Na úsvitu 15. století svrhne generál I Songgje vládce království Korjo, aby založil vlastní dynastii. Proti tomuto vlastizrádnému kroku se staví jeden z generálových důstojníků, Čang Sadžong, kterého chce proto I dát zavraždit. Důstojník se ale zachrání a stane se banditou. O několik let později vyplouvá z Číny loď do čerstvě založeného království Čoson, kterému vládne I, a veze mu lenní pečeť udělenou čínskou dynastií Ming. Cestou do Čosonu ale lodníci chtějí ulovit velrybu, která jim rozbije koráb a spolkne pečeť. Úředníci, kteří se obávají, že je tato ztráta bude stát život, králi namluví, že jim drahocenný klenot uloupili piráti, a tak je proti pirátům nařízena trestná výprava. Piráty vede nádherná a nebezpečná žena jménem Jovol, která pochopitelně nechce dát svou kůži zadarmo. Začíná hon na velrybu, v jejímž žaludku pečeť skončila, a do toho už se zamíchá i Sadžong, který si brousí zuby na královskou odměnu. Potíž je v tom, že suchozemský bandita vůbec nerozumí námořnickému řemeslu, nemluvě už o tom, že ani muži, kterým velí, to nemají v hlavě úplně v pořádku. (Film+)

Ceres

Kromě vtipnosti Hae-jina a Cheol-mina, to bylo na můj vkus hodně nepovedené. Nemám rád všudy přítomně nekvalitní CGI a zbytečně natahovanou stopáž. No ale tady mi to udělali naschvál:-) Další políčkem je nepřesvědšivá Ye-jin, která prostě byla pro mě vedlejší postavou, a také velmi nezajímavou. Ale chápu, museli tam protlačit někoho, kdo přitáhne dívaky, kteří mají pro ni slabost, aby to nebyla jen chlapská záležitost. I když vše ostatní bylo pod psa, tak stále aspoň fungovala dvojka Mnich a Bandita, to ale nestačí, abych si film mohl nějak náramně užit. ()

majo25

Prvých cca 10 minút navnadí, po rýchlom vytriezvení sa však historcký akčňák mení na dobrodružnú komédiu a to už nie je celkom ono. Vlna Pirátov z Karibiku dorazila aj do Kórejskej republiky, akurát ožratého Sparrowa vopchali do dvoch osôb. Ako sa hovorí, kde nemôže diabol, pošle ženu. Jedna takáto pipka sa vydáva aj za kapitánku....ehm, asi všetci herci-muži v Kórei už došli. Film neustále pendluje medzi dobrodružno-historickým žánrom a komédiou, a bohužiaľ, väčšina komických scén vyznieva pre Európana trápne, iba máločo sa vydarilo. Pochváliť ale musím celkový vizuál, scény na lodi či aj efekty, ktoré až na toho rýchložraloka pôsobili kvalitne. Akčné súboje ujdú. ()

PetrPan

Korejský blockbuster až k prasknutí nacpaný užvatlaným asijským tumorem, ano, verbalův termit je pro tenhle typ lekrace prostě nejvhodnější, nemůže zachránit ani tradičně úžasná Ye-jin Son. Kdybych se dočkal alespoň pořádné porce uslzeného patosu, mohl bych být i přes opravdu mnohá negativa jakž takž spokojen, ale to ne, náznak romantické linie se objeví až téměř v závěru a skončí dřív než bys řekl švec. Akce je co by se za nehet vešlo a většinou i přes veškerá CGI kouzla nestojí ani za zlámanou grešli. Bez Ye-jin by to byl čistý odpad. ()

EvilPhoEniX

Dostal jsem úplně jiný film než jsem očekával. Z počátku se zdá, že se bude jednat o dravou akční a nekompromisní řežbu a ono je to nakonec taková zábavná, historicko-dobrodružná pohádka s překrásným vizuálem i prostředím(vysoký rozpočet je hold znát v každém záběru) a hlavně úžasným hereckým cástingem, Ye-jin Son je i zde k sežrání. Potěší boj se žralokem a skvěléj hunt s velrybami, i ostatní akce byla fajn za občasného doprovodu slow motion ovšem bez krve. Takže jo, zábavné dostatečně, ale raději bych to viděl v tom drsnějším stylu..:) 75% Viděno s anglickými titulky. ()