Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (viac)

Dvadsať rokov po udalostiach Matrix Revolutions žije Neo zdanlivo obyčajný život ako Thomas A. Anderson v San Franciscu, kde mu jeho terapeut predpisuje modré kapsule. Ani on, ani Trinity sa navzájom nespoznávajú. Morpheus mu však ponúkne červenú kapsulu a znovu otvorí jeho myseľ svetu Matrixu. (Continental film)

Šimpy

Začnu pozitivy....jsme rád, že nejedná o remake, či reboot, jichž jsou dnes plná kina a plné internety. Jedná se o skutečný sequel, který místy funguje i když hodně těží z nostalgie. První hodinu si člověk může myslet, že Neovi hrabe a zbytek filmu, že hrabe tvůrcům. :-D Scénář je přímočarý, ale bohužel bez něčeho hlubšího. i když dyáda v Síle zde funguje (Neo není Neo bez Trinity a obráceně), bohužel už moc nefungují ostatní postavy....ty herci prostě nemají to charisma, co původní představitelé...a to ani Smith, ani Morpheus...kdyby tam aspoň ty původní herce šoupli aspoň na minutku jako cameo, ocenil bych to víc. I když myšlenka, že počítače znovu připojili Nea, dali mu novou identitu a nakecali celému světu, že Matrix je hra, to bylo super. A pak přijde konec filmu a vlastně, zase se neděje žádná revoluce, žádný převrat. Protože postava Harrise má pravdu...sheeple nechtějí svobodu..respektive, měli by pak povinnosti a zodpovědnost v relálném světě, v Matrixu je to pohodlnější....a tahle myšlenka se dá přesunout i do našeho skutečného světa...lidi furt vykřikují cosi o svobodě....ale už si neuvědomují že se svobodou přichází i zodpovědnost...ale nejenom sami za sebe, ale i vůči jiným. Svobodu by chtěli, ale zodpovědnost ať má někdo jiný (ideálně stát, že?). ()

mortak

Wachowski nám v Jupiter vychází (2015) popsali přes opulentní space operu, jaké je to nechat se operovat a přijmout tu ženu v sobě. No, a ve čtvrtém Matrixu se Lana dvě a půl hodiny vyrovnává se svým bývalým mužským já. A pochopitelně se jí to v závěru podaří, pravé já vystoupí do popředí a zjeví se ve své velikosti, zatímco to staré já je láskyplně šťastno, a pomáhá ji zlomit genderový determinismus světa, ve kterém bylo vše strojově dáno od narození. Nevím, jestli nám Lana musela takhle natvrdo dalším dílem říci, o čem ten Matrix vlastně byl, a ještě si přitom vyřizovat účty s Warnery. Ti ji mimochodem na to vyrovnávání se s novou identitou dali dali dvakrát dvě stě milionů dolarů, a výsledkem jsou pro ně jen obří ztráty a naštvaní diváci. Škoda. Dvě hvězdičky za Nea a Trinity v kavárně. Tam to rezonovalo s mým životem. Zbytek šel mimo. ()

Ice123

Tak takhle Matrix opravdu ne! Nejlepsi na filmu jsou retrospektivni sceny z minulych dilu. Jinak Neo jako senilni deda dochazejici k psychousovi, to je opravdu upadek. Navic se pokrivil, zamotal a propadl do hlubin nicoty skvele vymysleny zpusob fungovani agentu. Tohle je zkratka scenaristicky a rezijni maglajs, kde to ze dna vytahuji herecke vykony (no jeste aby ne, s takovym obsazenim). ()

angel74

„Je mnohem snazší pohřbít realitu, než se zbavit snů.” - Kdyby bylo pokračování osudů vyvoleného Nea a Trinity alespoň z poloviny tak dobré jako základní myšlenka příběhu, mohlo jít o další hodně povedený film s dnes již kultovní dvojicí Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. Takhle to celé nakonec vyznělo přespříliš komiksově a ufňukaně. (55%) ()

CinemaRanger

Hodně lidí tu píše, že se jim líbila buď první nebo druhá polovina. Za to mne se nelíbila ani jedna. Čtvrtý Matrix je totiž jeden z těch filmů, ve kterém je všechno špatně. Počínaje režií a scénářem, přes televizní výpravu a vizuál až po nudnou akci. Protrpěné kino! ()

majo0007

Fakt 1: Resurrections je ešte horší než Reloaded & Revolutions, ktoré sami o sebe stáli za prd. Fakt 2: Prvý Matrix si mal zachovať dekórum ako jedináčik, a nie sa potom v pokračovaniach utápať vo svojej vlastnej dementnej pseudo-filozofii. Fakt 3: Na filme je vidieť malý budget, do očí bijú exteriéry, ktoré sa točili v štúdiu, no a efekty sú kapitola sama o sebe... neskutočná fušerina. Resurrections si nezaslúži ani len zľutovanie z nostalgie. No a záverom ma ešte napadá Fakt 4: nenájdete tu jediný gadget, ktorý by zkultovel - ako Neove brýle, alebo vyskakovacia Nokia8110... ()

alchac odpad!

Celé dopoledne jsem dumal, jaký vhodný snímek si pustit ku příležitosti dalšího ročníku globálně nejprofláklejších oslav konzumu, pokrytectví a vítězství marketingu nad produktem, když tu jsem si všiml, že v „oblíbeném kině“ dávají tento kus – a vskutku jsem si nemohl vybrat lépe! Prostřednictvím Transrtrixu Zmrdůsraní se mi dostalo křečovitého korporátního ždímání exhumované dojné krávy, které bylo ke všemu hnusu zabaleno do nevkusného pozlátka jakože ukrutně vtipného sebeironizování (= trapného autokanibalismu chabě maskujícího děsivou scénáristickou nemohoucnost) a bohatě kořeněno hlubokou falusofií určenou primárně pro studenty univerzit toaletních vět, byvší ve své podstatě toliko o tom, jak někdo/něco zmáčknul/o po instalaci třetího dílu reset, přičemž na obrazovce následně naskočila obrazovka smrti podivně neladících barev duhy, jejíž utrpění navíc neponechalo možnost downgradu zpátky k verzi 1.0. A když už je to blbé (a navíc naprosto zbytečné), je to aspoň dlouhé… Váhal jsem váhal, zda nevypotit alespoň jednu, ale to by musel Dickovic Jeník alespoň po zakousnutí do jahody charakterizovat její chuť jako žvejkavou, masitou a navíc s hemživou konzistencí a následně být propuštěn z karantény na přímluvu krále bramborových lidí. Takže „vychutnal“ jsem si Vaši smrt, pane Andersone, a teď byste, prosím, mohl i s kolegy pod ten drn zalézt už na věky věků. ()

Deyw

matrix: love story nebylo by to spatny, ten obsah a napad byl fajn, ale to provedeni uz bylo horsi a chvilema to pusobilo jak nizkorozpoctova cosplay blbina...skoda.. 😔 ()

Sabrewulf

Ovšem to je brutál. Takže čtvrtý díl kultovního Matrixu, který trvá 2 a půl hodiny a na který se čekalo 23 let (!!!), je v podstatě celý jen o tom, jak se Neo a Trinity, kteří jsou znovu napojení na Matrix, úspěšně odpojí od Matrixu? Jako vážně?!!! Když jsem viděl fotky a trailery, kde Trinity ujíždí na motorce nebo s Neem skáče ze střechy budovy, byl jsem naprosto přesvědčený, že koncept bude ve stylu: První polovinu filmu si odbudeme klasický proces - Neo a Trinity uvědomění si sebe sama + odpojení od programu a v druhé polovině se už bude řešit nějaká nová hrozba, z čehož vzejdou právě ty dané akční scény. Ve skutečnosti je to pořád jen součást toho odpojení! To, co se v jedničce vyřešilo v prvních 45 minutách, se tady táhne celý film! Proč? Po 23 letech čumíme znovu na to, co už jsme viděli. Jako jo, děje se to trochu jinou cestou a je kolem toho hromada vaty, ale proboha, to je to samé, jako by vzniknul čtvrtý díl Mumie, film byl celý o výpravě do Egypta a končil tím, jak Imhotep ožije. --- Když odmyslím tohle, tak mi zbyde něco, co nemá ani jeden z atributů, které dělaly Matrix Matrixem. Místo modrozeleného filtru tu máme přebarvičkováno jak pro děti předškolního věku. Akce je TRAGICKÁ! Původní trilogie má při bitkách krystalicky čistý obraz, je to přehledné, má to choreografii, delší prodlevy mezi střihy, údery člověk cítí a ze všecho jde poznat, že to má pečlivě připravený storyboard. Tady jsou bitky jen zmatené šolichání s hromadou střihů, hnusně rozmazaného obrazu, bez choreografie a ani jeden úder jsem jim tu nevěřil. Storyboardy to evidentně nemá, nebo to dělal nějaký nýmand, kterému chybí cit a talent pro vizuál. Triky občas příšerné (Analysta a bullet time). Zpomalovačky jsou... jak to jen popsat... takové jakoby české, laciné, amatérské, ani nedokážu definovat, čím to je, prostě působí strašně jalově. Casting je přešlap jako kráva, za ty dva ZOUFALCE co si hrají na Morfea a agenta Smithe mi bylo šíleně stydno, zejména ta náhražka démonického Hugo Weavinga je jako vedle sebe postavit Ferrari a Trabant. Mimochodem, proč tam agent vůbec byl, jaký tam měl smysl? Celá scéna s houmelesáckým Merovingianem a vyhnancema byl cringe fest, stejně jako všechny scény s Analystou. A neustálé parafráze na předešlé díly mi už po chvíli lezly krkem. Fakt, že Nea a Trinity stroje "opravily" z toho dělá neuvěřitelnou frašku, protože od té chvíle už se nikdy o nikoho nemusíme bát. Prostě hrdinové neumřou a kdyby jo, tak co, stroje je zas opraví. Celkově ten scénář působí, jako by ho psalo desetileté děcko, které se snaží být chytré, ale vůbec mu to nejde. Neuvěřitelně zbytečný film. K popukání je to, jak tady pětihvězdičkáři přišli na nový výraz META a používají ho o sto šest, asi aby si připadali důležitější, přitom to není META, nýbrž METAN a ten získáme z čeho? Ze sraček. P.S: Pamatujete na scénu z filmu Rocky Balboa, jak Rocky vezme Paulieho na kluzistě a ukazuje mu, jak s Adrian jezdili, kde přesně Adrian spadla a jak ji zvedal atd. a Paulie celý promrzlý očividně trpí a nakonec mu vyčte, že se zaseknul v minulosti a neumí jít vpřed? To PŘESNĚ vystihuje celý tento film. Zoufalé plácání se v minulosti, ždímání posledních zbytků zašlé slávy, což nijak nedojímá, pouze hrozně OTRAVUJE. () (menej) (viac)

Radiq

Chápu, že hodně příznivců to zklamalo, ale podle mě se Matrix resurrectnul docela dobře. Ne bez chyb, ale šlo to - rozhodně jsem nebyl tak zaujatý a naštvaný, jak ostatní kritizující. Když už jsem věděl, do čeho jdu, dal jsem tomu druhou šanci a hle, prvotní šok/zmatení se změnilo v něco jiného - už to vůbec nepůsobilo tak blbě a i přes svou překombinovanost to celkem dávalo a dávilo smysl. Poprvé mi dost vadilo, jak to předchozí trilogii přetavilo na součást navazujícího děje, ale myšlenka hry vycházející z předchozích osudů opodstatnila i ty záběry zakomponované sem z původních filmů. Zavtipkovali jsme si i na téma Warner Bros, kteří by Matrix franšízu nejraději podojili nějakým remakem nebo spin-offem. Docela dobře se to popralo i s výměnou Morpheuse Fishburnea a agenta Smithe Weavinga za nové herce, kteří - pravda - nedosahují takových hereckých kvalit, ale rozhodně nejsou k zahození. S akčními scénami problém nemám a myslím, že jsem si je užil. Pozornější divák si všimne několika variací na různé proslulé záběry/scény z předchozích filmů, ale když už znovupoužili toto, mohli se i více snažit s výběrem hudby. Zatímco dřívější soundtracky oplývají jmény jako Marilyn Manson, Prodigy, Propellerheads, Rob Zombie, Lunatic Calm, Rammstein nebo Rage Against The Machine (atd.), tady se dočkáme jenom jakési verze skladby Wake Up od posledních jmenovaných (přezpívané nějakou kapelou Brass Against) u závěrečných titulků. Verze je to blbá, protože tam vříská nějaká ženská a vůbec to už nemá ty koule (asi jako teď už režisérka Lana Wachowski). Ale teda je zde jedna skladba, kterou musím vyzdvihnout - je to "White Rabbit" od Jefferson Airplane a je dokonalá a její použití u daných scén pokládám za jeden z vrcholů filmu. Možná se někdo bude divit, ale hodnotím 4 hvězdami. Ale spíš se nikdo divit nebude, protože moje komentáře čte málokdo. "Nesnáším boty." Hm, tak holt choď bosá. ()

stOKYi

Prečo sa na toto dal Keanu Reeves nahovoriť!? Možno z nostalgie. Dej mi prišiel nasilu, neprirodzený a nezaujímavý. Pochmúrnosť sa vytratila, všetko príliš nasvietené, farebné, kamera v akcii roztrasená, strihy na mňa prirýchle. Nedokázal som to bohužiaľ dopozerať. ()

sir-dave

Zatímco první Matrix způsobil docela poprask, svým bullet-timem ve své době skoro revoluční. Kusy odpadávající omítky si pamatuju jako včera, tak tohle bylo naprosto zbytečné. Nic nového tady není, a toho, co fungovalo v prvním díle je tady tak třetina. První hodina a půl se odehrává v paralelní rovině. 20 let od předchozího dílu je dlouhá doba, za tu dobu mi utekly hlavní nitky příběhu a nebyly mi rozumně připomenuty. Morpheus je tady kdo ví co, Smith úplně nevyužitý, a mohl bych pokračovat.. 30-40% hodně z lítosti. ()

Nivenx

Po všech recenzích a kritikách jsem čekal totální brak! Ale naštěstí to tak není! Na třetí díl by se navazovalo velmi špatně, jelikož to bylo vše ukončeno, ale nakonec se podařilo tuto metu posunout, vylepšit a krásným způsobem pobrat tak, že z toho vznikl díl 4 a děkuji za něj. Na začátku jsem netušil co si o tom mám vůbec myslet, ale v půlce se všechno dovysvětlilo a jelo se jak na drátkách. I když jsem s filmem víceméně spokojený, pár chyb na kráse má a ty mu neodpustím! Odpustit nejdou zmatečně a šíleným rychlým střihem odfláknuté akční scény, což je obrovská chyba. Tam se dalo udělat mnohem více! // 70% ()

Lamprea

Před premiérou jsem měl v hlavě asi tak desítky scénářů jak by to mohlo být na hovno, a to, že by to mohlo přinést něco, co má hlavu a patu, jsem si fakt neuměl moc představit. Možná i proto po projekci převládá o to větší "nadšení". Nadšení v uvozovkách, protože, ano, v kontextu toho, že 20 let po jedný z nejkultovnějších trilogiích je tady 4. díl, který je sice objektivně funkční a jako celek rozhodně nadprůměrnej snímek. Při srovnání s původní trilogií to ale samozřejmě dosti pokulhává. S čím jsem měl zásadnější problém je prvních...cca 30-50 minut?, kterým naprosto rozumím, je to super, některý myšlenky, narážky atd. - ve výsledku to i dává smysl, ale provedení za mě trochu pokulhávalo a měl jsem pociz, že toto není úplně ta pravá parketa Lany Wachowski. Naopak, kde člověk cítí jako doma, je právě zhruba po třetině filmu, kdy po dvaceti letech! dojde na přirozený a plynulý navázání na původní trilogii, který se často nevidí u jiných projektů ani v o mnoho kratších intervalech. V tu chvíli tom nechybí ta osudovost a feeling, který dělají Matrix, Matrixem. A po shlédnutí, bych si dal vlastně klidně ještě jednou kino, ne proto, že to bylo bomba - nebyla, ale spíše proto, že takto zajímavý pokračování se jen tak nevidí.  každopádně abych došel k nějakýmu shrnutí tak ,ano, myslím, že Matrix Resurrections se v kontextu toho, jak obyčejně dopadají podobná pokračování, mimořádně povedl a přináší minimálně netradiční a zajímavý filmový zážitek. Přesto úplně chapu, že to rozděluje a bude rozdělovat lidi jako prase - ale to asi nemohlo být jinak. Čemu moc nerozumím jsou povzdechy nad akcí, kdy se dosti opakuje, že to jako není tak dobrý jako to, co představila původní trilogie. Nu není, jednak 4 díl režírovala pouze polovina původního týmu žejo, a druhak, si moc nedovedu představit co by mohl dnes 4. díl Matrixu přinést za revoluce v přístupu k akci. Akce je každopádně trochu chaotičtější, stále ale mnohonásobně zajímavější než vzívaný marvelovky apod. Tudíž, nějakou relevantní kritiku bych pochopil, ale některý přání jsou prostě unreal. Komu rozhodně nezávidím, jsou profi recenzenti.  Komentář projde další úpravou, postupně případně doplním další myšlenky a dojmy.  ()

Triple H

Čo s tým? Je v tom niekde utopený aj príbeh, ktorý ako-tak má hlavu a pätu, ale mám pocit, že Lane Wachovskej sa vlastne ani veľmi nechcelo s ním do detailov babrať, že veta čo zaznie na začiatku ("Warner Bros. nám povedali, že pokračovanie chcú a bude s nami alebo bez nás") nie je len vtip a vypovedá mnohé a mám pocit, že najlepšie to celé šlapalo počas tej úvodnej meta, dekonštrukčnej trištvrtehodinky, ktorá sa nakoniec ukázala pomerne zbytočná a samoúčelná a úmyselne v trailerovej kampani zavádzajúca (tak ako úmyselne zavádzal trailer na Endgame). A možno sa ňou len maskuje príbehová či štrukturálna slabosť filmu, pretože nebyť toho WTF úvodu, zostalo by "len" pokračovanie, ktoré svojím konceptom nikoho vlastne nielenže neohúri, ale skôr vyslovene sklame (hoci príbehovo je rámcovo celkom logické). A keďže Matrix staval vždy na elemente prekvapenia a odkrývania niečoho nejasného, tak sa holt tento element musel nejako, hocijako, obstarať aj teraz inak by to už asi nebol Matrix. Či to niekomu stačí alebo nie je druhá vec. Netuším prečo zmizol pre Matrix symptomatický zelený vizuál a nahradený bol pestrofarebným čímsi, čo je síce spravené kvalitne, ale akosi postráda osobitosť, ktorá tomu virtuálnemu svetu pasovala (oprava - v kontexte so záverom Revolutions to určitý zmysel dáva). Človek dokáže ponachádzať roztrúsené celkom zaujímavé nápady, ale to isté platilo koniec-koncov asi aj o Jupiter Ascending a len tieto nápady samotné nestačia. To čo zvládol prvý Matrix geniálne je, že si "vypožičal" (rozumej ukradol) nápady zľava sprava - Neuromancer, Ghost in the Shell, Dark City, atď. - a tieto zabalil do úhladného, našlapaného a dobre zošnúrovaného celku. V dvojke a trojke to už pokrivkávalo, ale nápadov bolo také kvantum a príbeh natoľko solídny (hoci išiel proti očakávaniam), že si ich vznik Wachowskí obhájili aj inak ako len proste snahou zarobiť. V štvorke je ale táto obhajoba ťažká, lebo tých nápadov už nie je ani zďaleka také kvantum, sú ďaleko od seba a celok rozhodne nie je ani úhladný, ani našlapaný ani dobre zošnúrovaný. Je to maglajz, ktorý vznikol primárne z akejsi psej povinnosti každého trošku prakticky zmýšľajúceho človeka kapitalizovať časy najväčšej slávy, a ktorý pôsobí dojmom, že práve tá prvá trištvrtehodina Lanu Wachovskú bavila najviac a zvyšok už je len tou rutinnou, povinnou, sequelovou jazdou robenou čisto pre peniaze. Vlastne sme kvalitatívne už na úrovni Terminator Dark Fate, len Matrix má šťastie, že vždy môže svoje nekvality nejako schovávať za "vyšší koncept" a "sofistikovanú hru s divákom", čo zjavne má za následok že sa nájdu takí čo dávajú plné hodnotenie, zase sa spisujú analýzy, debatuje sa a viem si predstaviť, že o pár rokov z toho bude pre určitú skupinu publika menší kult. Týmto spôsobom Resurrections keď už nie kvalitatívne, tak aspoň komunitne veľmi plynulo nadväzuje na Reloaded a Revolutions, čo je vlastne celkom symbolické. A keď už je film meta, dá sa parafrázovať aj jedna z postáv, ktorá hovorí o potrebe ľudí udržať si v hlavách príjemnú fikciu na úkor reality, čo sa prenáša aj medzi niektorých fanúšikov, ktorí sa natoľko nechcú vzdať presvedčenia, že Matrix je sofistikovaná fajnšmekrovina, že si v tom stoj čo stoj význam nejaký nájdu a zrejmú filmársku a kreatívnu realitu vytesňujú. Čo už je meta aspekt na kvadrát. Mne osobne prišlo pomaly na zaplakanie aj ako sa naložilo s postavami ako Merovingian či Sati, z ktorých v prvom prípade je len zlý vtip (hoci konceptuálne nie mimo) a v druhom sa vyslovene splachuje dole záchodom to čo táto postava znamenala na konci Revolutions. A mne osobne predsa len chýbal Fishburne, Weaving (ten obzvlášť) a používanie záberov z pôvodnej trilógie na asi 20-tich miestach už ani neviem či hodnotiť ako sebauvedomelú hru alebo proste lacnú režisérsku barličku (a obávam sa, že pravda je skôr to druhé a to prvé je len tá rafinovanosť, ktorú by v Matrixe radi viacerí videli). Výsledok je (možno aj našťastie) natoľko WTF, že vlastne ani nemusí byť braný úplne ako priame pokračovanie pôvodnej trilógie, ale ako niečo žijúce si svojím vlastným životom, niečo čo je na pomedzí legitímneho pokračovania a fan fiction, a niečo čo fanúšikovia ľubovoľne podľa svojej preferencie môžu alebo nemusia akceptovať ako kánon. Lebo ono je to vlastne tak nejako a trochu jedno, rovnako ako bol tak trochu (a buď zdanlivo alebo nezdanlivo, buď sebauvedomelo alebo lenivo) jedno film jeho tvorcom. A bude asi už len ku prospechu veci keď ďalšie filmy nevzniknú. Chcel som ohodnotiť slabšie, ale okolo filmu sa plodia celkom zaujímavé debaty a diskusie, čiže Wachowskej sa minimálne, ako píšem vyššie, podarilo vytvoriť niečo čo ako kus umenia podobne ako Reloaded a Revolutions začalo naberať trošku iný tvar a rozmer. To neospravedlňuje objektívne výhrady, ktoré k filmu sú, ale je to možno aspoň čiastočne určitý úspech a niečo adekvátne odkazu pôvodných filmov. () (menej) (viac)

Lachtaan

Podtitul Ressurections je zde více než na místě, trendující potřeba křísit kultovní filmové série postihla i jednu z těch silně ikonických v rámci žánru sci-fi a Keanu Reeves se musel na chvilku odprostit od Johna Wicka a vrátit se zpátky do své nejslavnější role. S ním se Laně Wachowské vrátilo do asi nejméně očekávaného blockbusteru letošní zimy ještě pár známých, přidala se hrstka osvědčených nováčků a první hodinu splácali poutavý film, co i dokázal přiblížit svět Matrixu jakémukoli laikovi. Poté se ale vše rozjede ne na plné, ba spíš na přepálené obrátky, akce jde na úkor smyslu a až do nedohlédnutelného finále jste svědky čehosi, jen ne příliš zajímavého. Snad už ten chudák Thomas nebude muset vymýšlet Matrix V. [viděno v Kino Šumava Klatovy 23.12.2021] ()

rasttea

Matrix je kult a právem. Dobré herecké výkony, u několika postav byla jejich dějová linka dost milým překvapením, herecké obsazení je taky skvělé, ovšem Morfeus bez Fishburna, to bolelo, hlavně při těch prostřizích z předešlých dílů... stopáž zbytečně dlouhá .... co si budem - nebýt nostalgie, dám ty hvězdy 3. ()

kjakob

Bohužel Matrix Resurrections má daleko i k současnému průměru a svým připitomělým netflixovským vizuálem a ne příliš originálním scénářem se řadí k masové produkci bezpohlavních příběhů, které po týdnu kompletně dostanete z hlavy. Akce je nesmyslně nudná, pomalá a bez nápadů. Kung-fu bitky postrádají jakoukoliv snahu posunout se v rámci žánru nebo série někam dál. Totéž se dá říct o vizuálu, kdy ten "matrixovský "je snad ještě o pár kroků pozadu za posledními dvěma díly a smrdí levnou produkcí. Ani herci tenhle průser nezachrání, protože scénář jim v podstatě nedává žádnou zapamatovatelnou scénu. Zbytečný film, který do série nepřináší vůbec nic nového. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách