Piráti: Poslední královský poklad

• Južná Kórea Haejeok: Dokkaebi Gitbal (viac)

Otrlí piráti a banditi z Čosonu hledají ztracené královské zlato. Musí přitom ale rozlousknout spoustu hádanek, přestát nebezpečné bouře a odolat nemilosrdným nepřátelům. (Netflix)

lardko

První piráty ( 2014)  jsem neviděl, ale u tohohle musím říct že se to hodně povedlo. Sice pár scén vykradlo piráty z Karibiku, a pár scén bylo dost přehnaných, ale i přesto musím říct že jsem si tenhle film dost užil, Byla to pěkná jízda a tohle obsazení herců mě sedlo jak dlouho u žádného filmu. Skvělý film na který se kouknu rád znova. ()

HanzoBureshi

A je to tady. Po osmi letech nám dorazilo duchovní pokračování pirátů z roku 2014. Toto pokračování pluje na stejných komediálních/parodických vlnách a nikdy to nebude žádná bomba, ale jako oddechová a zábavná jízda to je, jako u prvního dílu. Sice začátek byl slabší, ale konec byl epičtější a zábavnější a o hudbu bylo geniálně postaráno jako před osmi lety. Už tu není takový ten prvotní feeling, ale o čas bude pěkně postaráno. A abych byl upřímný...., tak jsem si tento film užil mnohem více, než třeba poslední piráty z Karibiku z roku 2017, z toho důvodu dám i těch 70%. ()

MickeyStuma

Tvůrci dalšího jihokorejského ryze popcornového snímku o pirátském dobrodružství jakoby použili nápad amerického snímku 'Ostrov hrdlořezů' (1994). Takový dojem vyznívá z faktu, že i zde je použita kapitánka pirátské lodi všem velící. A pánové, na jihokorejku dokonce i hezká. Jinak je, stejně jako u snímku 'Piráti' (2014), znatelná hlavně inspirace od americké filmové série 'Piráti z Karibiku' (2003-17). Tvůrci si po dějové stránce samozřejmě šli plně svou cestou, i když jako obvykle jde o poklad, při jehož hledání se dějí věci. Na asijský styl lze očekávat typická rozdivočelost, uječenost s ohromným množstvím dialogů v rapidně rychlém tempu a samozřejmě se spoustu dobrodružných akcí na vodě i na zemi. Na asijskou kulturu je v příběhu použita místní mytologie, legendy a fantasy, což dohromady pro nás může být, obzvlášť v onom prezentačním rychlém tempu, docela guláš. Dobrodružných aspektů je víc než dost, což ale kupodivu vede spíše ke škodě. Na dvouhodinovou stopáž to vede k dojmu, že snad nikdy neskončí. Popcornová zábava je však v plné palbě zaručena a neustálé zábavy si lze užít do sytosti. ()

kubka4

Obsazení se tentokrát opravdu povedlo - hlavní postavy jsou sympatické a skvěle zahrané. Ani vedlejší nezklamali, přestože se jim dostalo mnohem méně prostoru. Příběh sice není to nejoriginálnější pod sluncem, ale pokud to pojmete jako odlehčenou zábavu pro příjemný divácký zážitek, tak to rozhodně nezklame. CGI sice není na úrovni největších hollywoodských blockbusterů, ale na korejský standart je to velmi povedené. Samotná komedie asi nebude pro každého, ale to můžete říct prakticky o kterékoliv komedii, jelikož to je věcí vkusu a taky trochu zvyku. Já osobně se celou dobu bavil a byl jsem spokojen, přestože to samozřejmě má i prostor pro zlepšení. Za mě kvalitních 80 %. ()

VanTom

Divoká dobrodružná komedie se dá rozhodně označit víc jako fantasy než historický film, jelikož postupné přibližování se od A -> B -> C -> D ke ztracenému pokladu se potýkalo s takovými překážkami na cestě (a úniky, šermovačkami a ledabylými zkratkami), že by se i Odysseus s Jackem Sparrowem divili. Sebranka dobromyslných banditů-nekňubů si rychle získala sympatie a fešné kapitánce pirátů-nekňubů to natolik seklo, že mávnu rukou i nad nehezkým CGI, zvlášť když vizuál a výprava byly jinak moc fajn. Furt se něco dělo a vítr v plachtách slábnul jen občas, proto skoro za 4 *. ()

• Natáčení začalo v červenci 2020 a skončilo v lednu 2021. (HanzoBureshi)
  • Snímek měl původně vyjít 15. 8. 2021, ale kvůli pandemii covid-19 byl odložen. Nakonec film vyšel v IMAX formátu v kině 26. 1. 2022 a následně se 2. 3. 2022 objevil na Netflixu. (HanzoBureshi)