rukami nebezpečných súperov, ale aj svojich nemenej nebezpečných kolegov. Nehovoriac o tom, že ich má po celý čas pod drobnohľadom tím vplyvnej Amandy Waller, ktorá stojí za celým nápadom dať dohromady obávaných zločincov a využiť ich schopnosti v boji proti ďalšiemu zlu. Misia sa teda môže zdať na prvý, druhý aj tretí pohľad naozaj samovražednou... (Continental film)

Playman

Kdyby parta Jackass natočila superhrdinskej film, tak by to vypadalo nějak takhle. Přesně tohle jsem si říkal až do začátku poslední třetiny filmu. Absurdní dumb fun, která člověka pobaví svojí ztřeštěností, a dal bych tomu 4 hvězdy. Jenže... Finální třetina filmu je tak KUREVSKY dobrá, že jsem tomu nebyl schopnej ani věřit. Všechno zaklapne do sebe. Všechny nápady, který režisér a scénárista James Gunn postupně trousil během filmu najdou svůj smysl. Atmosféra filmu se dost promění a začne se hrát na osudovost, ale v tom nejlepším možném slova smyslu. Fakt by mě nenapadlo, že všechny tu stupidní a absurdní vtípky pokládají základy něčemu mnohem většímu. Takže nakonec hodně, HODNĚ milý překvapení. A mám pocit, že se jim konečně podařilo vytěžit potenciál Harley Quinn, tak jak si zaslouží. 90% ()

neoBlast

Ale jo, v pohodě. Předešlý film jsem neviděl a z filmu zmíněných hrdinů znám jenom Supermana, ale od Gunna jsem viděl i jeho před Disney tvorbu a toto přesně k němu ladí. Mainstream gore a překvapivost, neotřelost. Zajímalo by mě co si studio hlavnouni mysleli, když jim to odevzdal, už nebylo cesty zpět a pozabíjel polovinu postav. Možná mohl být film trochu kratší, ale líbí se mi představa, že případné pokračování může jít prakticky jakýmkoliv směrem... Teda pokud tržby zachrání VOD, protože kinootvírák rozhodně Warnery nepotěšil. 75 % ()

venison

V původní filmu Sebevražedný oddíl (2016) u mě fungovalo především "intro", tomto "pokračování" nefungovalo skoro vůbec nic. Čekala jsem nahláškovanou akční taškařici a místo toho jsem dostala děravý scénář s občasnou záplatou plytkého humoru. Většina postav je zoufle nezajímavých a těch pár zajímavých se na scéně nevyspěle plácá. Možná kdyby na začátku nechali tvůrci žít tu první polovinu, tak to bude alespoň herecky lepší zážtek. Bohužel i na zaplácnutí času to bylo spíš nic než moc.. ()

Timak

Tak zaprvé - takhle má vypadat film o SS - Gunn to trefil dokonale. Takže obrovská škoda, že to takhle v kině propadlo - časem si ale jistě vyslouží kultovní status - musíme jen vydržet. Za druhé - Cena je fakt vtipnej chlapík - cože? No jo. To jsem nevěřil, že by někdo dokázal z toho blba vyždímat takovou cool postavu. Za třetí - nejoblíbenější charakter King Shark - to jako fakt? Jo, jako fakt. A je mi u prdele, že ho namluvil (pro někoho) božsky Sylvester - tím to fakt není. A hned za ním Polka-Dot Man. Nehrabe ti? Tak není se čemu divit - chlápek, co dokázal udělat celosvětově nejpopulárnější postavu strom, si prostě vzal 2 nejdebilnější možný charaktery a udělal z nich ... no ... nejpopulárnější postavy filmu (celosvětově to bohužel nebude). Klobouk dolů mistře, jen škoda toho načasování. Protože ta Ayerova sračka je někde na úrovní žumpy, ale bohužel, vydělala prachy. Jak jsem psal - kult si to jisto jistě získá, ale asi to na pokračování stačit nebude. Ale jestli chce DC něco udělat pro svoje universum, tak ať všechny prachy dá Gunnovi a nechá ho makat 10 let. Protože představa áčkových postav pod rukama tohodle maníka, to je sakra boží představa. ()

hroubek

Obrovská spokojenost, v kterou jsem ani nedoufal. Režisér James Gunn dostal od Warnerů  volnou ruku a mohl si filmem dělat, co uzná za vhodné. A jelikož Gunn je velmi osobitý režisér, tak to využil na maximum. Jeho Sebevražedný oddíl dostojí svého jména. Doslova. Tohle je jeden z mála dobrých případů, kdy tvůrčí svoboda byla ku prospěchu věci. Gunn jako režisér a scénárista hýří nápady, a to ať už jde o vyprávění, práci s postavy nebo velmi efektně natočené scény, které neustále překvapují. Gunn výborně pracuje s naším očekáváním a rád nás překvapuje. Dokáže být v jeden moment brutálně krvavým a v následné scéně vtipným a celé to zakončí srdceryvným vyprávěním. Ta změna stylu a poloh je velmi přirozená a hlavně sedí k tomu, co vidíme. Dost jsem si žil humornou část filmu, protože tento černý humor mám moc rád (i když některé věci zde byly dost drsné). Sebevražedný oddíl od Davida Ayera sklidil dost rozporuplné reakce (mě sedl jako fajn blockbuster), ale dvě věci se mu nedají upřít - výborná trailerová kampaň a luxusní obsazení. Gunn byl chytrý a většinu obsazení z minulého filmu si přivedl i sem. A samozřejmě přivedl i pár nováčku a hlavně své kamarády (Michael Rooker a Nathan Fillion). Vrací se skvělá Margot Robbie, buranský Jai Courtney, drsný Joel Kinnaman nebo chladnokrevná Viola Davis. Toto obsazení výborně doplňuje Idris Elba, John Cena nebo Daniela Melchior či hlas samotného Rockyho a Ramba v podání Sylvestra Stalonneho. Mezi herci funguje vynikající chemie a jsou skvěle sehraný a jejich postavy jim sedly. Každý z herců dostane svou scénu a nebo moment, ve kterém vynikne a ukradne si ho pro sebe. Já jsem z nové Sebevražedného oddílu dost nadšený. Smál jsem se od ucha k uchu, dojímal se nad některými momenty, ocenil jsem velké easter eggy a byl překvapený jak moc je to drsné a krvavé. Gunn vytěžil nepřístupný rating na maximum a užívá si přepálenost a místy až absurdní brutalitu. Nicméně, nic ve filmu není samoúčelné a celé to má smysl. Od brutality, soundtracku až po práci s postavy. Celé to tvoří funkční celek. Tohle se zkrátka povedlo a já jsem za to hodně rád. ()

Brain-D

Gunn je hovoda a už ho nechají natočit téměř to, co bude chtít. Naprosto skvělá šílenost, která se u mě stává svou nepředvídatelností snad nejlepším Komiksovým zážitkem od Infinity War. Postavy zábavné, akční scény brutálně krvavé a humor, který jako třešnička na dortu. Letošní bomba a jeden z nejzábavnějších filmů vůbec. 90% ()

VasaX

Vypadá to laciněji a prvoplánověji, ale zase to lépe funguje. Hromada akce, trochu humoru, maximum šílené jízdy a destrukce. S tím humorem - ono ho tam je trochu víc, v podobě gagů, ale trefuje se asi jako stovka vojáků z jungle střílejících po Harley. Jakože vůbec. Robbie s Elbou to táhnou, zbytek se lépe či hůře veze. Příběh je prvoplánový a přímočarý, že jediný zvrat může vzniknout tím, že nějaká random postava bude mít najednou svoji agendu, nebo že se něco náhodou hrozně pokazí. Ne tak zábavné, já vím. Na druhou stranu, pořád se něco děje, takže to člověka táhne jak na vodních lyžích. Přivřu oko a za hlavní dvě postavy tam, s trochou sebezapření, tu čtvrtou hvězdu dám. ()

JohnSmith

První Sebevražedný oddíl byla paráda. Tenhle druhý je paráda na druhou. Nejsou zde žádná hluchá místa, je to perfektně natočené, napsané i zahrané. Prostě paráda. Doufám, že tenhle Rkový skvost udrží DC Universe v kurzu ()

bizz_mjc

Gunn je dobrej. Jeho SS nestaví na Harvey, ale svou roli mají všichni v týmu. Přibylo gore i včetně pár kousků jak ze Slitheru, humor netlačí, ale asi jsem podobných filmů přejezen, nebo by to chtělo vážnější notu. Ale jinak jako jo, byť si na to už ráno asi nevzpomenu. ()

VanTom

Přes haldu hravých nápadů a detailů (mezititulky z prostředí), (ne)slušný nekorektní humor, nepředvídatelnou brutalitu a drahé efekty mě ani druhý Sebevražedný oddíl úplně nestrhnul, přestože k pokroku i změně tónu došlo. Svérázně vyšinuté postavy byly ve výsledku hodně fajn a partu na konci jsem jim věřil, ovšem snaha je emočně "zvícerozměrnit" spíše selhala. Největší problém však představovala generická, prázdná zápletka – mise se zvraty, na které (kterých) mi vůbec nezáleželo. 7/10 ()

lykan9

Tak tohle bylo krutopřísný. Už dlouho jsem se nepobavil tak, jako u tohohle akčního nářezu. Vůbec nechápu, jak po průšvihu předchozí verze mohlo vzniknout něco tak božího a dokonalého. Sebevražedný oddíl má prostě všechno - drsný a brutální zabíječky, temně černej humor, že jsem až za břicho popadal, směs tak bizardních a úchvatných postav, že nelze mít rád ani jedinou, spousty překvapivých point a zároveň i v dojemné chvíle. Až teď jsem tento film viděl poprvé, ale rozhodně to nebylo naposledy. ()

Sany33

Príbeh: Najväčší zločinci komiksového sveta DC dostávajú šancu v samovražednom očistci aby poslúžili účelu vlády Spojených štátov. Nanešťastie sa jedná o skupinu totálnych idiotov a tak o krvavý humor nie je núdza. Herecké obsadenie: Ak by tam nehrala Margot bol by som smutný ale aj napriek tomu ma zaujímalo ako do filmu, takéhoto formátu upísali ElbuPrevedenie: Režisér James Gunn je majstrom akcie o čom nás presvedčil už nejeden krát. Tu sa mi ale zdá, že sa snaží zviesť na vlne úspechu filmov ako je Deadpool. ktorý ponúka svojský surový humor. Z veľkej časti sa mu to podarilo. Teda u mňa tento druh humoru boduje na 100% a ak k tomu môžeme pridať super hrdinské hlášky tak je to o to lepšie. Jediná škoda je, že to ide na úkor príbehu, ktorý je fádny a rýchlo zabudnuteľný. Ale postava Potkana či Peacemakera vo mne budú rezonovať ešte dlho. Pridaná hodnota: Super hrdinská smažka, ktorá pobaví humorom ale zrejme iba cieľovú skupinu. 85% ()

Lukyn007

Nebudu lhát, tvorbu Jamese Gunna mám rád, proto jsem byl zvědavý, jak dopade jeho Sebevražedný oddíl u DC, které se chvástalo, že mu dalo naprostou volnost. Výsledek se prostě povedl a já mám radost, že Gunn potenciálu využil, co to šlo, a že dost možná natočil nejlepší DC film od Temného rytíře. Utrhl se ze řetězu a naservíroval poctivý komediálně-akční snímek, kterému rating R moc sluší a vůbec nepůsobí jako laciný prvek respektive ozdoba filmu. Sice se nejedná o událost nebo překvapení roku – přece jen, kdo překoná mluvící strom a mývala, ale o poctivou porci zábavy a emocí, které se v blockbusterech stejného typu dostává poslední dobou pomálu. Nový Sebevražedný oddíl nabízí přesně to, co chybělo prvnímu filmu: lehkost, nadhled a týmovost. Kdyby vzniklo pokračování ve stejném duchu, vůbec bych se nezlobil. ()

zigíš

Jo, takhle by to šlo. Po dekádě velkorozpočtových comicsáren s čím jiným taky přijít ? Tolik vizionářů co se věnují tomuto žánru tu zas nemáme. Anga Lee nikdo nepochopil a Nolan je jen jeden (a naštěstí se věnuje jiným věcem). Takže: Rko z Deadpoola, nějaká ta taškařice Strážců galaxie a reimaginace Sebevražedného oddílu je řekněme někde uprostřed. Až se divím, že to nešlo už napoprvé (a to mám Ayera raději než Gunna). Ideální letní popcorn první po lockdownový, vlastně první spektákl od Tenetu, kterému sluší velké plátno. A že už bylo na čase. ()

dragon94

Druhý Suicide Squad začal opravdu neočekávaně a skvěle. U čistky tábora jsem měl dokonce široký úsměv na tváři a hltal jsem každou další scénu. No a pak mi přišlo, že tomu nějak došel dech. Těžko říct kde se přesně stala chyba. Možná to bylo tím střídáním akčních, vážných a ujeteých scén, přičemž ty vážné za moc nestáli. Nebo docela slabou dějovou linií s princeznou Harley. Nebo samotným úkolem oddílu, který byl hrozně jednoduchý a přímočarý. Tak nějak jsem očekával, že to opravdu nebude celé jen o tom zničit jednu budovu.. popřípadě jsem doufal, že se nám během toho objeví vícero zajímavých odboček, ale nestalo se tak. Odbočky sice byly, ale příliš krátké, příliš prosté, nepříliš zajímavé. No a nebo soundtrackem, který mi absolutně nesedl a vlastně jsem si užil pouze tak dva songy během celého filmu. Nebo potom né příliš dobře zvládnutými emocionálními scénami a docela slabou chemií mezi postavami. Ačkoli teda postavy samy o sobě byly skvělé. Potíž byla v tom, že většina jejich rozhovorů byla jen o tom jak je jeden divnější než druhej. Proto nejspíš ani nefungovali ty emocionální scény. No asi to bude kombinací toho všeho dohromady. Docela mě překvapují místní komentáře, že tohle je úplně jiné, než SS z roku 2016, přitom mě to přišlo schématem filmu téměř totožné. Samozřejmě tenhle film dělá pár věcí lépe, ale na druhou stranu film z roku 2016 měl lepší chemii mezi postavami, více skutečně cool zapamatovatelných scén (Deadshot na autě, Harley a helikoptéra, skok to kyseliny, většina scén s Diablem atd..) a hlavně měl 100x lepší soundtrack,, díky kterému jsem si ten film užil mnohem více, než tento. Proto také budu hodnotit o 1* méně, než u původního SS. 3* 65% ()

Skeksis

Pozerám, že pri tomto filme mal Verbal zase masívne krámy a ďalšiu záplavu červených komunistických hviezd lejúcich sa mu z kundy. Aj keď vehementne tvrdí, že ju nemá, aj tak viem, že ju má:)). Neznášam preceňované a podceňované filmy, a vlastne veci celkovo. Toto je exemplár preceňovaného filmu, netuším z akého cOnanistického dôvodu. Testosterónoví maskulíni pobehujúci v smiešnych háboch, hovoriace kreatúry a la poľudštený potkan (trápne imitujúci mývala zo Strážcov galaxie)... Tomuto neuverí ani môj pes. Takúto záplavu stupídnych viet, deja, obrazov... môže zvládnuť iba človek opitý, na lysohlávkach, durmane, so zníženým IQ, alebo s teplotou 38,7 po očkovaní proti covidu ako ja. Vnímala som to všetko, aj keď nie vždy s očami nacapenými na obrazovku, ale vždy, keď som sa pozrela, tak sa na mňa vyškieral nejaký debil, alebo baba podobná kurve. Takže... ()

ondraondra

Po dlouhé době tady máme povedený DC film. Konečně. Zápletka je celkem jednoduchá, stejně jako u původního sebevražedného oddílu, ale tentokrát je to zábavné a nápadité. Jde vidět, že James Gunn měl úplnou tvůrčí svobodu. Vtipnýma hláškama se tu opravdu nešetří. Začátek filmu je tak ujetý, že jsem jenom seděl a slintal s otevřenou pusou. Hlavní "hrdinové" mají mezi sebou skvělou chemii. Například popichování Peacemakera a Bloodsporta při napadení lesního tábora je neskutečně zábavné. A myslím si, že nejsem jediný, který si nejvíc oblíbil Polka-Dot Mana. Jediné co bych vytknul, je pár hluchých míst, díky kterým film ztrácí na dynamičnosti. Jinak jsem spokojený a doufám, že tohle není poslední DC film Jamese Gunna. 7/10. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (viac)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (viac)