Pre samotárku Angelu Bennettovú (Sandra Bullocková) tvorí počítač celý svet. Živí sa ako špecialistka na počítačové víry, so svetom komunikuje iba s pomocou počítača a jediných priateľov má na internete. Pre odletom na dovolenku do Mexika dostane od programátora Dalea (Ray McKinnon) disketu s nezvyčajným programom. S jeho pomocou je možné dostať sa k akýmkoľvek tajným záznamom. A od tejto chvíle sa Angelin život mení na nočnú moru.
Náhodný príťažlivý muž z pláže, Jack Devlin (Jeremy Northam), je v skutočnosti nájomný vrah, ako čoskoro zistí. Jeho úlohou je zabiť ju a získať disketu. Angele sa síce podarí uniknúť, keď sa však vráti z nemocnice, zistí, že prestala existovať.Jej kreditnú kartu zrušili, rezervácia v hoteli neexistuje, pretože už vraj z Mexika odletela, jej dom vysťahovali a predali, lebo sa vraj odsťahovala. Podľa záznamov v policajnej databáze je Ruth Marksová, obvinení z celého radu priestupkov a zločinov.
Aj keď ju prenasleduje polícia aj zabijak Devlin, podarí sa Angele zistiť, že za všetkým sú počítačoví teroristi Pretoriáni. Tých riadi mocný Jeff Gregg, majiteľ firmy Cathedral Software dodávajúcej zabezpečovacie systémy, ktoré obsahujú program umožňujúci Greggovi preniknúť do akéhokoľvek systému. Aj keď každého, kto sa Angele pokúsi pomôcť, Devlin zabije, Angela sa nevzdáva a ďalej bojuje o svoj život a ukradnutú identitu. Podarí sa jej vkradnúť do budovy Cathedral Software a nahrá usvedčujúce dôkazy.
Devlin s jej nepravou dvojníčkou ju dostihnú na počítačovom veľtrhu, jej sa však podarí spojiť cez počítač s FBI a v poslednej chvíli zmanipuluje všetko tak, aby zabijak sám neúmyselne na klávesnici inicioval zničenie Gregg Systems, a teda pretoriánskeho systému. Devlin zahynie pri bitke s Angelou. Vďaka nej je celý podvod odhalený, ale Angele stačí, že má späť svoje meno a môže sa starať o chorú matku (Diane Bakerová). (TV Dajto)

Gemini

Jak Sandru moc nemusím, tady se mi líbila. Příběh je zajímavý, někomu přišel i děsivý (dívali jsme se na to na horách v dámské společnosti:)), a překvapivě dobrá je i hudba, kterou zkomponoval Mark Isham, kterého si pamatuji snad jen díky Nemocnici Chicago Hope. S přibývajícími roky ztrácí Síť na zajímavosti, i když by tomu možná mělo být naopak (ne, teorii počítačových systémů vůbec nerozumím:)), zkrátka jako Film Týdne to může uvést jen TV Nova;) ()

petikacka

K tomuto filmu mám zcela zásadní a osobní vztah. Když jsem ho viděla v době vzniku, tak jsem na jedné straně Sandře strašně záviděla, že si může všechno objednávat přes internet a na druhé straně jsem získala paranoiu, že se všechno co je na internetu dá zneužít (viz. ukrást identitu). Postupem času se mi všechno splnilo a potvrdilo (kromě ukradení identity, naštěstí). Z toho pro mě plyne poučení, že dobře věřím svým instinktům a zároveň mě naprosto fascinuje jak se ta tehdy fikce, skutečně brzy dostala i k nám a zažívám to co jsem chtěla. V té době by mě nenapadlo, že budu ještě za svého života moci nakupovat a cestovat pouze s platební kartou, objednávat si cokoliv na internetu a budu mít televizi pověšenou na zdi jako obraz. Takže k filmu jsem vlastně neřekla vůbec nic, ale to, že se mi splnilo vše co jsem si přála stojí za to. Za mě 90% ()

B!shop

Ze zacatku se sice nic moc nedeje, ale nekdy v 30 minute zacnou nejaky naznaky a v 40, kdyz ma hlavni hrdinka vymazanou totoznost, tak zacne hodne zajimavej a napinavej thriller, kterej od ty chvile jede v docela slusnym tempu az do konce. Navic Sandru mam rad a tady je fakt dobra a celkove je film docela dobre natocenej, takze si 4* zaslouzi. ()

kOCOUR

Skoro to tak vypadá, že se přes Internet dá ovládat i pračka a myčka na nádobí, o mikrovlnce ani nemluvě... Rozhodně zajímavý vzorek současného počítačové thrilleru. Sebeparodický nádech a proklepávání žánrových klišé však bohužel není úmyslné a hází Síť do odpadků se směšným potenciálem. Přesto se na Sandru dá docela obstojně koukat a naprostou nelogičnost při její cestě za svobodou po chvíli překousnete... ()

Langy10

No tento film mi byl doporučen od jedný známí a musim říct, že jsem rád, a že jsem poslechl a přesvědčil jsem se o tom, že tento film je vynikající. koncem 20 století filmy byli těmi nejlepšími! To mi nikdo nezapře... A zde jsem se o tom přesvědčil.. Co se týče mě a názor k filmu, tak jsem byl uplně zažranej do tohoto filmu už jenom z principu, že počítače miluji a jsem na škole, takže vyložený maniak jak někdo říkavajc ... :) .. Musím ale říct, že prvních 15 minut nic moc, ale chápal jsem, že se to musí něják rozjet, takže od 15 minuty vynikající film :)))) Co se týče obsazení herců, tak znám jen Sandru Bullock asi z nich nejvíc a to je další důvod, který mě táhl k tomuto filmu a opravdu působivé... Sandra jako počítačový expert ? Vyloženě se to k ní hodí :)) .. A mám další důvod proč se mi líbí tento film a to je ten, že hodnocení je průměrné a jak už jsem někde zmínil, že průměrné filmy se mi většinou hodně líbí!.. Ale to je jen tak pro zajímavost, každopádně hodně napínavý příběh Sandry, který stojí za to ho vidět! Maximálně vám tento film doporučuji .. 5 hvězd zasloužených- za Sandru , za příběh a také za Irwina Winklera, který se nejvíc podílel na tomto filmu a jsem za něj rád :) ()

• Hra, kterou hraje Angela (Sandra Bullock) na začátku filmu, je Wolfenstein 3D verze od Applu. (HappySmile)
  • Ve filmu můžete zahlédnout počítačovou hru "Darkstalkers: The Night Warriors". (HappySmile)
  • Natáčelo se od 5. ledna do 10. dubna 1995 v Kalifornii, D.C. a ve Španělsku. (Varan)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)