Dobrodružný román Ostrov pokladů od Roberta Louise Stevensona patří ve svém žánru k nejoblíběnejším. Dramatický nosný děj, dostatek napětí, hrdinové a padouši, romantika mořeplavby a exotických krajů, to jsou důvody, proč se ke knize stále vracejí čtenáři i filmaři. Ke slovu přichází tajemná stará mapa, černá známka jako znamení smrti, jednonohý John Silver, dlouhá cesta oceánem, vzpoura na lodi, boj o ukrytý poklad... Začíná se odvíjet příběh dospívajícího Jima Hawkinse, který se účastní výpravy za pokladem slavného pirátského kapitána Flinta. Jistě potěší diváky bez rozdílu věku. (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Velmi přehledně a střízlivě natočené dobrodružství. 1) Film nenabízí žádný prostor pro přemýšlení nebo snad vývoj postav. Klaďasové jsou kladní, záporáci jsou záporní. Nic mezi tím. Nekonají se žádné přesuny sympatií, dokonce ani u Silvera ne._____ 2) Místy dějové kiksy či absurdní náhody. S blížícím se koncem nelogické až nesmyslné jednání stále narůstá._____ 3) Herecké obsazení je bez šťávy. 16letý Christiane Bale (Jim Hawkins) s pěkným účesem nebo 23letý Steven Mackintosh (mladík na lodi Dick) toho sami moc nezmohou. A ještě přidejte asexuální ohávení všech postav. ()

LEATHERFAC

Není to úplně zlé, ale celkově trochu nemastné, neslané, neuvízlo to ve mě moc hluboko. Problém je pro mě už nevýrazné herecké obsazení. Hestona mám celkem rád, nicméně jediným Silverem navždycky pro mě bude prostě dokonalý Brian Blessed ze Silverova návratu na ostrov pokladů. Škoda, že v témže hereckém obsazení nevznikla i adaptace původního románu. Za zmínku tu stojí Ch. Lee jako slepý námořník kapitána Flinta a v roli doktora Julian Glover známý v posledních letech ze seriálu Game of thrones jako protivný a zrádný Mistr Pycelle... ()

Akana

Sympatické zpracování nestárnoucího námětu. Trocha vlastní invence by neškodila, ale od televizního filmu asi nelze čekat víc. Zajímavé je obsazení (začínající Christian Bale, střelec Charleton Heston, Oliver Reed, Christopher Lee, Julian Glover), ale ani v tomhle směru tu nikdo zrovna nezazářil. Ne příliš nápadité, ale na zpříjemnění odpoledne ideální. Nakonec vůbec nejlepší na celém filmu je parádně stylový hudební doprovod od The Chieftains. 70% ()

kamigava

Přijemný dobrodružný film o pirátech, jak má být. Ch. Bale jako mladý kluk, který ještě nebyl takovou hvězdou jako jsme ho viděli dnes v excelentním výkonu Bruce Waynea/Batmana. Vždycky si vzpomenu na svoje dětství, kdy jsem četl dětskou knížku Ostrov pokladů, kde místo lidí byla zvířata. Škoda, že ji nemůžu už najít, rád bych si ji zase prohlédl. V paměti mi ale utkvěla černá známka a slepý Pew, který mi dodnes nahání hrůzu více, než dlouhonohý John Silver. Pokud film beru z hlediska dobrodružných filmů, dostal ode mě 4 hvězdy, ale jako film takový by získal 3. I tak jsem se ale nenudil. ()

route60

Tv film Ostrov pokladů je nejlepší zpracováni této předlohy, mladý Christian Bale výborný Charlton Heston a dobrodružná atmosféra filmu dávají základ skvělému filmu, tak si někdy říkam to je opravdu tv film? vždyť hravě strčí do kapsy nechutně drahé rádoby dobrodružné filmy typu Piráti z Karibiku 2,3 a hlavně Harlinovu obludnost Ostrov hrdlořezů. 100% opravdové pirátské zábavy ()

• Loď Hispaniola, bola v skutočnosti replikou lode H.M.S. Bounty, dnes už neexistujúcej lode, ktorá bola vyrobená pre potreby filmu Vzbura na Bounty. (MikaelSVK)
  • Snímek je natočen na motivy knihy "Poklad na ostrově" od Roberta Louisa Stevensona z roku 1883. (StrYke)