Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

corpsy

Scenárista Chris Morgan aj pri všetkých tých (ne)logických výstrelkoch, vedel sériu kočírovať pomerne  prízemne. Áno, výlety do vesmíru a naháňačky s ponorkou boli nad čiaru, ale ono to akosi dávalo ,,zmysel´´. V tejto ( zatiaľ ) poslednému dielu sa dá napísať iba jediné. Vážne mienená groteska. Až príliš sa to zamotáva, otvárajú sa rôzne dvere, rôznymi smermi a neviem, či to nebude skôr na škodu veci. Ešte, že sa aspoň dá pobaviť na čím ďalej tým viac digitálnej akcii a hovorov o famílii. Chcel som dať menej, ale Torettova banda mi je veľmi milá. ()

ConanVJ

Tak tohle mě opravdu potěšilo. Momoa to dal na jedničku, jako záporák fakt asi nejlepší. Akce opět luxusně přehnaná, jak už jsme u této série zvyklí, a je jí opravdu hodně. Proto mě to asi furt baví, na nic si to nehraje a jede si to dál parádní jízdu. Nové postavy potěšili hodně. The Rocka zastoupil chodící sekvoj, Jack Reacher a do filmu se opravdu hodil. Opět zde nejde o fyziku ani logiku. Film je velkolepý a mě bavil. Potitulkovka luxus a nemá chybu. Jen ten konec ...... to čekání na další :D Za mě 100% :) ()

maddy

Fast and Absolutely Ridiculous. Teda niežeby séria FF nezačala byť ridiculous už nejakých päť dielov dozadu, ale to čo predvádza Fast X sa utrháva z reťazí do takej miery ... až to je vlastne nečakane zábavné. Nechcem tým povedať, žeby sa séria kvalitou vracala niekde späť do časov päťky, na ktorú aktuálna desiatka nadväzuje, ale minimálne sa Louisovi Leterrierovi darí napraviť väčšinu vecí, s ktorými si Justin Lin nedokázal poradiť v predošlom filme. Preč je tak unylé tempo a akákoľvek vážnosť, na ktorej si deviatka vylámala všetky zuby. Fast X je niečo vyše dvojhodinová fakt rýchla a absolútne zbesilá zábava, kde sa nič a nikto neberie vážne a ako taký veľký, hlučný, letný, oddychový blockbuster prekvapivo funguje. Teda samozrejme pokiaľ divák nechá mozog doma, nebude sa zamýšlať nad fyzikálnymi zákonmi, akoukoľvek logikou deja alebo chovaním postáv. Ale vážne na desiaty film v tejto sérií ide niekto s týmito očakávaniami? Teda povedal som nikto, jedna výnimka tu predsa je a tou je Vin Diesel, ktorý sa stále tvári ako Terminátor s hlasom Batmana, ktorý hrá v rodinnej dráme shakespearovských rozmerov. Našťastie, všetci ostatní naokolo pochopili v akej blbosti sa nachádzajú a podľa toho aj hrajú. Najviac si to pre seba prakvapivo kradne Jason Momoa, ktorého záporák je niečo tak prepálené, že to je nutné vidieť na vlastné oči. Ale opäť, v podobne pitomej sérií akou je FF to tentoraz funguje. Ten film by síce išlo hravo udupať pod čiernu zem prakticky v každej druhej minúte, ale načo? Po úbohej deviatke dostáva séria FF správne uletené finále (teda prvú z dvoch alebo troch častí finále, podľa toho ako sa Vin Diesel vyspí), kde sa to po celé tie dve hodiny neustále mláti, vybuchuje alebo skáču autá z útesu a všetky tie šialenosti nemajú konca. Je to dobrý film? Ani náhodou. Je to síce stupidný, ale dostatočne zábavný film? To bez problémov. A v desiatom počine v tejto fast and furious and ridiculous sérií sme už asi nič extra lepšie dostať nemohli. CELKOVO: 6/10 ()

Paxxx.cz

Již minulý díl mě svým způsobem varoval, že tato série už tak nějak není pro mě (kdybych měl 13 let budu asi nadšený) - dějou se tu věci, které jsou zcela mimo realitu a člověk se místy nestačil divit. Do toho se tu objevují stále zapomenutí sourozenci, k tomu se tu (už i v předešlých dílech) vrátily zabité charaktery, příslušníkům speciálních jednotek tu nakope prdel prakticky každá postava z této party. Je to mírně lepší než devítka, která byla podle mě ještě větším úletem, ale scén kde bych se bavil tu bylo jako šafránu, stejně jako těch, které by mě nějak více rozesmály. Upřímně mi v roli zaporáka vůbec neseděl Momoa, který šíleně přehrával. Dočkáme se prý i dalších dvou pokračování, ale tato série podle mě skončí až budu mít na hlavě stejný účes jako Vin Diesel...45%. ()

SaNcHeZ_cz

Já vím, že jsem říkal, že s touhle sérií končím. A pak se dobrovolně pustím do desátého dílu... já vlastně ani nevím, kde se stal ten moment, kdy jsem se rozešel se sérií, kterou jsem adoroval. Už devítka pro mě byla docela problém dokoukat, nicméně tentokrát už to byla ve většině momentů docela fyzická bolest. A přemýšlím, co za to vlastně mohlo. Scénář vedoucí od nikud nikam. Velkolepé triky jako Kobra 11 na koňských stereoidech jsou sice fajn ale jakmile do nich natlačíte digitální balast ne vždy fungují alespoň snesitelně. Přehrávající oteklý Jason Momoa a nedohrávající zbytek osazenstva, kde žijící meme Dominic Toretto je ještě o něco víc nucený, než by člověk řekl, že to jde. A to ani nemluvím o logiku, fyziku a vlastně i smysluplnost pozbývajících scénách, vedle kterých cesta do vesmíru v upraveném Fieru z minulého dílu působí vlastně jako docela realizovatelný a rozumný krok. Soudě podle hodnocení tady ale i tahle podoba série má své fanoušky, kterým nevadí, že je Fast X vlastně jen šíleně nafouklý teaser/první akt velkého finále, který skončí v momentě, kdy žádná z dějových linek filmu není ani z daleka vyřešená. A ty teasery mrtvých/zmizelých postav to fakt nezachrání. Po tomhle je ovšem jasné, že i kdyby se v jedenáctce/dvanáctce cestovalo v čase nebo driftovalo na triceratopsovi, vlastně to překvapení nebude. Já u toho už ale nebudu. Rozhodně ne střízlivý. To byla totiž chyba, kterou už nehodlám opakovat. ()

Korbitch

Tuhle sérii buď miluješ nebo nenávidíš. Já se řadím ještě do jedné podkategorie - uznávám ji. Je tady se mnou půlku mého života. To není jen tak nějaký akční film, kterých je za rok tuna. Tohle je sága. Sága plná vysokooktanového benzínu, krásných zadečků a ještě krásnějších aut. Abych to zbytečně nenatahoval jako stopáž posledního dílu, která je vážně přepálená o regulérní půlhodinu..... Po devítce zlepšení a to o parník. Perlí hlavně Momoa, který si záporáka užívá od A do Z, ale... První půlka opět funguje na pohodu, ale díky dlouhé stopáži se začnou dít zbytečný nesmysly, motačky a co se děje ke konci, to už je pomalu na psychiatra pro scénáristu. Kvalit třeba sedmičky nedosahuje ani náhodou, ale stejně musím ty tři dát, byť je to za 50%. ()

Bordoshut

Vin Diesel, hlavní „mozek“ celé zběsilé operace, stanul tentokrát před podivuhodným úkolem. Jak se mu jeho rodinná odysea postupně rozrůstala a jednu duševně chorou taškařici střídala další ještě šílenější, bylo jasná, že takhle to nepůjde donekonečna. Když naposledy vystřelil dva členy své sebranky privilegovaných kriminálníků do vesmíru, povedlo se mu nechtěně narazit na pomyslný vrchol. Jistě chápete, že takové přičinění se už z logiky věci špatně překonává. Je sice pravda, že s logikou věci si Vin Diesel utírá biceps, ale stejně… Vystřelit někoho mimo vesmír je o poznání složitější. Přesto se desátého pokračování zhostil se ctí a na své poměry se vydal dokonce komornější cestou. Více ZDE. ()

slord

Po nevýraznej, nudnej a nezábavnej  deviatke, ktorá mi nespravila dobre som už túto sériu zatratil a ďalšie filmy ma nezaujímali, avšak na moje počudovanie desiatka toto všetko napravila a spravilo mi to radosť. Je to možno blbé a prehnané, ale s veľkou mierou zábavnosti a uvedomelosti, kde všetci (okrem Diesela) vedia akú vtákovinu točia a užívajú si to. A k tomu je tu predstavený najlepší záporák série s tvárou Jasona Momou, ktorý je utrhnutý z reťaze a nikdy som nevedel čo od neho čakať, a keď je na scéne s extra vážnym Dieselom, tak je to dokonalosť. Takisto ma bavila akcia, ktorá mala nápady a dobre sa na ňu pozeralo, a aj keď občas tam to cgi nebolo najlepšie, tak mi to ani neprekážalo. Film sleduje vlastne štyri linky, kde ma najmenej bavila asi tá Roman a spol., kde mi prišlo, že je to taký sled scénok, kde som občas nevedel čo sa deje, ale stále to nebolo nič čo by mi extra vadilo, lebo film má také tempo, že nie je čas na to sa začať nudiť, keď sa zdá, že to hrozí, začne sa hneď niečo diať. Správne blbá zábava, ktorá si je vedomá toho čím je a vyvolala vo mne úsmev na tvári, ktorý do konca nezmizol, nech už je tu ďalší diel. 8/10 ()

italka63

Děsná ptákovina u které milovníci rychlých aut s nimi předou a to si člověk užije. Triky tak na hraně, děj nic moc, leč Momoa byl skvělý psychouš, evidentně si to užíval a to se cení. Celkový vizuál fajn, ještě že zatím nikoho nenapadlo chtít takhle devastovat Řím. ()

Blackhand47

Padouch z pětky dostane pomstychtivého syna, Domova mrtvá ex zase sestru, Pan Nikdo dceru a Dom babičku. Rodina se postupně rozrůstá do všech stran, kdy si film pro sebe však bere šílený Dante, který si hraje na takového přízemního Jokera. Scénář a dialogy se bohužel nezlepšily a události se dějí jenom proto, že si to tak žádá scénář. Oproti minulému dílu je zde však patrný posun, ale tam kde si minulé dělali legraci z nesmrtelnosti, je nyní boření čtvrté stěny směrem k popírání fyzikálních zákonů. John Cena coby Jacob nepůsobí jako tatáž postava z minulého filmu... spíše hraje svého Peacemakera z DC, kdy je ve filmu vlastně taky jenom proto, aby mohl někdo umřít. Nebojte, na konci oživíme Hanovu přítelkyni Gisele, aby se místo zase zaplnilo. Absurdní mi jinak přišlo, jak měl Cena zamaskované auto... a já si v tu chvíli říkal, že jim v sérii chybí už jen auto-tank. A on se stal skutečností. Dokonce i bizár už jste schopni u této série předvídat. Hodnocení: 35 % ()

FilmFan24

Rychle, zběsile a zoufale. Nabubřelé kecy o rodině podpořené pivem Corona, přepísklá akce a nejenom to. Kouzlo původního filmu ujelo neznámo kam. ()

grogodil

Nejak nechápem tú obecnú spokojnosť. Predošlý diel zožal biedu z každej strany (a zaslúžene) a tu odrazu všetci tolerantne prikyvujú skoro až spokojne, že aj keď je to stále blbé, aspoň je to zábavnejšie. Súhlasím len s tou prvou časťou toho tvrdenia. Nárastu nejakej guilty pleasure zábavy v akčných scénach som nepocítil ani len drobný závan, lebo nech je to technicky akokoľvek zvladnuté, tak proste nikto tam nezavre žgraňu ani len pri tych naháňačkách. A fakt aj deti v školke sa doberajú vtipnejšími hláškami. Možno s vypnutým zvukom bez tých drístov by to bolo znesitelnejšie, ale takto som proste nepostrehol žiadny posun. Stále je to tak hrozne stupídne, že podradiť mozog až do neutrálu pri tom proste nejde a s čo i len jednou vnímajúcou mozgovou bunkou to je proste trápny nezmyselný brak, ktorý sa mi už teraz zlial dokopy s poslednymi štyrmi-piatimi dielmi a scény z nich by som už teraz neroztriedil, ani keby na tom závisel môj život. ()

dyfur odpad!

.....poznáte to z detstva,keď v rozprávkach boli často pesničky každych 10 minút ? To údajne preto sa tak točí,že malé detičky sa nedokážu dlhšie sústrediť a potrebujú pauzu....teda pesničky sú tam akoby nasilu ...a tu mi tie naháňačky  pripomínajú tie pesničky...len neviem od čoho by som si mal oddýchnuť...dej nie je plytký, ale je to už úplne vyprahnuté.... herecké výkony také, že i v oblastnom divadle by protagonisti hrali len ťažko....herci na čele s V.D. ozaj nevyhrali súťaž krásy a ani sympatie......hrozný počin - ja len žasnem koľko ľudí to pozerá...ale čo keď momentálne je v kinách hitom Kazmov film tak...... blééé. ()

M.i.k.e

sledování téhle série je sice ekvivalentem lobotomie, ale já jí mám upřímně rád a až do devátého dílu mě fakt bavila. Devítka nicméně byla zoufale špatná i na poměry tohoto polodigitálního cirkusu a trailery na desítku mě nechávaly celkem chladným. Realita naštěstí není tak špatná a na desátém díle je dost vidět, že někomu došlo ( a nebyl to Diesel), že zopáknout si to samé co předtím by v klidu poslalo do věčných lovišť i takhle monumentální sérii. Samozřejmě že se tu stále plká o rodině, ale grilovačka je jen jedna (vlastně dvě když budu počítat tu na kterou nakonec dorazí i John Cena) a na hercích je celkem vidět, že si nejspíš uvědomili, že dělat tohle dál s kamennou tváří prostě nejde a tak si prostě přišli užít posledních pár společných filmů/let. Jediný komu to neřekli a jemu to samozřejmě nedošlo je hlava rodiny a ten se tak i nadále snaží o Shakespeara na kolech, což v souvislosti s tím jak to pojali jeho kolegové působí ještě směšněji než kdykoliv předtím. Kapitolou sama pro sebe je pak hlavní záporák, který spřádá ďábelské plány, na které má ještě záložní plány a na ty záložní plány má pro jistotu ještě podplány a jeho jediným mínusem tak je fakt, že si po těch letech (kdy evidentně svého nepřítele bedlivě sledoval tím, že nakoukal všech devět filmů) neuvědomil, že pro Turetta a jeho rodinu neplatí fyzikální zákony. Jason Momoa mě každopádně v téhle poloze kombinující Jokera a pár postaviček z Looney Toons hodně bavil a pokud si Diesel myslí, že mu ukradl film, pak si to myslí správně. Suma sumárum, po devítce sem neviděl moc důvodů proč vyhlížet další díl, ale po tomhle návratu do spolehlivě vyjetých kolejí sem se na uzavření celé ságy začal docela těšit. Jen doufám, že je při tom všem oživování postav a jejich přivádění zpět nenapadne digitálně vzkřísit Paula Walkera...70% ()

William_

5/10. Absolutní blbina, která ale baví masy lidí a stále se jí to daří. Nebudu zde vůbec psát o jakýchkoliv fyzických zákonech, protože všichni už dávno víme, že nic takového ve filmech FaF neexistuje. Po příběhové stránce naprosté klišé, ale věc, ve které je film silný je dostatek akce s našlápnutým soundtrackem, který mě po většinu filmu prostě bavil. Hlavní záporák mě po většinu bavil a navrátivší postavy taktéž. Žádná kvalitní filmařina se zde nekoná, několik scén je doslova nechutných na dívání díky nadměrnému používání CGI, ale jako fajnová bezmyšlenkovitá oddychovka to funguje dobře. Ten useknutej konec je doslova flsnutí divákům do ksichtu - bohužel tuto praktiku lze vidět i v daleko kvalitnějších snímcích (zdravím druhého Milesova Spidermana). Takže kdo se těší na další filmy 2 oznámené filmy z dynastie Rychle a Zběsile? ()

Vyhy

Rozhodně zlepšení oproti předcházejícímu dílu, stále to je ale pitomost. Naštěstí příjemná pitomost, která má háv blockbusteru, jenž dokáže na dvě hoďky zabavit. Jason Momoa aka záporák si to užíval, to bylo znát, jinak vlastně nevím, co jiného bych měl napsat. Je to pořád dokola, ale jelikož jsme s touto rodinou už tak dlouho, tak jim odpustíme asi cokoliv. ()

Martin741 odpad!

Vyfukove Becko 11 sa odborne vola Fast X. No a jeto coraz vacsia bieda. Kuskjy pana Naftu uz nezaberaju, a jak vidim nizje hodnotenia, urcite v tom nie som sam. Kecy o rodine sa  nedali pocuvat /verbalov komentar/. 0 % ()

bourec

Je to už od začátku dost bláznivý, a k tomu přispívá Momoa se svojí úchylnou postavou. Navíc mi přijde, že to hraní trochu přepálil. A jeho pomsta je slušně překombinovaná, krkolomná. Rejža taky dostává svojí pověsti, takže je to fakt slušnej bordel. A vlastně do toho filmu napěchovali snad všechny postavy, co jsme kdy ve filmu viděli. Ani tenhle film se mi moc nezamlouval. Něco z tý série vyprchalo. Škoda. 60%. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023