Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

MrHlad

Stejně blbé jako minule, ale o dost zábavnější. Dom a jeho rodina tentokrát čelí nepříteli, který se na střet s nimi chystal deset let a hodlá si to užít. A užívá si to i většina herců, kteří se nebojí tlačit desáté Rychle a zběsile do komedie, ale zároveň i posouvat ty nejpovrchnější postavy k alespoň nějakému vývoji. Všichni se tu snaží a všichni se tu baví. Až na Diesela, který si očividně pořád myslí, že točí něco jako Hamleta s auty. Pitomé, ale zábavné. ()

verbal

„Býden, pane Nafta, jsem z časopisu Vypatlaná Mototechna, kde vedu rubriku Furtdokolové lobotomizované pičoviny o autech, a rád bych vás požádat o nějaký sebelaskající mongolok k vašemu poslednímu pičinu.“ „FA-MY-LY“ (následováno úderem pravou pěstí těsně nad povislou levou kozu) „No slabikovat umíte opravdu procítěně, ovšem naše čtenáře by spíše zajímalo, jestli vás i po desáté to neumětelské pózování v jednom a tomtéž slaboduchém multikulti autovrakovišti a festivalu obskurně kýčovitých rodinných hovnot ještě stále tolik topořilo a jestli si jako otylý, laločnatý stařec s ovarovým krkem už nepřipadáte kapku trapně, když ze sebe furt děláte vychlazeného borečka?“ „FA-MY-LY“ (následováno dvěma údery pravou pěstí těsně nad povislou levou kozu a významným zakoulením prasečích oček, utopených ve zcela odduševnělém a ochrnutém masitém obličeji) „Mám v těch skřecích a posuncích hledat nějaký hlubší význam, nebo jste opravdu jen nafrněný dement bez vkusu? Ale vraťme se k tématu. Vcelku šarmantní klauniáda Momouše tentokrát tu vaši patetickou debiliádu alespoň v pár momentech trochu vytrhla, ovšem i tak zase žádná sláva, a jen obvyklé vyplachování už tak vymatlaných menšin a mongoloidních dětí. Hodláte už to retardérium příště opravdu navěky ukončit, jak doufá každý alespoň trochu soudný divák?“ „FA-MY-LY“ (následováno třemi údery pravou pěstí těsně nad povislou levou kozu, dvojím významným zakoulením prasečích oček, utopených ve zcela odduševnělém a ochrnutém masitém obličeji, a agresivní vysunutí ovarové hlavy vpřed) „No, vidím, že z vás dneska víc nedostanu, patrně vám ošetřovatel ráno napíchal málo IQ stimulantů, tudíž si jen bezradně povzdechnu a snížím se na vaši úroveň - EN-TEN-TY-KI, KO-KO-TE.“ (Plesknutí rukou o čelo, vypnutí dicktafonu a odjezd z Portorika) ()

Lima

Čím víc přibývá tuku na telecí šíji Vina Diesela, tím je to díl od dílu blbější a blbější a vy si celou dobu jenom říkáte, co je horší, jestli šaškování Momoy, nebo pokusy o charakterní „shakespearovské“ herectví toho naboba, co to má celé pod palcem. Akci si člověk neužije, když ví, že 90% viděného je CGI, tedy tam necítí žádný lidský vklad, žádné riziko. Takže zatímco třeba takového Bullitta si i po padesáti letech dokáže člověk vychutnat  a má při něm příjemné mravenčení, tady jsem se už po 10 minutách blbnutí v Římě nudil jak Milouš Zeman svýho času na Hrádečku …. a raději bych jako on dělal něco užitečnějšího, třeba se opíjel :o). Navíc jsem kontinuálně z té série unaven i z lidské stránky, protože postavy, které dříve byly úhlavními nepřáteli, jsou zase NĚKDY kámoši největší, nebo v příštím díle zas naopak, zrovna podle toho, jestli se podařila s hereckým protagonistou podepsat smlouva …. a vám už to je všechno úplně u řiti. Aspoň že tu Charlize už produkce nenutila nosit ty nablblý paruky, tady jí to holce šiklo :o) __ PS: Nejlíp to tady ve svém komentu shrnul kamarád uživatel Kaka. ()

Tom Hardy

Polepšení oproti poslední pandemické štaci? Jednoznačně. K návratu na vrchol má ale desítka pořád daleko. Příběh soustředící se na jednu postavu je sice z hlediska přehledné struktury správný, ale Diesel tím svým namachrovaným mudrováním už jen otravuje a prakticky nic z toho, co vypustí, nelze brát vážně (a problém je, že většina jeho scén je koncipovaná tak, že vážné být mají). Kde naopak desítka boduje je Momoův záporák (křížence Jokera a Jacka Sparrowa si vychutnal přímo královsky), kontaktní souboje jsou fajn a demolice s bombou sympaticky připomene pětku (která je naopak až přespříliš v úvodu recyklovaná). Další oživená postava už nudí, Brianovo (Paul Walker) násilné vystrčení z příběhu pak přímo otravuje (ta postava by NIKDY ostatní takhle nenechala na holičkách). Téměř seriálové nablblý cliffhanger každopádně v dobrém slova smyslu pobavil. To je ta správná přepálená konina, kvůli které se fanoušek těší na další díl. Jen by v něm bylo fajn méně vážného Diesela, který se tu jako jediný tváří, že točí umění. A vůbec to se zbytkem neladí. 70 % ()

Enšpígl

Ono je to sice neskutečně tupý, ale jestliže mám v hlavě plno vážných věcí a najednou na 141 minut zmizí a jsou prostě zmizelé a to jen díky tupoliádě na plátně, tak to je za mě super deal. Akcí film skutečně nešetří, je to něky za hranicí všeho myslitelného, ale kvalitně natočený a třeba ta "římská" naháněčka se fakt povedla. Na můj vkus se tam někdy zjevovalo zbytečně postav - sester, bratrů, maminek, že jsem si říkal, že kdyby byla třídní schůzka a přišli všichni Torettovi a Hujerovi nestačil by mrakrodrap. Akční čurbes se nedá brát vážně, ale kterej si jede to svý od začátku do konce aniž by se jednou zatvářil, že chce být víc než jen akční čurbes a to je docela sympatický. Někde mezi 3-4* , ale film se mě trefil do doby kdy zábava bodne a on bodnul dokonale dobře, takže nakonec 4* ()

T2

║Rozpočet $340miliónov║ Tržby USA $145,960,660║ Tržby Celosvetovo $704,709,660▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Po akčnej stránke zas nenormálne abnormálny úlet. Toho Diesela napadajú čoraz väčšie konini. No dobre pokiaľ to po aj ten X-krát stále ľudí baví, prečo nie. Ja som to zniesol bež nejakej väčšej ujmy, len škoda že z toho Momoa urobili takého prašteného psychouša, ten mi tam v takejto úplne bláznivej polohe moc nesedel. /60%/ ()

KarelR

Ano, je to stejně vypatlané a digitálně přihnusnělé jako vždycky. Ale je tu docela hodně Charlize Theron v akci, Cena a Statham se taky snaží, a Jason Momoa hraje Jokera na tripu, co má na všechno šest záložních plánů x kilometrů od sebe. Takže jsem se dvě hodiny dobře bavil (i tím, jak hezky desítka pracuje se slavnými klišé téhle série) a těším se na pokračování. A ani se za to moc nestydím! (7/10) ()

Algernons

Tohle je prostě nejambicioznější zakončení ságy od Infinity War a Endgame a Fast X končí největším filmovým cliffhangerem od Thanosova lusknutí. Je to naprosto stupidně geniální a já chci víc a chci to hned! Dejte mi další díl! Protože čekání na pokračování bude nekonečný. Abych se přiznal málem jsem v kině vypustil duši a umřel smíchy. Prostě jsem se extrémně bavil. Tohle je jednoznačně nejlepší díl za dlouho dobu a po nejslabší devítce se tu nabral druhý dech na finále. Vím, že poslední dobou nedávám moc často do recenzí číselné hodnocení, protože mi to přijde hloupoučký, ale desátý díl Fast Ságy, Fast X si prostě nezaslouží nic jiného, než upřímných a nefalšovaných 10/10. PS.: Lidi by měli pochopit, že ty filmy jsou dělaný, aby jste se smáli tomu filmu a ne s ním. (Tady máte tak 10 pomrknutí do kamery) ()

Fr

„BLÍŽÍ SE VÁLKA A VŠICHNI, KTERÝ MILUJETE, ZEMŘOU…“  Šílený Momoa straší turisty (nejen) v Římě a ti ostatní, patřící do sekty s auty, ohejbaj přírodní zákony. Takže vlastně všechno při starým… Momoa není špatnej záporák, jen mám dojem, že to občas dost přehrává. Ale ty jeho činy! Leterrier k tomu přistoupil s pompéznou a je to akční podívaná jako prase, u který by neměl rozum stát. Má bejt totiž vypnutej od úvodních vteřin! No a hodnocení? Hlava říká 3*, akční srdce volí 4*!  ///   -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Na pokračování už se pilně pracuje a mělo by být hotovo v roce 2025. Stále se uvažuje, že by finále mělo tři díly. 2.) Poprvé jsou v sérii použity elektromobily. 3.) Jason Momoa měl pro svoji roli k dispozici 6 motorek Harley-Davidson. 4.) Thx za titule „KUBA2000“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  *****  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Po nepovedené 9 opět návrat k těm lepším dílům a určitě i zásluhou nových herců na scéně. Je to opět slušná hloupá zábava, která baví přepálenou akcí, skvělými herci, fajn soundtrackem, trefným humorem, slušnými fighty a překvapivými zvraty. Na scénu přichází Jason Momoa, který plánoval několik let revenge Torretovi a ten je největším přínosem 10. dílu. Momoa je neskutečný přehrávající magor, který svým excentrickým výkonem baví, překvapuje i šokuje. Jde o nejlepšího záporáka série a díky němu se film vyplatí vidět. Mně potěšila i sympatická Brie Larson a hlavně Alan Ritchnson ( Reacher!), který je dalším velkým hromotlukem na scéně, tak trochu náhrada za the Rocka. Překvapilo mě, že těch vyloženě epických trikových atrakcí, zde není tolik, ale na druhou stranu je tu spousta fyzických fightů, které mám nejradši a těch jsem si tu užil dostatek ( Statham rules!!). Občas šlo vidět horší CGI, ale to se dá odpustit. Celé se to nese v rychlém a zábavném tempu, soundtrack je slušný a Roman pokud může, tak opět humorem nezklame. V závěru došlo i na nějaké to zvratové překvapení a je docela osudové. Finále bude tedy slušně vyhrocené a jsem zvědav, zda přibyde nová herecká posila i tam. Za mne fajn popcornový blockbuster, ideální na rande. 7/10. ()

novoten

Spolehlivá dávka toho samého, které výjimečně chybí originalita. I když se před kamerou i za ní mohou všichni roztrhnout, aby diváky zase a znovu překvapili, provokovali nebo naruby obraceli fyzikální zákony, nedá mi to, abych tentokrát chvílemi nepoposedával s pocitem, že to není úplně ano. Vítám Brie Larson i rozlítaného Jasona Momou v roli brazilského klauna Pennywise, přijímám i libovolnou rodinnou peripetii. Po všech přeskakovaných mrakodrapech, nekonečných dálnicích nebo odtlačených torpédech jsem jen čekal něco specifičtějšího, než komplikované naháněčky skrz metropole a další stupňované vytahování triumfů z agentských rukávů. ()

tron

Dajte mi jedenástku a to rýchlo a zbesilo, už včera bolo neskoro! Neviem, na čo sa tu kto hrá. Ja chcem od desiatej časti vysokorozpočtovej hollywoodskej akčnej série presne toto. Nálož sci-fi akčných sekvencií, veľkorysú výpravu, oproti ktorej niektoré bondovky pôsobia ako chudobní príbuzní, kuriózne twisty, nezmyselné scény, šialené telenovelové momenty, neuveriteľné (a krásne zbytočné) cameá, samozrejme šokujúce návraty mŕtvych postáv, doteraz utajené flashbacky, ktoré zásadným spôsobom všetko menia, zmeny záporných postáv na kladné/komické, kladných na záporné a obludne amorálne zrady v najnečakanejších okamihoch. Keď som sa spätne zamyslel nad tým, koľké scény a postavy sú tu našraubované tak umelo a nasilu, až sa z toho tají dych, ostal som zarazený. Postavy nie sú dýchajúci hrdinovia, ale figúrky na šachovnici, ktoré sa objavujú v najnepravdepodobnejších okamihoch len za účelom vyvolania wow efektu u diváka. Najviac ma to dostalo pri scéne zostrelenia lietadla, kedy ak som tom správne pochopil, istá postava pristála lietadlom, následne rýchlo utekala/odviezla sa na miesto X, tam bohvieako dlho čakala na lietadlo, o ktorého existencii vlastne de facto možno ani netušila a následne ho fenomenálne zostrelila z oblohy len preto, aby to bolo síce pôsobivé. Helen Mirren sa úplne nezmyselne zjaví v Ríme (!), aby preniesla pár kvázi silných monológov a aby zostalo uspokojené srdce Vina Diesela, ktorý mal odjakživa slabosť pre nie úplne najmladšie anglické divadelné herečky. Scenáristi napísali zverstvo, čo je vidno i na (ne)poraziteľnosti postáv: v jednej chvíli sa zúčastnia (a bez škrabanca prežijú) monumentálnej akčnej 20-minútovej scény. Inokedy ich z hry vyradí JEDNA strela do ramena. Hľadajú sa divne samoúčelné dôvody, prečo by sa spojenci mali pobiť a naopak, aby sa odvekí rivali mali spojiť. Občas to pôsobí fakt za pačesy pritiahnuto, či už tým, že je to proste hovadina, alebo tým, ako sa vypapkaný  51-ročný Japonec v dlhom plášti snaží pôsobiť ako rovnocenný súper pre Jasona Stathama. Herci ma každopádne bavili, užíval som si cameové výstupy (niektoré ma ozaj zaskočili) a Jason Momoa je utrhnutý z reťaze. U iných by podobné prepálené herectvo nevyzeralo dobre, uňho to ale sedí ako volant do auta (vo väčšine pasáží pôsobí dojmom, že sa sám režíroval a následne si to vlastnoručne zostrihal a nekompromisne vyhadzoval zo štúdia každého, kto mu do toho chcel kecať). Samozrejme, neželaným efektom toho, že sme sa dostali do takýchto extrémov, je o.i. to, že namiesto oplakania zabitej postavy premýšľame, akým spôsobom ju oživia, či už v jedenástke, alebo dvanástke. Ozaj si neviem spomenúť ani na jednu kladnú postavu, ktorá v sérii reálne zomrela, aj keď možno jedna – dve také sú. Okrem toho film vyzerá akoby ho prestrihali viac, než bolo nutné. Niektoré scény a nápady sú predčasne ukončené po pár sekundách, vinou čoho pôsobia wtf (muffin). Miestami neskutočne patetické kecy, oproti ktorým Pearl Harbor pôsobí ako realistická dráma zo života. Scenár vykazuje značné prvky televízneho seriálu: nakúsne plno motívov a zápletiek a nedokončí ich. Len si nachystá pôdu pre sequel, prípadne spin-offy resp. rip-offy. Najúžasnejšie v tomto smere pôsobí Statham, ktorý sa vyzbrojí, sadne do auta, čakáte hodinu, čo z toho bude... a už ho neuvidíte. Buď to dokončia v Rýchlo a zbesilo 11, alebo v Hobbs a Shaw 2, prípadne v Shaw 0... a možno príde kúzelník. Keď som v r. 2001 bol v kine na malom pouličnom akčniaku za „pár“ dolárov, ani som netušil, že sa z toho raz stane takéto monštrum. Čo mi vyložene vadilo? Snáď mizerné efekty a určite som sa cítil divne pri scéne, v ktorej z dieťaťa spravili masového vraha. A nulové (?) straty na životoch civilov pri takých orgiách (Rím, diaľnica) nepôsobili reálne. Keď na scénu napochodovala 91-ročná Rita Moreno, to už ozaj boli až Priatelia, kde Joeyho prišla navštíviť starká, ktorá nevedela dobre po anglicky. () (menej) (viac)

H34D

Problém nejméně dvou posledních dílů Rychle a zběsile tkví v tom, že po páté-šesté už opravdu nejde vymyslet zase jeden "one last job" tak, aby film působil aspoň trochu důstojně a funkčně. Problém je taky v tom, že postavy už několikrát hrubě porušily nejen zákony fyziky, ale i logiky a určité lidské přirozenosti. Pokud tedy tohle všechno pochopíme a oprostíme se od očekávání něčeho, co funguje jako kompaktní film, namísto kompilace cool akčních scén, můžeme se stále solidně bavit. :) 5/10 ()

fuxoft

Je to zase úplně totéž jako předchozí 2-3 díly. Šílené, hlasité, nesmyslné, se zcela zbytečnými postavami a bez fungujícího humoru nebo ironie. Trochu osvěžení poskytuje jen praštěný padouch Jason Momoa. Ale relativně to uteklo. ()

Djoker

Jubilejní desátý díl přivedl k rodinnému stolu všechny významné rychlé a zběsilé členy bez ohledu na jejich důležitost pro děj. Znovu se vytahovalo z hrobu, ale to k sérii už tak nějak patří. Oproti šílenému devátému výjezdu jde o mírné zlepšení. Hodně to však stojí na výstřední postavičce, kterou si Momoa sice dost užívá, ovšem místy je to jeho přehrávání lehce za hranou. ()

choze

To samé, co minule (kdy se to moc nepovedlo), plus zábavně šaškující záporák Momoa a krásně brakový cliffhanger. Kromě toho bych pochválil ještě pinball s bombou v Římě a finále s přehradou, přesně kvůli těmhle scénám se na tu sérii dívám a mám ji rád. Kvůli její mentalitě malého kluka hrajícího si s angličáky na honičky s obřími kulatými bombami koulejícími se z kopce. Akorát ty honičky tady jsou tak digi, že připomínají spíš videohru než film, a dost by mě překvapilo, kdyby na natáčení bylo nějaké skutečné auto. Všechno mezi akčními scénami je jen telenovelózní vata plná patetických promluv, "překvapivě" se zjevujících bratrů a sester dávno mrtvých vedlejších postav, záporáků vesele měnících strany a cameo rolí starých známých, která mi opět byla naprosto ukradená. Když vám i po x dílech chybí emocionální napojení na postavy a spíš je trpíte, než abyste jim fandili, a jejich eskapádám chybí elementární napětí, je to problém i u takhle non-brain výplachové zábavy. Aspoň že Charlize už nemá ten debilní střih vlasů. ()

Gilmour93

Fast Cinefood X. Rodinná grilovačka „sekty s auty“ s migrující kukuřicí a římské koulelo se neutronové jablíčko, s kterým si Dommy Boy pinkne car football, mě rychle přesvědčily o nutnosti dát mozek do polohy OFF. Pak se ale nedivte, že se ptám. Ty camea přátel a nepřátel jejich nepřátel, co jsou jejich přátelé, proč tolik a tak? Má to Cenu? Konec toho digitálního cringe gdě? Wonder Woman umí řídit ponorku? Teatrální Aquaman s vysokou spotřebou laku na nehty hodlal v herecké bídě trumfnout ovarový zátylek, ale nešlo to. Prý je to dělaný, abychom se smáli tomu filmu a ne s ním. A řekli to Vinovi..? ()

3DD!3

Pomalu začínám zapomínat co se kde stalo a kdo je s kým rodina nebo nepřítel a v jakém rozpoložení jsme se s ním/ní vlastně rozešli. Blbé to je pořád a teď je to ještě ke všemu nechutně nedokončené. Ovšem to má Momou. Ukrutně hlaskujícího, pitvořícího a posmívajícího se Momou. Svěží vánek téhle nadsazené série. Objevují se zde opravdu všichni. Mrtví, živí, rozhádaní. Přidává se nově Jack Reacher a Cpt. Marvel + Ratcatcher 2. Akce je zběsilejší a sílenější než minule. Baví to pořád náramně, ale už se těším na konec. Tam si bude paraplegik Torreto po probuzení z narkózy muset poradit s jiným typem života. ()

Hitman_47

Když se člověk smíří s faktem, že ve filmu ABSOLUTNĚ NIC nedává smysl - dva lehké supersporťáky zastaví několik desítek tun vážící náklaďák tak, že se na něj nalepí bokem/šatník Jasona Momoy/Brie Larson, která při svých 40 kilech zmastí několik bitkařů v hospodě (všichni víme, že Brie se psychicky složí jen, když ji někdo pozve na kafe) - tak mu z toho vyjde debilní akční výplach, který mě bavil : ) A slovo "family" ve filmu zazní cca 23x. ()

Spiker01

Tato série již dávno dosáhla svého absurdního maxima a teď pouze variace všemožné situace a vlastně předkládá divákovi přesně to, co chce...tedy velké množství akce, mnoho humorných hlášek hlavně ze strany jedné postavy a k tomu k desítce přidává dosud nejextravagantnějšího záporáka s tváří Jasona Momoy, protože všechny nejrůznější drsňáky už jsme viděli. Zároveň se taktéž zapracovalo na návratu několika postav z předchozích dílů a už jich dle mého moc nezbývá. Ovšem pokud na tuto hru přistoupíte, budete se královsky bavit (výhodou je, když je vám kolem 13 let) a jen občas koukat na hodinky, že už by to mělo směřovat do konce, než vám dojde, že finále bylo rozpůleno (nyní dokonce roztrojeno). Naviděnou za 2 roky.                        PS se spoilerem : hodně mě naštvalo, že se pár dnů před premiérou profláklo, že má v mezititulkovce cameo The Rock, to fakt mohli nechat na to kino. ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (viac)