Poklad ukrytý na opuštěném ostrově v Karibiku. Krvežíznivý pirát s dřevěnou nohou bez lodě. Smyslná baronka bez skrupulí, ale s lodí. Odvážný ale zasněný mladý muž s mapou, vtisknutou do jeho děravé paměti. A jedno skvělé ráno v roce 1700 a něco, kdy tato chamtivá banda vypluje hledat své štěstí na zrádných březích Ostrova pokladů. (oficiálny text distribútora)

Hennes

Průměrný film, který má k původnímu Ostrovu pokladů dost daleko. Jako dobrodružný film je to hrozné, ale když na to nahlédneme jako na parodii či komedii, pak to celkem ujde. Velký drsňák Silver je tady takové neškodné štěňátko proti vraždící sexy hraběnce. Vtipy vícekrát nevtipné než vtipné. Exteriéry zase naopak filmu pomohly. ()

Čtec

Nemám nic proti tomuto až téměř infantilnímu pojetí Stevensonovy klasiky. Je to prostě taková francouzská variace, něco á la Čtyři sluhové a čtyři mušketýři. Tam ovšem nebyla zdejší naprosto luxusní paní baronka, která si zaslouží speciální hvězdičku navíc. Vím, vím, hodnocení je nadsazené, ale když já mám Alici Taglioni prostě moc rád... ()

rikitiki

Nemůžu hodnotit, viděla jsem jen kousek, ale nejsem si jistá, jestli scénárista tu knížku vůbec četl. Spíš mu někdo v hospodě před zavíračkou převyprávěl její obsah. Film nemusí otrocky následovat knihu, ale tohle opravdu mysleli tvůrci vážně? John Silver - démonické a svůdně sebevědomé zlo, jak ho popsal Stevenson ,se v tomto filmu proměnil v bačkorovitého osmého trpaslíka od Sněhurky. Kterého Sněhurka vyhodila z chaloupky, protože byl trapný. /26.2.2011/ ()

MickeyStuma

Nejznámější dílo skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona ´Treasure Island´ se řadí k příběhům, které jsou filmaři neustále přitahovány. Tak se také stalo i v roce 2007, kdy si na to tentokrát společně posvítili Francouzi, Britové a Maďaři a v koprodukci natočili tento snímek, který se však neobvykle na předlohu dívá s poněkud odlišného pohledu než na jaký jsme po divácké stránce zvyklí. A tak tu máme dobrodružnou svižnou komedii, která však není parodií. Z daného románu si scénárista v podstatě vzal jen námět a celé to přepracoval v rámci dosazení gagů a humorných scén. Nikterak však netlačil na pilu, takže smíchy z toho rozhodně nikdo za břicho popadat nebude. Jako jednoduchý zábavný film na víkend k odpočinku je však velice vhodný. Kdo tohle považuje za nudu, zřejmě ještě neviděl sovětskou televizní trojdílnou verzi z roku 1982. To už je panečku hodně silná káva. ()

RajAthen

Skutečně ulítlá adaptace, kde jediné původní jsou jména jednajících postav. Celé je to hlavně tak nějak nerozhodně rozkročeno mezi parodií a vážně míněným opsem, přičemž není jasné, co je v tomto provedení horší nápad, to ostatně ilustruje i obsazení Silvera, jelikož cvalíkovitému Gerárdovi ho skutečně věřit nelze. Postava hraběnky je pak otázkou sama pro sebe, ostatně nejvíce bodů tento film zjevně získal právě kvůli postavě této postavy. Konec mě pak skoro až otrávil. Hledáteli skutečné piráty, sáhněte po starším vydání. ()