Inception: The Cobol Job

Réžia:

Ian Kirby

Scenár:

Jordan Goldberg

Komiksový prolog k filmu INCEPTION, který popisuje jeden z pracovních úkolů Cobba a jeho týmu. Scénář k tomuto krátkometrážnímu snímku napsal Jordan Goldberg a má přímou návaznost na Nolanův filmový hit z roku 2010. (becki_tu)

Ichabod

Prequel Inception, který lze nalézt na bonusovém BR. Vizuálně připomíná například herní sérii Wolf among us nebo jiné od Telltale studios V tomto stylu je možné vidět i třeba přepis Watchmen, ale nejlepší dojem to asi nezanechá. Hodnotit proto budu spíš jen zápletku a ta není na kraťas špatná. Končí tam, kde film následně začne a ve zkratce vysvětlil pravidla Nolanovo noření se do snů a čerpání informací z nich. ()

papaguy

Ve srovnání s Animatrixem nebo Riddickem - animovanými prequely na trošku jiné kvalitativní úrovni - mi Cobol Job vychází hodně podprůměrně a levně. To, co se fanoušek filmu z animáku dozví navíc, by se dalo říct jednou větou. Jako bonusový materiál na DVD proč ne, v hodnocení jako samostatného animáku slabota... ()

Spooner

Celkem zajímavý a po animované stránce celkem nevídaný úvod k výbornému sci-fi. Animace mě celkem zaujala a i když v téhle formě rozpohybovaného komiksu číhají různá úskalí, tak jsem se většinu času dobře bavil. Příběhově sice zbytečné, ale jako prolog na dvd postačující a ještě více podtrhující Zimmerův dokonalý soundtrack. ()

joudas

Příjemná patnácti minutová jednohubka, ve které se sice nemluví, ale je podkreslená výbornou hudbou Hanze Zimmera. Jedná se opravdu jen o mírně rozpohybovanou verzi komiksu (viz odkaz v komentáři uživatele Rosomaka), který příběhově předchází hranému filmu. Nic zásadního se zde nedozvídáme, ale komu se líbil film a má volnou čtvrthodinu, může ji tomuto animáku klidně věnovat. ()

Bounded

Rosomak to poměrně trefně popsal. Není to ani ryba ani rak. Je to prostě komiks, který se trochu hýbe nebo animovaný film, který se hýbe málo. Tak jako tak, každé medium vzniká s tím, že má nějaká omezení a nějaké výhody a tento hybrid si z obou vzal to horší. Původní komiks není sám o sobě špatný a moje hodnocení mu nepatří, ale ten si takovou pseudo-animaci nezasloužil. Oproti komiksovým Heroes, kteří byli alespoň pořádně ozvučení a drželi se statického obrazu je to krok zpátly. ()