Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

jayman

Kapitán Jack Sparrow je stelesnený štýl. Bodka. Disney je Disney, Keira je krásna, Barbossa je sympaťák, hlášky a humor fungujú, herci hrajú. Úplne príjemný film, na ktorý sa oplatí ísť viac krát a pri ktorom máte chuť na rum a pirátsky život. Yarrrrr! ()

Wooke

Výborne. Skvelý film so skvelým začiatkom, ktorý ihneď napovedal, že aj seriózny film môže byť spestrený komediálnou stránkou v podaní bláznivého a takmer vždy opitého piráta. Ale presne tak si predstavujem každého piráta (dobre, tak možno nie každého). Skvelí herci, skvelé kostými, proste všetko skvelé. ()

ManOfPhoenix

Zábavný, akční, správný pirátský začátek pro pirátskou trilogii. Gore Verbinsky nám předvedl skvělý film o modernějších pirátech, a navíc nato přidal brilantní herce. Johnny Depp jako kapitán Jack Sparrow byl úžasný, skvělý výkon se dá říct i o Geoffrey Rushovi, který si zahrál skvělého kapitána Barbossu. Díky tomu zapsal Verbinsky tyto dvě skvělé postavy do dějin všech postav. Bloom i Knightkley mi tam nevadili, a srandičky byli také dobré. Hudba byla oslnivá, a dokonalá. Zkráceně, úžasný film. ()

helrohir

Prvý film zo série Piráti Z Karibiku je jednoznačne najlepší. V čase vzniku to bolo niečo originálne a nevídané. Dokonalý mix dobrodružstva a humoru s prímesou fantasy. Akcie je tu požehnane, jedna komediálna scéna strieda druhú, Johhny Depp zahral svoju postavu geniálne a zdatne mu sekunduje aj Geoffrey Rush. Keď sa k tomu pridá originálny dej podkreslený famóznym soundtrackom, výsledkom je jeden z najlepších dobrodružných filmov. ()

Mire

Uvedenie Jacka Sparrowa super - zo začiatku film šľape skvele, postupom času ale moja pozornosť pozvoľna upadala, aby sa opäť naplno vzchopila pri (ne)poprave tohto charizmatického piráta; ja by som mu dal ešte viac priestoru, Johnnymu Deppovi táto úloha sadla ako uliata. Škoda tej kvalitatívnej nevyrovnanosti, ale to dávam za vinu fakt zbytočne dlhej stopáže, keby sa to osekalo na max. 100-110 minút, výsledný dojem by bol určite lepší. Troška sa obávam čo bude pri ďalších dieloch keď vidím ako upadajú hodnotenia... ()

Sidarius

Zajímavost: Joseph Mallord William Turner (1775 – 1851) byl anglický romantický krajinář, který založil základy impresionismu. V mnoha jeho dílech zachycuje plachetní bitevní lodě. Jeden z jeho nejslavnějších obrazů "The fighting Temeraire" dokonce znázorňuje slavnou plachetní bitevní loď taženou parníkem na vrakoviště. Obraz ukazuje kontrast nového a starého, nástup nového věku. ()

marek29

1) epickej soundtrack 2) zábavnej film 3) vtipnej Johny Depp 4) hezká Keira Nightly 5) příjemné prostředí pro natočení filmu, jakož i přítomnost historických lodí.. To vše pro mě dává dokonalý koktejl ocenitelný 5 hvězdami bez nadsázky a ano nedostal jsem se k pirátům dříve :D pozdě ale přece.. ()

Brano

Sériu o legendárnom kapitánovi Jackovi Sparrovovi mám rád, ale jednotka ma nikdy tak veľmi nezaujala, ako príbeh Davyho Jonesa. Niektoré scény mi prišli trocha zdĺhavé a celkový dej ma až tak veľmi nenadchol. Kliatba Čiernej perly akoby pripravovala pôdu, pre výborné pokračovanie, ktoré kvalitou niekoľkonásobne prevýši prvú časť. Ale musím vyzdvihnúť, že po vizuálnej a zvukovej stránke je to na vysokej úrovni. Herecké výkony, najmä ten Johnnyho Deppa je ozdobou filmu, spolu s výbornými dialógmi, ktoré diváka pobavia. ()

Guran

Tak takový film o pirátech jsem ještě neviděl! Skvělý film, který rozjel sérii nejlepší o pirátech. Náramné obsazení Johnyho Deppa do hlavní role. Nevím jak to ten chlap dělá, ale Jackieho hraje prostě nepředstavitelně! A můžu podotknout i obsazení do vedlejších rolí, joko Geofryho Rashe (Barbosa). Ty hlavní věcy, které film musí vyžadovat (efekty, děj, obsazení) jsou zvládnuty na jedničku, zkrátka filmek, který nikdy nezestárne! ()

Barghest

V prvím díle byla s Jackem ještě sranda. Je to až skoro zázrak, že se podle atrakce v Disneylandu podařilo natočit dobrý rodinný film. Piráti jsou krystalická dobrodružná podívaná, plná zajímavých postav, v níž se nezapomíná ani na akci, ani na romantiku. I když je pravda, že obsadit Orlanda Blooma do role zaláskovaného naivky byl aspoň podle mě krok vedle. Proti ostatním ovšem nelze říci půl slova. Jo a Zimmerův soundtrack je naprosto excelentní. P.S.: Sorry, Jacku, ale já měla vždycky radši nonšalantního Barbossu. ()

AgnesDee

Je to snad nejlepší díl z celé série. Nenudíte se u něj, Johnny Depp je opravdu vtipnej a Orlando Bloom jako hrdinskej pirátskej synek taky pobaví. Film má skvělej nápad, ještě originální humor a každá akčnější scéna je krásně přehledná. Ne jako třeba ve třetím díle ságy, kde v akčních scénách nevidíte vůbec nic. Toto je prostě klasika. ()

mrclTV

S komentárom legendárneho Verbala som nikdy nesúhlasil viac. Preto prachsprosto využijem funkciu copy paste a pridám tu jeho uryvok z komentáru síce k Pirátom 4, ale je tak trefný, že až: "...se jedná o další anemickou, komerční disneyovskou tupost pro retardované školáky, která stojí a padá na čurákování Johnnyho Deppa (no neztrapňujte se za ty prachy !) a slouží výhradně k ultimativnímu vykrmení Bruckheimerova prasátka." - Sám by som svoje myšlienky nevyjadril lepšie. Dodám už len, že ma to nebavilo ani pred desiatimi rokmi a teraz už vôbec nie. Rátal som každú minútu kedy sa skončí tento nekonečny kolotoč zlých vtipov, nezmyselných bojov a bezmyšlienkového prebehovania z lode na loď vystrihnutého ako z čiernobielej grotesky. Arrrr, zleee. ()

JosefTomas

Je to už doba, co jsem první Piráty viděl, ale co si tak matně vzpomínám, dokázali mně tvůrci náležitě bavit. Jen mi bylo podstatně méně let a tím se snižují i nároky. Jedno vím ale jistě, jako velké dobrodružství o jednom pirátovi to funguje dobře. ()

JajinkaBec

Pohádka pro dospělé se famózním Johnny Deppem. Protože - přiznejme si to - bez něj by tenhle film skončil v propadlišti dějin. A nebýt hudby. Naprosto úchvatného soundtracku v čele s hlavním motivem, který dneska už zná i moje babička. Tenhle kousek vytáhnul filmy o pirátech z hlubin oceánu a postavil je na novou startovací dráhu. Respektive se stal jakousi mantrou. Gore Verbinski odvedl skvělou práci a to i přes pár chyb scénáře (Kde proboha vzala Elizabeth po svém spuštění se po prostěradlech na zádi lodi člun?). Ale čert to vem. Celý příběh má neuvěřitelný odpich, hlavní myšlenka je daná dohromady přímo bravurně. A je to velká, opravdu velká sranda! ()

JackBurda

Opravdu vydařená dobrodružná jízda. Atmosféra naprosto výborná, lokace hezký, postavy jednodušší, ale sympatický, záporák výbornej a akce vydařená. Nemám moc co dodat, prostě se mi to hodně líbí. ()

darthvader77

Jsem přesvědčný, že kdyby se setkal Mrakoplaš s Jackem Sparrowem, byli by z nich nejlepší kámoši. Pirát z Karibiku jsou pro mne srdcovka, která prodchnula moje dětství. Neberou se vážně a tak je ani já neberu vážně, i když by se našlo spousta věcí, proč to celé shodit (je s podivem, že Jackovi někdo vůbec věří nos mezi ušíma :D) Ale celé to vytahují výborní herci Johnny Depp a Geoffrey Rush jasně ukazují, že role je baví a jejich hlášky a jejich dialog, to celé vytahují na tu božskou Zeměplošskou úroveń. Stejně jako to shazování ostatních filmů tím, jak to krásně paroduje různé badass momenty (Jackův příjezd do přístavu, zastřel dámu a sám pojdi hlady, příbory v dělech) mne prostě dostává. A hudba je kapitolou sama pro sebe A takže kromě toho, že to je neuvěřitelná hovadina (což je účel), tak nemám vyhrád a až nám jendou zfilmují Zeměplochu bude to vypadat dost podobně jako Piráti :D ()

PlayEasy

Jak říkal Johnny, když přijímal dost možná svou životní roli: Ten nápad, že piráti se nesnaží poklad najít, nýbrž jej naopak celý vrátit, je zkrátka geniální. Záporák je navíc charismatický tím nejlepším způsobem, Keira naprosto odzbrojující (svým zevnějškem, přirozeně ;) a kapitána (!) Jacka Sparrowa, legendu legend, asi netřeba zmiňovat. Vždyť ten film je tak extrémně svižný, zábavný, vynalézavý - a vůbec, my jsme mu už dávno zcela podlehli! 90% ()

johnsnow

Tak trvalo dlho predlho kým som sa rozhodol vrhnúť na túto sériu a človeče ono to vôbec nie je špatné. Skvelá akcia, mysteriózno, humor, Bloomolas, Knightley, drbnutý Depp, kostlivec Rush. Ja som spokojný a dávam tomu 5*. Uvidíme čo ďalšie diely. ()

DeDanu

Filmy stojí a padají s Johny Deepem . Role Jacka je mu ušitá na míru. A že si to užívá! Bezva hudba, kostýmy i Karibik, co leží na pobřeží Kalifornie. A občas je to i vtipné!!! ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)