Jim Hawkins je sedemnásťročný chlapec, ktorý sa musí starať o svoju mamu po tom, ako prišli o otca a manžela. Jedného dňa sa mu naskytne príležitosť hľadať stratený poklad kapitána Flinta. Rozhodne sa ukradnúť mapu pirátom a vydať sa na cestu za pokladom. Nakoniec sa stane súčasťou posádky kapitána Long Johna Silvera (Tobias Moretti), ktorý sa rozhodne, že s ním bude tiež hľadať neuveriteľné bohatstvo. Mladík veľmi rýchlo pochopí, že muži na lodi sú samí piráti. Okrem nich je na palube aj žena, 17- ročná Sheila, ktorá predstiera, že je chlapec. Je dcérou kapitána Flinta a verí, že ona jediná ho môže nájsť. Na tajomnom ostrove by malo byť ukryté zlato, striebro a šperky neuveriteľnej hodnoty. Niet preto divu, že každý chce poklad len pre seba. Na lodi začne holý boj o život. (oficiálny text distribútora)

CaptainNor odpad!

Jestliže se Robert Louis Stevenson po Sovětské adaptaci obracel v hrobě, po téhle se tam už mrská jako ryba. Pravda, němečtí herci(?) nevypadají jako mužíci, nezpívají Kaťušu, zato scénarista a režisér se vyřádili, jen co je pravda. Skoro bych tipoval, že se tohle dílo rodilo kdesi na pivních slavnostech po mnoha tuplácích bavorského piva. Jistě, výprava je mnohem lepší - zdá se, že film točili v opravdu tropickém prostředí nebo alespoň v Tropical Island a ne kdesi v Bajkalsko - Amurské magistrále, to však není důvod diferencovat hodnocení, protože obě adaptace jsou venkoncem stejný hnus. ()

Mariin

Thurn se primitvnímu divákovi podbízí za každou cenu: akčnost, akčnost, akčnost! Erotika musí být i Pokladu na ostrově (pro ty, kteří marně v paměti hledají, zda Stevenson kromě Hawkinsovy matky psal o nějaké ženě, informace pro uklidnění: samozřejmě, že nikoliv). Naivita, s níž se setkávámě ve starších zpracování klasického příběhu, neboť byl psán pro děti, zůstává i zde, ale je pokřivena tou přihlouplou snahou některé sekvence zobrazovat realisticky. Docela bych schvaloval, kdyby Stevenson mohl plivnout tvůrcům tohoto paskvilu, podbízejícímu se dnešní konzumní poptávce, do tváře. ()

Mortemiss odpad!

Tak tenhle film je urážka pro odpad. Kdybych byla mladší, možná by se mi to i líbilo, ale bohužel jsem zestárla a nelíbí se mi to. Nevím o co tam jde, na začátku je kluk, který neumí ani psát ani číst (něco jako v dnešním světě), jeho matka je hospodská, která za peníze poskytne všechny možné služby ;) (néjen jídlo) a ke všemu tomu hnusu se objevuje holka s výrazným předkusem, která je dcerou piráta. Nejvíc mě pobavil poklad na konci, o který se tak prali. Pár zlatých džbánů na stromě a tím to hasne ;), DĚSNĚ DĚSNÁ NUDA! - slušně řečeno ()

wosho

Hrozně moc natahovaný film, se spoustou úprav v ději a charaktery postav od předlohy ( byť ji znám jen z filmových a komisksových verzí). Film má sice kvalitní výpravu, ale bohužel většina postav je nic moc obsazená. John Silver nemá ono charisma jaké má mýt, většina pirátů ho přehrává eins, zwei. Jim Hawkins je tady děsný spratek. A Sheila-Boby je sice pěkná holkyá s krásnou postavou ( a ty její prsíčka :-)), ale její představitelka je toporná víc než kdejaká pornoherečka. No a nakonec režíser Thurn-asi velký milovník Pirátů z Karibiku. se moc nepředvedl. Vykrádá co jen může, mixuje Piráty s Predátorem, trošku nahoty a šílenctví a je hotovo. Tento Ostrov pokladů je nic moc podívaná, na jedno kouknutí. ()

slunicko2

Chudák Stevenson. 1) Dvojdílná německá verze očividně netrpí nedostatkem financí či nápadů. Ovšem ty nápady tvůrci čerpali někde v polepšovně pro mládež. Nová dívčí postava má zřejmě učinit zadost předčasně sexuálně dospívajícím. Dialogy hezké i hloupé se druží v jednom svazku._____ 2) Herecké obsazení mě nenadchlo. 18letý Francois Goeske (Jim Hawkins) je pěkný, ale pro roli se nehodí. 48letý Tobias "Moser" Moretti je bez svého vlčáka jako bez nohy a ani ostatní mi neseděli._____ 3) Nepřesvědčivé akční scény příliš neuchvátí._____ 4) Jasně profilovaný boj dobrých proti špatným přeměnili tvůrci v postmodernistický boj všech proti všem. Páni jsou také zločinci._____ 5) A ještě ta milostná linka k tomu všemu..._____ 6) Za Karibik zde úspěšně zaskočilo thajské Krabi._____ 7) Výstižný koment: tron**. ()