Je přesně deset let po událostech z „ostrova pokladů.“ Jim Hawkins se vrací ze studií na Oxfordu do hostince své matky, kde je pro něj vystrojena oslava. Účastní se všichni staří přátelé, kterým kdysi Jim tolik pomohl – Ben Gunn, kapitán Smollett, Dr. Livesey a také Trelawney, který Jimovi nabízí práci správce jeho plantáží na Jamajce. Na oslavu se však pod rouškou tmy vkrádá i jeden nezvaný host – Dlouhý John Silver, jenž pase po mapě kapitána Flinta, kterou má dosud Jim pořád u sebe. Z ostrova totiž první výprava přivezla zlato, ale drahé kamení stále na ostrově čeká na svého nálezce. Po několika peripetiích je Silver zatčen a trestu smrti unikne jen díky Jimovi, který mu vyjedná náhradní trest nucených prací právě na Jamajce. Takže opět spolu na jedné palubě, ale jsou Silverovi úmysly tak čisté, jak tvrdí? (J.Connor)

Piri

Skvelý seriál môjho dectva, všetci do toho čumeli a Brian Blessed sa stal okamžite najlepším vzorom ako má vyzerať pravý pirátsky kapitán. Tento seriál vzbudil inakší záujem u detí hrať sa na pirátov :) Doma sme mali aj stolnú hru, ktorá sa volala Ostrov pokladov a hrali sme ju ako diví.. ()

Karlos80

Perfektní pirátský dobrodružný seriál mého mládí, seriál, při kterém jsem ve vysílání Vegy nebo Magionu ani nedýchal..Jsem moc rád, že jsem ho tu objevil. Jen tak mimochodem, ten Silver (Brian Blessed - v českém znění Jan Schánilec) je pro mě i teď po letech jeden z nejlepších představitelů Dlouhého Johna. Špatný nebyl ani starý Jim Hawkins (Christopher Guard). Seriál nebo celovečerní film byl skutečně překládán jako "Silverův návrat na ostrov pokladů". Chtělo by to, ho zopakovat, protože opravdu jen stěží si vzpomenu na jednotlivé fragmenty z tohoto ve své době strašně moc oblíbeného seriálu srovnatelného třeba se slavným Jackem Holbornem. ()

filmmovier

Našel jsem to! Já to našel! Tyhle staré dobrodružné seriály mají naprosto neopakovatelnou a zcela jedinečnou atmosféru, a navíc jsou opravdu skutečně dobrodružné a hlavně povedené. A o tomhle kousku to platí tak nějak dvojnásob. Brian Blessed je geniální herec a rozhodně nejlepší představitel Johna Silvera a dabing Jana Schánilce je taky lahůdka. Deset dílů uteklo jako voda - dobrodružné, akční, zábavné, napínavé, romantické, bylo tam prostě všechno, tak jak to má být. Jsem moc rád, že mně tenhle seriál nakonec nezklamal, koneckonců, vlastně ani neměl čím. Je jen škoda, že z dětství si ho nepamatuju a že se tyhle seriály alespoň přes léto už dlouhá desetiletí nereprízují, protože tohle je velká kvalita, přátelé! Originálu ani v nejmenším nedělá ostudu, je to výpravné, hudba je parádní... prostě super. 85% s tím, že možná lehce nadhodnocuji, ale tenhle seriál si to zaslouží. ()

J.Connor

Kultovní seriál mého dětství. Byl překládán jako Silverův návrat na ostrov pokladů (jestli se nemejlim he he, zelenáči). Vystupoval zde jeden ze zásadních herců mých oblíbených "dětských" seriálů Nick Brimble, který se kromě téhle perly účastnil takových pecek jakými byly seriály Robin Hood či Vilém Tell ----- Po mnoha letech opět viděno a seriál neztratil nic ze své zábavnosti a působivosti. Výborný dobrodružný kousek s charismatickými postavami. ()

• Natáčelo se ve Velké Británii, Španělsku a na Jamajce. (Rattus Rattus)
  • Při natáčení ve Španělsku režisér Robert S. Baker utrpěl zranění pánve, když se při výstřelu neočekávaně zastavil kůň, a v práci pokračoval z nemocničního pokoje, kam bylo dopraveno vybavení ke sledování denních prací. (Rattus Rattus)
  • Brian Blessed, představitel Dlouhého Johna Silvera, dokázal s dřevěnou nohou uběhnout 100 yardů za 17 sekund. (Rattus Rattus)